Проблем с избор на размер за годежен пръстен

  • 8 649
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте, форумци!  Hug
Първо, поствам като Гост, тъй като приятелката ми ми знае никнейм-а и ще развалиме ралтата...  Grinning
Искам да й предложа брак, ама възникна проблем за избора на пръстен - тя не носи пръстени (имаше един, ама го загуби) и аз идея нямам какъв е размера й - и пръстен няма, от който да "крадна" обиколката...
Та се нуждая от съвет от опитни хора как да се справя с този проблем, колкото и глупаво да звучи...
Мерси предварително и поздрави!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 840
Купи й кола с камъни Сваровски.
Ще приеме.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 255
Здравейте, форумци!  Hug
Първо, поствам като Гост, тъй като приятелката ми ми знае никнейм-а и ще развалиме ралтата...  Grinning
Искам да й предложа брак, ама възникна проблем за избора на пръстен - тя не носи пръстени (имаше един, ама го загуби) и аз идея нямам какъв е размера й - и пръстен няма, от който да "крадна" обиколката...
Та се нуждая от съвет от опитни хора как да се справя с този проблем, колкото и глупаво да звучи...
Мерси предварително и поздрави!

Важен е жеста да ти кажа... Пръстенът, който ми купи (вече) мъжа ми, ми беше оргомен, та ходихме да го смалят (става за около 30 мин  Hug ) Това ни най-малко не ме е възпряло да кажа ДА Simple Smile Успех!  Peace

# 3
  • Мнения: 740
Защо държиш да е пръстен като не носи?
Купи и нещо друго, което ще и хареса пак по същия случай. Знам ли гривна, колие.
А и така ще ти отпадне проблема с размера. Laughing

# 4
Купи й кола с камъни Сваровски.
Ще приеме.
Интересен отговор - ще го приема като неуспешен опит от твоя страна да се пошегуваш... Сваровски достатъчно вече съм подарил и томчно пръстените им не са най-силната страна... както и да е...

rainy... , мерси за твоя отговор!  Grinning Да, знам, че жестът е важен, знам че и размерът винаги след това може да се нагоди, даже знам, че било по-добре да е една идея по-малък, защото по-лесно се разширявал, отколкото да е по-голям - тогава се налага рязане...
Все пак, идеалният вариант е (то малко като по филмите) да й лепне на пръста!  Heart Eyes

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Има пръстени с коригираща се обиколка.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 074
Не можеш ли да се ориентираш горе-долу за обиколката на пръста ́и , като го сравниш, да речем, с кутрето ти? Примерно, преплитате пръсти нежно  Grinning, и гледаш кои си пасват като размер. После мериш по твоя пръст.

# 7
Защо държиш да е пръстен като не носи?
Купи и нещо друго, което ще и хареса пак по същия случай. Знам ли гривна, колие.
А и така ще ти отпадне проблема с размера. Laughing
Това не е опция - проучил съм от доста време, че това много ще я зарадва, а и си е класика, нали? Със сигурност ще носи пръстена... Колкото до колиета, гривни, обици - виж по-горе споменатата марка Сваровски  Wink
Мерси и на теб за мнението!  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 2 840
Купи й кола с камъни Сваровски.
Ще приеме.
Интересен отговор - ще го приема като неуспешен опит от твоя страна да се пошегуваш... Сваровски достатъчно вече съм подарил и томчно пръстените им не са най-силната страна... както и да е...
Никога не се шегувам, когато става въпрос за покупка на кола.
А ти си скръндза, щом подаряваш сваровски.
Аз не бих приела.

Чисто практически, ако наистина искаш размера, докато спи й вържи конец на пръста. И така ще й снемеш размерите.

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Цитат
Не можеш ли да се ориентираш горе-долу за обиколката на пръста ́и , като го сравниш, да речем, с кутрето ти? Примерно, преплитате пръсти нежно  Very Happy, и гледаш кои си пасват като размер. После мериш по твоя пръст.

 Peace

важен е камъка, да е голям и лъскав ... по възможност диамант или поне цирконий

# 10
  • Мнения: 740
Предложих го като вариант, защото беше казал, че не носи пръстени.
А ето ти малко съвети по - темата http://www.tialoto.bg/article.php?cat=53&id=2910

# 11
  • София
  • Мнения: 5 255
Купи й кола с камъни Сваровски.
Ще приеме.
Интересен отговор - ще го приема като неуспешен опит от твоя страна да се пошегуваш... Сваровски достатъчно вече съм подарил и томчно пръстените им не са най-силната страна... както и да е...

rainy... , мерси за твоя отговор!  Grinning Да, знам, че жестът е важен, знам че и размерът винаги след това може да се нагоди, даже знам, че било по-добре да е една идея по-малък, защото по-лесно се разширявал, отколкото да е по-голям - тогава се налага рязане...
Все пак, идеалният вариант е (то малко като по филмите) да й лепне на пръста!  Heart Eyes


Мъже , мъже.... защо не се откажеш от идеята, че ще й пасне перфектно  Mr. Green Моичкия беше мерил сумати от мойте пръстени и пак не му се получи..
А не знам кой вариант е по лесен.. моя беше по-голям, нямаше никакви проблеми или следи от факта, че е преправян Hug
Колкото до пръстените с коригиращ се размер... не съм виждала златен такъв  newsm78 Но не е невъзможно да има разбира се..

# 12
  • София
  • Мнения: 2 840
важен е камъка, да е голям и лъскав ... по възможност диамант или поне цирконий
Да, ЦИРКОНИЙ!!! Joy

Лабрадор, чувството ти за хумор ме освежава безкрайно, но младежът е леко тънкообидчив. На мен ми се разсърди, че предложих да й   купи кола, а ти с този цирконий може да си навлечеш гнева на бъдещата булка.

Гост, не се стягай, човече, важен е жестът, така да се каже и тенеке да й сложиш, може да е атрактивно и незабравимо преживяване.

# 13
  • Мнения: 1 558
Mоят мъж уж беше взел мой пръстен, който не носех (беше ми широк)  и му се видял малък, та го направил още 1 размер по-голям.
Като купуваш виж дали има възможност за корекции (да не е с много камъчета, защото става по-трудно), а също, ако е със скъпоценен камък дали биха го коригирали (моя не искаха да го коригират, за да не падне камъка, добре че момчето, което го е правило по поръчка се престраши).

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
че коя жена би предпочела сваровски пред цирконий??????

# 15
  • София
  • Мнения: 2 840
че коя жена би предпочела сваровски пред цирконий??????
А димант пред цирконий?! Никоя!!! Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 6 074
Гостът не оцени моето практично предложение  Crossing Arms

# 17
Ок, няма как да коментирам или благодаря на всеки поотделно, но все пак:

- благодаря на всички, които ми отговарят искрено и по темата  Hug
- до Клонка: тънкообидни, дебелообидни.... хммм, интересно - от два поста успяваш да влезеш в душевността на хората, че чак си позволяваш и да ги квалифицираш... е, както и да е - аз съм с 2-3 поста в този форум, ти си с хиляди.... ам като не харесваш сваровски, целият свят ли не го харесва? май трябваше да са фалирали вече... колкото до това дали съм скръндза или не - no comment
- лято, няма такова нещо - но точно думата "практично" ме възпря...  Wink

Ха, виждам че ще "нахраните" темата ми с плиткоумни опити за остроумничене, така че колкото, толкова... добих представа какво да правя...
Айде, форумци, чао!  Wink
P.S. Ха, имало защо да ми казват да не си губя времето за регистрация в тези форуми... мдаааа...

# 18
  • София
  • Мнения: 6 074
Аз пък останах с впечатление, че си регистриран, ама се криеш... Както и да е, успех с пръстена и предложението!  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
P.S. Ха, имало защо да ми казват да не си губя времето за регистрация в тези форуми... мдаааа...
Чакай, де, нали имаше регистрация, ама за да не се разкисне работата си влязъл като гост, че бъдещата булка ти знаела ника? Joy

Хей, да не забравиш да пуснеш снимка в Красива мама на покупката, там ще й се зарадваме дружно!

Очакваме тема "Искам да си купя презерватив, но не мога да си го измеря, щото не си го побирам в ръцете".

# 20
  • Мнения: 18
Здравейте, форумци!  Hug
Първо, поствам като Гост, тъй като приятелката ми ми знае никнейм-а и ще развалиме ралтата...  Grinning

Не че така няма да се досети  Laughing

Искам да й предложа брак, ама възникна проблем за избора на пръстен - тя не носи пръстени (имаше един, ама го загуби) и аз идея нямам какъв е размера й - и пръстен няма, от който да "крадна" обиколката...

Премери и диаметъра на пръста докато спи  Sunglasses

# 21
  • Мнения: 2 448
Ех не знаех, че толкова ще се смея на тема за годежен пръстен. Ами как би описал пръстите на любимата си - тънки и фини или по скоро като кебапчета?  Laughing Виждам, че никоя не ти помага като си каже собствения размер с описание на пръстите си , за да се ориентираш поне малко в необятния свят на номерацията на женските пръсти. Все пак , ако не е много извън стандарта между 2 - 3 размера ще е колебанието ти.
Аз съм с дълги фини пръсти и номера (на бивша пианистка  bowuu)  на безимения пръст на дясната и ръка е    52 (като бях по слабичка преди 10 години и 51 ми ставаше). До 54 бива работата, от там нататък говорим за дебели пръсти.  Laughing

# 22
  • Мнения: 17 546
Купи бонбони, които са увити във фолио. Хапвайте и ти съвсем небрежно, и уж на шега, направи  пръстен от фолиото като го увиеш точно по пръста и. Запази го след това, за да имаш размера. Все ще измислиш как точно.

# 23
  • Мнения: 5 710
По-добре да е голям пръстена, отколкото малък. За диаманта имаш ли въпроси  Wink
Аз не си знам размера, или пробвам или бижутерите имат едни халкички, с които премерват и това е. Оставаше и този размер да помня.. аман.

# 24
  • Мнения: 81
Ахахахаха, тази тема истински ме развесели!  Joy tooth

# 25
  • София
  • Мнения: 974
"Крадни" й ръкавицата, няма начин да няма..и стига да не е от рязтягаща се материя, трябва да свърши работа Wink

# 26
  • Мнения: 387
обади се на най=добрата и приятелка и нека тя да ти помогне...ще намерите как...ако и моя мъж се беше обадил на моя приятелка сга пръстена щеше да е на ръката ми...малко ми е голям........успех...

# 27
  • Мнения: 397
Подкрепям мнението на The FireGoddess. На моя приятелка вуйчото е направил точно така - взел е мерките с конец, докато бъдещата избраница е спяла.
Мисля, че е наистина добра идея.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 990
Купи й без повод някакъв сребърен пръстен, който мислиш, че може да й стане. Сложи й го, колкото да "видиш как стои", оттам насетне се ориентираш и сам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт