СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ - да им е леко

  • 34 367
  • 438
  •   1
Отговори
# 360
Първо, аз уча в ТУЕС, което е Технологическо училище "Електронни системи". Първо училището не е мъжко нито женско, а стандартно и няма прием на квоти по полова принадлежност. Приема е 120 човека, разпределени в 4 класа по 30 души. В училището се учи  първи език - английски и втори - руски, няма други избори. Училището е свързано с изучаването на компютърните технологии - софтуер (програми за управление на техника), хардуер (схеми, проводници и др. неща от свързването на различни електроуреди), както и компютърни мрежи. Специалностите се разпределят по бала от 8,9,10 кл.  - в 11 и 12 кл. се учи специалността, до тогава общообразователните предмети и специални предмети свързани с техниката и всичките специалности - софтуер, хардуер, компютърни мрежи. Тази година се очаква основен ремонт на сградата и двора на училището от столична община. В училището има 4 компютърни кабинета. 1 кабинет с пълен комплект от компютърна техника на Apple - на стойност 200 000лв., един Wi-fi рутер  с покритие до 100метра. Компютри с операционни системи Vista - Apple-те, Всички компютри имат също и операционни системи XP и Linux. Това е от мен.

# 361
  • Мнения: 2 829
Симеон,благодарим за включването и инфото Hug
пиши повече за атмосферата в туес, за това-харесва ли ти,отговорило ли е на очакванията.....


Ние сме на пробен изпит на 31.01 във Веди. Често казано, май не очаквам много. Хем ходим на школа. Като го гледам какъв е smile3507.


ще се справиш,ще видиш Peace

# 362
  • Мнения: 2 829
al_ria
може да се е" насмел"  Thinking

не се притеснявай,прати го пак на пробен изпит

# 363
  • София
  • Мнения: 257
На предишния пробен изпит по математика Ангел има 46 точки и аз никак не бях очарована. Като разгледахме теста се окоза, че е можел да реши поне още 10 задачи, а тези, които е сгрешил, са елементарни.  Mr. Green Всеки път става така, уж знае, решава задачи, но накрая се издънва. Сега ще видим какво ще направи на 1-ви. А утре чакам резултати от пробния по БЕЛ. Там имам повече надежди.  Peace

# 364
  • Мнения: 2 716
verona70 благодаря. Това не е кой знае какво постижение, като се знае, че ще ходи 1/2 клас. 3 дни ще беснеят по морето  Close (емотикон, изразяващ завист)

Симеон хубаво рекламираш. Второ има ли?


ДОРОТИИИИИ - дали си тук????

# 365
  • София
  • Мнения: 5 573
Дани изкара 95 точки на пробния по математика. Успокоих се този път за разлика от изпита по БЕЛ, който беше пълно излагане... И все пак - те са си деца. Как ще се справят зависи от кондицията и настроението... Пък и пробните изпити не са важни, а истинските...

Като съм говорила с майки, минали по този път, всички са ми казвали, че децата някак успяват да се стегнат чак като наближи юни. Преди това на всички им се е струвало, че не знаят и не са готови... Важното е да са живи и здрави, да си учат и като дойде юни да се въоръжат с доза непукизъм за самия изпит и да имат и късмет  Wink

Mm Elei, надявам се, че вие сте здравички вече!  Hug

Приятен петък и уикенд след това на всички!   bouquet

# 366
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
[

ДОРОТИИИИИ - дали си тук????

Ето ме дежурна  Joy

# 367
  • София
  • Мнения: 339
..........Всеки път става така, уж знае, решава задачи, но накрая се издънва. ...........:

 Точно по тази причина пробните изпити са полезни - ще имат представа как стоят нещата и ще успеят по-добре да се организират на "истинския"

Занток,  за момент помислих,  че си от онези "crazy" майки, но  smihesorry И успех на детенце.

al_ria и ние сме от групата на непукистите, но за изпитите не мисля, че е излишно (чак ме хваща срам да пиша след поста на Прасковката  Embarassed)

# 368
  • Мнения: 2 716
Прекрасна - много сладък емотикон  Laughing Крейзи-майка съм, но в друг смисъл  Joy

Дороти- следя те  smile3530

# 369
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141


 Shocked  мен за какво - синът да не е направил нещо или след Варна ще ги коментираме  Joy

# 370
В ТУЕС-а атмосферата е горе-долу добра, повечето учители са светни. Само да допълня, че в ТУЕС СЕ УЧИ И СЪБОТА, но за сметка на това 3-те часа физическо, който са задължителни се провеждат или в ТУ или на походи във Витоша, така тези 3 часа, скоро даже 4 учебни ги направиха, са един ден от седмицата и няма нищо друго през този ден, демек не се учи. По физическо има няколко спорта, които се практикуват - плуване, тенис на маса, фитнес и походи във Витоша. Училището се провеждат вътрешни турнири по шах и футбол. Училището е част от българска футболна лига за юноши. Училището не се явява на олимпиади и състезания по дисциплините. Училището е част от СИСКО АКАДЕМИЯ и има специални практики в фирми през 11 и 12кл. Училището приема само след 8 кл., учи се 5 години от 8-12кл., няма 13кл. Не знам какво друго искате да знаете. А за изпитите - 2-та държавни и 2-специални провеждани в ТУ, за ТУЕС и ПГ по телекомуникации в Правец. Специализираните са физика и математика. Математиката е тест от 40 въпроса - алгебра и геометрия. Физиката е 9 задачи - 4 избираеми с а,б,в,г , 2 - с доказателства на закони, 3 задачи - механика, електричество и вълни. Задачите са с 4 подточки. Това е за други въпрос питайте.

# 371
  • Мнения: 171
Симеоне,
Моят син учи в ТУЕС. Имам въпрос към теб - да ти е преподвала Босилка Динова по математика?
И, ако да -то как може човек да се пребори за хубава оценка при нея. Защото очевидно
с вярно решени задачи не става. Не ми се искаше да спамя темата, но тъй като влизаш като гост
не мога да ти пратя лично съобщение...

# 372
  • Мнения: 2 716
Shocked  мен за какво - синът да не е направил нещо или след Варна ще ги коментираме  Joy
Уф.
Май сгреших.
КОй трябваше да ражда тия дни?  Embarassed

ЯНИТАААААААААА ти си!
Роди ли?

# 373
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Shocked  мен за какво - синът да не е направил нещо или след Варна ще ги коментираме  Joy
Уф.
Май сгреших.
КОй трябваше да ражда тия дни?  Embarassed

ЯНИТАААААААААА ти си!
Роди ли?




 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy


спамя ама ми е много смешно.

Ти помагай за багажа за Варна, Янита след седмица две ще каже за нея.


На момчетата майките им правят багажа.

# 374

Mm Elei, надявам се, че вие сте здравички вече!  Hug

Прасковка, благодаря ти че попита! След като изкара 1 седмица в къщи все още не се е оправил напълно. Не чува с едното ухо, заглъхнало му е. Днес пак го водих на лекар и сега шия торбички с морска сол.... много скапан грип! Sad
Резултата на Дани мисля, че е удивително висок  #Crazy Специални поздравления! Sunglasses
На мамитата с по-ниските резултати от пробните - кураж, юни е далече! Помагайте с каквото може.
Ние завършихме срока с една 5-ца по история и това за мен е много високо постижение, НО на курсовете нивото му е надолу Sad, а изпита е след по-малко от 2 месеца вече и това глупаво боледуване!
А тези с ходенето на морето - изобщо не ги разбирам. Да ви имам грижите! - дед се вика.   bouquet Да си изкарат добре децата!
А Янитка определено отиде да ражда!

Общи условия

Активация на акаунт