Съседските бебета и докъде се простира толерантността към тях

  • 6 548
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Много ми е любопиттно вие, които натъртвате на това, че тишина се пази  в определените с наредба часове, какво правите през останалото време? На какво смятате, че имате право през останалата част от денонощието? 

# 16
  • Мнения: 109
На какво смятате, че имате право през останалата част от денонощието? 
Сигурно се надяват да им е разрешен нормален живот Mr. Green - да пускат прахосмукачка, пералня, да потропват в кухнята, децата да си играят, тичат и скачат.

Чудно ми е, това бебе в кухнята и в банята на съседката ли спи, та толкова му пречи твоето домакинстване.

# 17
  • Мнения: 2 448
Аз като бях с малко бебе на мен идваха съседите да правят забележка с думите "абе кво го правите тва бебе, бе, то не спира да реве, дайте му нещо да заспи, че много гръмогласно".  Laughing

Аз съм им правила забележки за силен шум след 22 вечер или от 14-16. Иначе няма кой да ми обърне внимание, при положение, че тогава един съсед правеше основен ремонт у тях и къртеше с канго по цял ден. Налагало се е да извеждам бебето на разходка, защото колкото беше ревлив, съвсем не можеше да спи.
Но за пералнята на съседи, не мисля, че бих направила забележка, още по малко да се съобразят.

# 18
  • Мнения: 25 603

Чудно ми е, това бебе в кухнята и в банята на съседката ли спи, та толкова му пречи твоето домакинстване.

И има ли бебе изобщо, или съседката пробутва версията за по-удобно?  Mr. Green

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
хич не й отваряй....няма как да спреш да дишаш...а и за бебето не е полезно да свиква на абсолютна тишина...ще му направиш услуга....
Peace

# 20
  • Мнения: 505
И аз така - не бих им отворила.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 409
Аз си мислех,че само нашите съседи са луди,ама май не е така.
На нас една вечер ни звъннаха на вратата да ни правят забележка,че си чукаме пържолите  Crazy

# 22
  • Мнения: 60
Преди малко (към 18.00) дойде да се кара, защото без да искам изпуснах метална чиния на плочките в кухнята.
Много интересно, когато бебето поотрасне и само започни да изпуска метални чинии и какво ли още не на плъчките и където свари. Аз не успявам винаги да контролирам едногодишния си син да не го прави. Цялата тая история е прекалена.

# 23
  • Мнения: 387
Ама ти наистина си много търпелива...аз не бих и отворила втори път...или пък да си спра пералнята в седем вечерта...да и беше шредложила да дойде да ти изпере и сготви ПО-ТИХО...защото явно ти не можеш да пазиш тишина според нея  Joy Joy Joy
и май наистина си се впрегнала щом и тема пускаш...мога да ти пожелая по-здрави нерви...
а аз бих потропала нарочно и после да не и отварям...и да и гледма сеира пред вратата...

# 24
  • Мнения: 1 763
Май съседката ти търси повод да се заяжда. Не и обръщай внимание.

# 25
   Аз например бях изумена от факта, че у  приятелката ми се пази  пълна тишина, когато бебето спи или  суче.Това  е много труднопостижимо, тъй като тя вече има едно  дете на 3,5г.А то неможе да  мълчи  с часове.Ние  приучихме  дъжеря ни да спи на всякакъв шум.Тя беше изключително спокойна и досега заспива сама, никой де я дундюрка, нито лампа й гаси.Никога  не са ни притеснявали гости, прахосмукачки, пианистката над нас, пералнята, дрелката на  дядо й, телевизора на баща й, моята шевна машина.А  беше истинска атракция, когато с баща й  участвахме в един мюзикъл и на репетициите  тя сладко спеше под огромните  тонколони, окачени  на стената в залата.А до нея  беше  барабаниста JoyВсички се изреждаха да видят бебето -чудо как спи така. Не е глуха Naughty, даже е страшно музикална Wink
   Просто си мисля, че много хора се вманиачават покрай тези бебета и така правят живота и на околните непоносим...Без  да засягам някого  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 749
Аз искам да попитам освен в кухнята имате ли другаде в апартамента плочки?

# 27
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
 ShockedЕ как така!Не мога да  повярвам,че има такива хора.Ти си права разбира  !Я е постави на място.Даи сега като спят комшииските деца и ние да спим (без да хъркаме! Naughty,че може и да ги събудим Mr. Green)

# 28
  • Мнения: 1 517


Баси, това бебе дори не живее постоянно там. Егати претенциите.

Да, точно така. Но дори и да живееше...всички мсе имали бебета.
Вината ти е, че си позволила на съседката още отначало да ти се качи на главата. Сложи я на мястото и, не е задължително да вдигаш скандали, просто и покажи, че няма да съобразяваш с бебето.

# 29
  • Мнения: 163
Ти си си права и изобщо не си го слагай, а си гледай домакинството, защото теб си те чака работата. Когато не им отърва на някой да си се спасяват по единично. Както и други тук са те посъветвали, въобще не й обръщай внимание повече, явно си търси повод и е фенка на забележките hahaha

И аз съм с бебе и никога не съм направила на никого забележка, ако той не се сеща аз ли да го превъзпитавам  hahaha Joy Joy
Само един път побеснях, когато бебето беше в майка ми и отдолу комшийката в 3 през нощта надула музиката до дупка и то .......  в спалнята.........  е тогава, ако бях там сигурно щях да е оскубя, нямаше да има време за забележки Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт