За пушенето по време на бременност

  • 6 515
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 805
През първата бременност ги отказах.
Сега обаче понякога пуша.
Нравоучения по този повод не допускам.  ThinkingОсвен може би от майка ми...

# 76
  • Мнения: 183
Все по-рядко и по-рядко почнах да влизам и да чета във форума, защото от повечето теми който съм чела после ме е било яд с часове. Как пък се събрахте все най-моралните и примерните тука? Пуших докъто бях бременна / както и абсолютно всичките ми приятелки/ и продължавам да си пуша и сега. За тези който чак и им се е гадило като видели бременна да пуши и на мен ми се гади от някой изказвания ма кво да се прави такъв е живота!

# 77
  • Мнения: 553
На мен просто не ми се пушеше след като забременях. Сега припалвам понякога.
Имам приятелки, които не са спирали да пушат докато са били бременни.
Въпрос на усещане е според мен.

# 78
  • Мнения: 961
Ми какво да кажа - гадно е. Майката като е решила да се трови, да не трови поне бебето.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 064
....., за това че са бременни, поне да не пушат на обществени места....
 
И какво предлагаш ти ?
Да се скрием в някой ъгъл и да си пушим, така ли ?

Мдаа, как ще загрозяваш гледката току тъй, а? Толкова е грозно!!! А на мен пък ми е грозно да видя дебела жена с панталон с ниска талия, къс потник  и прашки, които се показват, докато клечи до пясъчника на детската площадка, ама лятото редовно го виждах. Да вземем да им забраним да се показват!

# 80
  • Мнения: 172
Ха, не било толкова страшно да си признаем Wink Въобще нямам намерение да се крия когато пуша! А най-малко пък имам намерение да се карам с тези, на които не им харесва. Всеки сам преценява кое е лошо и кое добро за него. Не се гордея с това, че пуша докато съм бременна, не ме разбирайте прогрешно, но няма и да се крия. Повярвайте ми, опитала съм да ги спра и преди и сега с втората ми бременност, но е трудно да промениш 20 годишни навици. Някой мами пишат, че им е ставало лошо от цигарите когато забременяли. Ей, как се молех и на мен да ми става лошо! В интерес на истината, това е третата ми бременност- първата завърши с аборт по желание. Тогава беше единствения път когато ми се повръщаше от цигарения дим за цигарите да не говорим, НО в момента, във който напуснах болницата след аборта, нямаше нищо по-прекрасно от цигарите.Знам, че звучи ужасно но.... И последно-на тези, които си мислят, че защото пушат, за това някои жени не могат да забременеят- пълна заблуда. Аз пушех по 2 кутий цигари на ден!

# 81
  • Мнения: 304
категорично против

# 82
  • Мнения: 1 335
Да вредиш умишлено на детето си заради пристрастеност и липса на воля е направо отвратително. Аз също пушех, но спрях няколко месеца преди да забремения, напълно умишлено и това беше преди повече от 2 години и от тогава не съм палила. А за пушене по време на кърмене...  Sick

# 83
  • Мнения: 1 674
Да вредиш умишлено на детето си заради пристрастеност и липса на воля е направо отвратително. Аз също пушех, но спрях няколко месеца преди да забремения, напълно умишлено и това беше преди повече от 2 години и от тогава не съм палила. А за пушене по време на кърмене...  Sick
И при мен нещата стоят така

# 84
  • София
  • Мнения: 932

[/quote]
И какво предлагаш ти ?
Да се скрием в някой ъгъл и да си пушим, така ли ?
[/quote]

 Laughing Джуличка , пуши колкото ти душа иска, за мен винаги ще си е грозно, ако ще вие които сте за  (Луда Мара ,geribg, evoto и т.н .) ,челна стойка да направите.
Както и аз не мога да ви убедя че е грозно и вредно. Хубаво, здраве да е.
Само не разбрах примера с дебелите жени, които клечат в пясъчника , защо беше - те вредят на децата си ли.....?!
Защото според мен в темата точно за това става дума- "Дали да пушиш бременна е вредно за детето в теб"- поне аз така го разбирам.
Пушете си , намирайте си оправдания, лошо няма. , поне не за мен, аз съм направила своя избор, както вие вашия.

# 85
  • Мнения: 6 274
...Пушете си , намирайте си оправдания, лошо няма. , поне не за мен, аз съм направила своя избор, както вие вашия.
Ама я чакай малко...    Stop
За пореден път чета нещо, което много ме ядосва  smile3515  , въпреки, че на предната страница мислех, че наистина ще се ограничим с това "всеки да прецени за себе си" (както N брой пъти съм казвала), ама не...
"Намирайте си оправдания...."
Пред кого да се оправдавам ???
За какво да се оправдавам ???
Аз не съм в 6 клас втория срок и няма да се оправдавам пред никого и за нищо!!!
Аз съм направила своя избор и не го натрапвам на вас! Моля, не ми натрапвайте вашият !!!

# 86
  • София
  • Мнения: 932
Пушете си , намирайте си оправдания, лошо няма. , поне не за мен, аз съм направила своя избор, както вие вашия.

Ще се самоцитирам , за да кажа че и аз не натрапвам своя избор на никой, това не значи че нямам право да го кажа нали?
Джуличка   Peace, не се впрягайте , ама не виждам къде съм натрапила с това което написах на някой нещо. Аз казвам своето мнение , вие вашето всяка една от нас е права за себе си. Не виждам къде с написаното си забранявам на някой нещо, а вие...?

# 87
  • София
  • Мнения: 5 724
Аз съм твърдо против бременност и пушене както и кърмене и пушене!

# 88
  • Мнения: 2 229
По този въпрос разговарях с гинеколога си, когато бях бременна. По-опасно е да спреш цигарите изведнъж, от колкото да ги намалиш постепенно! "Една-две цигари не вредят" ми каза той и аз спазих това златно правило, но... кърмене и цигара - не!!!

Глупости на търкалета! Joy
Къде ги намирате тия лекари? Laughing
Сетих се за филма "Thank You For Smoking" (препоръчвам го, страхотна комедия!), където производителите на цигари хвърляли луди пари за изследвания "докарват ли цигарите рак на белия дроб" и всякакви признати учени били единодушни - НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! Joy

Интересно ми е как жени, които пушат по 2 кутии цигари на ден от години, ги отказват от раз, като видят чертичките, а някои примадони обясняват как "не могат". Thinking

Естествено, че всички могат, просто не искат. А да не искаш, знаейки, че има дори 0.0001% шанс нещо да му има на това бебе...не ми се коментира. Rolling Eyes

# 89
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Отвратителна гледка е това: бременна да пуши...да трови умишлено бебчето си ..  Sick
тази гледка даже има  претенцията да се нарича мама ....мама...

Общи условия

Активация на акаунт