Мечти през декември

  • 2 350
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 790
Продават се и елхи, които са посадени в саксии. После можеш да ги преместиш в естествена среда.

Много искам такава. Миналата година се отказах, защото бяха много мънички - не можеха да издържат и една играчка. Сега се надявам да си взема такава и след празника  да я гледам на източната тераса, дано издържи до другата година.

# 31
  • Мнения: 5 940
Ние вече имаме в двора няколкометрова елха, която купихме преди години за Коледа. Беше много малка тогава.

# 32
  • Мнения: 3 423
Ревете ли на коледни песни? Аз - Да Mr. Green
И както седях (в 9 сутринта!) и си забърсвах ъгълчетата на очите, слушайки една от най-любимите ми немски коледни песни (същата тази - Мечти през декември) рекох да питам кой е ревла като мен и кого какви нежни, меланхолични, романтично-приказни и прекрасни декемврийски настроения го налягат с наближаването на Коледа Heart Eyes

Лекувай си нервичките, момиче, овреме!

# 33
  • Мнения: 2 448
Не знаех, че някой може да реве на коледни песни. А уж съм от чувствителните и емоционалните,
Иначе обичам Коледата. Миризмата на елха, и особено ако има сняг...
Като се замисля може да се просълзя на някой дълго очакван подарък.   Laughing

# 34
  • Мнения: 3 405
Е, вече знаеш  Grinning

# 35
  • Мнения: 761
И аз съм от ревлите. Даже и сега ми едно такова ревливо като ви чета.

# 36
  • Мнения: 2 386
Самите песни не ме трогват особено много, но емоцията, приготовленията и самата мисъл за Коледа ме просълзява понякога. Ама аз съм такава ревла,че и на речта на Първанов съм плакала веднъж.. Embarassed

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ама аз съм такава ревла,че и на речта на Първанов съм плакала веднъж.. Embarassed
Joy Joy Joy
 hahaha Ева!

# 38
  • София
  • Мнения: 2 623
Рева. Особено на Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You...
За мен Коледа е едно голямо вълшебство! Сега е вълшебство и за детето ми. А бъдни вечер е най- святата вечер в годината. Винаги стоя будна до полунощ и тогава насаме, с чаша вино чакам да се отвори небето и да си измечтая цялата следваща година.

Чудесна тема!

Бих добавила само, че всяка година броя дните до Коледа  Heart Eyes
Няма по-светъл и любим за мен празник от Коледа  Heart Eyes
Когато гледам филми с коледна тематика, когато слушам песни - плача - всеки път.
Аз дори преди споделих, че явно имам проблем щом това се случва,
но явно е нещо нормално.
Между другото телефонът ми е пълен с коледни песни и
така звъни почти до края на Февруари  Hug

# 39
  • Мнения: 3 034

рева на "Тиха нощ, свята нощ"... ето и сега ме стяга... не знам защо така ми действа, толкова е нежна... а може да е затова. чакам всяка година с нетърпение. аз вярвам в коледния дух и усещам във въздуха как се отпечатват желанията на милиони хора. някой някъде ще им ги изпълни. любим, приятел, родител - това е вълшебството. всяка година се радвам на тълпите хора и осветените витрини. носят пликове, избират, разглеждат, мръщят чела над картичките в опит да съчинят най-най-красивото послание. обичам ги, когато са толкова отдадени.
а сега за първа година чакам да украсим елхата със сина ми, да счупим по някоя играчка, да се омотаем в ленти и да си закичим в косите лампички. ще правим щолен и меденки, ще мажем с глазура, ще пръснем канела на пода, ще подгоним котката с набрашнени ръце - и когато всичко утихне и вечерята отдавна е прибрана, ще си пуснем коледна музика и ще му разкажа истината за Дядо Коледа. а може и "Коледна песен" да прочетем. ще оставим пердетата дръпнати, за да не пропуснем шейната. и всеки миг ще бъде безкрайно дълъг - миг на очакване. толкова дълъг, колкото може да бъде само полетът на натежала от желания снежинка.

# 40
  • Мнения: 1
Признавам, че и моите очи се насълзяват на доста от коледните филми. Е, с изключение на "Сам в къщи" 1 и 2. Simple Smile Всъщност и там ми се насълзяват, но от смях. Още от 1-ви декември украсявам вкъщи и целият декември ми е Коледен, особено пък последните десет дни преди Коледа съм в супер настроение. Може би дори повече, отколкото на самата Коледа, не знам. Очакването сякаш е по-очарователно, защото на самата Коледа вече виждаш как отминава.

# 41
  • Мнения: 5 940
Поздрав за Радостина, не е коледарска, но пък си е наша и хубава http://www.vbox7.com/play:d62a177b

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
Да си жива и здрава, Валери! Една от любимите ми песнички. Колко съм я пяла на децата като бяха малки и още се учеха да говорят...   bouquet

# 43
  • Мнения: 5 940
И аз сега това правя Laughing

# 44
  • Мнения: 139
обичам коледа  santa2  дано само да завали и малко сняг в пловдив.

Общи условия

Активация на акаунт