Имате ли проблеми с втора бременност ?

  • 3 731
  • 54
  •   1
Отговори
Здравейте,сега съм във втори месец (втора бременност) - хемоглобина ми е под норма още в началота на бременността и се чувствам много зле - постоянно ми се вие свят . Първата бременност се чувствах страхотно,с висок хемоглобин.Вие как се чувствате? Laughing

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 13:04 от nelina84

# 1
  • Мнения: 422
Ужасно се чувствам, както и първата бременост. Въпреки, че хемоглобина ми е наред горе-долу 4 месеца ми се виеше свят. вече съм в 6-я месец и още ми се гади и повръщам. Sick

# 2
  • София
  • Мнения: 5 763
Хемоглобинът и на мен ми е нисък, започнах с доста под нормата този път  Rolling Eyes В началото повръщах, преди не. А да не говорим, че сега съм много по-изнервена, бъдещия батко допринася за това  Blush Първата бременност също ми беше ревлива, но тогава Аз бях центъра на света  Blush , сега има друг  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 960
чувствах се както при първата-не ми е ставало лошо,не ми се е гадило ,не съм имала проблеми с кръвна картина,кръвно.....качих 7-8 кг.за цялата втора бременност/при първата 10 кг./Не съм била нервна или  ревлива нито първия нито втория път ,обичах много да си поспивам Peace

# 4
  • Мнения: 498
Разликата при втората беше ,че ми ставаше в началото малко лошо.Иначе и двете бременности не съм имала проблеми

# 5
  • Мнения: 566
С първата си бременност нямах никакви проблеми ( нито здравословни нито психологически Grinning),но сега е точно обратното ,от самото начало съм с много ниско кръвно ,постоянно гадене и киселини и много чувствителна .Немога да си обясня защо е така.

# 6
  • Мнения: 1 027
Така жестоко ми се спи, особено по това време  Tired И през първата бременност бях така.

# 7
  • Мнения: 1 734
И при двете бременности прилошаване, ниско кръвно, зверско повръщане и контракции след 5-ти месец. Мислех, че втората ще е по-лека, но тя дори ме изненада с допълнителни `екстри`  Rolling Eyes
Положителното в случая, е че съм доста по-спокойна

# 8
  • София
  • Мнения: 529
Първата ми бременност беше прекрасна, абсолютно никакви оплаквания и неразположения. С втората проблемите започнаха още в 9-тата седмица. То не бяха утрогестан, инжекции прегнил, болничен престой, контракции... Сега към края е почти нормална, ако не броим контракциите. Не знам на какво се дължи, но така или иначе важен е крайния резултат  ylinfant

# 9
  • Мнения: 8 999
И двете бременности ми бяха абсолютно еднакви - и с лошото, и с хубавото.

# 10
  • Мнения: 11 607
Нямала съм проблеми с бременностите си. Имаше период, в който сутрин не ми бе добре, виеше ми се свят, но бързо отмина. Като цяло и по принцип общо взето без проблеми.

# 11
  • Мнения: 45
Първата бременност беше много лека - никакви проблеми.
Втората бременност - нисък хемоглобин, гадене, контракции, депресии.

# 12
  • Мнения: 3 211
през първата бях сравнително добре, само от 7 месец почнах да вдигам кървно.
а сега почнах още от 2 месец да вдигам.
чувствам се много по-зле, много ми е тежко, имам страхотно главоболие, изпитвам слабост и немощ, нямам търпение да свършва вече, а имам още толкова Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 187
Разликата при втората беше ,че ми ставаше в началото малко лошо.Иначе и двете бременности не съм имала проблеми
И при мен беше така.

# 14
  • Мнения: 2 090
Да,втората ми бременност не е толкова безпроблемна,колкото първата.Първата беше песен,сега-ниско кръвно,леки неразположения,болки в корема от време на време,контракциии,главоболие....Надявам се с напредването на бременността тези неща да отшумят.Сега съм запозната с доста повече неща за бременността(отколкото първият път),и съответно страховете ми са повече Rolling Eyes

# 15
Ами аз сега съм бременна за 2-ри път.Горе-долу всичко е в норма,но както и първия път,така и сега се чувствам много уморена от самото начало.Спи ми се повече отколкото на дъщеря ми.При всички е различно,не мисли,че щом сега не се чувстваш добре,това ще е през цялата бременност Wink

# 16
  • Мнения: 352
С първата бременност нямах никакви проблеми. Но сега не е така. Повръщах здравата до 7мия месец. Сега съм с нисък хемоглобин и кръвно. Боли ме глава непрекъснато, вие ми се свят. Чакам вече момента до месец.

# 17
  • Мнения: 57
И на мен май втората ми е по-кофти от първата...  Sad

# 18
  • Мнения: 7 723
Втората ми беше много по- лека.
Ама, всъщност, не мисля, че има някаква закономерност...

# 19
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двете ми бяха еднакви. И през двете само ми се подуваха краката.

# 20
  • Мнения: 3 219
С първата -никакви, с изключение на ниския хемоглобин накрая. А с втората.... ooooh! още от самото начало лежах по болници за задържане Tired

# 21
  • Мнения: 1 121
Дотук втората ми бременност е по-лека от първата, дано и до края да е така Praynig

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Втората ми бременност протече по- тежко първите три месеца- много ми се гадеше, постоянно ми се виеше свят и едва ставах от леглото. Освен това имах и прокървяване, което при първата бременност го нямаше. Още в шестия месец започнаха някакви контракции, които ме държаха на нокти постоянно. Слаба богу, всичко свърши добре  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 137
И с двете бременности нямах проблеми чувствах се добре освен че ми казваха малак плод при втората а тя се роди по-голяма от боткото.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Първата бременност не я усетих. Втората беше кошмар.Ниско или високо кръвно, сърцебиене, задух, едвам вървях, хемоглобин нисък и още квото се сетиш.Ама избутхме. Чудя се при трета как ли ще е . Laughing

# 25
  • Мнения: 63
Първата бременност беше почти без проблеми.Накрая имах нисък хемоглобин и направих бъбречна криза.През втората преживях направо кошмар.От началото до края повръщах по всяко време на денонощието,прещипа ми се нерв на гръдния кош от прекалено разтягане(Павел се роди 4,250,Криската беше само 2,900).Краката ми бяха така оттекли последния месец,че неможех да си обуя обувките.Абе изобщо втората беше по-тежка

# 26
  • Мнения: 755
С първата ми бременност нямах никакви оплаквания като изключим , че много ми се спеше и в началото имах белтък в урината , което обаче се оправи след третата дадена урина. Crazy
Сега ... виее ми се постоянно свят,гаденето се  засили от  8-та г.с., но не повръщам.
Имам и киселини, въобще чувствам пълен дискомфорт. Wink
Надявам се искренно по-нататък да е по леко.
В емоционален план обаче съм по-спокойна за разлика от първият път, когато бях много изнервена. Crazy
А да, имам и главоболие от време на време , което допълнително ме кара да се чувствам като болна.
Но няма как ще издържа в името на каузата! Laughing

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 13:22 от Fortune

# 27
  • Мнения: 117
Втората  не я усещам направо. Общо 5 пъти съм повръщала,а  с първата - х 5 пъти на ден Mr. Green

Казват, че близки бременности с еднополови деца са различни една от друга - при мен се потвърждава

 Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Първата ми бременост мина много спокойно, без никакви прилошавания и кой знае какви неразположения. Сега до края на третия месец ми беше ужасно лошо, изморявам се по-бързо... иска ми се да е вече април и да се ражда бебочето. Praynig

# 29
  • Мнения: 512
И двете ми бременности бяха еднакво безпроблемни.    Peace

# 30
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Първият път не разбрах че съм бременна, много леко го носих.
Сега ми тежи, ставаше ми лошо първите месеци, киселини, нерви.
 Уф  ooooh!

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 13:10 от eli_dechkin

# 31
  • малко градче
  • Мнения: 188
Нито с първата, нито с втората имах някакви проблеми.През първата напълнях 7кг,а през втората -20кг. и имах киселини.Като че ли малко повече ми тежеше втория път-родих мъж 3700 , а първият път дама 3000 кг.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 618
И първата и сега при втората имам контракции от 4 месец. При първата не ми ставаше лошо, докато при втората да. И при двете не съм повръщала, хемоглобина ми засега е добре както при първата. Горе-долу и двете си приличат  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
Повече повръщах, прокървих в началото, дигах кръвно и т.н.
Определено не започна много розово. Sick

# 34
  • Мнения: 9 814
Май с втората бременност ми е доста по-тежко.
Предимството при първата ми бременност беше, че не работех и всички неразположения ги изтърпях у дома.

# 35
  • Мнения: 122
Сега съм много по-спокойна от първия път.Само в първите месеци много ми се вие свят,гинеколожката ми се притесняваше от нисък хемоглобин,но изследванията показаха всичко в нормата,пък и това усещане вече понамаля-влизам в 4 ти мес. и почти нямам оплаквания-гаденето изчезна,само от време на време ме мъчи безсъние,но като цяло-нищо притеснително.Такаче-споко всичко ще е ок-само търпение!

# 36
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен!През първата бременност бях на 18 год.,основните признаци на бременност ги имах-повръщане сутрин,гадене,но след това чак към 8-ия месец бебето се беше изместило някакси,че получавах схващане на крака и куцах,но в деветия всичко се оправи,само към края се понадувах малко,но аз и преносих,а си беше и точно средат на лятото в големите жеги.Сега с втората бременност съм на 33 год.,незнам дали е от годините,но през първия триместър имах кървене и чак като влязох в четвъртия месец спря.Имах малко гадене,повръщане,но умерено,повечето ми правеше впечатление,че се изморявам.Като влязох в петия и шестия се чувствах сравнително добре.Нямах умора,но сега вече съм в седмия и от няколко дена усещам промяна.Пулса ми е  много ускорен,ниско кръвно,задъхвам се,не мога да спя и незнам дали е от годините или си е от бременността.Понякога много се притеснявам с това задъхване и този ускорен пулс.Вие как сте?

# 37
  • Мнения: 790
Първата беше безпроблемна, но втората много ми беше лошо.

# 38
  • Мнения: 6 274
Имах проблеми и с втората и с третата бременност...
Всяка бременност е различна...

# 39
  • Мнения: 204
С първата се 4уствах много добре ,сега не толкова ,но със малко дете и пове4ко килца  Embarassedе така.

# 40
  • Мнения: 2 090
Единствената разлика м/у първата и втората ми бременност са неразположенията(виене на свят,гадене,постоянна отпадналост...) които имах през втората.За радост отшумяха след първите 3-4 месеца Peace

# 41
ами втората ми създава доста повече проблеми от първата,но нали края наближава...малко остана

# 42
  • Мнения: 9 973
и двата пъти ми е добре,само дето първия път лежах за задържжане

# 43
  • Мнения: 121
Нямах проблеми  с първата бременост ,а с втората ми се гадеше и много ми се спеше.Качих 10кг и вдигнах кръвното.Както и ужасното поддуване на краката.

# 44
  • Мнения: 2 172
Всичко ми е в норма,обаче в началото за две-три седмици едвам ставах от леглото.Толкова ми беше лошо,че не можех да се вдигна.Само лежах и пъшках.Но после постепенно отмина.С първата ми беше още по- лошо и то в подължение на почти 3 месеца.Като цяло не съм имала никакви проблеми нито преди,нито сега да чукна на дърво.Изследванията са ми пак в норма,нямам оплаквания....

# 45
  • Мнения: 1 558
И двете ми бременности минаха много леко Hug

# 46
  • Мнения: 1 674
изкарах две безпроблемни бременности.с втората малко ми се гадеше/но не съм повръщала./

# 47
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Първата бременност ми беше перфектна - без каквито и да било неразположения. За голяма разлика от втората, която изкарах почти цялата на лекарства и по болници. Коренно различно протекоха, но пък раждането втория път беше по-бързо и по-леко.

# 48
  • Мнения: 581
Първата беше добре като изключим ниския хемоглобин,  не съм повръщала много, не ми е прилошавало. Сега като карам втората забелязвам че има доста промени . Хемоглобина ми е по нисък, повече неразположения. Сигурно има значение и от самото бебе- нали всички деца са различни.

# 49
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
чувствах се както при първата-не ми е ставало лошо,не ми се е гадило ,не съм имала проблеми с кръвна картина,кръвно.....качих 7-8 кг.за цялата втора бременност/при първата 10 кг./Не съм била нервна или  ревлива нито първия нито втория път ,обичах много да си поспивам Peace

Това все едно аз съм го писала.  Grinning Peace

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Определено втората бременност ми поднася повече "екстри".

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Втората бременност я изкарах както първата-с нисък хемоглобин и без други проблеми

# 52
  • Мнения: 2 521
Втората бременност ми беше проблемна само осмия месец-бях получила кървене.Иначе през останалото време се чувствах перфектно и през двете бременности.Нямах гадене,повръщане,ходех си на работа.

# 53
  • Мнения: 4 292
При първата бременност лежах в болница за задържане, но все пак ми беше по-леко сякаш. Втората имах нисък хемоглобин, много ниско кръвно, повръщах до края, последно час преди да отида да раждам.
Но и двата пъти се чувствах много жизнена, работех си и не съм променяла начина си на живот. Само дето нямах търпение всичко да свърши, много бавно ми минаваше времето.

# 54
  • Мнения: 187
Първата и втората ми бременности преминаха много леко без усложнения.Единствената разлика между двете беше,че през втората,сутрешното гадене и повръщане продължиха  доста по дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт