Растат в мамини тумбачета ЮНСКИ пеленачета!!! Тема № 5

  • 13 304
  • 279
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 658
осцилококцинума може да се приема по всяко време. Аз лично като ме боли гърлото се гаргаря с Елудрил или друг антисептичен разтвор за уста. Има много добър ефект, а на мен сливиците са ми слабо място.
С билките трябва да се внимава по време на бременност.

# 121
  • Мнения: 47
Здравейте момичета.Аз тази сутрин се събудих със сериозни болки в гърлото и естествено веднага се обадих на доки.Каза ми да пия чайове с мед и лимон, да си взема вит.Ц от 1000мг. и че мога да смуча всички бонбони от рода на стрепсилс,голиа и т.н.А ако се появи температура ми каза да пия Фервекс или Колдрекс.
След три чая и три бонбона гърлото ми е по добре ама да видим утре как ще съм.
Аз пия Пре-Натал което е подобно на Матерната-доки ми ги предписа още като разбрахме за бебо.
Лека вечер на всички  Hug Heart Eyes Hug

# 122
  • Мнения: 199
sharky81 и аз от суеверията за постригването не се впечатлих, но виж боите наистина съдържат много вредни вещества, вредни не само за бременнине а и по принцип, и за всеки случай реших да не се боядисвам. При мен си е голям проблем, защото по наследство от рано си имам доста бели коси. Първо пробвах с една растителна боя (Логона) и въобще не хвана. Но после си взех къна от индийски магазин и се получи супер. Не от тази, която боядисва за половин час и всички масово използват, че и тя сигурно има доста химия, а друга явно поне с по-малко други оцветители, защото се стои 3 часа, а аз даже  си стоях с нея 4 часа (защото се заблях в един филм). Цвета стана страхотен - червено се боядисвам. Взех си кафява и червена и ги смесих поравно и се получи супер тъмен махагон, белите коси малко по-светли, като русо-червеникави, но без да е гадно, на кичури приличат. Косата е мека и блестяща, много съм доволна. Аз от години се боядисвам редовно с бои и наистина тази къна ми харесва повече. Ще си продължавам с нея.
Знам, че много жени си се боядисват и всичко е ок, но на мен не ми се рискуваше.

За болестите - аз се разболях веднага след теста и ми изписаха Тантум верде за гърлото - впръсква се локално и вит.С. Казаха ми да не прекалявам и с парацетамола, температура до 37,5 си била нормална и така организма се бори с вирусите. Дано се оправяте бързо, че при мен съчетано с ранното гадене беше направо кошмарно, 3 дни не можах да стана от леглото.

# 123
  • Мнения: 9 814
Напоследък за Пре-Натал се чуват наистина добри отзиви.
Аз също мисля да си ги взема след като вляза във втори триместър.

А до кога смятате да пиете фолиевата киселина?
Едни казват, че се пие до 12-13 г.с., а други до края на бременността.

# 124
  • Мнения: 47


А до кога смятате да пиете фолиевата киселина?
Едни казват, че се пие до 12-13 г.с., а други до края на бременността.
И аз знам,че до към края на първия триместър се пие фолиевата киселина.Но за всеки случай ще попитам доки в сряда.  bouquet

# 125
  • Мнения: 69
Moni, благодаря ти, нямах идея, че ментата не е полезна  Sad
смуча си Golia, дано ми се размине  Praynig

# 126
  • София
  • Мнения: 594
На мен осцилококцинумът много ми помогна. Вземах и ангин хийл за драскането в гърлото. Иначе за гърлото чай от лайка с мед и лимон - в промишлени количества. След 5 дни тъкмо си мислех, че съм се оправила, защото ми се беше отпушила едната ноздра (вече бях половин човек), и ме почна една кашлица. Стопирах кашлицата за един ден със сок от лимон, мед и зехтин
А температурата свалих със сока от един компот и сол (една супена лъжица). Много гадно. А, за гърлото -  правих си гаргара с чай и сода за хляб. И това беше гадничко.

# 127
  • Мнения: 165
И аз като Франческа си мислех да си взема Пренатал, че били по-добре усвоими, скъпички са, надявам на по-добро качество поне, но още се колебая, гледам че някои мами не ги понасят водели до гадене и повръщане. Преди като бях бременна, док.не ми предписа витамини, само желязо към края, че ми беше мн.нисък хемоглобина. Бях си купила Матерна, но и половината опаковка не съм изпила, струваха ми се много тежки. После разбрах, че са забранили Матерната. Сега се предлага на пазара Центрум Матерна, но пак отзивите са противоречиви и реално няма как някой да докаже доколко се усвояват синтетичните витамини и какъв е ефекта от тях. Най-добре да не ги приемаме  мн.продължително, а да наблягаме на плодовете и зеленчуците.

# 128
  • Мнения: 255
Аз тая все още едно съмнение...не знам дали е възможно...
Преди да отида на  лекар и да ми предпише фолиева киселина нямах никакви проблеми с гадене,виене на свят и така нататък.След като почнах да я пия-станах много зле Sad
Някаква информация?

# 129
  • Мнения: 9 814
vanny_76 , права си, най-добре е витамините да бъдат приемани чрез здравословна храна, а не чрез лекарствени продукти.
Имам позната, която роди първото си дете в Холандия, а второто в Щатите и не е пила никакви витамини и през двете си бременности. Просто лекарите не ги изписват. За сметка на това в Щатите й бяха направили меню, нещо като диета, която трябва да спазва през 9-те месеца.Не да се ограничава, а да яде балансирани храни, които й доставят определени витамини и други полезни вещества през различните месеци на бременността.
Та мисля да й пиша по мейла да ми прати това меню и, ако ми се стори изпълнимо в Бг условията ще го приложа.
С първата си бременност лично за си бях съставила такова меню с много плодове, зеленчуци, риба и пиле.

Един ефективен бабешки лек против кашлица и налепи в гърлото, който действа безотказно и при големи и при деца /така лекувам кашлицата на дъщеря си/
Една супена лъжица захар, полята с малко олио се гълта почти без да се дъвче. Захарта изчиства налепите по гърлото.

Вярно че, е малко гадно, но действа.

За запушен нос слагам в ноздрите напоен памук с изцеден сок от лук.

За повишаване на имунитета: сок от чернено цвекло по една чашка от кафе сутрин или сока на полови лимон с една супена лъжица мед /двете неща ми ги препоръча гинекологът ми/

Внимавайте с билките- доста от тях са вредни за бременни .
Също и подправките. Индийското орехче в по-големи количества предизвиква спонтанен аборт.


Фолиевата киселина предизвиква гадене и повръщане.Много бременни започват да повръщат или да им се гади едва след като започнат приема на ФК.

# 130
  • Мнения: 1 475
Ама хайде, нали съм си кипра, ви показвам новите си  две покупки,тъй като обещах, а аз държа на думата си -  мога да ги нося и сега и като ми е по-голям корема, много си се радвам Embarassed , за блузона, утре трябва да си потърся подходящ колан, че така стои много семпло! А на втората снимка, може вече да ми видите добре започналото да се оформя коремче!! http://www.snimka.bg/album.php?album_id=305500&pid=8950002 , понапълняла съм в крачетата, вече, ама ми е простено pregnant

[/url]  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=305500&pid=8950012  [/url] а тук само bombs  се виждат Embarassed/и в най-смелите си мечти, не съм си мислела, че мога да имам такива/ Embarassed

Хайде, не се стеснявайте, качвайте и вие своите покупки, да запълваме албумчетата! smile3509

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 19:25 от somebody

# 131
  • Мнения: 9 814
somebody моят тумбак е същият, като на преяла.Mr. Green
А за покупките все не ми остава време да ги снимам.
В неделя правихме освещаване на апартамента ни, а логично в събота го ударих на пазар, чистене и готвене.
А сега още съм на работа Cry Едва в 20 часа ми започва предаването.
Оф ooooh!не се издържа вече.

# 132
  • Мнения: 47
somebody-аз си купих същите дънки  Mr. Green като твоите. Hug

# 133
  • Мнения: 165
Ехе, в събота и аз съм на пазар, че ми стават само едни дънки(копчето е проблемно), дано успея да намеря нещо хубавичко, че няма голям избор на магазини(или не ги знам) - има ли пазарували мами в Бургас ?Аз съм си спортна натура и рокли много не нося, само лятото  Embarassed
Хем ми е хубаво в къщи, хем нещо започна да ме пере тока сама..до края на месеца съм в болничен..

# 134
  • Мнения: 59
здравейте ммомичета Simple Smile
доста време не писах щото като погледна и все виждах изписани 7-8  страници  и все нямам време да ги прочета Simple Smile
коремчето расте вече ( малко ама аз си знам Simple Smile ) утре сме на доки да се запиша вече на жк или по-точно да видя лекарката в клиниката на щереб дали ще ми допадне:) предполагам че ще е така ...Simple Smile

вчера имах кръвно 70/50 и малко се изплаших, но аз попринцип съм с много ниско кръвно и съм имала случай когтао е било 70/60 ама тогава припаднах , та затова се изплаших Simple Smile
кажете вие как сте с кръвното ?

Общи условия

Активация на акаунт