Kakwo харесваме в децата си

  • 1 911
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 367
Малко позитивна тема че само грижи инак на 1ва страница.
Обичаме си децата,ясно.
Но какво харесваме у тях,като у отделни самостоятелни хора (надявам се  съм ясна),кои техни качества уважаваме?
Започвам аз:
Дъщеря ни не е злопаметна,лесно се развеселява и помни доброто от света наоколо (все качества к аз нямам)
Син ни знае какво иска и не мърда на иота от науменото, не е податлив на чужди влияния и малко му пука дали е харесван
 

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Състрадателни са като мен. Което не знам дали е положително или отрицателно качество.
Голямата обожава животните (иска да стане ветеринарен лекар), общителна и позитивна е.
Малката е упорита и остоява мнението си на всяка цена.

# 2
  • Мнения: 789
Знае добре какво иска, много е мил,лъчезарен е,не се сърди ако не задоволим каприз.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
У голямата - дарбата й да рисува най-вече  Peace
Малката - упоритост и отстояване на нейното или инат по-скоро за нейната възраст  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 161
И двете имат добри сърца и са много горди.Това най-много им харесвам.

# 5
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми е голям непукист и голям инат, точно като майка си.

# 6
  • Мнения: 2 950
Харесва ми, че е по-оправна от мен на нейната възраст. Без да се срамува, но и без да тъпче околните, си пробива пътя напред. За дребни неща, но в малкия й живот са си големи.

Иначе весела, сладка, добричка и тем подобните дрън-дрън са ясни.... за всяка майка, нали се сещате? Wink

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 351
Харесвам й това, че е страхотно общителна. Винаги поздравява съседите, когато се засечем в асансьора и входа, дори когато аз забравя да го направя  Blush В магазина поздравява на влизане и излизане, казва Благодаря и Моля. Разпитва познати и непознати за щяло и нещяло  Grinning И си казва всичко без да я питат  Mr. Green
Инатът на този етап е нещо, което по- скоро не харесвам в нея, отколкото да харесвам  Stop

# 8
  • Мнения: 9 814
Мило и възпитано дете, никога не ме излага на обществени места, оправна е, има огромното желание да рисува и го прави добре.....
Твърде много са нещата.

# 9
  • Мнения: 46 524
Харесвам й това, че е страхотно общителна ...

И аз това й харесвам, общителна и много бързо се адаптира без значение къде е.
Както и че има самочувствие.

# 10
  • Мнения: 14 654
Това, че е остроумен и любознателен, също и че постоянно ме разсмива. Обича цветя и се грижи сам за кактусчето си; може да върви километри в планината без да каже "мрън". Последно ми хареса, че не ухапа зъболекарката и не я нарече кратуна.

# 11
  • Мнения: 523
Харесвам й това, че е страхотно общителна. Винаги поздравява съседите, когато се засечем в асансьора и входа, дори когато аз забравя да го направя  Blush В магазина поздравява на влизане и излизане, казва Благодаря и Моля. Разпитва познати и непознати за щяло и нещяло  Grinning И си казва всичко без да я питат  Mr. Green
Това се отнася и за моята голяма дъщеря . В малката засега забелязвам една страхотна пробивност . Проявява невероятна упоритост и все се опитва да постигне всичко самичка ( ясно ви е , че много рядко успява , но все пак важно е желанието  )

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Има силно развито чувство за справедливост и страхотно чувство за хумор. Бързо схватлива, обичаща да рисува, мила и добра. Има огромно желание да чете (само дето не може...)

# 13
  • Мнения: 5 877
Чудесна тема!
Харесвам, че е много обичлива и наистина добра.
Че мисли с главата си.
Че измисля сама разни смешни и забавни игри.
Много се възхищавам на женския й усет - как си подбира дрехите, как се движи, на мен тези неща не ми идват отвътре, толкова съм ревала, като са ме поправяли за походката, за облеклото... нея не я уча изобщо, тя си е родена жена.
Удоволствието, което изпитва да се движи, да танцува, да скача, да прави разни упражнения - това си е чисто нейно, и двамата с баща й въобще не сме такъв типаж (за жалост).
Чистото и звънко пеене. Рисунките, които ме разсмиват или ме карат да замълча.
Старанието, с което се грижи за по-малки деца. Въобще потребността й да се грижи за някого, да дава. Много е смешна, като ми чете приказки понякога.
Готовността й да разбере всичко, което й казвам, все едно дали е "за деца". Мога да споделя всичко.
Сладкият й дъх, когато си доспива при мен сутрин.
Иииии силата, с която се залепва на врата ми, като я взема от детска.

# 14
  • Мнения: 643
Всичко !
Не знам дали някоя майка ще каже нещо лошо за детето си .

# 15
  • Мнения: 4 187
Много неща харесвам! Отстоява правата си до край, постоянна в нещата които харесва, държи на приятелите си много! Мила, щедра, отзивчива. Определено ще е човек със силен характер !

Всичко !
Не знам дали някоя майка ще каже нещо лошо за детето си .

По този въпрос също мога да се изкажа  Mr. Green.
Много емоционална, от мухата прави слон, инат, голям инат, не търпи критика.

# 16
  • Мнения: 1 404
Много е чувствителна,темпераментна и впечатлителна.За нея няма нещо без значение,може да разглежда суха клечка на пътя 10 мин.

# 17
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
като гледам - на всички като, че ли малките са по-инати и по пробивни- явно е от поредността в семейството - та и моите така - голямата ми е слънцето - вече мина 16 и как нищо за никой лошо не каза и не помисли - като я видя и всичко добро у мен заживява. Малката /9/ си е темерутче, ама пак е най-хубавото и мило темерутче. Все да се заяде за нещо, все тя да е последна...Ама то и аз съм такава - няма на кой да се метне Mr. Green А иначе и двете  танцуват страхотно /това е от мен/ шпрехат си езиците /и това от мен/, а от баща им спестовността и ученолюбието Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Всичко им харесвам, дори нещата, които ме дразнят и вбесяват на моменти. Какво да се прави, така са се смесили гените. Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
....може да разглежда суха клечка на пътя 10 мин.
Joy Joy Joy

Много хубава тема - прочетох всичко с интерес.  Grinning

Харесвам начина й да се харесва на всеки като намира слабото му място. Има вродена дарба да налучка верния път към сърцата на хората и най-вече към мъжките.
Това, че е много повече 'жена' от мен.
Харесва ми начина, по-който си говорим и водим преговори непрекъснато и за всичко и че дори когато загуби, не пада духом.
Харесва ми как блестят и се смеят зелените й очи.
Харесва ми артистичността й и умението й да влиза в образ.

# 20
  • Мнения: 3 367
Izoбщо не им харесвам всичко-то,ма хич,особено като се видя мен си и лошите ми черти у тях ми е мъка голяма.

# 21
  • Мнения: 748
Това ,че отстоява своето мнение въпреки ,че е на 4 и се опитва да убеди отсрещния в правилността му.
Вади ти душата по неин си начин с памук на всички оконолни имам предвид ,за мама и тати е ясно  Simple Smile
Това е основното  няма нужда да изброявам до утре  Laughing

# 22
  • Мнения: 22 947
Харесва ми,че има голямо добро сърце,че мисли и обмисля,това ,което е научил от мен ,и света наоколо.Че си вади поуки от наученото.Че е съумял да разбере,че има добро и лошо и се стреми да е справедлив.Че е любвеобвилен и чувствителен,прилича повече на децата от моето детство.

# 23
  • Мнения: 224
Харесвам й упоритостта и това, че постига целта си, независимо след колко време и опити, просто не се отказва. Има усет към детайлите, подробностите и фините неща, а също и логическа мисъл, която далеч не е присъща на мен и баща й.

# 24
  • Мнения: 3 715
Най-много харесвам това, че е лидер, успява да покори всички около него с невероятната си лъчезарност. Изключително контактно и уверено в себе си дете е.

# 25
  • Мнения: 2 133
Голямото й самочувствие.Отстояването на правата си.Много е упорита.Обаче е злопаметна и като дойде момента си го казва на място.Това,  като порасне,  може би ще й изиграе лоша шега! newsm78

# 26
  • Мнения: 480
Има силно развито чувство за справедливост и страхотно чувство за хумор. Бързо схватлива, обичаща да рисува, мила и добра. Има огромно желание да чете (само дето не може...)

Това на 100% описва и моето дете  Peace

# 27
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
На първо място казвам че е страшно послушна.
Много миложлива и справедлива.
Голямо чуство за хумор, общителна и др.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Харесва ми, че държи да е първа винаги и във всичко, че е много общителна и контактна, че умее да се наложи нещата да станат по нейния начин. Харесва ми как пее, танцува, рисува...

# 29
  • Мнения: 639
И трите ми деца са много различни като характери , но това което ми харесва и при тримата е,че са много човечни ,етични и хуманни към всички живи същества.

# 30
  • Мнения: 2 331
У сина ми харесвам самостоятелността, организаторските му умения/надявам се да не са само в игрите/ и добродушието и искреността.
У дъщеря ми харесвам упоритостта,  твърдостта и отстояването на мнението и.И това, че е добродушна.

