Да спрем това безумие !!!

  • 8 302
  • 232
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034

 hahaha не бях чувал до сега нещо по-смешно и иронично от това изречение - "немъчителна, хуманна смърт" За пръв път чувам че имало хуманна смърт... Браво...
А на китайците им е точно през оная работа какво мислят европейците за тях...

странно е, че за пръв път го чуваш. има немалко хора по света, които се надяват и се борят евтаназията да бъде разрешена, за да получат точно това - немъчителна, хуманна смърт. не е никак смешно.
що се отнася до законите, които касаят животните и особено тези, убивани в кланици - това има пряка връзка с количеството отделен преди смъртта адреналин.

# 16
  • Мнения: 4 892
Значи проблема не е в убиването на животните, а в начина по който се прави ?
 Все пак си оставаме хора и имаме нужда да си пречистваме съвестта, с оправдания.
 Не бих убила животно, но съм месоядна и знам, че някой друг ги убива/транжира и поднася в приемлив за собствената ми съвест вид, вместо мен.
 Лицемерно е да гласувам в подобна петиция.
 

Не е лицемерно да подпишете подобна петиция.
Спрете да ядете месо и няма да имате проблем с лицемерието, в контекста на темата.
Иначе е излишно и да пишете тук.
 Peace
Не с лошо.

# 17
  • Мнения: 2 792
 Хуманна смърт за кой ?
 Не вярвам, умиращия елемент да му е интересно, кой колко на ти се чувства със съвестта си.
  И пак да попитам, защо протеста е насочен срещу начина, по който се убива, но не се споменават произведените продукти от животинските кожи?
 

# 18
  • Мнения: 4 892
hahaha не бях чувал до сега нещо по-смешно и иронично от това изречение - "немъчителна, хуманна смърт" За пръв път чувам че имало хуманна смърт... Браво...
А на китайците им е точно през оная работа какво мислят европейците за тях...

Боря, много не на място Ви е иронията, а и Ви е много беден речника, мирогледа и културата.
Ако смятате, че хуманно е да лъскате плочки с мр. Пропър, за да убивате лошите бактерии по пода на господарите - жестоко се лъжете.
А какво всъщност е хуманен или хуманна?

# 19
  • Мнения: 1 629
хуманен означава човешки, буквално.

# 20
  • Мнения: 2 792
Не е лицемерно да подпишете подобна петиция.
Спрете да ядете месо и няма да имате проблем с лицемерието, в контекста на темата.
Иначе е излишно и да пишете тук.
 Peace
  NinoTino погрешно си ме разбрала, нямам проблем със собственото си лицемерие, в свят, в който аз си осигурявам храната ще съм напълно тревопасно.
 Убиването и яденето на животни си е част от природата ни, но съм далеч от мисълта да се възмущавам заради принципа.
 Никога не съм купувала  продукт произведен от котешка, кучешка или заешка кожа. Няма и да купя.
 За това питам, към какво точно е насочен протеста.

# 21
  • Мнения: 2 414
Разписах се!
Обожавам кучета,за това и не си пуснах клипчето-надали щях да имам сили да го изгледам. Cry
Аз лично никога не бих си взела нищо от истинска кожа,при положение,че някое животно е страдало за едно палто или шапка. Stop

# 22
  • Мнения: 4 892
хуманен означава човешки, буквално.

Мда, каква ирония, щото нали човеците винаги са с "ножа". При всички положения означава и човешки.
 Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Подписах, но не гледах клипа. Един Евгени ми стига  Stop

# 24
  • Мнения: 4 892
Убиването и яденето на животни си е част от природата ни, но съм далеч от мисълта да се възмущавам заради принципа.
 Никога не съм купувала  продукт произведен от котешка, кучешка или заешка кожа. Няма и да купя. За това питам, към какво точно е насочен протеста.


Разбрах, сега.

Може би към жестокостта, знам ли, безумната жестокост. Просто не мога да приема такава варварска жестокост.
Оставям петиции и подписи, аз вече изразих мнение за петициите. Бошлаф са.
Не мога да възприема по един и същи начин тази диващина и храненето на човек с месо.
Първото ми се ще да спре тотално и окончателно. Като последствие продуктите от кожа.
Като цяло много малтретираме животните, за всякакви човешки придобивки, може би това е нормално в хода на еволюцията и естетсвения подбор.
Безсилието и противоречията не ми действат добре.

По въпроса с петициите. Писах писма, подписвах петиции по проблема с убиването на малки тюленчета в Канада, за спорта и жестоко, размазват им главите. Резултатът - квотите не са намалени, но ако не ги утрепят с един удар в главата, за по-хуманно е задължително да ги разстрелят....Голям напредък....няма що! А, друг резултат, че е-майл-а  ми се пълни с писма, които тотално ме побъркват.
Все подобни драми...
Ужас!

# 25
  • Мнения: 1 629
Тук търсят точно теб, нинотино

# 26
  • Мнения: 212
По въпроса с петициите. Писах писма, подписвах петиции по проблема с убиването на малки тюленчета в Канада, за спорта и жестоко, размазват им главите. Резултатът - квотите не са намалени, но ако не ги утрепят с един удар в главата, за по-хуманно е задължително да ги разстрелят....Голям напредък....няма що! А, друг резултат, че е-майл-а  ми се пълни с писма, които тотално ме побъркват.
Все подобни драми...
Ужас!

Давай, давай. Продължавай в същия дух. Има хиляди петиции които все още не си подписала. Вместо да висиш тук и да ръсиш акъли, отивай да подписваш петиции. Теб чакат...
Аз не вярвам, но ти щом имаш вяра може да оправиш несправедливостите в тоя свят...

# 27
  • Мнения: 3 034
а без вяра закъде, Борисе? кое хубаво нещо се е случило без вяра? като не ти харесва, подминавай темата.

# 28
  • Мнения: 4 892
Борис, аз написах, че съм против петициите, стана ми ясно, че работа не вършат, но няма нищо, пишете си. Борис, аз и към говедата съм толерантна, бих ги подкрепила и тях. Няма нужда да ми благодарите, но поне не хулете ентусиазма ми, че да не се изпари.

# 29
  • Мнения: 212
а без вяра закъде, Борисе? кое хубаво нещо се е случило без вяра?

А ти ми кажи изобщо едно хубаво нещо което се е случило на света. Исус Христос дойде с вяра и любов на тоя свят. И после неговите последователи със същата тая вяра и любов избиха хиляди хора по света обвинени че са вещици и неверници...
Пак в името на вярата, мюсюлманските терористи избиват други хора...
Ясно е какво върши вярата...

Общи условия

Активация на акаунт