Клюкини-нова тема

  • 6 636
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 023
4естит имен ден със закъснение на вси4ки николевци, николини и именници въобще.



и понеделнишки:
http://www.youtube.com/watch?v=7HMKImKWLfA&feature=channel

на мен много положително-работен ми беше понеделника.
като по поръ4ка.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 477
За съжаление почивката ми свърши. Чудничко беше 2 дни отпуска + събота-неделя. С дребната си изкарахме страхотно....обаче утре отново на тръстиката  typeuu sweating Но поне направихме списък на подаръците, оборудвахме дреболиите за рождения ден и почти сме готови за празниците! Имаме си вече и изкуствена елха, която дребната сама си украси и вече чакаме дядо Коледа santa2

# 47
  • Мнения: 2 175
Уф..и моя ме врънка за елхата..ама още не ми е дошла "музата"..
Добре, че някой го светна че няма дядо Коледа та вече не ме тормози да пишем писма..))

# 48
  • София
  • Мнения: 6 477
Magarence, на колко е твоят син, че вече не вярва в Дядо Коледа? Ние тук такъв сложен ритуал с писма, които окачихме на балкона и чакахме джуджето да го вземе....и сега чакаме отговор на писмото...Изобщо никой не може да я разубеди моята щерка, че няма дядо Коледа....А и аз понеже съм фенка на Дядо Праз на Тери Пратчет и взех да й обяснявам още фентъзи детайли около коледните истории и тя вече е в очакване да се случват чудеса! Сега приготвяме моркови за елена Рудолф и сладки за дядо Коледа....ва явно и аз съм неизживяно детство та така Wink Wink Wink

# 49
  • Мнения: 1 023
Magarence, на колко е твоят син, че вече не вярва в Дядо Коледа? Ние тук такъв сложен ритуал с писма, които окачихме на балкона и чакахме джуджето да го вземе....и сега чакаме отговор на писмото...Изобщо никой не може да я разубеди моята щерка, че няма дядо Коледа....А и аз понеже съм фенка на Дядо Праз на Тери Пратчет и взех да й обяснявам още фентъзи детайли около коледните истории и тя вече е в очакване да се случват чудеса! Сега приготвяме моркови за елена Рудолф и сладки за дядо Коледа....ва явно и аз съм неизживяно детство та така Wink Wink Wink

aaaaaaaaaaaa хахааааа, моргана, и ние на балкона. аз изпърво писах с неговата ръ4ица, ма след 4тия ред продължих сама, 4е много дълго се о4ерта писмото до дядо коледа.
и писмото на моя хубавец - на простора. с 4етри щипки го защипа. собственоръ4но. можеше и с пове4е ма беше много студен ден миналата седмица, та, го внесох за отрицателно време.
на сутринта - забравил.
ма, приве4ер му казвам (разбирай, ентусиазирано се провиквам, щот да създавам изненада и емоция на радост и о4акване):
- борисееееее, ела да видиш, мамо, джудженцето е минало и е взело писмото ти, зна4и дядо коледа ще ти изпълни вси4ките желания! ела, ела, да видиш!
и отговор то4но не последва, а рев: да си ми го върнеееееееееееееее, искам си писмото миииииииииии
- 4акай, бе, мамо, как ще ти сбъдне желанията?
- ей така, и да ми ги сбъдне и да си ми върне писмото.

* добре, 4е имаше във хладилника пингуи, 4е ина4е - смрът.

съдържание:
"мили, дядо коледа
ще съм ти Вного благодарен ако ми донесеш подарък. за  тържеството в детската градина съм си поръ4ал багер. за коледа много искам да ми донесеш магнитен куфар- конструктор със жлеб4ета и магнити. за брусарци (за село да се разбира) искам пързалка. а за струга (на баба му и дядо му къщата) какво ли да си поискам?! искам, искам... искам един самолет.
твоят най-добър приятел
....
/следват трите имена, адреса и детската градина, 4е да не се обърка дядо му коледа/"

е, как да не си го поискаш обратно това писмо?! па и не е дописал на вуй4о си и на старите баба и дядо къщите.
и само да изрева, 4е както обяснявах на майка ми, 4е на коледа се полу4ава само един подарък и само под нашата елха, така тя го светнала, 4е навсякъде където има урасена елха - има подарък.
е питам я аз: ма майко, ние сега като идем в някой магазин и има елха, как да му обясня 4е няма подарък и как да го извла4а от там?! а?
ма, на, тя била казала, 4е под всяка елха дето той я бил украсявал.
да видим.


** да, земем да пишем и аз едно писмо на дядо колед, да дойде лятото по-ранше?! или да не тровим с илюзии?!
http://www.youtube.com/watch?v=lyd94KoYap0

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 21:53 от milk

# 50
  • Мнения: 2 175
На 7,5 г (първи клас)
Това лято го водих на кино заедно със сина на една приятелка ( на 8 г) и докато ги возех в колата те си разказваха какви подаръци ще искат за Коледа..
Мойто разпалено обясняваше за дядо Коледа, а приятелчето само го изгледа и му се изсмя "Ти още ли вярваш в това? Не знаеш ли, че дядо Коледа  са майка ти и баща ти?" Shocked Embarassed

# 51
  • Мнения: 1 023
На 7,5 г (първи клас)
Това лято го водих на кино заедно със сина на една приятелка ( на 8 г) и докато ги возех в колата те си разказваха какви подаръци ще искат за Коледа..
Мойто разпалено обясняваше за дядо Коледа, а приятелчето само го изгледа и му се изсмя "Ти още ли вярваш в това? Не знаеш ли, че дядо Коледа  са майка ти и баща ти?" Shocked Embarassed


е, затва тиксо в жабката.
или в 4антата, на тея дето сме без коли.
лепенка на устата и пуканки в ръцете - да гледа жално в кутията и да изпусне и филма, тоз светнатия дребосък!

те, дали знаят или не - няма зна4ени - важен е празни4ния дух, според мен.

# 52
  • Мнения: 385
Аз мисля да украсим елхата тази събота. Моят син е на 10г. и отдавна не вярва в дядо Коледа. Нямам си идея обаче за подарък, той иска пари човека  Rolling Eyes играчките вече не са му интересни, за дрехи и дума не може да става. В голяма чуденка съм.

# 53
  • Мнения: 2 175
Е защо не го питаш за какво са му/т.е за да знаеш колко да му дадеш..Wink

# 54
  • Мнения: 385
Питах, но той казва - е така да си събирам. Още му стоят паричките от рождения ден, който беше през септември  ooooh! Мисля си за някаква раница, защото ходи на волейбол и екипа слага в торбичка, но и още нещо. Изгуби си телефона, но пък е харесал някакъв от 650 лв.  Whistling а аз съм против да ходи с такъв скъп GSM.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 477
Даа, така като ви чета май ние за последна коледа ще вярваме в дядката с подаръците.....Ама някак ми се иска дребната да запази онази вяра в нещо хубаво, което са коледните празници и изненадите с подаръците....Сигурно много искам....ама явно ще й пускам филма по Пратчет за дядо Праз....и ще го коментираме....уух, да му се не види, иска ме се повече да сме деца. Явно остарявам и се вдетинявам Joy Joy Joy И най-хубавото за деня - ще имаме дъъълга коледна ваканция ухааа....ее, това, че ще съм малко дежурна от къщи не се брои Wink

# 56
  • Мнения: 2 175
П.с - някой знае ли как са почивните дни и ваканциите на малките?

# 57
  • Мнения: 9 990
Според зависи от градината.Нашите излизат на 22 и после чак догодина-на 5.01.Имат някакви дни със сборна група в промеждутъците но до момента Няма ни едно записано дете освен моите.За едно/в случая моите две/ деца няма да отвори врати цяла градина.

# 58
  • Мнения: 1 023
Според зависи от градината.Нашите излизат на 22 и после чак догодина-на 5.01.Имат някакви дни със сборна група в промеждутъците но до момента Няма ни едно записано дете освен моите.За едно/в случая моите две/ деца няма да отвори врати цяла градина.

наде, ти са мрънкаш ли?
или си мрънкаш? Laughing
мрънкаш си пак, виждам.
много ясно, 4е няма да отвори градината за едно или за две деца. и за пет няма. и за 10 също. за 20 може.
евентуално.
после, при тая редица празници с пет работни дни в рамките на 14 - е извинявай, ама е логи4но да си останеш у дома с детето във ваканция.
децата имат нужда от ваканция пове4е, отколкото от коледни подаръци (в слу4ай, 4е ще ми изтъкнеш финансовия въпрос).
и още нещо - много градини използват струпването на празници за ремонтни дейности, което никак не е лошо.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 477
При нас градината ще работи със сборни групи в официалните работни дни. На 22 декември е коледното тържество и оттам вече на сборни групи. Аз се уредих с дежурство от къщи - друго си е, хем в къщи, хем добро впечатление на началството, че бачкаш на спешния телефон Wink Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт