Да спрем това безумие !!!

  • 8 303
  • 232
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 892
а без вяра закъде, Борисе? кое хубаво нещо се е случило без вяра?

А ти ми кажи изобщо едно хубаво нещо което се е случило на света. Исус Христос дойде с вяра и любов на тоя свят. И после неговите последователи със същата тая вяра и любов избиха хиляди хора по света обвинени че са вещици и неверници...
Пак в името на вярата, мюсюлманските терористи избиват други хора...
Ясно е какво върши вярата...

Описаното не го върши вярата, младежо, религията по-приляга да кажем и нейните служители!
 
Много се отплеснахте!

# 31
  • Мнения: 335
...Пак в името на вярата, мюсюлманските терористи избиват други хора...
Ясно е какво върши вярата...

Придържай се към темата.

Петицията не е нито за Буш, нито за Обама.


# 32
  • Мнения: 3 034
мда, отговорът ми вече е написан. на мен лично ми се струва, че хората твърде много философстват, а нещата са много прости. прабаба ми казваше "който обича животните, обича и хората". за мен това изчерпва дискусията. така ще възпитам и сина си - без много философстване. щом едно същество е на този свят, значи има причина и място за него. и не заслужава да бъде третирано по този начин.

# 33
  • Мнения: X
има хуманна смърт и ако сте виждали животни в състоянието , в което аз съм ги виждала , ще знаете че съм права. но това , което се вижда на кадрите няма нищо общо нито с хуманност, нито със смърт, защото те са още живи и до последно са    #Crazy

Обожавам кучета и котки, нямам сили да изгледам клипа, ужасена съм. Какви изверги трябва да са, за да правят това нещо, не знам.
Все си мислех, че у хората е останала поне малко човечност и състрадателност, но.........  Shocked Shocked Cry Cry Cry
Вярвам, че всяко зло се наказва и рано или късно всичко се връща.

# 34
  • Мнения: 822
отделно ЕС, както и много други държави като САЩ, Канада, Австралия, Нова Зеландия, имат разпоредби и закони, забраняващи жестокото убиване на животни с цел търговия с кожите им.

Точно Канада и Щатите могат да се дадат за пример на цивилизовано лицемерие в отношението им към животните...
В Канада годишно се убиват (не винаги по хуманен начин) между 60 и 70 хиляди коне. 25 хиляди от тези животни се внасят от САЩ, тъй като там в някои щати бе наложено вето върху убийството им. Сега ги пращат тук - в кланицата на Северна Америка. Между 5 и 10 хиляди от общия брой животни са бивши състезателни коне... Животни, които някой е обучавал, прегръщал, обичал... Всички знаем, колко кратък е животът на състезателните животни, а тук надбягванията са доста успешен бизнес... Канада изнася месото за Франция, Белгия и Япония... И ядящите там надали подозират, че хапват от месото на първокласен жребец, който някога е препускал по-бързо от вятъра... Около 4 хиляди са и състезателните кучета и кучетата за впряг (най-често красиви хъски), които потеглят от Канада с кораби към трапезата на вече споменатите китайци...
Няма да се впускам в подробности, каква беше реакцията на канадците спрямо критиките, идващи от Европа заради жестокото избиване на тюлените. В направените допитвания 64% от отговорилите бяха категорични, че никой не може да им се меси в това, колко и как ще си избиват тюлените...

Мога да кажа само, че китайците са мъдър народ. Да си припомним че едни от най-големите мъдреци са китайци - Лао Дзъ, Конфуций и още много други. Така че щом китайците казват това значи е вярно. Тук във форума има доста хора които изучават китайската култура. Къде са сега да защитят китайците от тия обвинения че били чудовищен народ.
На днешните китайци им е останала толкова от мъдростта, колкото и на нас от смелостта на дедите ни... Борбата за оцеляване там е жестока. В добавка някъде из нета се носеше инфо за доста експерименти с химикали и медикаменти, извършвани предимно сред градското им население с пагубен ефект върху човешката психика... Самите китайци надали ще изнесат статистики за броя на самоубийствата и убийствата в Китай... Но в държави с голям брой китайски имигранти цифрите са 'впечатляващи'... Наскоро си имахме пак един разтърсващ случай на китайски 'мъдрец', който закла едно 20-годишно момче в автобуса и пред втрещените погледи на избягалите навън пътници, доказа, че суровите и топли човешки вътрешности са не по-малко вкусни от кучешкото месо...

Конкретно по темата... Петициите срещу убийството на кучета ще впечатлят китайците точно толкова, колкото ги разтревожиха и световните протести по отношение на политиката им в Тибет... Тоест никак...

# 35
  • Мнения: 3 034
niara , по стечение на обстоятелствата много лично и отблизо познавам нещата тук по въпроса за защита на животните. има закони - това съм написала и смея да твърдя, че по въпроса за хуманното убиване Канада ги спазва доста стриктно. може и винаги има изключения, но ако ги знаеш - сезирай съответните органи. патосът е излишен и не помага никому, най-малко на животните. дали е първокласен жребец или улично куче - мен ме засяга да получи уважително отношение, разлика не правя. примерът ти не виждам с какво допринася за темата. има смисъл да се правят неща, останалото е чесане на клавиатури.
реакцията на канадците беше еди-каква си, но в същото време представителят ми в парламента организира това лято среща с нас след написани до него всичко на всичко 27 писма по повод местното дружество и някои належащи нужди. факт.
ако следваме властващата тук логика, трябва да си мълчим, защото китайците/канадците/занзибарците няма да се трогнат, така ли? ами не споделям такова мислене. може би защото съм виждала как нещата могат и да вървят нанякъде. не с говорене, обаче.

# 36
  • Мнения: 802
Ужас!!!Аз подкрепих петицията със своя глас,надявам се този път да направят нещо по въпроса.Незнам как може да има такива изроди и да са безнаказани...нямам думи.

# 37
  • Мнения: 822
simplyaven, по стечение на обстоятелствата, много лично и отблизо познавам нещата тук по въпроса с правата на местните индианци и това, което те се опитват да правят, за да защитят животните и горите на своите собствени територии. Привидно хуманизмът е водещ, но ако ги нямаше изключенията, преговорите и лъжливите обещания нямаше да продължават от 7 до 10 години. Включих се в няколко индиански подписки и една агитационна акция, за останалото ще замълча... Приятелски ми намекнаха, че понеже съм натурализирана, много лесно могат да намерят начин да ме пратят там, откъдето съм дошла... Та си останах само с патоса и говоренето... Но и внимавам, къде говоря...
Иначе, да... Защитата на животните, подписките срещу педофилите са доста по-безобидни и похвални занимания... Но колкото и да подписвам, в района на Торонто все още се разхождат свободно 6 хиляди души с регистрирани педофилски прояви... Само през последните две години съм подписала поне 5 подписки за тюлените и мечките (от тях пък правят прословутите калпаци на Кралските гвардейци)... Резултатът е виден в мисленето на същите тези 64%...
Все пак ми стана интересно, какви са нуждите на местното ви дружество. Доколко исканията ви засягат икономическите интереси на страната. И какви мерки ще се предприемат, ако наистина има засегнати такива интереси... А какво ли би станало, ако се засегнат и нечии политически интереси... Ако не ти преча прекалено много, нали мога да продължа да си говоря? Ако кажеш 'не', спирам...

# 38
  • Мнения: 3 034
ние можем ако искаш да продължим да си говорим на лични, защото нито местното дружество, нито индианците имат място в тази тема. за мен тя се изчерпва с желанието/нежеланието на даден човек да подпише въпросната петиция. всичко останало от моя гледна точка е безсмислено чесане на езици. в този конкретен случай, обаче, с доста мрачна окраска е чесането.
както написах и по-горе, не виждам с какво дадените от теб примери допринасят за тази конкретна тема. ако имаш данни, че еди колко си коня в еди коя си кланица са били убити по жесток начин на тази и тази дата - има към кого да се обърнеш. това е разликата.
но пак не е свързано с това, че в дадена държава, която не е Канада, масово се убиват животни по особено мъчителен начин съвсем умишлено и целенасочено - а темата е за това.

п.с. педофилите и на мен са ми болна тема, писала съм го и преди, но спирам да спамя.

# 39
  • Мнения: 66
Не можах да изгледам целия клип. Много се разстроих и честно казано , не мисля че хора , които са способни на такова насилие, са психически здрави. 
Иначе познавам много китайци и мога да кажа , че са супер студени хора.  Безчувствени са, дори и към собствените си деца.

Това не може да остане безнаказано!

# 40
  • Мнения: 822
simplyaven, за мен примерите имат връзка, защото са показателни за цялостната политика на една страна и за нейните ответни реакции... А тук индианците са едни от най-страстните защитници на природата.
Мисълта ми беше за друго... След като в една цивилизована и законова страна петициите нямат особен успех, когато засягат икономически интереси, какъв успех биха имали те по отношение на държава в режим на диктатура... Примерите, които аз съм описала, ги има поне в три природозащитни сайта, поне инфото за конете. За тях има само една петиция. Държавата е сезирана вече от определени организации, но вместо да вземе мерки (както в САЩ ветото е наложено от конгреса), тук решават да монополизират изцяло износа на коне и започват да прибират и щатските такива. За тюлените петиции имаше от цял свят. И заплахата с наказателни мерки от страна на Европа и Щатите. Нашите хора вместо да кажат: 'Добре, ще намалим бройката. Да, ще се погрижим животните да се убиват хуманно', решават да манипулират общественото мнение и медиите гръмват с най-малко очаквания въпрос: Имат ли право европейците да ни се месят в икономическата политика? Да изискват да намалим износа и да ни държат сметка, защо и как убиваме тези животни? И логично, засегнатата национална чест отговаря: Не, това си е наша работа!
Доста време следих тези процеси и видях, какъв всъщност беше ефектът от опитите за външна намеса... Дори и в нашата демократична страна беше забранено на журналисти и природозащитници да се доближават до участъците, където се извършва улов на тюлени...
Все пак съм оптимист, защото износът на кожи е предимно за Европа и тя ще успее да притисне тукашното управление.
Но по отношение на Китай ситуацията е доста по-различна. Нашата икономика вече е напълно зависима от тях. Европейската също започва да се огъва... Как ще успеем да ги принудим? Петициите, идващи отвън имат ефект, когато зад тях застане и нечия власт, а не само чисто човешки емоции...
Не отричам изобщо, че петиции трябва да се пишат и да се подкрепят. Но в случая с Китай ми е трудно да бъда оптимист, точно защото виждам, какво става и тук...
Млъквам, защото последната ми мисъл е да отказвам някого, да подпише текст, който и аз самата одобрявам... Но за положителен резултат наистина не храня особени надежди.

# 41
  • Мнения: 523
Къде е тази петиция и може ли да се подпише без да се гледа клипчето? Само от това, което пишете ме втриса, а какво остава и да го видя заснето. Аз мисля, че трябва да се подпише и да се разпрати на възможно повече хора. Все пак това е силата на интернет - да можем да даваме послания и все повече хора да са съпричастни към тях.
Не съм била в Китай, но честно да си кажа, от контактите ми тука с няколко китайци направо съм без думи. Жалко, че светът става зависим точно от такива хора. Дано да греша в преценката си за тях.

# 42
  • Мнения: 3 034
eagle , като се отвори страницата гледай горе  -има бутони и един от тях е "petition" - натисни там и ще идеш директно на петицията. надолу не гледай, защото на мен и застопорения кадър ми беше достатъчен  Confused

niara , разбирам те какво казваш и разбирам гледната ти точка. за доста неща не съм съгласна с теб, включително и за индианците, но оценявам това, че ти вероятно имаш по-добра представа за конкретния случай. спирам дотук, защото мисля че темата е много обширна, а не бих искала тази тема да се удави в море от коментари, както се е случвало с подобни теми преди. аз съм в пъти по-доволна от политиката спрямо животните тук от това, което съм виждала в няколко други държави. но това си е мое лично мнение, разбира се. може да съм наивна, но вярвам, че много неща могат да се променят с времето. всъщност, аз съм била част от някои малки успехи по отношение на животните и за мен това е пътят - малки, но задвижиха колелото.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 899
Редактирах първия пост и сложих линк към международната петиция; който има желание, нека я подпише.

# 44
  • Мнения: 2 792
  Ниара е облякла моите мисли с много повече думи и разяснения, напълно съм съгласна с нея.
 

Общи условия

Активация на акаунт