феномена "Интернет"

  • 3 155
  • 59
  •   1
Отговори
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
По повод все по честите изказвания на психолози за интернет пристрастяването се зачудих, дали в действителност хората са вманиачени или просто нещо друго ги привлича във виртуалният свят. Ще ми е интересно да прочета вашето мнение по въпроса "Що е то интернет зависимост? И има ли то почва у Вас? Чувствате ли се зависими? Какво ви насърчава да използвате нета? По-добре или по-зле се чувствате -  от него и без него? По-спокойни ли сте при комуникация "зад екрана"? По-истински ли сте, или дори и тук носите маски?
Благодаря на всички отговорили предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 401
Има, има. Аз от днес провеждам лечение, ако постигна резултати непременно ще се пофаля.

# 2
  • Мнения: 3 423
Какви чести изказвания? Има си специализирани клиники,
където бива лекувана тази зависимост. Както наркомания,
алкохолизъм, анорексия и други сериозни психопроблеми.
Предполагам обаче, че в България не се гледа сериозно
на тази зависимост, камо ли пък като на някакъв проблем.

# 3
  • Мнения: 4 841
Не мисля, че мрежата е феномен. А дали човек ще се пристрасти зависи от самия него и с каква цел използва мрежата. Дет` се вика - с ножа можеш да си отрежеш хляб, но можеш и да убиеш човек. С мрежата е същото.

# 4
  • Мнения: 6 993
Чааак зависимост.
За мен е от части работа, от части губене на време и забавления.
Използвам го много за учене, сега.

# 5
  • Мнения: 3 405
Зависимостта към интернет е една от новите зависимости. В скалата на зависимостите е доста нагоре, доколкото си спомням.
Подлежи на диагносициране на лечение по описания от Лиска начин.
И не е за пренебрегване, защото си носи всичките негативи на зависимостите.
Най-лесно една зависимост се лекува с друга. Но не е препоръчително.

# 6
  • Мнения: 4 733
Интерентет комуникацията компенсира липсата на достатъчно време за реални социални контакти. Не е пристрастяване, просто вид компенсация.

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
В Китай наскоро беше официално класифицирано заболяване "Интернет пристрастяване" , съответно си има клиники за лечение.
човек се пристрастява към нещата доставящи му удоволствие с минимални усилия ....
то си е като етиловия спирт, може да дезинфикцираш може и да се напиеш.

# 8
  • Мнения: 335
В Китай наскоро беше официално класифицирано заболяване "Интернет пристрастяване" ...

В Китай и Япония драмата е голяма.
Особено покрай самоубийствата - заради или чрез интернет.

Освен безбройните сайтове, създадени специално с цел организиране на самоубийства, има и самоубийци, избрали края си само, защото някой ги е лишил от интернет.

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Чааак зависимост.
За мен е от части работа, от части губене на време и забавления.
Използвам го много за учене, сега.
....ааа да ти спре нета  да видим  Wink


Мисля че има доза истина че глобал.мрежа/интернета може да доведе до някаква зависмост  Wink примирно колкото и зависимостта към мобилните телефони  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 2 018
Наскоро научих, че сина на моя приятелка се е пристрастил до такава степен, че е заплашен с изхвърляне от училище. Почти не става от РС-то, не иска дори да отиде до тоалета, отказвал да се храни. Тя ми разказва - погледа му един такъв празен, не чува какво му говоря. Отговарял И.
Каза ми, че е толкова изморена от това, че вече се чуди дали да не го спира от училище наистина.
Когато казала, че ще му вземе компютъра, той и се развикал: Как така? Аз съм моя компютър. Това съм аз, не разбираш ли?

Допълвам, че е успяла да му го вземе, но сега започнал да бяга от дома за да играе при приятели и зали.

Направо бях в шок. Детето го помня от малко - кротко и послушно. Сега е 16 годишен. Първо го отдадох на лош пуберетет, но колкото повече я слушах разбрах, че става въпрос за друго. Не знаех какво да я посъветвам, освен да го заведе на психолог. Но той не искал и дума да се обели за това. Sad Не зная как ще се справи и въобще в България дали има кой да И помогне.

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 16:16 от Бо_

# 11
  • Мнения: 2 448
Има доза истина, но не съм стигнала етапа за лечение.
Но нищо не може да замени живия контакт, емоции, приятелства, любови заключени само във виртуалния свят са като хубава фантазия , бягство от сивото ежедневие.
Само когато знам реално кой е човека отсреща съществува риска от пристрастяване, но то е към индивида, не към типа виртуална връзка.
А да се пристрастя към трупането на бърза и леснодостъпна информация посредством Интернет , тотално го изключвам като вариант за мен. Стара съм, не съм свикнала от детството си с това, да му мислят подрастващите.

# 12
  • Мнения: 1 310
...Ще ми е интересно да прочета вашето мнение по въпроса "Що е то интернет зависимост?И има ли то почва у Вас? Чувствате ли се зависими? Какво ви насърчава да използвате нета? По-добре или по-зле се чувствате -  от него и без него? По-спокойни ли сте при комуникация "зад екрана"? По-истински ли сте, или дори и тук носите маски?
Благодаря на всички отговорили предварително!  bouquet
Не мога без интернет.   typeuu Мреж@та е "прозореца ми към света". От тук черпя информация за всичко. Като спре Нета се ужасявам. Не ми е основен източник за комуникации, обаче. Предпочитам срещата, с хора и приятели, да е очи в очи. lalalala Само тогава мога да уловя настроения и емоции.
Мисля, че съм зависима, да. Но тази зависимост не ми пречи, по никакъв начин. Naughty

# 13
  • Мнения: 3 405
Ако не се лъжа тази зависимост фигурира в Международния Класификатор на болестите. Т.е. официално я има.

уф, бях написала национален класификатор  Crazy

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 18:42 от Анджелина

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Абсолютен феномен  Peace
Ей, на сега вместо да изгладя прането, да посрещна мъжо с пантофи в уста,
да му измия краката и да му изпия водата, аз тука чики-рики на компа  Embarassed
Идва ми да се ударя през ръцете  Mr. Green

# 15
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ако не се лъжа тази зависимост фигурира в Международния Класификатор на болестите. Т.е. официално я има.

уф, бях написала национален класификатор  Crazy

В последната редакция го няма....може би в следващата.. Crazy

# 16
  • Мнения: 3 405
Да, потърсих го. Но в скоро време ще е там  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 924
При мен интернет пристрастяването е като това към цигарите-мога да откажа,когато реша,много пъти съм го правила Twisted Evil
Демек съм от най-страшно пристрастените.

# 18
  • Мнения: 2 550
не съм пристрастена до такава степен, че да не мога да живея без интернет
напротив, почивам си страхотно, когато нямам компютър около себе си...
иначе работата ми зависи от интернет и компютър изобщо, ползвам го за информация, развлечение...необходимост един вид, но знам къде е границата
в пубертета обаче беше друга работа, сериозно пристрастена бях  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 352
Влизам в Интернет от скука! Това е единствената причина. Без компютър ми е супер, върша много по-полезна работа, излизам навън, виждам се с приятели, чета книги и се чувствам много, много по-добре.

# 20
  • Мнения: 2 700
Човек се пристрастява към интернета само ако разполага с изобилие от време. Wink
Да сте чували за пристрастен работохолик или многодетна майка?
Не съм пристрастена.

И не съм съгласна с Касиди. Липсват социални контакти заради вируалната комуникация, а не обратното. Peace

# 21
  • Мнения: 25 610
В САЩ започна дело за предизвикано по интернет самоубийство

Прочетете, интересно е докъде може да стигне една майка...   Confused

# 22
  • Мнения: 2 018
Когато стигна до физиотерапия на китката от мишката, тогава ме бройте към пристрастилите се. 

# 23
  • Мнения: 3 405
Когато стигна до физиотерапия на китката от мишката, тогава ме бройте към пристрастилите се. 

Дали се бъзикаш не знам, но аз имах проблем с китката от мишката Simple Smile
Не беше виновен само интернета, работата с компютъра като цяло си каза думата.

# 24
  • Мнения: 2 018
Когато стигна до физиотерапия на китката от мишката, тогава ме бройте към пристрастилите се. 

Дали се бъзикаш не знам, но аз имах проблем с китката от мишката Simple Smile
Не беше виновен само интернета, работата с компютъра като цяло си каза думата.

Шегувах се, но нали знаеш, че във всяка шега има малко истина. И аз имам от време на време проблеми с китката - работата ми е свързана преди всичко с компито, в съчетание с моментите за релакс /познай къде - в мамата Laughing/ е няма как да не ме заболи. Но не съм стигнала все още да си искам направление де.  Wink

# 25
  • Мнения: 919
Влизам в интернет от скука.Просто за разнообразие.
Но пък съм безработна и имам време да си върша всичката работа. PeaceАко работех едва ли щеше да е така. Grinning
Не знам дали съм пристрастена или не,но ако някога се наложи по някаква причина да си спра нета,
има хора които ужасно ще ми липсват. Laughing

Човек се пристрастява към интернета само ако разполага с изобилие от време. Wink
Да сте чували за пристрастен работохолик или многодетна майка?


Peace

# 26
  • Мнения: 2 829
поста на Краси,все едно аз съм го писала Peace

Бо,това с детето на твоята приятелка е кошмарно.
Синът ми в момента е 7 клас имаше също период на вманиаченост,
но към игри в нета.
Първите дни ,когато му забранихме компа му беше много гадно,сега свикна.

проблем с китката от мишката --уви и аз имам Sad

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Три признака, по които ще познаете дали сте пристрастени към Интернет:

1. Ако след точка винаги слагате .com или .net
2. Ако имате татуиран надпис "За да разгледате това тяло, ви е необходим поне Nеtscape 4.0"
3. Ако не знаете от какъв пол са тримата ви най-добри приятели
.

Двама психиатри си говорят:
- Като дойде нов пациент, винаги питам дали пише по форумите. Ако пише, му казвам да спре, ако не пише, го съветвам да почне.
- Е, и кво?
- Ами, ако ме послушат, в 90% от случаите се оправят...


Ползвам Интернет за много неща, за комуникация, за намиране на полезна информация, за забавление...
Едното ми дете оцеля благодарение на Интернет
- роди се с рядък синдром и "светилата" на медицината у нас не знаеха какво да го правят - помогнаха ми сайтове на родители от чужбина... БЛАГОДАРЯ на всички тях за споделения опит!
Последно, в бг-мама прочетох как да изтрепя хлебарките - БЛАГОДАРЯ на Любознателна, че ме насочи към темата!   bouquet

# 28
  • Мнения: 919
поста на Краси,все едно аз съм го писала Peace
Крадла Mr. Green Laughing Hug

Иначе откакто купихме втори компютър и при нас се отрази,при дъщеря ми по-точно.Ако не и се скарам,няма да се сети да седне да чете уроците ooooh!

# 29
  • Мнения: 919
Три признака, по които ще познаете дали сте пристрастени към Интернет:

1. Ако след точка винаги слагате .com или .net
2. Ако имате татуиран надпис "За да разгледате това тяло, ви е необходим поне Nеtscape 4.0"
3. Ако не знаете от какъв пол са тримата ви най-добри приятели.

Аааааа,значи не съм пристрастена Mr. Green Joy Joy

# 30
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Три признака, по които ще познаете дали сте пристрастени към Интернет:

1. Ако след точка винаги слагате .com или .net
2. Ако имате татуиран надпис "За да разгледате това тяло, ви е необходим поне Nеtscape 4.0"
3. Ако не знаете от какъв пол са тримата ви най-добри приятели.

Аааааа,значи не съм пристрастена Mr. Green Joy Joy

Има и допълнителен въпрос:
Ако влезете в обществена тоалетна, гледате ли дали по стените има адреси на уеб-сайтове?

# 31
  • Мнения: 1 849
Аз съм към умерено пристрастените   Crazy
Интернет ми е помогнал да се развивам професионално. В Бг мама промених мирогледа си относно възпитанието на децата и грижата за тях... Най-вече се свързах с невероятни хора от цялата страна...
За съжаление обаче с приятелите си с който до преди 7 години прекарвахме всяка свободна секунда заедно, сага им е твърде далече, за да се видим... а сме в един град. Да живее скайп...

# 32
  • Мнения: 3 405
1. Ако след точка винаги слагате .com или .net

Хахаха. Има една реклама на минерална вода Ком. Аз не я гледам, но я слушам, понеже все нещо правя. И си мисля: "Вероятно mineralnavoda.com е сайт за всички минерални води на пазара". И го казвам на мъжа си, а той умря от смях и ми казва: "Виж до къде те доведе интернета"  Joy

# 33
  • Мнения: 2 478
Не съм зависима.Живота ми не се върти около Интернет.Мога и без него.
Само че вероятно би ми било по-скучно,особено когато си стоя вкъщи.
Предпочитам реалните контакти,но пък тук комуникирам с хора,различни от мен,в различно време и на различно място.
Ей това ми е най-интересното на форума Hug

# 34
  • Мнения: 1 731
Интересно ми е да се ровя,но не се чувствам пристрастена.Ако си определиш границите,не би могло да се случи. newsm78

# 35
  • Мнения: 167
На мене ми тече във вените Интернет, така че ако не съм конектната издържам малко време.... Joy
И за да не ме пратите на психиатър ще кажа сериозно, че ползвам почти всички предимства на мрежата: черпя много инфо за проблемите, които ми се налага да решавам, както професионални така и лични, плащам си сметките и не се редя на опашки, превеждам пари без да ходя до банката, пазарувам,говоря евтино с наземни телефони, гледам тв, общувам с приятелите които са далече и т.н.

# 36
  • Мнения: 102
Мисля, че просто общуването по интернет е по - лесно и за това се предпочита от хората, изисква по - малко усилия от живия контакт. А модерния човек е мързелив, свикнал е всичко да му е на една ръка, да не полага усилия, да му е по - лесно. Едно е да се приготвиш за излизане, да се облечеш, да се обуеш, да се гримираш и т.н, а съвсем друго е да си стоиш по пижама пред монитора и да се "облъчваш" когато и колкото си искаш.
А и има и нещо друго: пристрастени към интеренет са тези, които имат свободно време или работата им е свързана с мрежата. Аз дори и да искам да се пристрастя, не мога, защото ходя на работа и се грижа за семейството си след това, просто нямам физическо време да се отдавам много много на сърфиране. Wink #Crazy

# 37
  • Мнения: 2 407
Зависима-да,като стана сутрин първата работа ми е да пусна компа.
Незнам да ли е добре или не ,но и децата прекарват доста време на компа,но е по добре от колкото да ходят по улиците и да се чудят какво да правят.
Интернет е нейзбежен вече,но там има всичко каквото си помислиш и на мене ми харесва.

# 38
  • Мнения: 1 212
За повече подробности гледайте днес БТВ Репортерите .... това е темата  Simple Smile
Иначе моето лично мнение е, че няма такава зависимост ....  ето вземете например Лиска !
Рече и отсече .