# 31
  • Мнения: 4 965
Едната е много нежна, състрадателна и грижовна.
Другата е адски упорита и старателна.
И двете са много оправни и самостоятелни от съвсем малки.
 Hug

# 32
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми не е злопаметна и много бързо и минава,след минути даже забравя,че е била сърдита и за какво точно е била,грижовна и състрадателна.
Много неща има които ми харесват,но едно нещо не и харесвам.Много,много е срамежлива.
Синът ми още е малък,но ми харесва колко е любвеобилен,нежен.Винаги усмихнат и доста контактен.

# 33
  • Мнения: 3 367
Ех че хубави думи и чудесна положителна тема ,благодаря ви  Laughing

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
В големият ми син харесвам, че е много старателен. Старае се никога да не нарани хората които обича, верен е, искрен, добър приятел и много добър и грижовен батко.
Музикален е ( за мое голямо учудване не показва у нас, но учителката му по пиано е възхитена от него).
В малкият харесвам, че е винаги усмихнат, лъчезарен, не е злопаметен и обича всички. Много контактен и целият квартал го знае по име. Също много музикален, цял ден само пее и танцува. По-гальовен е от батко си и обича да го гушкат, целуват и целува някого. Много подреден и голям чистофайник.

# 35
  • Мнения: 1 312
Харесвам това,че са много добри деца.Може да са палави на моменти ,обаче ми е направило впечатление ,че са много състрадателни и грижовни.Синът ми не му се свиди нищо всичко и на всеки дава Crazy много пъти сме се смяли,че ако някой му поиска гащите и тях ще даде  Mr. Green

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 351

Всичко !
Не знам дали някоя майка ще каже нещо лошо за детето си .

 Не е сериозно да смяташ, че всяка майка харесва на 100% характера на детето си  Stop В такъв случай този форум нямаше да е пълен с казуси по темата за инати, ревности, удряне, хапане, тръшкане и... от страна на децата ни  Peace

# 37
  • Мнения: 3 456
Харесвам това, че е много самостоятелна и отговорна.
Харесва ми, че е суетна и иска винаги да е красива.

# 38
  • Мнения: 5 940
Още е малък, но мога да усетя това, което го прави специален
 харесва ми, че е малък шемет -весел, общителен, гальовен, артистичен
"Клечката по пътя", буболечката, всяко коте, куче, камък, птица, цвете, книжа -това е трайна любов
че когато думите му не достигат, езиковата бариера се стопява с жестове, физиономии, рев, но никога няма да си позволи да остане неразбран и незабелязан
че е като попивателна за хубавото, а лошото все още го учудва и потриса
че целува плюшеното мече след като го е нахранил и преди да го е приспал
че хваща връстниците им за ръчички и ги води при тракторите
че рисува въображаеми патета
Това си е моето дете, сигурно поразително прилича на другите, но аз пак си го мисля като специален
 

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 213
Харесва ми, че детето ми не издребнява, когато играе с други деца. Има развито въобръжение (то кое ли няма  Simple Smile) и го използва точно, за да не влиза в конфликт с другите. Например ако му отнемат заниманието е възможно да си измисли веднага друга игра, много по-интересна, като му отнемат и нея, пак си измисля и т.н., е, не до безкрай! Laughing

# 40
  • Мнения: 2 960
За дъщеря ми-Харесва ми ,че се стреми да върви нагоре и напред.Харесва и да се чувства като лидар в своето окръжение.Обича да е сред първите ,инициативна е.Чувствителна -но силна,решителна-но нежна...!!!Пъргава е ,издържлива!!!Добра е-на мама ангелчето!!
външно-харесва ми ,че е финна,стройна ,висока,дългокрака ,руса/една малка Кидмън/ ,с красиво лице  и сладко чипо носле!!
За сина ми-гальовен ,нежен,отстъпчив,сговорчив ,не е инат...много е ухилен ,дружелюбен с хората,закачка е.Смехът му е прекрасен!!!
-външно-красиви черни очи,извити дълги мигли,хубава устичка...закачлива бенка/целувката на Богородичка съм я нарекла/. Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 1 652
Чудесна темичка!
Имам син и наскоро си мислех, че не само го харесвам, а и ми допада.
1.Защото е позитивен
2. адаптивен и положителен тип е
3. Има много силно развито въображение и фантазия
4. Много добър речник, за дете на неговата възраст има, построява добре мисълта си и се изразява много правилно и образно.
5. Много е отговорен.
6. Не лъже
7. Много се промени в положителна посока.
8. Весело, лъчезарно дете.
9. Много бързо завързва приятелства и бързо спечелва сърцата на децата.
10. Обича животните.
11. Правят му впечатление новите неща.

И още куп неща , но ще спра дотук.

Общи условия

Активация на акаунт