Кога започнахте да слагате възгалвничка на децата си?

  • 2 304
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Здравейте,

Аз все още не слагам възглавничка на детето си, а той е на 1 г. 4 м.
Вие кога започнахте да има слагате възглавница и кога е правилно според вас?

# 1
  • Мнения: 9 483
Към 2,5г-съвсем тънка.

# 2
  • Мнения: 493
Още от третия месец спи на много тънка възглавница.

# 3
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
около 6 месец започнах да слагам много тънка възглавничка и още спи с нея. Peace

# 4
  • Мнения: 535
От скоро й предлагам - тя е почти на две  Heart Eyes Не че я иска де  newsm78

# 5
  • Мнения: 8 999
Винаги са имали възглавници. Но започнаха да им обръщат внимание чак след като навършиха годинка.

# 6
  • Мнения: 4 292
Мисля, че на една годинка беше синът ми, когато започна да спи на тънка възглавничка. На малката слагам само калъвка.

# 7
  • Мнения: 2 015
На около 6м., но тънка.Сега пак спи на "меката ганичка"-както и вика той.

# 8
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
На около 3-4 месеца на съвсем тънка.Сега сякаш предпочита да спи на по големи /харесал си е нашите/ и съм му сложила малко по дебела възглавница.

# 9
  • Мнения: 27 524
Около годинката бебешка, от 3 месеца - голяма, пухена - мека и невисока  Peace

# 10
  • Мнения: 2 312
От скоро изяви желание да спи на възглавничка - по-голяма и по-висока.
Имаше и съвсем тънка и малка възглавничка в леглото си,но тя е била винаги на някое друго място ,само не под главата й.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Когато беше на около 6 месеца и сложих тънка възглавничка, а към втората година голяма. но не висока.

# 12
  • Мнения: 544
Още откакто се върнахме от родилния дом.

# 13
  • Мнения: 50
Малка, тънка възглавничка сложих към деветия месец чак. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 9 814
На три години.
До тогава съм пробвала доста пъти, но сама си я махаше.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 099
Винаги има 2 възглавнички в леглото - за гушкане. Понякога слага главичка на едната - той решава.
Като малък се чувстваше "гушнат" по този начин (с по една възглавница до всяка буза)....

# 16
  • София
  • Мнения: 932
И аз още не слагам , а дъщеря ми е само месец по голяма от сина ти. Честно казано се опитвах на два пъти да й сложа наскоро ама тя категорично я избута и аз повече и не настоях, когато поиска да спи на възглавница ще й дам, явно и без нея се чувства достатъчно комфортно  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 479
До 1 год.слагах по една тьнка,а сега по 2-3 броя малки вьзглавнички.Те си решават как ще си ги използват преди заспиване. Wink

# 18
  • Мнения: 5 026
Около 3м. Сега иска да спи на нашите Simple Smile

# 19
  • Мнения: 290
И 2те ми деца спят с по 2 възглавнички в креватчетата от 6 месец-едната си я гушкат а другата я ползват за главата,за краката както на тях им е удобно.

# 20
  • Мнения: 264
Аз от самото начало сложих много тънка възглавница.

# 21
  • Мнения: 274
Започнах да слагам възглавничка,веднага след като ни изписаха от родилното. Peace

# 22
  • Мнения: 11 004
Детето ми е на 1.8 г. и все още спи без възглавница.

# 23
  • Мнения: 35 968
до годинка - пелена под главата
от годинка - много тънка
все още и на двете са им символични възглавниците сравнени с моята Simple Smile

# 24
  • София,
  • Мнения: 4 267
до годинка - пелена под главата
от годинка - много тънка
и при нас е така.
А баткото спи на подобна на моята, но и тя не е много висока, та той искал и по висока!
Малката пък нещо не е много фенка на възглавницата, понякога спи на нея, а понякога я маха. Аз не настоявам де, като видя че не и е удобно и се бори с нея я махам. Тя пък спи по корем, също като мен! Hug

# 25
  • Мнения: 8 917
Тя започна да я ползва към 3 год възраст.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 381
Като гледам всеки по различно време... Аз тъкмо се чудя дали да я сложа след 6-я месец или след 1 г.  newsm78

# 27
  • Мнения: 4 784
Още спи без възглавница. А и доста се върти, обикаля цялото легло и трудно ще се задържи върху възглавницата.

# 28
  • Мнения: 9 973
от втория месец заради ГЕР

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
от втория месец заради ГЕР
Какво е ГЕР?

# 30
  • София,
  • Мнения: 4 267
Дес и ние бяхме с ГЕр и все още имаме понякога проблеми, но ни казаха изрично, не да я сложим да спи на възглавница, а да повдигнем целия матрак от едната страна отдолу така че да стане по висок от другата страна и наклона да отговаря на 45 градуса. Даже доскоро спеше така, но сега направих леглото и да е равно и и сложих възглавничка Thinking
Kia ГЕР - или гастро езофагеален рефлукс. ТОва е когато отворът или пилорът на стомаха, това е една клапа не затваря добре стомаха, при  някои новородени, и в легнало положение изпитото мляко се връща обратно, т. е. бебето повръща или връща повечко от нормално от храната.

# 31
  • Мнения: 4 434
винаги е бил с тънка,миналата седмица му купих висока.

# 32
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Още от третия месец спи на много тънка възглавница.
И при нас беше така.Бебка заспива по корем и си гушка възглавницата и без нея неможе да заспи.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 381
Семирамида  , мерси за обяснението.
 

# 34
  • Мнения: 400
Благодаря момичета:) Може би и аз ще пробвам да му дам да си гушка възглавничка, а пък когато реши, че му харесва да сложи и главичка на нея да му е под ръка:)

# 35
  • Мнения: 5 391
Към 2г.

# 36
  • Мнения: 961
Аз все още не слагам! Когато започне да си търси, тогава! Не виждам смисъл, да го правя, след като така си спи добре и видимо няма нужда от такава.

# 37
  • Мнения: 3 034
Здравейте,

Аз все още не слагам възглавничка на детето си, а той е на 1 г. 4 м.
Вие кога започнахте да има слагате възглавница и кога е правилно според вас?

ще слагам след втората година и то ако е наложително (той ако ревне, че иска). правилно, но не според мен, а според лекарите, е здраво бебе/дете да спи без възглавница поне до втората си година. а всъщност възглавницата е вредно изобретение и за възрастните - аз се бях научила да спя без и си излекувах едни травми на гърба. за съжаление сега пак спя с възглавница по навик - вреден.

# 38
# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Все още сина ми спи без възглавница.Има си негова, която стои изритана в другия край на кошарата.Просто не я иска.Като ляга в нашето легло пак избутва възглавниците и ляга направо на матрака.
Като пожелае сам, ще си ползва.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 567
Сина ми е на 1г. и 3м. и все още не ползва възглавница!

# 41
  • Мнения: 2 090
Около 2 годинки Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 679
След годинка сложихме възглавницата на Чико против задушаване. Eто я:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=22_139&products_id=577
Преди това използвахме по-една пелена сгъната на 4 много повръщаше и все и слагах нещо под главата.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Все още не му слагам възглавница, а и към настоящия момент не виждам смисъл от нея, след като по цяла нощ обикаля леглото и сутрин го намирам спящ на другия край на леглото в най-невероятни пози  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 506
След като навърши 2г.Тъничка е.Много си я обича и гушка нощем Simple Smile

# 45
  • Мнения: 187
Още като ни изписаха, но е много тънка, а за бебо имаме и такава на  Чико.

# 46
  • Мнения: 3 268
Още от първия ден у дома бебо имаше възглавничка.На вас удобно ли ви е без възтглавница?

# 47
  • Мнения: 37
някъде към 1 година и то съвсем тъничка

# 48
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз сложих възглавничка на дъщеря си още щом ни изписаха от родилния дом т.е. беше на 6 дни , но възглавничката е дебела около 5 см

# 49
  • Мнения: 741
Още не слагам

# 50
  • Мнения: 498
И с двете деца от момента ,в който се прибрахме от родилното-разбира се съвсем тънка възглавничка

# 51
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами тя сама си потърси възглавничка след годинката. За нищо не я насилвам и я оставям да ме води и за това си го показа сама.

# 52
  • Мнения: 553
Около годинката, а преди да навърши две годинки я замених с по-голямата на Чико. Тя също е съвсем тъничка и спи много хубаво с нея  Peace

# 53
  • Мнения: 2 100
Не съм му слагала още, но от изветно време забелязвам, че заспива върху по високи неща - играчки, одеалце..Все гледа да си сложи главичката на по високо. Тъй че тия дни ще му слагам май  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 1 103
След годинката им слагах малки и меки възглавнички и на двамата.

# 55
  • Мнения: 542
аэ също още не слагам възглавница!мисля че към 3 год е най-добре!

# 56
  • Мнения: 179
ОТ както се е родил Peace

# 57
  • Плевен
  • Мнения: 101
Ами тя непрекъснато се върти из леглото, та скоро няма да слагам възглавница

# 58
  • Мнения: 1 371
Синът ми е на почти две години, но още не е спал с възглавница.

# 59
  • Мнения: 961
Още не съм му сложила. Мисля чак към годинка.

# 60
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
около седмица преди да навърши годинка и то защото имаше няква лека задна хрема и нощем покашляше и да и облекча съня, на нея пък взе че и хареса и явно и е по-удобно така Simple Smile има си възглавница, но не е от детските които продават а като за голям човек но по-тъничка

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Дъщеря ми все още спи без възглавница.
Пробвала съм да й сложа,но тя я маха и не иска да спи върху нея.

# 62
  • Мнения: 4 753
Още в родилното му бяха сложили съвсем тънка възглавничка, та от тогава... Обичаше да се бори с нея и да я гуши, а сега (на 10 месеца) дори търси нашите по-високи възглавници или по-високо местенце, където да забоде нос...

# 63
  • Мнения: 3 453
В края на първия месец Peace

# 64
  • Мнения: 5 940
Не съм слагала още.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На 2г,но спи на нея от 3 годишна/макар че все още понякога я избутва/.

# 66
  • София
  • Мнения: 220
Като се върнахме от родилния дом, защото повръщаше много а акушерката каза ,нисичка и мека възглавничка може да му повлияе добре.

# 67
  • Мнения: 4 335
Не сьм слагала още,а и не бьрзам Wink

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
От самото раждане,
една толкова тънка, че е повече за украса от колкото да служи за възглавница.

# 69
  • Мнения: 332
Сега, на 1г му подариха една възглавничка на Чико и днес пробно му я сложих. Гледа я, бори я и сега е без нея  Mr. Green На етап опознаване са  hahaha

# 70
  • Мнения: 6
Откакто се е родила дъщеря ми спи на възглавничка-съвсем тъничка. Сега вече е на 8 месеца и си я гушка като заспива Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 1 372
На осем месеца е и още спи без възглавница. Веднаж, два пъти опитах да й сложа възглавница, бори се с нея, но не и а спи върху нея. Има една в кошарата си, но и служи за забавление .

# 72
  • Мнения: 1 219
възглавницата не е необходима въобще независимо на колко е детето. PeaceАко е свикнало да спи без и така му е комфортно,няма причина да се слага възглавница.Има много възрастни хора,които също спят без възглавница и това е много полезно Peace

# 73
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз им сложих възглавничка още щом се върнахме от родилния дом.

# 74
  • Мнения: 666
Не бях слагала до преди няколко дена, но той явно видя от нас и сам си слага  Laughing не мисля че има особена необходимост от нея обаче

Общи условия

Активация на акаунт