Кои са любимите ви подправки?

  • 5 588
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз пък, за свой срам, никога не съм опитвала самардала. Можеш ли да опишеш вкуса и аромата? Откъде може да се намери в Сф?

подправките ми не са в 1 шкаф, а за сортирани: листни, семена и пр.
така изглеждат по-малко Mr. Green

самардалата е вид див лук.
расте в диво състояни около Ст.Загора.

преди да цъфне се взимат листата, смилат се на каша и се объркват със сол.
суши се и солта се ползва като подправка.
има специфичен вкус, не мога да ти го опиша.
знам, че в Бг се продава на пакетче Peace

дивият лук обича влага и сянка.
май не обича топло.
моят също е на кончета, ама на свеки в градината е една туфа Simple Smile

от левурдата става хубава супа или песто Wink

# 46
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Аз съм маниак на тема подправки  Mr. Green
Най-любим ми е червения пипер и пушения червен пипер. Обожавам още кимион, канела, карамфил, ванилия, мента, шафран, мащерка, самардала, копър, анасон, сминдух, чубрица, джоджен... Разделила съм ги в стъклени бурканчета на листни(дафинов лист, джоджен, чубрица, мента..), семена(кардамон, анасон, черен пипер..) и на плодни/кореноплодни(джинджифил, целина..) и не са надписани, разпознавам ги по аромата  Mr. Green Отглеждам си в саксии розмарин, мащерка, риган и лавандула. Миксове от подравки избягвам да ползвам , дори шарената сол си правя самичка.
Има ястия ,които не бих сготвила без определена подравка, просто вкуса не е същия.

# 47
  • Мнения: 14 494
имам всички възможни подправки, най-обичам джинджифил и къри.

за сладките - канела и бадемовите есенции

# 48
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Lois, права си  Peace Див лук е. А аз не бях сигурна за българското название и за това написах за всеки случай и английското  Grinning
Тук не използват кориандър на зърна или прах, а аз нямам навик от България да го използвам в готвенето, дори не се сещам за аромата му  Thinking

Въпросният chieves купувам в малка саксийка, пресаждам и той бавно, но славно си расте  Grinning По принцип не давам на подправките да разцъфтят - ако се появи цвят, го изрязвам. Така иначе едногодишните растения се превръщат в многогодишни и разбуяват доста  Peace Някога гледах повече подправки, но установих, че за копър и магданоз напр. ми трябва цяла градинка предвид количествата, които употребяваме  Blush

Искам да допълня, че гювеч без магданоз не мога да готвя, както и зелен фасул без копър или пък зеле без червен пипер - задължителни подправки са  Heart Eyes С босилек правя и класическата трицветна италианска салата - моцарела, домати и босилек.

Много мил комплимент от кулинарка като теб, Лоис   bouquet

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Най-много обичам и използвам чубрицата  Heart Eyes ! Не мога без нея, почти на всяко ядене слагам. Имам си собствено производство  Hug
По-често ползвам също магданоз, копър. Имам замразени,  също мое производство. Аааа и червен пипер ръся доста  Laughing щях да го забравя
По-рядко черен пипер,бахар,кимион...
Като правя сладки, естествено употребявам необходимите за тях подправки  Peace

# 50
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Чер пипер,магданоз лющян,кимион......по рядко чубрица/само на леща и кюфтета/копър ....и май в общи линии това за ежедневна употреба,други екзотики,когато рецептата го изисква Peace

# 51
  • Мнения: 929
Кимион, сминдух, чубрица, къри, черен пипер, червен пипер - тези ползвам най-често, но в шкафа има още анасоново и копърено семе, ким и т.н. На терасата в съндъче имам магданоз, босилек, мента и розмарин и люти чушлета.

# 52
  • Мнения: 2 172
Аз имам в кухнята си:
джоджен(сушен и в саксия),чубрица,риган,бахар,черен пипер,червен пипер,лют пипер-собствено производство,мащерка(аз съм си я събирала),дафинов лист(имам в саксия),босилек(имам в саксия),розмарин(имам в саксия),копър,магданоз,целина(само за супи),карамфил,ким,кимион,девисил,канела,ванилия....Това се сещам засега....А,да...екзотичните подправки ги купувам само ако ще се готви нещо от съответната кухня....Т.е. не разполагам с тях постоянно...

Абсолютно същите неща + чимен(за пастърма) и индийско орехче,което мъжът ми слага на пиле с ориз  Sick

Иначе най-използваните са: черен пипер,кимион,червен пипер,ронена чубрица  Peace

# 53
  • Мнения: 746
Кимион, сминдух, чубрица, къри, черен пипер, червен пипер - тези ползвам най-често, но в шкафа има още анасоново и копърено семе, ким и т.н. На терасата в съндъче имам магданоз, босилек, мента и розмарин и люти чушлета.

а, точно кимион май се казваше тази подправка, която слагат по луканкитя  Thinking изскочи ми просто от съзнанието  Tired

# 54
  • Мнения: 1 550
Имам цял шкаф с подправки, като половината не ги бях чувала до скоро дори Crazy
Откак реших да експериментирам с разни рецепти, накупих доста подправки и сега според рецептата ги ползвам.
Измежду любимите ми са: босилек, джоджен, див лук, копър, куркума, целина, чубрица, черен пипер.
Имам и разни смески от подправки- за салата, паста, и т.н.

# 55
  • Мнения: 229
аз ще пиша само тези които бера от полянките пред вилите .които имаме;мащерка,риган,сминдух,мента,
и в градината;розмарин,дафинов лист,чубрица,маточина,магданоз,джоджен,копър,,девесил,керевиз,босилек,люти чушлета
останалите купувам

# 56
  • Мнения: 3 830
Всички поправки са ми любимии всичките ги ползвам, защото всяка една си има предназначението за определено ястие.

Много обичам канела, ванилия, обожавам пресен босилек за салати, индийско орехче, розмарин, копър, джинджифил и много други. Всички попдравки обичам и ползвам, просто е немислимо да отделя 2-3 по-любими.

# 57
  • Мнения: 3 830
Сега, като се змислих, май по-удачно щеше да бъде, ако заглавието беше "Коя подправка не харесвате?" Peace

Просто защото повечето хора харесват много подправки. Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 308
чубрица и сминдух Peace

# 59
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Добре, а в какво слагате сминдух?
Аз само за шарената сол се сещам като продукт, който съдържа тази подправка.
Препоръчван е и като билка - за смъкване на кръвната захар при диабетици и за мъжка потентност. Но какво готвите със сминдух?

Общи условия

Активация на акаунт