Дъщеря ми все още не се обръща! Да се притеснявам ли?

  • 3 423
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 790
Смешно е, но знам за детенце, което първо се изправи и започна да пристъпя, а после се научи да се обръща. На някои деца по корем просто не им харесва и това е.

Не е смешно.  Laughing Виктория се обърна на 10 месеца за първи път, вече се беше научила да стои изправена в кошарата и да се държи с ръце. Няма нищо притеснително.

# 16
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми се обърна за пръв път на 8 месеца,развива си се много добре с всичко.Не виждам за какво се притесняваш-и аз подскачах,че връстниците и това,връстниците и онова,проходи на 1г и 2 месеца,аз пак подскачах-ама връстниците и проходили вече....ами какво от това-и тя проходи. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: X
Ето ти още един уникат, за да не се тревожиш и да сравняваш децата. Моят син започна да се обръща сам между 5 и 6 месеца, само през едната ръчичка. Доста по-късно започна да се "връща" пак по гръб.
Проходи стабилно на 1г.10 дена. Научи се да сяда от лег след 1г.4м. Досега- на 1г.8м. не може да пълзи, не се изправя в кошарата и не застава на колене.
Но пък знае вече 3-4 песни и прави изречения от няколко думи. Твоето дете също ще умее нещо по-добре и по-рано от връстниците си, остава да откриеш какво е.
 Hug

# 18
  • Мнения: 525
Witchie,  а аз мислех, че само Ивая единствена не можеше да се изправя в пустата му кошара. Grinning

# 19
  • Мнения: 822
Не се тревожи! Когато се почуства готова ще се обърне! Не сравнявай с другите деца, сигурно има неща които твоето дете прави, а другите още не могат!
и аз така мисля

# 20
  • София
  • Мнения: 3 123
Смешно е, но знам за детенце, което първо се изправи и започна да пристъпя, а после се научи да се обръща. На някои деца по корем просто не им харесва и това е.

и при нас е така.Жори се обърна сам преди 2-3 седмици,а отдавна вече ходи много бързо за ръчички и из кошарата.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 759
Всъщност моя Алекс няма представа, че когато е по гръб може да се обърне и по корем.
Когато го сложа по корем, му помагам понякога. Опитва се да се обръща ровейки и ритайски с крак, търси някаква опора за крака.
Има време, ще започнат да се обръщат.

# 22
  • Мнения: 493
Няма за какво да се притесняваш,важното е да ти е живо и здраво. Peace

# 23
  • Мнения: 1 080
Спри да четеш по форумите к'во правят другите деца, че съвсем ще изперкаш.
Не се втренчвай толкова в бебето - всяко е индивид отделен и се развива различно!!!

# 24
  • Мнения: 544
Спри да четеш по форумите к'во правят другите деца, че съвсем ще изперкаш.
Не се втренчвай толкова в бебето - всяко е индивид отделен и се развива различно!!!

Май това е решението. И аз само чета и се притеснявам за щяло и нещяло.

# 25
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Преди около 2г и аз пусках същата тема, а сега дори ми се струва смешно (не го казвам с лоши чувства). Когато стана на 5,5м и не се обърна дъщеря ми аз тотално вече бях изперкала от притеснение и е помъкнах по  доктори, лечебни гимнастики и т.н. за което още не мога да си простя че изтормозих детето. Е обърна се на 6м и 1 седмица никога няма да го забрява. Детето на приятелката ми се обърна на 8-9м.
Поеми си дълбоко въздух и се успокой, децата не са еднакви!!!

# 26
  • Мнения: 2 374
Нямаш повод за притеснение изобщо,всяко дете си се развива различно.

# 27
  • BG
  • Мнения: 1 900
Нормално,когато реши сама ще го направи.

# 28
  • Мнения: 543
Моята дъщеря се обърна на около 5 месеца, обаче майка й - на 8 Simple Smile Спокойно! Едно наше познато токмаче не се обръщаше, не можеше да седи стабилно на 7-8 месеца, а на 10 месеца взе, че проходи Simple Smile Бебишори, иди ги разбери Simple Smile

# 29
  • Мнения: 9 814
Не, нямаш място за притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт