МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 23 359
  • 349
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 159
И тук вали сняг и трупааааа!!!  Nature Snowman
Днес вече можем да седнем и да пишем писмата до Дядо Коледа... Вие какво за какво ще помолите добрия старец?  Heart Eyes
Цоци, благодаря за новата тема и за поканата за кафе в Благоевград, дано не натрупа много сняг на Предел, та спокойно да пътуваме... Иначе искам от теб да го караш по-позитивно, иде Коледа, ти си мераклия, само тая мисъл би трябвало да те разведри... ?
Пиги, много хубави снимки видях на Цвети, и къщата ви е хубава, с вкус и стил!  Hug Забравила съм да ви пусна снимки от нашата къща, след ремонта, но и това ще стане...
Тук всички спят (освен аз - това следобедно упражение го пропускам откакто бях на 4 години), та аз да си свърша нещо на компютъра. Не че имам проблеми като на повечето от вас (т.е. ограничен достъп до компа), защото все още самата аз успявам да ограничавам времето, което децата прекарват пред екрана, но знаете - домакинската работа като че ли никога не свършва...
Обаче аз имам един план, та дано не ми мине котка път - от следващата сряда ще ходя на курс за ски инструктори в Банско. Ще севтосаме пистите още на 26-ти, на 29-ти пък е официалното откриване на сезона в Банско. Със сигурност поне кабинковия лифт ще бъде тогава безплатен, така че ако обичате снежните писти - идвайте!  Hug
Не знам дали сега беше точно момента да изкарам такъв курс, но винаги тайничко съм завиждала на ски учителите по пистите. Не знам също така дали ще работя като такава (макар търсенето на ски учители с английски и желаещи да обучават деца и огромно), защото може да се окаже, че работата не е толкова лека и приятна, колкото изглежда отстрани (като всяка друга работа...).
Така че - стискайте палци, ще имам и изпит след курса, надявам се да се справя... нямам търпение... обожавам планината, а следващите две седмици ще ми бъдат нещо като отпуск...
Вечернице,   bouquet за снимките! Невероятни! Поклон!
Миши, Тъще, Пролетна  Hug
Къде е Габи, и Наслуки се крие нещо?  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 3 323
Честити празници на Ели и Чатпатка - да са ви живи и здрави децата и съпрузите!

Неле, ама нали ... на 29 -и да ходим на Пловдив, бе newsm78.

# 17
  • Мнения: 293
честит ви първи сняг на тези при които вали- нас в Пловдив пак ни пропусна.....валя ни само дъжд .29-ти идва - хич не се отпускайте  newsm53 Неле завиждам ти благородно за ските... аз много обичам да се пързалям и завали ли сняг непременно ще идем с децата на хижа Здравец да се намразуваме и напързаляме.за сега лека нощ и до скоро.

# 18
  • Мнения: 11 607
Ох....айде да драсна някой друг ред и аз......

Какво да ви кажа........Тук е зима голяма, студ, хич не го обичам такова време! Направо се чудя на акъла на Нелето, която е луда по снега и ските! Нели, за ски-учителка си идеална! Жалко,че аз няма да ти бъда никога ученичка! Това просто не е за мен! Сняг само през прозореца за мен! Иначе изпадам в тих ужас!

Буря през нощта имаше, в 4ч. съм сваляла саксиите от терасата, които са нависоко. Едната щеше да падне и исках-неисках като сомнамбул се разхождах по никое време по терасата по пижама, а то си бе истинска буря тогава. Днес сутринта каква виелица имаше - дъжд от шума чак, вятъра вееше листата от дърветата и бе същински ад! Вятъра бе във всички посоки, такова чудо не бях виждала скоро. Еле, към 11,30 се успокои и заваля дъжд, после мокър сняг, накрая сняг и сега навън е отвратително времето! Всичко се е заледило, снега е станал супер твърд, въобще не копнея да си подавам носа навън. А като си представя,че ще имам пералня да простирам.....депресирам се предварително.

Да си се отчета. Аз уж реших да си взема килограмите в ръце. Та белким покрай тях си разреша и здравословните проблеми. Никой не ми е казал, но смятам,че имам висока кръвна захар и диабета ще ми задиша във врата ако не взема някакви мерки. Нали профилактиката е най-доброто лекарство.  Пия 2 вида хапчета, от които уж трябва да стана стройна фиданка(ще трябва и ника си да сменям newsm78) и спазвам зверска диета, защото постоянно броя въглехидрати, мазнини и пр. А то това си е направо жив ужас да си броиш залъците. Но.....с помощта на хаповете се преодолява сравнително лесно(поне при мен е така!). За 17 дни съм минус 3 кг. Количество нищожно на фона на килограмите, които имам и които трябва да сваля. Но...ми казват,че изглеждам много свежо, по-очарователна съм станала(ех...къде ми е циганката) и дори ми личало(това последното е откровена лъжа, но аз се правя,че им вярвам!). Хляб не ям, сладко пък от 17 дни не съм кусвала, въобще малък ужас. Странични ефекти от лекарствата не си мислете,че нямам. Екстри, колкото искате - безсъние, запек, хемороиди, които кървят.....Но пък се чувствам малко по-лека. Добре се чувствам, заредена с енергия, чак работлива(но това ще го броя за нежелана реакция), една сутрин докато отида на работа в 9ч. бях свършила цял куп работи в къщи, а и на работата като му дръпнах едно чистене..... Чак се питах това аз ли съм..........

Какво друго - вие си го знаете - децата во главе с баща им не слушат, опитват се да ми вдигат кръвното, но се стремя да давам заето. Работим, децата на училище, Йоан не иска да ходи на ДГ, въобще всичко е нормално при нас.

Наде, да кажеш как е минало!
Дидке, картичка от Гърция искам! Другият път и мен да вземеш!
Каишке, не пиши такива страхотии за зимните обувки,че тази седмица оставих скромна сума за такива придобивки на децата! Не ме плаши,че съм си дала парите на вятъра!Дори и отстъпка в магазина ми направиха,че съм пазарувала на едро!
Помилвана, това ОВИ да си ходи от вас! Оздравявайте бързо!
Вечернице, на теб не са ли ти издействали още бан за твои снимки? Добре,че ще изберат 6-ма,че и ние простосмъртните фотографи да се вредим евентуално! То просто след теб, ако ще и Мис Свят да съм снимала никой няма да я забележи.......Радвам се за килограмите на Бебо и дано неприятностите ви вече да са зад гърба ви!
Миши, благодаря ти.......Стопли ме в този студ!  bouquet
Свате, мина ли стискането на палци?Нали не е нищо лошо......Кажи ,че всички сте добре в къщи.......
Юле, успяваш ли да се прибереш в къщи? Или Галин и легло ти е прекарал в ателието?Пък Яни коя мома-близначка си хареса?
Кабо, Габи, Гале, Наслуки, Фея, ох.....изпускам много скъпи за мен хора...знам......ЕГН не прощава на никой - къде сте? Оплачете се поне, ако не искате да се хвалите!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Привет на всички  Hug

На празнуващите Честито. Много здраве, любов и късмет  Heart Eyes
На настиналите - скорошно оздравяване.

Моето малко съкровище Кими си дойде днес, и направо не мога да повярвам колко много се е променила за седмица. С баща й се чудим на кой от двамата се е метнала такава отворена и палава  Laughing. Толкова е весело като са двете деца заедно, че вече започвам да чакам с нетърпение момента, когато ще се роди и третото, за да може да сме постоянно заедно.

Преди малко гледах детската евровизия, и останах приятно изненадана, колко може да ми е интересно да я гледам. Мислех че ще същата боза като другата евровизия (това си е мое мнение). Всички деца бяха много готини и се представиха блестящо. Българското представяне беше много на ниво, даже се разчувствах. Ако можех да гласувам за Криси щях да го направя, но уви.

Всички сте много готини и ви чета с удоволствие. На тези при който вече има натрупал сняг, благородно ви завиждам. "Натъркаляйте" се заради мен, защото аз скоро няма да мога  Sad

Приятен уикенд ви желая на всички от сърце  smile3525

# 20
  • Мнения: 11 314
Мамо Цоци, само така! С много вяра и кураж ще свалиш грамчета, килограмчета и десетограмчета. До желаното тегло!  PeaceЩом е открит здравословния проблем, можеш да се надяваш на успех. За ранния скрит диабет си поискай да ти направят теста с глюкозата. Винаги показва, ако има опасност. Но поискай да ти го направи ендокринолог с 4 вземания на кръв, а не с две, както се прави много често (работила съм в такова отделение и знам за какво говоря).
При нас е такава рядкост да скрипне яко времето, че и сняг да вали заради близостта ни с океана (има няма 200 км по въздуха), та днес бяхме изключително щастливи от падналия такъв и се шматкахме, играхме, правихме снежен човек - да споделя.
А ти не ме плаши с бан за снимките, да не ви затрупам  Mr. Green Hug
Ако някоя от вас има време за губене, може да надникне и тук, има за четене, освен снимки.

# 21
  • Мнения: 11 607
Веч, никой нищо не ми е казвал за диабета.....аз така на своя глава.......нещо си мисля,че още не ми стиска за това обременяване с глюкоза, но пък нека си спазвам известно време диета, пък ще видя какъв акъл ще ми дойде после!

Замръзнах от снимките ти! Ужасна си! Хич не щадиш другарчето, направо с бутоните му влизаш......Аз ако има едно лесно мечка да стана и напролет да се събудя........

Разкошни са снимките ти! Да си запиша час при тебе като си дойдеш в България да ни направиш една снимка на фамилията в стил - Царски - седнал бащата на масивен стол, в скута  децата, а жената с най-невинна физиономия над него.....Е...то това ще го направиш ти, но аз с невинната физиономия как ще се издокарам - незнам!

# 22
  • Мнения: 2 433

...
Юле, успяваш ли да се прибереш в къщи? Или Галин и легло ти е прекарал в ателието?Пък Яни коя мома-близначка си хареса?

Цъ Crossing Arms не се прибирам. Ей, го още съм на работа. Драсвам, прочитам докато Галин чисти ситото и сначале.
Добре че работя с мъжа си , че не ме е набедил че кръшкам по чуждо...

План сме си направили за събота и неделя - всичката работа на света да свършим , че от понеделник да подкарваме останалата. Joy Няма край - вЕрвайте ми.
Това от една страна хубаво...от друга направо ми е побеляла главата. Не от работа - аз това мога да го правя и съм му свикнала. От плащане ми е бяла косата веке...
Дойде клиент , направи за 1000/1500лв поръчка и остави 100лв капаро ooooh! в чудо съм се видяла. Как плащам само аз си знам...лошото че като ги направим и издадем пък се почва едно друго чакане - пари да донесат.
Не мога нищо да им кажа - криза има- и те пари чакат. Стари клиенти са ни - няма да ни излъжат - ама трудно така... Sad
Знам че ще се справим и гледам да не го мисля много. Ама като дойдат куриерите сутрин , все незная ще имам ли да извадя нови 2х. че да се разплатя и да си освободя стоката.
И така.

А за Яни -  Бибето си хареса. Бояна.  Mr. Green

Цоцка браво за кг-мите. А така. Няма да се даваш. до напролет стройна фиданка на орото в благоевград  Mr. Green
Айде , отивам че ситото очистено вече!
Лека вечер и честит първи сняг на тези дето си го имат. Ние си нямаме още Crazy

# 23
  • Мнения: 3 740
Цоци, благодарности, че оправи нещата с темата.  bouquet

Моля те, не си измисляй болести и не се самолекувай. Ако имаш съмнения за нещо, направи си изследвания и вземи адекватни мерки. Имаме нужда от теб - да си във форма, за да ни поддържаш и нас във форма! За килограмите - браво! - особено, щом това те кара да се чувстваш по-жизнена!

Вечи, много е хубава снимката. Малко не е е ясно, че е таткото, но нищо. Много поезия има в снимките ти, разчувства ме...

Момичета, пак да кажа, че това не е конкурс за най-хубави снимки, най-хубави татковци или най-хубави деца. В календара ще влязат снимките, които създават една цялостна представа за щастието на бащинството. А че всички татковци и деца са супер - няма спор. Simple Smile

Анаис, стига вече с тези болести! Да оздравяват децата и да се радвате на зимата!

Лилибонче, как мина празникът?

Джулка, познати ядове...

албенка, благодаря за съвета, ама аз докато стигна до компютъра...

# 24
  • Мнения: 38
Здравейте мили мами  bouquet
Аз съм мама на 3 момичета и  2 момчета.
Съответно възраста им е :
Сани на 18
Алиа на 13
Самир на 10
Фей на 8
Фарес на 6
Е представих ви малкото си богатство.
Ако не бяха те бих откачила тука сам сама Heart Eyes Heart Eyes Laughing

# 25
  • Мнения: 159
Arabian Jasmin, добре дошла!!!  Hug Наистина, какво огромно богатство имаш! Пракрасни имена имат децата ти. Пиши повече за вас, къде живеете, защо "сама", с какво се занимаваш (освен децата, разбира се), голяма тайфа има покрай теб... Дай снимки...   bouquet

Цоци, без тия! Тази зима ако дойдете на любимия Предел, ще те кача на ски, ако ще земята наобратно да се завърти! Тъкмо както си тръгнала, ще си станала стройна фиданка и няма да имаш проблем със спускането!  Hug

Ние днес определено се забавлявахме преди обяд:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=311116

Тук можете да видите (и сигурно ще ни завидите) каква пързалка има пред нашата къща (дай, Боже, ливадите пред нас да нне се застроят скоро...), да видите къщата ни след ремонта (тази триетажната, в десния край на редицата, със синия автомобил отпред), имаше моменти, в които се правех на влек и дърпах децата нагоре по пързалката, но имаше и моменти, в които се спусках с шейната с Яна... Тати също се забавлява! А с нас беше и племенникът ми - Иван, на 9 години, та днес бяхме с 4 деца  Heart Eyes Супер... Е за това все ви говоря за пистите...  Heart Eyes

А Яна е станала страхотна беля! Преди малко я сложиш да спи, тя станала, докопала няколко музикални диска от етажерката близо до леглото, отворила ги, разчастила кутиите, наакала се, съблякла чувалчето, после пижамките, после бодито, свалила и памперса  ooooh! добре, че не беше намазал навсякъде (тъкмо днес смених всичко по леглото й и сложих чисти чаршафи и т.н.)... Вика, протяга от стаята "Мамооооо, ака, мамооооо, ака". Добре, че я чух и не се стигна до страшни последици  Joy

Това е засега от нас. Ще се захващам за работа...  Heart Eyes

# 26
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Дидке, картичка от Гърция искам! Другият път и мен да вземеш!
понеже зелената карта на шофьора ни е изтекла, ще ходи утре да чака пред вратата на застрахователят си и тръгваме, та днешното потегляне се отложи за утре сутрин, и минавайки край Благоевград можем да минем ПРЕЗ Благоевград и да те вземем + 250 лв, малко суха храна,настроението ..си го имаш... и ще те върнем в петъка...става ли? Може и дружка да си вземеш Hug Сериозно го казвам, буса е 8 местен, 2 дами се отказаха в последният момент по уважителни причини, но ние няма как да се откажем, мъжът заради когото най-вече тръгваме има чернодробен проблем,разни възелчета там и затова иска за посети лекивити и свети места в Гърция-места с мощи на светии , където много хора са намерили помощ! Аз затова пък тръгвам с моята Ваня!Ако някой по трасето Горна-София-Кулата иска да дойде с нас  Hug няма да го върнем Mr. Green има две свободни места, и ако се попълнят ще идем и до Атина!
Arabian Jasmin прекрасно богатство имаш, мила!

# 27
  • Мнения: 88
Здравейте мамчета,
Скоквам набързо да пусна малко снимчици от радостното ни семейно посрещане на снега. Добре дошли на новите. Мамо Цоци, радвам се много на резултата ти с отслабването. Често си казваме, че 3 е малко, когато са в минус. А когато са в плюс не ни ли изглеждат някак по-голяма цифра? Осабено ако някои панталони са ни сттавали на косъм. Тогава + 3 си е трагедия на копчето в талията. Тъй че, браво, Цоци.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=311152&pid=9038636
Ще се включа после пак.  Hug Heart Eyes

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 15:39 от pomilvana

# 28
  • Мнения: 1 410
И аз влизам за същото като сватята - да пусна малко снимки!само дето нашето семейство завърши в комшийски двор на винце ,ребърца и пача.  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=311132

Сватя ,много сте ми хубавии бее!Целувки за сладурковците!

# 29
  • Мнения: 88
Нелето, спря ми дъха с твоите торти!!!
Ако някой не ме съживи скоро с нещо сладичко... не знам просто  ooooh! ... Тази с лалетата толкова ми хареса, защото имам приятелка, която обича лалета и преди няколко дена беше оперирана. Та се чудех откъде да й намеря лалета, но... не можах и тя получи кошничка с ъс сезонни цветя само. Ако обаче си навита срещу заплащане да ми направиш някое изкусно торте, ще съм ти благодарна! Уф, ама лоша си! Толкова са красиви тортите ти. Отивам в кухнята да си нормализирам кръвното, че ми... падна захарта  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт