За киселото мляко "Култура"

  • 4 107
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 72
Предполагам, че доста от вас хапват кисело мляко "Култура" на Бор Чвор тъй като е диетично а и на мен много ми харесва. По-вкусно е от всички останали обезмаслени млека. Но защо ли...? Както знаем то е с 0,1% мазнини. Но става въпраос за млечна мазнина. А някой заглеждал ли се е какво пише на капачката с много ситен шрифт - растителни мазнини - 3,5%. Задавам си няколко въпроса:
1/ Защо е добавена тази растителна мазнина?
2/ При това положение можем ли да го считаме за диетично?
3/ Това не е ли един вид измама или хайде - подвеждане - обезмаслено, а всъщност с доста мазнини?
Какво е вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 93
това някаде бях го чела из форума че има 3,5 мазнини,значи не е обезмаслено.аз мога да кажа че на почти всички храни,ако не и на всички пише едно,а е съвсем друго.никой не може да знае какво има вътре,освен тези които го правят или най добре е ако човек има възможност да си приготвя всичко домашно.пазара вече е претоварен с какви ли не боклуци,пълни само с химия вътре и всякакви гадости.това мога да кажа аз

# 2
  • Мнения: 943
Ако е така,не е добре...,макар че аз предпочитам вереята,защото ми е по киселичко Whistling

# 3
  • Мнения: 93
днес ядох култура и наистина на етикета пише така

# 4
  • Мнения: 496
vili0605,
според мен 3,5% мазнини не го правят диетично. Предполагам, че с добавъчната мазнина го сгъстяват. Иначе защо им е да я слагат?!

# 5
  • Мнения: 1 875
Мда, и аз попитах това преди време, но едва ли тук е правилното място за такива питанки, съдейки по липсата на отговор Laughing
На опаковката на въпросното кисело мляко би трябвало да има координати - питай ги и чакай от умрял писмо Laughing И сиренето им е отвратително - така силно бие на олио. Или по-скоро маргарин, не знам, скарана съм с тези мазнини в частност.

# 6
вманиачавате се, колко ще напълнеете с това мляко...  hahaha

# 7
  • Мнения: 5
култура-0.1 е най вкусното от всички обезмаслени млека.Имам мприятелка,която отслабна с него и диета близо 20 кг .
плюс това няма гаранция за нищо!
щом като не ви боли корема от него-яжте и се наслаждавайте! newsm10

# 8
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Момичета, вижте нещо полезно и интересно:

http://www.bnap.org/2006/05/19/kiselo-mlqko/

# 9
  • Мнения: 45
Момичета, вижте нещо полезно и интересно:

http://www.bnap.org/2006/05/19/kiselo-mlqko/


Много полезна информация newsm10 smile3501

# 10
  • Мнения: 1 454
Хм , не е въпроса дебелее ли се, слабее ли се!
Аз се чууудя защо толкова гъсто това мляко...те сложили растителни мазнини...
Съвсем да не ядем мляко, ами някакви направени неща...
Много съм разочарована

# 11
  • Мнения: 1 875
Хм , не е въпроса дебелее ли се, слабее ли се!
Именно!

А под растителни мазнини разбирайте хидрогенирани такива! Sick

# 12
  • Мнения: 93
абе хора нищо няма да ви стане от 3,5 % мазнина.като пазих дюкан ядях по 1-2 кисели млека култура на ден и отслабвах.няма причина да се безпокоите

# 13
  • Мнения: 1 875
абе хора нищо няма да ви стане от 3,5 % мазнина.като пазих дюкан ядях по 1-2 кисели млека култура на ден и отслабвах.няма причина да се безпокоите
Вече става досадно - ами не става въпрос за това ще ни стане ли нещо или не, прочетох мнение, че щом не ви боли корема от него - яжте спокойно Shocked
 Е какво повече да коментираме?
Въпросът е защо се извличат млечните мазнини и се добавят растителни, толкова ли е сложно.
Много ясно, че се отслабва и с Култура и със сметана - зависи от хранителния режим

# 14
  • Мнения: 1 454
 hahaha hahaha hahaha
Орелия, мислех да пиша същия коментар..., но нещо ми е нервно днес и нямаше да излезе много 'дружелюбен' Simple Smile

# 15
  • Мнения: 72
абе хора нищо няма да ви стане от 3,5 % мазнина.като пазих дюкан ядях по 1-2 кисели млека култура на ден и отслабвах.няма причина да се безпокоите
Вече става досадно - ами не става въпрос за това ще ни стане ли нещо или не, прочетох мнение, че щом не ви боли корема от него - яжте спокойно Shocked
 Е какво повече да коментираме?
Въпросът е защо се извличат млечните мазнини и се добавят растителни, толкова ли е сложно.
Много ясно, че се отслабва и с Култура и със сметана - зависи от хранителния режим


Ами да именно! Аз се дразня от самия факт че разчитат че никой не се кокори в дребния шрифт и подвеждат потребителите. А и все пак защо е нужно да махат едни мазнини и да прибавят други... newsm78 явно има някаква далавера...

# 16
  • Мнения: 673
щом като не ви боли корема от него-яжте и се наслаждавайте!
Мен не ме боли корем от пържени картофи, от банички с боза, от боб, от сладолед, от тестени и сладкиши също не ме боли корем. Но това не означава че ще ги ям всеки ден. Растителните мазнини са 100 пъти по-лош вариант от обикновените мазнини от млякото.
Според мен трябва да се консумира обикновено мляко, а не обезмаслено и после добавени раст. мазнини.

# 17
  • Мнения: 1 875
Така де.
Аз логиката им я схващам - манипулира се изтерзаното хорско съзнание, че животинските мазнини са вредни, а растителните не са.
Животинските мазнини повишават холестерола, запушват артериите - това ни се втълпява от детските години и този древен лозунг се вее навсякъде както и безумните надписи на шишета със зехтин "без холестерол" ooooh!
Само дето няма връзка между приетият холестерол в храната и този, който тялото само си произвежда. 
На който му се чете.
Аз лично споделям тази теория, защото съм с висок холестерол, без никога през живота си да съм яла набедените за сърдечни унищожители храни. Като казвам никога, имам предвид наистина никога - не само когато съм била в някакъв хранителен режим.

# 18
  • Мнения: 80
Здравейте и аз да се включа. Преди известно време имаше дебат при Дюкан по въпроса с мазнините в киселото мляко "Култура".  Май и питане до производителите беше отправено./ тя и Орелия, която "познавам"   Winkот темата на Дюкан го е споменала по-горе/ До колкото разбрах отговор директен няма, но ако се вгледате в етикета на млякото ще забележите, че вече не пише нищо за растителната мазнина, което естествено не значи, че я няма. Пише само че има 0,1 % мл.мазнина. Млякото обаче си изглежда и е на вкус точно такова, каквото беше и когато пишеше, че има раст.мазнина. Та не знам дали просто не са сменили опаковката, без изобщо да променят съдържанието.   

# 19
  • Варна
  • Мнения: 912
този въпрос и аз отдавна си задавам и се чудя, не е ли този етикет 0.1% само маркетинг и не е ли по-добре да си купувам мляко 2%, хем по-масово, хем по-евтино, хем по-малко са бърникали из него  Thinking

# 20
  • Мнения: 72
Здравейте и аз да се включа. Преди известно време имаше дебат при Дюкан по въпроса с мазнините в киселото мляко "Култура".  Май и питане до производителите беше отправено./ тя и Орелия, която "познавам"   Winkот темата на Дюкан го е споменала по-горе/ До колкото разбрах отговор директен няма, но ако се вгледате в етикета на млякото ще забележите, че вече не пише нищо за растителната мазнина, което естествено не значи, че я няма. Пише само че има 0,1 % мл.мазнина. Млякото обаче си изглежда и е на вкус точно такова, каквото беше и когато пишеше, че има раст.мазнина. Та не знам дали просто не са сменили опаковката, без изобщо да променят съдържанието.   

Да на кофичката го няма, но на капачката си го пише все още. Така че съставът си е същия.

Общи условия

Активация на акаунт