това нормално ли е?

  • 6 564
  • 121
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 090
Чесно да ти кажа, не издържах да го изгледам докрая.
И аз..... Scream

# 31
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз видях само началото и се отказах..

# 32
  • Мнения: 1 080
получих  сърцебиене бе...................
Егати............
Не можах до го изгледам.........................   bash bash bash

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011
Надявам се това да е някакъв монтаж.
Изгледах го до края - ужасно е просто, особено това с превъртането.  #Cussing out

# 34
  • Мнения: 1 432
Не го догледах..брррррррр ooooh!

# 35
  • Мнения: 2 407
Ле ле ужас,егаси психопата!

# 36
  • на пистата
  • Мнения: 5 867
наистина ли мислите,че обикновенни хора ще направят това,толкова плавно и премислено всяко движение,тези хора са професионалисти и явно подготвят детето за нещо.аз пък много му се кефих.

# 37
  • Мнения: 2 407
Може и  да е монтаж newsm78

# 38
  • Мнения: 589
тези хора са професионалисти и явно подготвят детето за нещо.аз пък много му се кефих.
  И да са професионалисти,струва ми се ужасно още в такава възраст да го подлагат на такава дресировка това бебе...Повече от две минути подмятане! Ми то как няма да се смее детето,мозъка му на боза е станал сигурно...Вдигнах кръвното направо! Такъв потрес съм изпитвала само когато гледах филм навремето,направен по "Човекът,който се смее"...

# 39
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Като му гледам на тоя гъзът- езва ли е акробат.  ooooh!

# 40
  • Мнения: 2 543
Доколко зная, това е измислена от руснаци гимнастика. Виждала съм го на живо - изглежда страшничко, но децата са си съвсем добре.Simple Smile))
Ето нещо по въпроса:

http://www.danilova.ru/publication/sport10.htm
http://www.u-mama.ru/read/article.php?id=2848

# 41
  • София
  • Мнения: 4 294
Дали е нормално - не, не е.
Изгледах клипа целия, определено бебчето не се подлага на това упражнение за първи път, държеше много добре главичката и вратлето си, изправяше се много бързо.

# 42
  • Мнения: 5 940
Явно не е чувал за "синдрома на разтърсеното бебе". 
"Твърде често състояние. При силен плач и неспокойствие на детето родителите започват да го подхвърлят и силно люшкат за да се успокои. Има случаи при които за 20 секунди бебето е подхвърляно близо 40 пъти. Тези действия са много опасни. Колкото е по – малко бебето, толкова риска за някои неврологични последствия е по – голям.Има опасност и за забавено умствено развитие в бъдеще. Затова при никакви обстоятелства и поради никаква причина не трябва да подхвърляме бебето и малкото дете.
Възможни първи прояви на този синдром:
-----намален тонус на мускулатурата
-----повръщания
-----намален апетит
-----необяснима отпуснатост
-----или силна раздразнителност
-----регресия /връщане назад/ в нервно – психичното развитие
-----липса на проследяване и фокусиране с очите
-----зеници с различна форма и големина
-----гърчове и припадъци
-----промени в развитието на говора "
До три години трябва да се избягват всякакви премятания, хвърляния  и прочие забавления.
Може и да е монтаж, но смятам, че темата е и сериозна.

# 43
  • Мнения: 2 448
Гледала съм по Дискавъри преди време руски филм документален точно за тази гимнастика, но я правеха на новородени. Смятат, че така детето свиква на подсъзнателно ниво с това, справя се със стреса по лесно, един вид възпитават герои.
 Не знам в практиката дали е доказано и до колко всъщност са прави, но аз не съм толкова смела да го причиня на моето.

# 44
  • на пистата
  • Мнения: 5 867
Като му гледам на тоя гъзът- езва ли е акробат.  ooooh!
какво му е на гъзът Rolling Eyesно пък мускулите на ръцете са му големи,видяхте ли ги на края на клипа

Общи условия

Активация на акаунт