Ревматоиден артрит !!!

  • 14 720
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
Здравейте,
                  Има отпуснати средства от фармацефтичната компания "УАЯТ" за препарата Енбрел
                  За българските деца болни от "Артрит"
                  Заинтересувайте се!!!!!!!!!!!
                 http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=313611

# 31
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Здравейте,
                  Има отпуснати средства от фармацефтичната компания "УАЯТ" за препарата Енбрел
                  За българските деца болни от "Артрит"
                  Заинтересувайте се!!!!!!!!!!!
                 http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=313611
Много хубава новина Hug ,но защо само по Коледа се сещат Cry

# 32
  • Мнения: 11
А някой ревматолог да ви е задавал въпрос за изхвърляне на песъчинки? Мен ме питаха , а никъде не прочетох че това може да провокира ревматоидни проблеми. 

Здравей nadq!

Аз съм болен от Бехтерев. До скоро изхвърлях песъчинки. Личният лекар ми каза, че бъбреците ми са не ред а песъчинките, които изхвърлям се образуват от Фелоран-а и Диклак-а, които пия. Аз естествено не повярвах и запитах лекуващият ме ревматолог Д-р Ренета Димитрова, която ми отговори, че не тези хапове са причината. Дори преди 2 години лежах в болница заради камък и лекарите в бъбречното също го отхвърлиха като вариант. След доста спорове с личният ми лекар спрях  Диклака (колкото и да ми помагаше при болки) и го замених с Мовалис - вече не ме болят бъбреците и не изхвърлям песъчинки. Peace

Остана да я докарам до ремисия Simple Smile
Успех на всички борещи се.

# 33
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Ще я докараш до ремисия, къде ще ходиш. Нека да е много дълга.
Д-р Ренета Димитрова е ревматолог на моя съпруг.

# 34
  • Мнения: 178
Дааа,всички я чакаме тази ремисияя Simple Smile,при мен поне не идва вече почти година,но пожелавам на всички по-малко болка,усмивки и весели празници Peace.Дано новата година донесе мнооого Здраве,от което имаме нужда и ремисия на вси4ки Grinning

# 35
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Повече от десетина дни мъжът ми пие Ходроник - добавка, повлияваща синовиалната течност и хрущялите. Казва, че се чувства още по-добре. Питайте докторите си за нея, макар че всеки индивидуално понася "бонбоните" си.  newsm78

# 36
         bigdance2                 santa2   madnoel  People Santa  Close-mas:  Nature Snowman  

Nature Snowman


                         ВЕСЕЛА КОЛЕДА - МОЛЯ ТЕ ГОСПОДИ - ДАРИ ВСИЧКИ СЪС ЗДРАВЕ

# 37
                        ЧЕСТИТА      НОВАТА      2009 година    на  всички   съфорумци



                         smile3525            Tada            Nature Snowman

                                     

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Честита и от мен. Много здраве и щастие на всички!
 

# 39
  • Мнения: 94
Честита ви Нова Година,миличките ми  bouquet

Пожелавам ви много здраве,късмет,усмивки и сбъднати мечти Hug

# 40
преди 3 месеца започнах да чувствам болка в едното си коляно без някаква очевидна причина. Болката стана достатъчно силна, за да ме кара да се гърча като грешен дявол слизайки и качвайки се по стълбите. Диагнозата на докторката - остеоартрит, базирана само на рентгенова снимка, която показва леко нарушение на костната структура в коляното.

търсейки информация, започнах да чета за РА и по не зная каква случайност на следвашата сутрин се събудих с подуто коляно (това, което ме болеше 3 месеца!). Същия ден започнах да чувствам леки болки по цялото си тяло - глезени, гръб, рамена, кръст, лакти и тн..., но най-обезспокояващото - китките ми и пръстите ми болят (симетрично) и се 'чувстват слаби' (в смисъл, че ми е по-трудно от преди да държа прибори за хранене или чаша с вода!). При студ навън - имам чувството, че ще окапят!

Кажете ми - внушавам ли си???

Ще започна да ходя по изследвания тази седмица и ще споделя с вас резултатите

моля ви дайте ми малко окуражителни думи, защото много се притеснявам

ПС - на 28 съм

# 41
  • Мнения: 82
и аз тук и започвам с въпрос за приемане в клиниката на урвич с направление кой номер защото ,на мен личната ми даде 5 от софия ми казаха 7 и се притеснявам като отида да нямам проблеми

# 42
  • Мнения: 403
Аз от 19 годишна съм болна от РА разболях се от навехнат глезен така се отключи при мен с висока утайка доста дългоне  можехда я сваля с нищо с течение на времето пих всякакви лекарства но не можах да спра кортизона и до днес си пия 2 таблетки е метотрексат само той ми помага само че смених двете тазобедрени стави защото се изхабиха. Неописуеми болки за 4 години се скапаха. Сега мисля да имам дете поне след 2 години а сега съм на 33.
Някой знае ли повече относно забременяването какви изследвания трябва да се правят какви тлекарства са вредни и ако има родили след две тазобедрени пластики моля да пишат как се чувстват и как им е преминала бременноста. Много ви моля ако може пишете ми на ЛС Hug

# 43
  • Мнения: 403
Винаги се чудя като кажат че са в ремисия какво точно значи това на практика пиеш ли лекарства някакви и какви и как се чувстваш?

# 44
  • Мнения: 1 248
Здравей vtvt. Hug
По принцип няма проблем да имаш деца с РА. Проблем са лекарствата, и най вече метотрексата. Трябва да минат минимум 3 месеца без него, преди да мислиш за бебе. Метотрексата се използва в гинекологията за предизвикване на аборти Confused
Аз (надявам се скоро), ще правя инвитро, от декември спрях метотрексата и сега са ми доста подути колената, но да се надяваме, че ще се пооправя.
Хубавото е, че при голям процент от болните от РА жени, по време на бременноста няма оплаквания. Болеста затихва.
Иначе по преценка на лекаря, разбира се, може да се пият кортикостероиди, и още няколко други.
Ето ти една малко старичка статия по въпроса

 http://www.rheumatologybg.org/index.php?option=com_content&t … 844&Itemid=57

p.s. Запълнила си си кутията. Peace

Общи условия

Активация на акаунт