Безопасност в колата за нашите най-важни същества!

  • 2 510
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 8 956
http://www.kenanoff.com/blog/archives/283
http://www.kenanoff.com/blog/archives/284

Ето два клипа, които показват какво би се случило при рязко спиране на колата от 30 - 40 км. в час.

 Ние нямаме кола, рядко пътуваме. Но когато пътуваме, Ина в повечето случаи е в столче(все още в кошницата). Преди няколко дни историята беше същата, но тя близо до вкъщи се разплака и аз я взех. Сестра ми по повод това ми прати днес тези два клипа. Не бих постъпила втори път така. А вие?

 Също ми се ще да споделите какви столчета, кощници ползвате. Използвате ли предпазните колани на колата и на самото столче. Къде го поставяте. чувала съм за неразумно поставени столчета на предната седалка, или по средата отзад, за незавързани с колани столчета и не завързани с коланите на столчето деца, само защото разстоянието е кратко.

 Дано темата ви е интересна и безопасна!


 Hug

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 22:39 от alina_si

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Алина, мерси  Hug
Определено ми се струва полезна темата ти.
На Емо столчето е на Бертони 0-18 кг, мисля че модела е Конкорд. В момента е зад шофьорската седалка по посока на движението и е вързан с колана отдолу и отзад, а Емо е вързан с коланите на столчето.
В интерес на истината и аз понякога съм го държала в себе си  Embarassed, когато отиваме някъде наблизо.

# 2
  • Мнения: 1 671
Алинка, благодаря за клипчетата!
Моите деца си се возят в столчето и съответно - малката е още с кошницата за кола. Обикновено слагам столчетата на задната седалка (задължително са вързани с коланите според указанията), но ми се е случвало да возя някое от децата и отпред. Забележка - може да стане само ако колата няма еърбек. Ако има, трябва първо да се изключи (поне на колата на мъжа ми става с едно ключе в жабката) и едва тогава да се вози детето - пише го в книжката на колата и на самите столчета. Налагало ми се е да вися по 1 час в задръствания и понякога е трудно да издържиш бебето да реве, а ти да не можеш да го видиш (защото батко й е много малък да я наглежда  Wink ) и съм много по-спокойна като е до мен. Слагала съм и дете по средата - возила съм и 3 деца отзад в колата и тогава не знам къде бих могла да сложа третото (отпред имаше друг възрастен). Също е било вързано с колан (колата има 3 колана отзад).
Аз самата и за 200м слагам колан, все ми е тая дали шофирам или сядам до шофьора. Но отзад не си слагам колан. То и почти никога не се возя там.
Без да искам никого да скандализирам - щом завия към кооперацията и спра да паркирам в двора - взимам сина ми в моя скут да паркира с мен  Crazy. Но гаражът ни е във вътрешен заграден двор. Детето се радва, сигурно и сестра му догодина ще иска и ще трябва да ги редувам. Crazy
Също така съм откопчавала сина ми и дъщеря ми, за да ги накърмя в колата (докато някой друг шофира), но много рядко. Слава Богу, сега вече пият АМ и нямаме такива изпълнения. Случвало се е обаче само в задръствания, когато не съм имала друг избор.
Опитвам се да пазя децата и себе си, но понякога не спазвам правилата, безгрешен шофьор няма.
Само да вметна, че през последната бременност ни удариха когато мъжът ми наби спирачки, защото жена пресичаше с 3 годишното се дете неправилно (на червено) бул. "Европа" (към "Метро"). Спряхме на 2 метра от детето, което се откъсна от ръцете й, но колата зад нас не спря и ние понесохме удара.
По този повод аз да попитам - позволявате ли си да пресичате неправилно с децата?
И още нещо - само на мен ли ми прави впечатление, че жените не спират на пешеходна пътека (зебра). Има такава към парка и винаги ми спират само мъже. Както казва нашия татко - за жената щом колата се движи и няма проблем  Mr. Green.
п.с. Дайте да споделим и някои трикове за задържане на вниманието или за успокояване на децата в колата. Аз например винаги държа бонбони в жабката и черпя големия в задръствания, за да мирува. Също така събирам всякакви рекламки, листчета, цветни шумолящи пликчета и ги давам на малката да се занимава, за да има мир. Естествено колата ми е пълна кочина. Най-лесно е на дълъг път - тогава ми заспиват, но в задръстванията понякога имам чувството, че съм в някакъв зверилник.  Crazy

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 23:27 от evelinar

# 3
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
И двете деца се возят в кошница и в столче. Задълителни колани. Аз също си слагам колана винаги, но когато съм на задната седамка не, по простата причина, че фабричния колан минава точно през гърлото ми и аз трябва постоянно да го дъра за да не ме стърже. Не съм от най-високите жени - 160 см. Мислехме, че ще вземем обикновена седалка на Вики, но предвид нейната височина и тази на седалката, коланите съмсем ще я обесят. Затова взимаме по-голямо столче, което ползва коланите на колата

# 4
  • Мнения: 46 558
Благодаря за клипчетата!

Винаги пътува в столче, ако ще и за 5 метра да става дума.
Много хора ми се присмиват, но ми е все тая Stop
Има случаи, в които със столче или без ...
Но за нелепите, в които сме могли да направим нещо, трябва да го направим Peace

За светофарите - от около 2 годишна започнахме да я учим, в градината също + личен пример.

За отвличане на вниманието - возя се отпред, кача ли се отзад пада голямо лигавене, ако е сама, направо се хипнотизира, слуша музика, "чете" книжка, рядко се храни (ако сме на дълъг път), въобще не й се чува гласа.

Искам да попитам, от кои възглавнички сте доволни? Аз нещо не мога да уцеля Tired имаме подобна на тази и такава, но първата й е прекалено тънка, втората дебела  Tired

# 5
  • Мнения: 3 034

 Също ми се ще да споделите какви столчета, кощници ползвате. Използвате ли предпазните колани на колата и на самото столче. Къде го поставяте. чувала съм за неразумно поставени столчета на предната седалка, или по средата отзад, за незавързани с колани столчета и не завързани с коланите на столчето деца, само защото разстоянието е кратко.

 Дано темата ви е интересна и безопасна![/b][/color]

 Hug


ползвах кошница (тук пак си се казва столче за новородени) Graco. тук не можеш да напуснеш болницата, ако не си сложиш бебето в подобно столче. излишно е да споменавам, че слагането на всякакви пелени, одеялца, възглавнички и тем подобни отзад в столчето драстично противоречи на безопасността и предизвиква нежелана промяна в извивката на гръбнака на бебето.

тук е забранено на предната седалка да се намира дете под 9 години, а препоръчително и след това да не се намира там. независимо в столче или без него. на сина ми кошницата (а сега и столчето) се намират зад нешофьорската седалка, защото са обемни и иначе опират в шофьорската, и така също се променя наклона, а това не е добре.

колани сме ползвали абсолютно винаги, както и "закотвяща система" - ремъци, с които с метални скоби се захваща столчето. коланите на самото столче е излишно да се коментира, че са жизненоважни. никога не съм си позволявала да вадя бебето от столчето, независимо колко реве.

в момента ползваме столче 3 в 1 Eddie Bauer, то е докато навърши 9 години или надмине килограмовите или показателите за височина.

# 6
  • Мнения: 8 956
Само да вметна, че някъде бях чела, че най-безопасното място в колата е зад не шофьорската седалка, а най-опасното е точно предната не шофьорска седалка!

Hug

# 7
  • Мнения: 431
Благодаря за клипчетата   bouquet
Ужасяващо  #Crazy !
Ние ползваме кошчето на Макси Кози 0-13кг.Трудно се слагат колани с него и не съм убедена,че ги слагам правилно  Rolling Eyes ;следвам инструкцията от схемата,но не се получава същото  newsm78
Признавам си,че и аз съм го държала в ръце,когато започва да се опъва в кошчето и да пищи  #Cussing out,но след това,което видях... Stop

# 8
  • Мнения: 8 956

Ние ползваме кошчето на Макси Кози 0-13кг.Трудно се слагат колани с него и не съм убедена,че ги слагам правилно  Rolling Eyes ;следвам инструкцията от схемата,но не се получава същото  newsm78


Нашето е Бебе Идеал, но е със абсолютно същата конструкция като вашето. Знам че се слагат малко трудно коланите, но ако някой ти покаже веднъж, ще видиш че не е чак толкова. Идеята е да издърпаш първо целия колан, да стане максимално дълъг. После долния край го минаваш от задната страна на кошницата там в джоба през който трябва да мине, а горната част през краката на бебето, като от двете страни има два джоба. Не знам дали го обясних хубаво.

Hug

# 9
  • Мнения: 2 090
Само да вметна, че някъде бях чела, че най-безопасното място в колата е зад не шофьорската седалка, а най-опасното е точно предната не шофьорска седалка!

Hug
Да ,казват че най-безопасното място е отзад по диагонал на шофьорското,а отпред до шофьора го наричат ''мястото на мъртвеца'' Rolling Eyes.

При нас положението е същото като при Никол
Благодаря за клипчетата!

Винаги пътува в столче, ако ще и за 5 метра да става дума.
Много хора ми се присмиват, но ми е все тая Stop
Има случаи, в които със столче или без ...
Но за нелепите, в които сме могли да направим нещо, трябва да го направим Peace

За светофарите - от около 2 годишна започнахме да я учим, в градината също + личен пример.

За отвличане на вниманието - возя се отпред, кача ли се отзад пада голямо лигавене, ако е сама, направо се хипнотизира, слуша музика, "чете" книжка, рядко се храни (ако сме на дълъг път), въобще не й се чува гласа.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 567
Синът ми винаги се е возил в столчето, с колани, като столчето е зад предната не шофьорска седалка!
На ръце не съм го взимала, реве, дере се, това е положението, като спре колата ще слезе!

# 11
  • Мнения: 431
alina_si ,точно по този начин го слагам и ми се струва,че на схемичката е малко по-различно-там коланът тръгва от друго място,а не както е в колата ни  Thinking ,долу-горе се получава,но не е съвсем същото.
Другият проблем е,че трябва да стои обратно на посоката на движение,а нашият бяс изобщо не е съгласен  #Cussing out ,така че го слагам по посока-иначе никъде няма да мръднем  Tired

# 12
  • Мнения: 9 973
ние сами преработихме коланите на столчето за по-голяма безопастност(бяха накръст през раменете).И ние за 100метра го слагаме в столчето,а аз до него ВИНАГИ Peace

# 13
  • Мнения: 8 956
alina_si ,точно по този начин го слагам и ми се струва,че на схемичката е малко по-различно-там коланът тръгва от друго място,а не както е в колата ни  Thinking ,долу-горе се получава,но не е съвсем същото.
Другият проблем е,че трябва да стои обратно на посоката на движение,а нашият бяс изобщо не е съгласен  #Cussing out ,така че го слагам по посока-иначе никъде няма да мръднем  Tired

Ами това е много грешно, а и няма как да закопчееш колана на колата правилно в този случай. Гледай хубаво филмчетата където има кошници и виж, че са обратно на посока а движението. Представи си ако спре рязко колата и то е по посока, вратлето му е супер крехко още. А и тези клипчета правени при 30 - 40 км. в час. В България масово се кара с много повече. Моят съвет е да обърнеш детето обратно на посока на движението и когато не караш ти, да се возиш отзад при него.


Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Алинка благодаря за филмчетата.Не знам колко правилно съм сложила столчето,но аз никога не съм държала малкия,а пък и каката в ръце докато се возим.Сложила съм му столчето зад шофьорската седалка(и това не знам дали е правилно),но от там не ме вижда и аз си карам спокойно без някой да ми бучи и реве.Имаме столче от 0-18кг.

# 15
  • Мнения: 1 554
значи аз съм от безотговорните родители Embarassed столчето му е фиксирано на задната седалка по средата с колани естествено,но много често го държа от пред при мен за кратки разстояния,това въобще не ме оправдава Naughty ще си взема поука Peace

# 16
  • Мнения: 8 956
alina_si ,точно по този начин го слагам и ми се струва,че на схемичката е малко по-различно-там коланът тръгва от друго място,а не както е в колата ни  Thinking ,долу-горе се получава,но не е съвсем същото.
Другият проблем е,че трябва да стои обратно на посоката на движение,а нашият бяс изобщо не е съгласен  #Cussing out ,така че го слагам по посока-иначе никъде няма да мръднем  Tired

Ами това е много грешно, а и няма как да закопчееш колана на колата правилно в този случай. Гледай хубаво филмчетата където има кошници и виж, че са обратно на посока а движението. Представи си ако спре рязко колата и то е по посока, вратлето му е супер крехко още. А и тези клипчета правени при 30 - 40 км. в час. В България масово се кара с много повече. Моят съвет е да обърнеш детето обратно на посока на движението и когато не караш ти, да се возиш отзад при него.


Hug

Ето тук
http://video.aol.com/video-detail/maclaren-techno-xlr-travel-sys … ?icid=VIDURVHOV01

на първото клипче на 3.48 мин. е показано как се слагат коланите. Дано съм била полезна.

Hug

# 17
  • Мнения: 165
de3demonka, по добре премести столчето на своят бебок.води се че мястото зад шофьора е най-безопасно, но всъщност това е много погрешно."Не дай си боже" се случи нещо(независимо дали кара майка,баща или някой роднина)всеки човек има инстинкт за самосъхранение и ще завие надясно.Така излага задната лява част на колата на най-голям риск.Не налагам мнение, но сам пътувала зад шофьора и знам за какво става въпрос.Лично аз никога не бих сложила седалката на беб там.

# 18
  • Мнения: 1 763
Моето дете също винаги се вози в столче. На упътването на кошницата за кола пишеше, че най-безопасно е да е по средата на задната седалка, следващото по безопасност място е зад шофьора. Ние не можахме да я закрепим по средата и я сложихме зад шофьора. Сега вече синът ми се вози в столче, също е зад шофьорската седалка, но след прочетените мнения се чудя дали да не го преместим по диагонал.

Аз не съм шофьор и затова по време на път седя на задната седалка да забавлявам детето, ако се размрънка. Играем с разни играчки, пея му песнички, но той по принцип е спокоен в колата. Веднъж мъжът ми го вози сам и си били говорели.

# 19
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
По-рано, когато столчето беше по посока обратна на движението беше зад пасажерското място. Когато го обръща нашия тати каза, че зад шофьора е по-безопасно, аз имах някакви съмнения, но не бях сигурна. Мерси за съвета malkata_ivHug Май ще сменим мястото на столчето.
Обаче пък си мисля, че когато съм сама с детето в колата, когато аз шофирам, за детето е по-добре да не ме вижда. И аз като знам, че не го виждам няма да се разсейвам, а когато е по диагонал на шофьора постоянно ще се обръщам да го гледам. Ако греша поправете ме.

# 20
  • Мнения: 165
de3demonka,така или иначе и зад теб да е и по диагонал ти пак ще го търсиш с поглед.Аз чакам Първото си бебче през април и не смятам нито сега,нито тогава да сляза от шофьорското място, но няма да си сложа детето зад мен.по добре в средата(ако е разрешено, че не сам запозната).Мен и до ден Днешен ме е страх да се возя зад шофьора.Премести си го да ти е по спокойно.(САМО СЪВЕТ)

# 21
  • Мнения: 1 986
Всичко, което е написано тук е невероятно вярно, полезно и...не знам как да го приложа на практика с моя син. Като беше по-малък издържаше известно време в столчето, но сега вече и 5 мин не стои! Такъв рев и истерии друг път не съм чувала, особено като го връзвам! Затова пътува плътно до мен, прав! Аз го държа непрекъснато, но знам, че не е достатъчно безопасно. Моля, имате ли някакви полезни съвети как да го науча да седи в столчето?

# 22
  • Мнения: 431
alina_si,много ти благодаря,по-ясно няма накъде   bouquet
И аз така го поставям отзад,но отпред го слагах по друг начин-ще се коригирам  Peace

marini,аз също имам този проблем(както съм писала по-горе),но моят човек е по-малък.Не разбира ли твоето момченце като му обясняваш,че е опасно?Просто питам  newsm78.
Аз,защото,все си мисля,че като почне да разбира моят,ще ми е по-лесно  Sick

# 23
  • Мнения: 165
mariniМоже би ако престанеш да го съжаляваш и въпреки плача му го слагаш ще свикне след вре.Но бебока ти знае че ако ревне ще го вземеш и си придава своите инати.
                 
              Успех!!!!!!

# 24
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
Ние ползваме столче-кошница,което закрепяме на средната седалка,както е в упътването.Аз също съм отзад и наглеждам бебка.Шофьор съм,но до сега не съм пътувала сама с нея.Не мога да си представя да е отзад и да не я виждам,но ако се наложи няма как.Иначе и аз на кратки разстояния понякога я държа у себе си  Sad

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебето никога не е пътувало извън специалната седалка или незакопчано с коланите. Независимо дали плаче или не е на кеф.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Моля, имате ли някакви полезни съвети как да го науча да седи в столчето?

Да. Тапи за  уши. Така се пътува, точка. Мълчи, пречиш ми. Толкова...

# 27
  • Мнения: 209
Моля, имате ли някакви полезни съвети как да го науча да седи в столчето?

Да. Тапи за  уши. Така се пътува, точка. Мълчи, пречиш ми. Толкова...

ужас  Shocked. не е това начина според мен. моят син също винаги се е возил в столче - първоначално в кошницата за новородено в последствие в столче за по-големи дечица. винаги когато е бил кисел и раздразнен съм обяснявала, че така е редно, да види мама и тати как седят на техните столчета и т.н. мисля, че личния пример играе голяма рола. това поне е моето мнение.

# 28
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Браво! Много хубава и полезна тема!
Аз съм бъдеща майка и задължително моето дете ще се вози в столче специално предназначено за това,самата аз винаги използвам предпазен колан . Имаме приятели с по две деца , които никога не са ползвали столчета за кола за децата си и винаги са разчитали на някого да държи детето отзад и на опита си на шофьори , което за мене е абсолютна безотговорност ,защото и най-добрият шофьор не е застрахован и за съжаление такива неща се случват и то когато най-малко очакваме, например за тези от вас ,които казвате че когато пътувате малки разстояния държите децата  си в ръце : ами да не би да пътувате с по-ниска скорост ? Обзалагам се че е поне 40км/ч , нали видяхте какво се случва при тази скорост! Още нещо : при приблизителна скорост 40км/ч при рязко спиране , в следствие на ускорението теглото на човек става около 400кг , колкото и здраво да държите детето си, няма човек който да може да удържи 400кг , така че сами си правете изводите!!! Хубав ден на всички!   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 554
Браво! Много хубава и полезна тема!
Аз съм бъдеща майка и задължително моето дете ще се вози в столче специално предназначено за това,самата аз винаги използвам предпазен колан . Имаме приятели с по две деца , които никога не са ползвали столчета за кола за децата си и винаги са разчитали на някого да държи детето отзад и на опита си на шофьори , което за мене е абсолютна безотговорност ,защото и най-добрият шофьор не е застрахован и за съжаление такива неща се случват и то когато най-малко очакваме, например за тези от вас ,които казвате че когато пътувате малки разстояния държите децата  си в ръце : ами да не би да пътувате с по-ниска скорост ? Обзалагам се че е поне 40км/ч , нали видяхте какво се случва при тази скорост! Още нещо : при приблизителна скорост 40км/ч при рязко спиране , в следствие на ускорението теглото на човек става около 400кг , колкото и здраво да държите детето си, няма човек който да може да удържи 400кг , така че сами си правете изводите!!! Хубав ден на всички!   bouquet

Маринче,като родиш ела пак да си поговорим Peace

# 30
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Браво! Много хубава и полезна тема!
Аз съм бъдеща майка и задължително моето дете ще се вози в столче специално предназначено за това,самата аз винаги използвам предпазен колан . Имаме приятели с по две деца , които никога не са ползвали столчета за кола за децата си и винаги са разчитали на някого да държи детето отзад и на опита си на шофьори , което за мене е абсолютна безотговорност ,защото и най-добрият шофьор не е застрахован и за съжаление такива неща се случват и то когато най-малко очакваме, например за тези от вас ,които казвате че когато пътувате малки разстояния държите децата  си в ръце : ами да не би да пътувате с по-ниска скорост ? Обзалагам се че е поне 40км/ч , нали видяхте какво се случва при тази скорост! Още нещо : при приблизителна скорост 40км/ч при рязко спиране , в следствие на ускорението теглото на човек става около 400кг , колкото и здраво да държите детето си, няма човек който да може да удържи 400кг , така че сами си правете изводите!!! Хубав ден на всички!   bouquet

Маринче,като родиш ела пак да си поговорим Peace


Да разбирам ли че не използваш столче за кола ?
Мислиш че ще ме разубедиш?
Не мислиш ли че съм права ? Това което написах по горе все пак се обосновава на факти !

# 31
  • Мнения: 1 554
на против използвам,не бъди толкова крайна,всичко се случва Peace

# 32
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Няма значение. Мисля че е ясно какво мисля и какво е посланието ми.

# 33
  • Мнения: 419
Алинка, чудна си, мерси.

Но за съжаление отново попадам на тема, в което "чопкането" е по-интересно. А темата е полезна и то много, тя дава информация за безопастността на нашите деца. Това, че някои майки решават да карат с гушнати деца ме изплаши съвсем сериозно. Те са страшни не само за тях си, ама и за околните шофьори. Аз ако видя нещо подобно на платното ще го сметна за лудост. Вероятно с другата ръка говорят по телефона  newsm78 Но всеки сам за себе си преценява колко му пука за него си, ама да излага на опастност нечий живот....

Децата е нормално понякога да плачат, когато това ми се случи аз отбивам и пускам аварийки. Сина ми седи в седалка подходяща за възрастта му, както и дъщеря ми. Сина ми е по диагонал, а малката е зад шофьора. За по средата поставено столче намирам за опасно. При рязкото спиране и при удар отзад.

# 34
  • Мнения: 3 034
Няма значение. Мисля че е ясно какво мисля и какво е посланието ми.

и аз не разбрах какво ще стане като родиш, но щом хората по цял свят си возят децата от родилното в кошници и столчета, очевидно проблем няма  Peace абсолютно си права, в България също рано или късно полицаите ще спрат да взимат подкупи и тогава дори и само с глоби, положението с возенето на децата без столчета и колани ще се промени драстично. въпреки че, от моя гледна точка е абсурдно родител да си качи детето без столче, ако ще и нищо да не го застрашава.  Peace бебето свиква с най-различни неща, свиква и с това  - аз имам проблеми сега с голямото столче, не го харесва, но... това е положението. карам често сама с него, ако плаче - говоря, обяснявам, но дотам. от сега да сме наясно, че излизане от столчето няма.

# 35
  • Мнения: 552
Синът ми се вози все още в кошница,отзад на мястото по диагонал на шофьора.Привързан е с всички необходими колани.Няма да си кривя душата,случвало се е да го държа на ръце,но отсега нататък-никога повече Peace

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Да не ме нападнете, но това не го разбрах:
- дете на 4 години пътува със седалка (подложка само) от група 3, пристегнато само с колана за възрастни.
Имаме такава повдигаща седалка и още един стол Concord Livt evo нещо такова беше, и при двата детето е закопчано само с колана за възрастни, няма други колани. Група 15-36кг. Кое му е опасното на това не разбирам.
С две деца сме, с два стола за кола, доскоро с кошница.

# 37
  • DE
  • Мнения: 521
Столчето за новородени е задължително, за да ни пуснат с детето да си тръгнем от болницата. Ние избрахме модел, който да може да се ползва  с IsoFix механизма за закрепване, при който не се ползват коланите на колата, а столчето се застопорява и освобождава посредством клик система - само с едно копче.  Столчето може да бъде монтирано само в посока, обратна на движението и честно казано и през ум не би ми минало да си возя детето извън него - най-малкото, което може да се случи е да получа солена глоба.  В моята кола IsoFix има само зад двете предни седалки, така че средното място отпада по презумпция, най-вероятно ще го монтираме зад шофьорското място, имам още няколко дни да помисля по въпроса Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 137
Шофирам от 9-10 години. Не е малко, имайки предвид, че почти не слизам от колата. За толкова години по улиците и пътищата в България се нагледах на безгранична човешка простотия и безотговорност Thinking. Това, че закона вече задължава, пак не успява да накара някои родители да помислят първо за детето и сигурността му, после за собствения си дискомфорт. Но, нито закон, нито Господ може да предпази такива от овчите самозаблуди, че това няма да се случи точно сега, точно на тях, точно на децата им и че само за веднъж, за наблизо, за малко... какво пък толкова! Не знам само едно, а именно, защо пътните полицаи все още следят за минорни нарушения на закона, а това масово безобразие бива почти ненаказвано Thinking. Ако това е начина, да се бръкне по-дълбоко в джоба на безхаберните, за да предпазим бъдещето на България, то нека поне почнат по-стриктно да го съблюдават. Явно друг начин няма!
Това е моето мнение и в допълнение ще кажа, че се бях информирала за мястото на поставяне на детето в колата и всички правила за пътуване с него още преди да родя. И за секунда не съм си помисляла, че мога да спекулирам точно със сигурността на най-милото ми, при каквито и да било обстоятелства и до днес. Така, че тук не мога да разбера и приема такива обяснения от рода на "като родиш, ела пак да си поговорим". Детето ми обича да се налага, както много други деца. Това не означава, че аз ще й позволя да прави неща, които не са безопасни за нея! Дори да ми коства тъпанчетата, дори да се захласне от рев и да истеряса, щом мама е преценила, че ще е така и ще седи там, значи така трябва, защото нали затова е мама!!! Peace

# 39
  • Мнения: 67
Здравейте, с много интерес прочетох темета, която смятам за изключително полезна.Дъщеря ми е на 10 месеца, и това лято преживяхме ужасна катастрофа / тогава беше на 6м /. Пътувахме за родния ми град Бургас и на магистралата един ни засече докато го изпреварвахме. За да не се блъснем в него се ударихме в мантинелата. Няма да изпадам в подробности за катастрофата,защото беше достатъчно грозно преживяване. Само ще кажа, че колата застрахователите определиха като тотална щета и не става за нищо.Малката беше с нас в колата, в кошче Maxi-Cosi от 0-13. Винаги седи в кошчето с малки изключения, когато съм я взимала ако плаче. По време на катастрофата мъжа ми беше с колан / той шофираше/, малката в кошчето , само аз отзад не бях с колан.След като се ударихме и се завъртяхме на колко пъти, моите крака до коляното бяха извън колата, прозорците паднаха. Sad На съпруга ми и дъщеря ми им няма абсолютно нищо, защото бяха с колани, аз бях без колан и имах доста натъртвания и ожулвания. Кошчето спаси детето ми. От тогава казвам на всички приятели познати, че независимо дали пътуваш отзад  трябва да носиш колан. А за децата е просто немислимо да са без столче. Всички, включително и аз преди катастрофата си мислят, че това няма как да се случи на тях, но такива неща се случват вече много много често.
Винаги, ама винаги столчетата трябва да са правилно поставени и децата, независимо дали плачат да са вързани в тях, защото дори да проявяваме безотговорност към нашия живот, то не можем да си го позволим към живота на децата ни. Ако нещо се беше случило на дъщеря ми никога нямаше да си го простя!

# 40
  • Мнения: 156
Момичета, аз също съм от майките, които още от раждането на детето ползват столче за кола, отначало малката не го харесваше много, но през последните месеци се радваше само като го види. Само че напоследък и става лошо, пребледнява, притихва  и ... повръща. На дълъг прав път няма проблеми, но в задръстването е ужасно. Единственото, което и помага донякъде е да се гушне в мен,  за да не вижда поне преминаващите встрани коли или дървета. Не мога да гледам безучастно как тя се мъчи или повръща,  изваждам я от столчето и я гушкам, знам, че това не е правилно, но друг начин още не съм открила. Cry

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите винаги стоят в столчета-Делтим...страхотни са PeaceПреживяхме 2 катастрофи за последната година-не бяха тежки.Благодарение на столчетата децата ми са живи и здрави Praynig

# 42
  • Мнения: 1 763
Zelenika, и на мен като дете ми ставаше лошо в кола. Често пътувахме до града, в който живееше баба ми, на 120км от нашия и спирахме средно по 4 пъти да повръщам. Имаше едни хапчета, които майка ми ми даваше от време на време, от тях не ми ставаше лошо, но даваха други странични ефекти- отпадналост, сънливост. Но това беше пред 15-20 години, сега сигурно  има по-добри варианти. Може да пробваш Peace

# 43
ами ние имаме 2 коли,и за двете имаме столчета.А ето го и моето любимо Graco Snugride in Lotus http://celebritybabies.typepad.com/photos/uncategorized/2007/07/29/8649lot3_z.jpg

# 44
  • Мнения: 1 473
Винаги когато пътува с кола сина ми е в столче за кола. Купихме Макси Кози от 0 до 13 кг., подходящо за неговата възраст. Спряхме се на тази марка, тъй като навсякъде имаше положителни оценки за качествата и сигурността, които предлага. Столчето от 0 до 13 кг. се слага в обратна на движението посока и се връзва с колан. Ако не е поставено правилно, губи от смисъла си.
 

Общи условия

Активация на акаунт