# 39
  • Мнения: 1 554
пристрастена съм и още кака,цял ден кисна в форума Crazy

# 40
  • София
  • Мнения: 395
Това съм и аз

# 41
  • Мнения: 2 386
Mислила съм си да отворя тема ''Как да преборим бегемаманията или интернет зависимостта, но не съм сигурна, че е етично  да го направя тук. Защото виждам десетки пристрастени, някои са писали и в темата, че не са, а това е най-страшното. Аз поне осъзнавам зависимостта си.  Grinning

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 11:38 от Ева на сцена

# 42
  • Мнения: 102
Mислила съм си да отворя тема ''Как да преборим бегемаманията или интернет зависимостта, но не съм сигурна, че е етично  да го направя тук. Защото виждам десетки пристрастени, някои са писали и в темата, че не са, а това е най-страшното. Аз поне осъзнавам зависимостта си.  Grinning
пристрастена съм и още кака,цял ден кисна в форума Crazy

Добре де, момичета, нали всички имаме деца и семейства, и работим?! как успявате да намирате време за пристрастяване към интеренет и форумите?! Аз ако се задържа повече от 10 минути пред комп-а, или мъжа ми ще ми намери работа, или малката ще иска да си играем...това е, когато съм вкъщи, а когато съм на работа, пак не мога да сърфирам, защото работя

# 43
  • Мнения: 2 022
Не съм пристрастена към интернет, но към удобството за достъпа до огромната информация в нея и начините на конуникация в мрежата съм пристрастена от години, по-скоро не точно пристрастена, ами дотолкова свикнала с тях да са ми на разположение, че понякога като ми потрябва нещо навън като инфо - все едно съм си забравила телефона. Между другото това важи в пълна сила и за мобилните телефони. Не намирам това пристрастяване като нещо по-различно от това да ходиш винаги с мобилния си телефон. И да се чувстваш дисконфортно ако си го забравил или няма батерия. Това може би се дължи на все по-динамичния начин на общуване и живот. Разбира се, сигурно има и по-сериозни отклонения от обикновен навик към едно удобство, но едва ли е толкова масово, че да се категоризира интернет като една от водещите зависимости. По-скоро се размиват границите между двете понятия. Интернет е средата, преносителя на информацията, а зарибяващи неща вътре има много и различни видове. Все пак не може да се говори за Интернет без да се конкретизира какво точно поражда зависимост.

И не само към интернет ами към дигиталното изпозване на информация като цяло.
firebird: Добави към симптомите и "Като четеш книга търсиш ctrl + F за да пуснеш търсене по ключова дума"

# 44
  • Мнения: 212

Добре де, момичета, нали всички имаме деца и семейства, и работим?! как успявате да намирате време за пристрастяване към интеренет и форумите?! Аз ако се задържа повече от 10 минути пред комп-а, или мъжа ми ще ми намери работа, или малката ще иска да си играем...това е, когато съм вкъщи, а когато съм на работа, пак не мога да сърфирам, защото работя

Много интересно ми стана какво точно значи изразът "Мъжът ми ще ми намери работа...".  Как ти намира работа - като те види че сядаш зад компютъра за 5 мин. и веднага ти заповядва да отиваш да миеш чинии, да чистиш, да переш или да готвиш... така ли става това "намиране на работа". Ти да не си му домашна прислужница че той като те види да поседнеш за малко и веднага да ти намира работа.
Повечето жени тук са свободни, независими и еманципирани. На тях мъжете им не могат да им казват какво ще правят още по-малко да им намират работа и затова си висят из форума колкото си искат... Това е обяснението как намират време за да се пристрастят към Интернет...

# 45
  • Мнения: 5 710
Пристрастяване мога да нарека нещо, към което имам абстиненция, когато съм лишена от него.
Интернет ( за разлика от кока-кола) не ми предизвиква такива усложнения.

# 46
  • Мнения: 234
Да си кажа честно - имаше врмена когато бях сериозно пристрастена - като тинейджърка, точно тогава навлизаше Нета ш България. Дай му интернет на едно дете без работа и слаб контрол, и гледай какво става. Киснех в клубовете по доста часове на ден. Мисля, че много голям процент от днешните деца и тийнейджъри са сериозно пристрастени и лошото е, че няма контрол. Влезте в Vboxa и вижте коментарите на колко годияни деца са. А да не говорим самите клипове какъв начин на възпитание и морал са. Всичко пошло е на почит...
Сега мога да кажа, че не съм пристрастена. Влизам в нета всеки ден. Когато съм вкъщи кисна по доста време, но това е моят начин да разпускам и да виждам различни гледни точки по много въпроси. Всъщност това му е хубавото на Интернета, че можеш да си обективен, защото ако се интересуваш, виждаш нещата от много страни.

# 47
  • Мнения: 4 585
За това говориха досега по БТВ. Даже има термин компютърна вдовица.
Изглежда има доста журналисти в отпуск и попълват от Клюкарника.

# 48
  • Мнения: 17 546
Затова пък не са никак далеч от истината.

# 49
  • Мнения: 25 610
Не само съм пристрастена, но и си го признавам. За разлика от разни други, които не били, ама киснат тук денонощно...  Joy

Много интересно ми стана какво точно значи изразът "Мъжът ми ще ми намери работа...".  Как ти намира работа - като те види че сядаш зад компютъра за 5 мин. и веднага ти заповядва да отиваш да миеш чинии, да чистиш, да переш или да готвиш... така ли става това "намиране на работа". Ти да не си му домашна прислужница че той като те види да поседнеш за малко и веднага да ти намира работа.

Оптимист! А аз си представих нещо много по-лошо, че я кара да му прави свирки...  Confused

# 50
  • Мнения: 212
Даже има термин компютърна вдовица.

Това пък не бях го чувал. Коя жена е компютърна вдовица - която мъжът й я зарязал заради Интерент ли?

Оптимист! А аз си представих нещо много по-лошо, че я кара да му прави свирки...  Confused

За това не се сетих... То пак си е работа де...

# 51
  • Мнения: 4 585
Ами да. В ДИС например има жени, които се оплакват от мъжете си.
Предпочитали виртуалните жени пред реалните, до тях, на една ръка разстояние.

# 52
  • Мнения: 102

Много интересно ми стана какво точно значи изразът "Мъжът ми ще ми намери работа...".  Как ти намира работа - като те види че сядаш зад компютъра за 5 мин. и веднага ти заповядва да отиваш да миеш чинии, да чистиш, да переш или да готвиш... така ли става това "намиране на работа". Ти да не си му домашна прислужница че той като те види да поседнеш за малко и веднага да ти намира работа.

Оптимист! А аз си представих нещо много по-лошо, че я кара да му прави свирки...  Confused

За това не се сетих... То пак си е работа де...
[/quote]

Точно секс имах предвид, но и не само. Rolling Eyes Blush Нормално е в къщи да се върши и другата работа като миене на чинии, чистене и гледане на детето примерно, не съм казала че само аз ги върша, но като седна пред компа нито едно от гореизброените не мога да направя.... #Crazy

# 53
  • Мнения: 25 610
vlady1, съжалявам, че ще те разстроя, но... Кой както се е уредил!  Rolling Eyes
Някои от нас не правят секс, децата им нямат нужда от гледане, защото са достатъчно големи, за да правят самите те секс, не чистим и не готвим (имаме си мъже за тази цел), работим на компютри с интернет и все остава място и за прозорчето на някой и друг форум или пък не работим (да работят мъжете, да станат хора!) и ако удариш чертата, и числото на часовете, прекарани в нета, е по-малко от 24, то това се дължи на факта, че на бюрото/масата/барплота трудно се спи.
Е, дочух, че и тук щъкат разни майчунгели с по-малки деца, които още не са заети да правят секс, но пък те си имат бащи, баби, детегледачки, градини, ясли, детски кътове и прочие, за да могат майките им да разцъкват бг-мамма.
Прецакала си се жестоко, рожбе!  Tired

# 54
  • Мнения: 4 585
Или пък тъкмо влезеш във форума, и да те вдигнат "по тревога".
На другия ден сутринта още да си вътре.

# 55
  • Мнения: 2 448
Прочетох 10 признака, които показват, че прекаляваш с Интернет и видях, че не съм от прекаляващите.  Laughing

1. Когато трябва някъде да попълниш адреса си, започваш да пишеш „www…” След което се цапваш по челото, казваш си „Леле, колко съм зле!”, задраскваш написаното и почваш отначало: “http://www…”

2. Ако искаш да разкараш някоя мацка, търсиш къде да натиснеш „Safely Remove Hardware”.

3. Имаш пъпка на задника. Това е първа степен на многото стоене пред компютъра. Втората степен са две пъпки, симетрично разположени. Последна степен е когато всичко това не ти прави впечатление.

4. Ако те прередят на някоя опашка, приемаш това за грешка в системата и рестартираш. Т.е., връщаш се в края на опашката.

5. Когато твой приятел ти се обади и ти каже, че не може да се видите, защото е пипнал някакъв вирус, ти му предлагаш Kaspersky.

6. Ако приятелката ти ти каже, че във връзката ви има някакъв проблем, ти й казваш, че не е в теб вината, че ти си свързан и че трябва да провери своя кабел за Интернета. Пращаш я на Local Area Connection Properties.

7. Когато четеш книга и искаш да намериш нещо в нея, търсиш да натиснеш F3 или Ctrl+F. Като не стaне, се чудиш къде е F1.

8. Когато видиш яка мацка, се чудиш как да я кракнеш.

9. Когато си изморен и едва гледаш, си мислиш: „Трябва ми повечко RAM и по-бърз процесор!”

10. Ако зъболекарят ти каже, че имаш проблем с един зъб, питаш: „Не може ли да го преинсталираме? А да свалим по-нова версия?”

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Някои хора се пристрастяват, така е. Обаче, за всяко пристрастяване казват, че съществува, когато мисълта за него заема по-голямата или основната част от времето (като при наркоманите) и от това страда целият живот на човека. Ако човек си гледа работата, семейството, има хобита и други занимания едва ли е пристрастен. Не че не мога без компютър и интернет, но защо да се отказвам от него, щом ми е под ръка? Все едно да се откажа от телефона - не говоря постоянно, но ми е под ръка. Още повече, че не браузвам постоянно (всъщност не обичам), а единствено пиша в този форум. ТОва за мен е като клюкарстването с колегита на работа, т.е. е част от социалните ми контакти. В този форум се запознах с много реални хора, с които поддържам връзка и ми е много приятно да си говоря.

# 57
  • Мнения: 167
Срам не срам ще си призная, че на мен ми се е случвало това : Embarassed
7. Когато четеш книга и искаш да намериш нещо в нея, търсиш да натиснеш F3 или Ctrl+F..
 Но аз си знам, че съм от пристрастените.  Joy

# 58
  • София
  • Мнения: 3 406
Мисля, че има определен тип лабилни хора, които така или иначе са склонни към залитане. При наличие на определени обстоятелства, разбира се.

# 59
  • Мнения: 3 634
Пристрастена съм и то в най-тежката форма. Бях в 4-ти клас и плачех пред компютърната зала на у-щето защото трябваше да си 7-ми, за да се запишеш на СИП. Получих първият компютър в 5-ти клас, беше с Уиндоус 3.1, ако не се лъжа. Затворих се в стаята и не излязох 4 месеца. Ако моето дете е толкова пристрастено не бих се притеснила. Това лято плаках защото от 1 седмица нямахме нет.  Mr. Green

Незнам защо все още битува това твърдение, че интернет пречи на соц. контакти и създава социопати. Всичко си зависи от човека.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт