Колко често си миете косата?

  • 5 688
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 577
1-2 пъти седмично, когато я почувствам за миене.
Шампоана е важен, и маските, не 4естото миене. И никакъв сешоар. И маша.  Wink

# 16
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Ами преди я миех на 4, дни. По съвет на фризьора ми увеличих интервала и сега я мия веднъж седмично. Всичко обаче е строго индивидуално - моята е суха и позволява да я мия по-рядко

# 17
  • Мнения: 4 068
Прекомерното миене на косата не е полезно, защото я изтънява и я прави чуплива. Аз моята я мия два пъти седмично най-много. Всеки път ползвам балсам, защото иначе трудно я реша и на едното миене слагам маска. След къпането върху влажна коса нанасям течни кристали. Доволна съм от ефекта. Косата ми е здрава, въпреки че е много третирана с бои и изрусители за кичурите. Е, сега от бременността ми се е изправила малко, но ще мине и този момент.

# 18
  • Мнения: 6 472
Ренци, малко офф - какви кристали позваш? Аз много я третирам със сешоар и преса за коса и ако не я наклепам с нещо такова, направо си е зигоряла на втората седмица newsm78

# 19
  • Мнения: 6 315
1-2 пъти в седмицата.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
2-3 пъти седмично. И по-често бих я мила, ама съхне ужасно бавно и ме нерви. Виж, като ходех 2-ри номер стригана с машинката, я миех на воля Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 068
Ренци, малко офф - какви кристали позваш? Аз много я третирам със сешоар и преса за коса и ако не я наклепам с нещо такова, направо си е зигоряла на втората седмица newsm78

Течните ми кристали са на Биофарма. Едно такова прозрачно шишенце с бяла капачка. А опаковката им е сребриста. Аз лично съм много доволна от тях. До скоро и аз два пъти седмично си горях косата с пресата, номисля, че благодарение на тези кристали не я направих като слама.

# 22
  • Мнения: 5 539
И аз я мия средно веднъж на 5 дни Grinning
Имам здрава и гъста коса, въпреки честото третиране с бои. Не ми е нито мазна, нито суха. Всеки път ползвам балсам или крем или маска на принципа "което хвана първо" Wink
Много е важно ,ако миете косата си всеки ден или през ден да ползвате продукти, на които изрично е упоменато, че са за честа употреба! Иначе може да навредите на косата си. Naughty

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
мия си я 2 пъти в седмицата, задължително балсам/ маска и кристали. След всяко миене си правя сешоар с четка и без кристали не мога

# 24
  • София
  • Мнения: 6 559
2-3 пъти, през зимата 2 , през лятото 3.
Ако е опъната със сешоар изглежда добре по-дълго време.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Моята коса е дълга, в корени се омазнява бързо, а в краищата й са сухи. Мия я 2 пъти седмично, понякога и на 4 дена.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Мия си косата два пъти седмично, след което задължително изправям с преса и така вече близо две години.Косата ми е видимо по-здрава от преди, когато си ходех къдрава и я миех почти всеки ден.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 828
Всеки ден или ако нямам време през ден. Косата ми е къса и ако не я измия щръква навсякъде. Обикновено използвам шампоани за честа употреба и винаги слагам балсам или маска от готовите. Не вярвам, че честото миене вреди на косата, на моята поне нищо й няма вече години наред.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 328
Липсва междинната опция - 3-4 Mr. Green
По схема работиме, нема да се излагаме, я  Laughing- понеделник, сряда, петък, неделя /която прескачам, ако усещам косата си все още чиста/.
Сега сериозно - мога да мина и с още по-голямо разреждане на миенето на косата, акот не епроблемът със себорейния дерматит - ако пресроча миенето, почва да ми се лющи кожата я на скалпа, я на лицето. А и не мога някак да си измия и почистя хубаво лицето, ако не го направя под душа, пък тогава неминуемо и косата мия.

# 29
  • Мнения: 4 358
Преди се омазняваше повече и я миех на 5 дни. Откакто съм бременна я мия веднъж седмично.

Общи условия

Активация на акаунт