България изгуби окончателно 220 млн. евро по ФАР

  • 2 840
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 274
Е, какво да си говорим повече.  Hug

Ще ме уморите бе хорааааа.

Не вярваш ли? Да се обзаложим?

# 46
  • Мнения: 2 018
Е, какво да си говорим повече.  Hug

Ще ме уморите бе хорааааа.

Не вярваш ли? Да се обзаложим?

В бъзината съм прочела друго.  Laughing
Съгласна съм разбира се. Нали затова казвам, че дори могат и да ни изхвърлят. Тези пари ни ги дават за да ги настигнем по стандарт /грубо казано/, а като не можем, то тогава за какво сме им.

# 47
  • Мнения: 4 965
Абе на мен ми се струва, че  тези 220 млн съвсем не са всичко което губим. Ще има още...
Поне така се говори по опашките за хляб.


Оооо, не само по опашките. За съжаление, се очаква да става още по-зле, ако не си размърдаме задните части - вЕрвай ми. Яд ме е - нито сме по-тъпи, нито сме по-мръсни, ама наистина сме черногледи овце и това ни е кусурът. Дано се поразмине.
Иначе за ФАР-а и другите орязани парички - най-много страда джоба ми. Другите катаклизми ми създават само душевен дискимфорт и се надявам бързо да дойдат избори...

# 48
  • Мнения: 3 886
Абе на мен ми се струва, че  тези 220 млн съвсем не са всичко което губим. Ще има още...
Поне така се говори по опашките за хляб.
Да тепърва ще даваме и двоен данък за апартамент аз до сега плащах по 100 лв а сега ще е 50% и се е вдигнала данъчната оценка КЪДЕ ОТИВАТ 50% те процента моля??????

# 49
  • Мнения: 984
Примерно, при изпълнение на социалноориентираните проекти, всяко НПО трябва да докаже участие на т.н. "собствен ресурс", който по принцип е оскъден за малките НПО-та по общини, ко(ито са масовия изпълнител. Другият проблем е отчитането на разходваните средства. Много се спекулира верификацията на финансовите документи. Според мен отчитането трябва да става на средно ниво делегиране. Така всяка оторизирана Агенция ще може да упражнява пряк контрол според българския стандарт.

# 50
  • Мнения: 5 710
офф - прословутият собственият ресурс не винаги е обвързан с конкретни суми. и най-големите организации казват " ааа, аз неам пари", не само малките.
има начини да се смятат доста неща, които влизат, като собствен принос. участие на доброволци, използване на налична материална база, парньорства т.н.
аз по едно време работих за голяма неправителствана организация, която беше отворила голяма уста за т.нар адмнистративни. тия хора не се наситиха на кламери и хартия. искаха да вкарвам , като разход по проекта средства за ток, защото 'асансьора върви също с ток, а проекта го използва, следователно има основание да искаме и  пари за ток".  стигали сме до крайни пазарлъци.
стандартите на отчетност определено имат нужда от промени, неадекватни са към донорите. българският стандарт по мое наблюдения не говори нищо на един голям външен донор. големите донори имат и софтуерчета, дето ги дават за отчетност, да е лесно. само че става двойна отчетност. и голяам каша, щото  каката от счетоводството  осчетоводява по традиционен начин,  важната ( към донора) се изпълнява от координатора на проекта, примерно, ако не се наеме допълнително лице за отчета пред донора и така.


# 51
  • Мнения: 984
Именно, батакът става при двойното отчитане.
Това с асансьорите е просто тъпо.
Но т.н. "собствен ресурс" като % /обикновено между 7 и 10 %/от общото финансиране на проектите за повишаване благосъстоянието е прекален за малките организации, които са същинските изпълнители на дейностите по проектите.

# 52
  • Мнения: 5 710
ОЛАФ и еврокомисията са открили нови драстични примери за корупция, конфликт на интереси и измами с пари от ФАР. Само ОЛАФ в момента работи по 86 проверки - с 26 повече, отколкото през юли. Новите нарушения са допуснати въпреки санкциите, които Брюксел наложи по програмата по-рано тази година, въпреки безпощадно ясните писма на шефа на дирекция "Разширяване" Майкъл Лий и въпреки широко рекламираните от Плугчиева корективни мерки.

# 53
  • Мнения: 4 978
Днес имало ли е някаква пресконференция по темата?
Ако да, моля за инфо кой я е организирал и къде мога да прочета нещо.
Благодаря!

# 54
  • Мнения: 3 827
Днес имало ли е някаква пресконференция по темата?
Ако да, моля за инфо кой я е организирал и къде мога да прочета нещо.
Благодаря!
има изказвания , Станишев се чувства онеправдан ...
Орешарски и Гагаузов: Вероятно и ние носим вина за спрените пари
а от ЕС няма да ни изхвърлят , споко

# 55
  • Мнения: 4 965
...
а от ЕС няма да ни изхвърлят , споко

Че няма, няма. Но пък е много трудно да те игнорират при вземане на важни решения, да те подценяват и да се бориш с вятърни мелници.
Всъщност, уважават ни, ама ние не ценим уважението и накрая решаваме, че сме "уважени"...
И скачаме ли, скачаме...
За съжаление, не мога да коментирам този въпрос във форума. Дано успея да го коментирам където е необходимо. Praynig

# 56
  • Мнения: 5 710
не ми е хич споко, срам ме е , че това се случва (и още ще се случва)
по няколко причини..

Някакви примитиви във властта (Сергейчо, Гоце, Гагаузов и останалите цървули) захранват загубите с пари от бюджета ( най-нагло ни 'успокояват" за това), т.е българския данъкоплатец не е европейки гражданин и от там спокойно може да се краде. Говорим за половин милиард евро загуби в близко бъдеще, а сме в началото. Да не говорим, че членския ни внос в ЕС е колко? 0.6% от БВП? Дават безумни изявления в медиите, типични за печени  комунисти,  което направо доказва първия ми постинг в темата. И трето, ако на някой не му стана ясно, че корупцията е нарочна политика вече мисля, че няма грам съмнения.

# 57
  • Мнения: 304
 Mr. Green Mr. Greenмного важно Mr. Green Mr. Greenи с тях и без тях все криза Mr. Green

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Не може да се каже, че целокупно ние не уважаваме ЕК, ЕС и т.н.

# 59
  • Мнения: 25 753
Ами не ги. По-скоро те ни "уважават" и то редовно.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт