За пушенето по време на бременност

  • 6 522
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 374
Спрях да пуша от момента, в който разбрах че съм бременна. Сега кърмя и пак не пуша, надявам се, когато спра, да не пропуша отново. Сега не ми липсват, може би защото знам, че не трябва, по-нататък как ще е, не знам

# 46
  • Мнения: 31 208
Пушенето по време на бременност и въобще е отвратителна работа.

# 47
  • Мнения: 318
Решихме, че ще правим бебче и спрях, а то взе че стана от първия път Simple Smile по време на бременност и кърмене  - ГАДНО Е и БЕЗОТГОВОРНО, като аз далеч не съм светица или съдник, просто има неписани правила Peace

# 48
  • Мнения: 1 409
По този въпрос разговарях с гинеколога си, когато бях бременна. По-опасно е да спреш цигарите изведнъж, от колкото да ги намалиш постепенно! "Една-две цигари не вредят" ми каза той и аз спазих това златно правило, но... кърмене и цигара - не!!!
Това са пълни глупости.Кое му е опасното на спирането на цигарите.не се заблуждавай,всяка цигара е вредна за бебето ти

# 49
  • Мнения: 4 292
Отказах ги от раз, в момента, в който разбрах, че съм бременна със сина ми. Такива глупости "една, две цигари на ден' не е имало при мен. Много ми се пушеше в началото, чак ги сънувах, но издържах. Абсолютно против пушенето по време на бременност и кърмене съм! Намирам го за крайно безотговорно и пет пари не давам, дали някой ще се обиди от мнението ми.  Wink

# 50
  • Мнения: 1 512
Отвращавам се от мами с цигара в ръка.Аз къщо съм била пушачка и спрях цигарите още преди да забременея.Когато тровиш себе си е едно,но да вредиш на малко невинно същество е друго.

# 51
  • Мнения: 645
Отвращавам се от мами с цигара в ръка.Аз къщо съм била пушачка и спрях цигарите още преди да забременея.Когато тровиш себе си е едно,но да вредиш на малко невинно същество е друго.
Peaceпоследната ми  изпушена цигара беше когато видях  EFP

# 52
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз съм против пушенето по време на бременност и кърмене. Аз самата бях пушачка, спрях цигарите първият път веднага, след като разбрах за бременността си. И с Калина също веднага спрях да пуша. Сега кърмя, не пуша и нямам намерение да започна отново. А и 3.50 за кутия цигари догодина не ми се дават...

# 53
  • Мнения: 225
Иска ли питане..??Аз съм много против пушенето по време на бременност и кърмене.И двата пъти като разбрах, че съм бременна ги оставих от раз.Сега кърмя и нямам намерение да ги почвам.

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 12:10 от rumqnka

# 54
  • Мнения: 910
щом разбрах че съм бременна и двата пъти спрях цигарите от раз

# 55
  • Варна
  • Мнения: 567
Спрях цигарите веднага щом разбрах, че съм бременна!

# 56
  • Мнения: 165
Спрях ги веднага, когато забременях. Много грозна гледка за мен е бременна жена захапала цигара.  Naughty

# 57
  • Мнения: 213
Никога не съм дръпвала от цигара през живота си (е била съм пасивен пушач, не се заблуждавам  Flutter), та не мога да се поставя на мястото на бивши и настоящи пушачки. Но дори и да бях пропушила, щях да положа усилия да ги спра преди правенето на бебчето  Peace

Все пак не харесвам ефекта, който те имаха върху детенцето на една съседка, която пуши здраво през цялата бременност.
Нито пък когато мой приятел се оправдава с пушенето си, защото бил привикнал още от корема на майка си.
Не мога да разбера и братовчедка ми, която има проблеми със забременяването, а не ги спира (както е известно цигарите оказват отрицателно влияние на всички лигавици, включително на онези за задържане на плода).

Човек трябва да реши иска или не иска да има бебе, нали така Peace

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Против съм, а и гледката на бременна жена с цигара в уста ми е особено неприятна.
Не съдя никого, всеки преценява сам за себе си.

# 59
  • Мнения: 1 919
спрях ги от раз веднага след като видях положителен тест, пропуших веднага след като спрях да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт