Просто искам да се оплача

  • 8 313
  • 202
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 733
gabiplus, къщите на село са съвсем друга тема.
Тук става въпрос къде и как живеем всеки ден.
Иначе всеки търси бащино имане и се чувства ощетен.
Не знам, може и да е по-добре да имаме по едно дете само, така няма да има проблем.

# 151
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Не, не за всичко, а само за това, че разглезения племенник, ходи на гости при баба си всяка седмица.
Дори и само за това да става въпрос разбирам Питащата. Освен разправиите около своето дете всяка седмица от петък до неделя бива телепортиран разглезеният племенник, който обръща всичко с главата надолу. Това е изключително натоварващо. Сестрата би трябвало да се съобрази с факта, че освен майка и и баща и там живее още едно семейство, което също има нужда от почивка, а това защо живее там младото семейство е друг въпрос.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Хм, темата навъртяла 11 страници и сигурно още толкова обиколки в омагьосания кръг. Mr. Green
Е, живи и здрави да са всички оплакващи се! Продължавайте да мрънкате по форумите, да си затваряте очи за собствените си неадекватни претенци и да се жалвате от лошия си късмет. Надявам се това, поне да ви носи някакво удовлетворение, защото полза едва ли има.

# 153
Роксан съвсем правилно, ако детето не си прави глезотиите на моята глава, няма да ме интересува толкова  Naughty и това е съвсем нормално, като не го виждам, няма как да знам какво прави! Няма да тръгна да оправям света  Naughty Все пак всеки да си гледа семейството и да се съобразява, че не е единствен   Naughty
Динчо аз не разбрах ти какво точно правиш в "ревящия" форум след като не ти харесва? Или няма къде другаде да се направиш на велика и да се изтъкнеш? По въпроса за едното дете - имам такава позната, която точно по тази причина не желае второ дете  Naughty
Китана когато го "оставим на мира" той започва да реве по-силно докато го чуе някой и му обърне внимание, обърне ли му се внимание, се започва реване за нещо друго! Не напразно е казано: бий дупе, да не биеш дупише!  Майка ми и баща ми го вземат с тях на екскурзии всеки месец, но когато е вкъщи той играе сам, майка ми го взема със себе си когато ходи до пазара или някъде другаде, и доста често се случва като се приберат отвън тя да е ядосана.
Габи съгласна съм да вземем да си се оплакваме на лични  Crazy току виж сме родили идея за съвместен бизнес  Hug
А за наследствения имот където уреждаме документите сега - то не е само за мен, ще има за всички, сестра ми също не може да остане още дълго да живее с приятеля си в апартамента на бившия, по закон той може да я изгони при това положение Naughty
Али Мели не съм забравила да ти отговоря  Hug
Някой си беше дал скайпа по-напред, ще се възползвам  Hug

# 154
Али Мели нашите реагират съвсем нормално че сме тука  - те ни вземаха при тях, защото знаят че няма да издържим на квартира. Разбрали сме се за основните неща, проблеми нямаме! Сестра ми няма претенции, че ние сме тука. Преди това тя беше при тях с детето, техните отношения също се бяха обтегнали, но когато се отделиха, нещата се оправиха. 
Аз предполагам, че майка ми настоява детето да идва непременно тука, за да може сестра ми да си уреди живота. Тя вече си има приятел, много добро момче е, всички роднини вече го познават, детето също го познава, той почти живее при тях. Според мене е нормално сестра ми да не го оставя толкова често при майка ми, а да го взема с тях, И детето да разбере какво е да има млади родители! Баща ми понякога негодува срещу тези посещения, но майка ми не дава това да се промени.
Според мене нещата ще си дойдат на мястото, но ще мине време.

Северина ти чувстваш ли се по добре като натякваш на някой колко се оплаква?! Щях да цитирам твоя публикация, където си писала че авторката просто искала да сподели със сродни души, за да й олекне? Ти как преценяваш кое е мрънкане и жалване и кое е споделяне със сродна душа? Или просто днес като си се събудила си стъпала с грешния крак на земята?

# 155
  • Мнения: 25 664
Питащата, като те гледам как се тръшкаш, направо се чудя дали племенникът ти не те дразни затова, че играе твоята роля в семейството?  newsm78
Искаше да се оплачеш - оплака се. Получи търсеното съчувствие, подкокоросване, подклаждане на огъня и каквото там още търсеше.
Получи и други мнения, които, въпреки че са напълно обективни и подтикващи те към търсене на изход от ситуацията, не ти харесаха. Добре. Всеки с вкуса си.
Ама не мислиш ли, че темата е напълно изчерпана вече? Хайде, няма нужда да набиваш канчетата поименно на всеки, дръзнал да не ти уйдиса на тръшкането.
Порастни, жено, дете имаш да отглеждаш и възпитаваш!

# 156
Как Сийка не разбрах точно от къде си направи изводите че се тръшкам? Другите питат, кой разбрал, кой не разбрал, кой се включил от средата и не прочел всичко.......аз просто отговарям на всички, не се тръшкам  Naughty Поуките си ги запази за някой друг - ти също не ми ги набивай  Naughty

# 157
  • Мнения: 25 664
Ок. Приеми, че аз съм в дъното на всичките ти проблеми и лягай спокойно да спиш.  Laughing

# 158
  • Мнения: 1 216
Как не те е срам да се държиш така и да поставяш майка си в такова положение? Защо не помислиш малко за нея- това дете и е внуче, а на теб ти е племнник. И какво има да ми стоите цяла събота и неделя вкъщи- излез, изведи го това дете някъде, заедно с твоето, покажи малко разбиране, за да получиш и ти такова!
Такава си дребна душичка, заради едно дете- орева орталъка...
Най-големият ти проблем...

# 159
  • София
  • Мнения: 3 077
Хайде и аз...

Предвид, че мъжа ти иска да сте на квартира, предвид, че ти самата казваш, че не се чувстваш добре, защо просто не го направите?

Тъй като виждам нещо общо между теб и мой близък - почти съм сигурна, че ти никога не си живяла отделно от родителите си. И затова ти се вижда толкова страшно и трудно.

Повярвай ми - няма нищо по-хубаво от това да си самостоятелен.
Какво означава - няма пари за квартира? Дупе знае и две и двеста. Това са оправдания. Нали трябва да съградите нещо двамата? Хубавите неща като собствен дом стават с лишения почти винаги.
Пак казвам - отделете се, ще се чувстваш сто пъти по-добре. Ще придобиете самочувствие, ще ви се сплоти връзката.
За мен - само факта, че мъжът ми не иска да си стои вкъщи веднага би ме подтикнала с 200 да се изнеса!

# 160
  • Мнения: 6 733
Питаща, някъде да пише, че форумът е само за ревящи неудачници.
Айде със здраве, ти си най-правата и другите не те разбират, защото са прости и не са на твоето ниво.

# 161
  • Мнения: 46 535
Не влизах умишлено в темата за малко, но като гледам, не съм само аз в грешка  Whistling

Да обобщим:

- всеки си казва мнението
- никой не ти се кара
- имаш възможност да живееш някъде безплатно - ок, възползваш се, но и си носи последствията от това благо
- изпитваш ревност, към майка ти, от сестра ти и затова си търсиш всевъзможни поводи да я клъвнеш, та било то и където тя няма да прочете
- не замесвай детето, то вина няма
- очакваше всички да скочат вкупом "Утре го изгони това копеленце!"

# 162
На който не му харесва, просто не влиза  Naughty Няма какво да ми обяснявате кой ревал, дали имал право и т.н.
Госпожо Броненосец, първо прочети всичко като хората, после се изказвай. омръзна ми от постове, които са погледнали нещата само от едната страна, няма да обяснявам едно нещо по сто пъти  Naughty
Майденли когато изпаднеш в затруднено финансово положение, тогава ела да си говорим. Иначе няма смисъл   Naughty тези финанси ги обсъдихме вече незнам колко пъти, върни се назад и чети по добре
Динчо, форума е пълен с умници като тебе, ще спя спокойно тази вечер, нали имах късмета да се докосна до твойта невероятна личност и да попия толкова ценни съвети от живота  Naughty

# 163
Никол моите уважения, но явно изобщо, ама изобщо не си чела какво съм писала по-напред  Naughty Омръзна ми да обяснявам нещо на хора, които НЕ ЧУВАТ

# 164
Не говоря за гледане на детето - а най-важната помощ - осигуряват ви къде да спите.

Нямаш никакво право да определяш правилата в дома на родителите си.

Това са две доста неадекватни изказвания - говорим за майка, която е приютила детето си за известно време заедно с внучето, което е мъничко. НЕ говорим за някакви чужди добри хора, които са дали една стая за обитание без пари... Има съществена разлика, струва ми се!!! А дори и чужде хора да са, всеки знае, че съжетелството под каквато и да е форма, може да е плод единствено на взаимна толерантност и разбиране. А между майка и дъщеря... Да не говорим!
Я не се излегайте с тези псевдо-либералистки изказвания - майката си е в къщата, може да си прави какмото иска, да е благодарна щерката, че мама не я е натирила на улицата. Нито един нормален човек не бива да се задоволява с минимума, който може да даде. Майката на авторката е не само на минимума, но дори гостоприемството й не е точно гостоприемство, а си е нещо, което трябва да се изтърпи.

Защото ако просто даването на пространството е това, което майката смята за нужна да стори, то аз не виждам по силата на какъв аргумент дъщерята би се държала с нея като с пълноценна майка - ми нека и тя само добър ден и довиждане да казва, да не си общува с родителите и да е като на хотел, пък да видим дали ще го сметнете за правилно отношение.

И хазяи биха се държали по-добре, отколкото въпросните родители. Sick Това е възмутително, но е нищо в сравнение с масовия морализаторски тон на самаряните във форума и с двойния стандарт тук - понеже в темата за свекървите 100 човека се изредиха да обясняват как не могат да понасят да живеят при свекървите си и там всички почти са настраната на мамите, много ясно, а ситуацията тук е много по-смекчена, пък сме срещу жената. Ако беше писала същото за свекървата си, друга песен щеше да пее ССФ. Tired

Позволявам си да цитирам поста, забелязах че в съседство има темички за свекървите, интересно там как ли ще се изкажат философките от тука? Дали ще има изказвания - ами големи хора сте, вървете на квартира, как не ви е срам?

Общи условия

Активация на акаунт