Спомени от детската градина

  • 27 956
  • 225
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Като чета излиза, че почти никой не е спял следобед, а пък от нашата група само аз не можех да спя и лежах с часове, докато не събудеха другите. Но не ми беше скучно, измислях си приказки и после ги разказвах на децата. Последната година, с не знам какви протекции, ми разрешиха да ставам след като всички са заспали и да си играя с играчките. Голям кеф! Laughing

Храната не ми е била проблем, но помня една супа от спанак или друга зеления, която не исках да ям и като ме заплашиха, излях под масата. После ме накараха да я изям насила, ама аз пак им я върнах.  Mr. Green
Нямах късмет него ден. Rolling Eyes

Приятелят ми Бойко. Един ден го нямаше на градина и познайте кой си тръгна възмутено и се прибра вкъщи, пресичайки доста натоварен булевард. Баба ми за щастие още не била отишла на работа и ме върнала, но другарките вече са били пред истерия. Все пак съм била само на три.

Масите, бяха едни трапецовидни и ги нареждаха до стената. Ако не ни хванеха, лазехме под тях и си представяхме, че сме крокодили.

И една леличка, която ме щипеше по бузите и не само там. Накрая май я уволниха, зашото тормозела и дуги деца.

И снимки с другарче рожденик. Двама-трима избрани приятели се нареждаме гордо около него и тортата и се надяваме, че ще ни огрее да изядем фонданено зайче или поне гъбка.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 10:42 от ria

# 61
  • Мнения: 103
Спомням си другарката Динева, която, още като ме видеше да влизам в ДГ, ме заклещваше да ми щипе бузите ( бях много бузесто дете  Laughing ) - много сълзи изревах на мама да не ме води, че пак ще ме щипят.
Помня как, преди всяко тържество н а път за вкъщи, рецетирах стихчетата на всички деца, защото от безкрайното повтаряне и репетиране ги запомнях.
Като цяло топъл спомен пазя за ДГ - въпреки щипането, много си обичах другарките.  Simple Smile Хвана ме носталгията по онези времена  Crazy

# 62
  • Мнения: 4 892
Защо  не прочетох за други облъчвани, пропуснала ли съм? Или не съм била на детска градина, а отвлечена от извънземни, всъщност?!?

# 63
  • Мнения: 2 818
О, и нас ни облъчваха. Помня мириса.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 884
В моята детска градина имаше една Теодора, която никога не си изяждаше яденето. Веднъж за обяд имаше кюфтета със сос и аз видях, че в нейната чиния кюфтето беше по-голямо, отколкото в моята. Реших да го сменя, докато никой не ни гледа. Хванах малкото (демек моето) кюфте с една лъжица, и го пренесох в нейната чиния успешно. Ама "на връщане" Тедора се обърна и ме бутна, и аз залепих кюфтето на лицето и без да искам. Тя се разрева, кюфтето се размаза на пода, лелката се развика и настана олелия.
Това си спомням аз от детската градина..Simple Smile

# 65
  • Мнения: 6 998
Мразех състезателните игри в ДГ, жестоко ги ненавиждах. => поради това мразех физическото, спорта и всякакъв вид състезания в по-късния си живот, че и досега  Laughing
Не можех да спя следобед, разказвах си сама приказки и си представях, че пръстите ми са човечета. Получавах удар с линия по пръстите. Шумничко съм разказвала явно, нищо, че понякога беше на ум  Laughing
Спомням си, че бях снежинка в някаква пиеса.
Спомням си, че плачех на 8 март, когато казвахме мили стихотворения за мама, защото много я обичам. И досега плача на стихотворения за майки  Blush
Спомням си, че плачех, когато ни разказваха за турците. Ужасно мъчно ми беше за всички хора, страдали през робството.
В ДГ разбрах коя зодия съм. Една госпожа ме осведоми, че аз и Игнат сме лъв. И както си играехме на лъвове, тя каза : "А, не, Мише, грешка - ти си рак". Безкрайно разочарование изпитах,защото нямаше как да се правя на рак. И се нацупих сама в ъгъла обидена по типично рачешки начин  Joy
Обичах да имаме студентки, много ми бяха симпатични  Grinning
Водеха ме да разказвам приказки на по-малките групи на горния етаж, по едни стълби.
Помня другата Михаела - с дълги руси плитки беше, а аз с къса гарваново черна коса. Въобще не разбирах как и тя се казва така, като въобще не си приличаме.  Laughing

# 66
  • Мнения: 5 140
Намразих супа топчета, защото ме караха да я ям на сила един много приятен следобяд, държаха ме на масата докато децата спяха...а аз трябваше да ям и докато не я изям не трябваше да ставам от масата. Но моят инат надделя, над този на моля другарката, много я мразих беше злобен човек. Същата тази другарка ни караше да се завиваме през глава, за да не си говорим, но ние пак намирахме начини да го правим и като ни усетеше, бам по гъзето или главата с пръчка.
Най обичах когато имах рожден ден, защото тогава ми режеха голямо парче торта и не ме обличаха с престилка тогава. Joy

В 4-та група очаствахме в Бързи, смели, сръчни и ни даваха по тв-то. Ние бяхме отбор черешка и бихме отбор ягодка (аз затова и до сега си обичам да си хапвам повече черешки  Joy). Раздадоха ни "подаръци" за пред камерата и след това си ги прибраха, единственото което ни остана от наградите беше една грамофонна плоча и една тениска. Явно подаръците са ги взели от детската градина, те вярно че бяха физкултурни принадлежности - топки, федърбали, кегли и тем подобни.

За сега се асещам за тези неща, ако ми изпъкнат в съзнанието други спомени ще пиша. Joy Wink

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 11:46 от Синеоч

# 67
  • Мнения: 6 998
Рожден ден не помня  в ДГ, все вкъщи са били. Може би не съм ходила на ДГ през лятото, не помня.
Обаче именият ми ден беше в ДГ. Мама правеше едни страхотни маслени сладки и ги украсяваше като човечета с шоколад.
Веднъж, понеже много ги обичах и нямах търпение да чакам да стане именият ми ден да ги занесем и изядем, реших да си хапна поне една. После още една...И на сутринта мама като взе плика - бяха останали 4-5  Joy Та трябваше да измисляме рано сутрин почерпка.  Laughing

# 68
  • Мнения: 5 140
О, и нас ни облъчваха. Помня мириса.


тази миризма никога няма да я забравя  Crazy


Рожден ден не помня  в ДГ, все вкъщи са били. Може би не съм ходила на ДГ през лятото, не помня.

То и аз съм лятото, но единственият празнуван рожден ден от мен в детската беше в 4-та група имам го документиран със снимков матриАл.

# 69
  • Мнения: 148
Помня как все ме караха да пея,с брат ми бяхме в една група Simple SmileПомня другарките-Терзиева и Хлебарова,как ни караха да ядем супа,а ние с брато хич не си падахме.Помня как си играехме двамата,а децата се бяха наредили в кръг около нас.Спомням си ходещата ми кукла-Жанет и лунохода на брат ми.Другарката веднъж се оплака на мама,че брат ми не можел да се облича сам,а все аз го обличам.Че за какво са сестрите newsm78

# 70
  • Мнения: 1 447
Спомням си още от детската градина тиквата и киселото мляко със захар,които постоянно ни даваха за десерт  Sad.
От тогава така съм ги намразила,че и до днес не ги хапвам.

# 71
  • Мнения: 2 196
Помня гадната грис-халва, която ни даваха. И изобщо голяма мъка ми беше яденето в детската.
Помня как другарката ме наказа, защото вместо Ленин казвах Лелин.Стоях права и с гръб към другите цял следобяд.
Помня и как на мама толкова и беше писнало да си изхвърлям носните кърпи, след като ги използвам, че се беше принудила да ги зашива с ластик към престилката - единия край на ластика зашит за джоба, другия край - за носната кърпа.И да забравя да ги прибера обратно в джоба, те си ходят навсякъде с мен.
И нас ни облъчваха. Laughing

# 72
  • Мнения: 6 998
Като казахте грис-халва - моето омразно десертче беше млякото с ориз  Confused И едно нещо, дето..Бе не беше съвсем желе, ама пак един треперещ розов крем  Confused

# 73
  • UK
  • Мнения: 3 959
Явно в моята детска градина храната е била много хубава, защото и досега обожавам мляко с ориз, крем карамел, макарони на фурна, абе всичко. А като си помисля за миризмата на супата, която ни правеха понякога, нямам представа каква е била, но понякога я усещам когато някой друг готви, и ми потичат лигите. Всички ядяхме и всички спяхме. Явно е някакво изключение. Simple Smile Гриса не го помня на вкус какъв беше, но помня, че и него обичах, беше ми интересна консистенцията. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 5 140
аз ненавиждах кисела и мляко с грис  Sick, а обичах мляко с ориз, крем карамел, грис халва и нишестените кремчета и сега си ги похапвам

Общи условия

Активация на акаунт