Жена ми се влюби отново в голямата си любов

  • 14 911
  • 226
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4

Те са били  гаджета преди нашия брак. Бурна голяма любов.
Разбрах че са имали и епизодични контакти с големи прекъсвания и през годините до сега.
Но по-важното е че тя е влюбена и сега.

и това, ако е епизодично залитане - баш нескончаем сериал си е.
Аз също съм на мнение, че тя трябва да разбере, че знаеш.
Ако можеш да гледаш децата - дай и време, някъде сама да реши какво ще прави със своя и Вашия живот, но това само при положение, че можеш да простиш и продължиш пълноценно живота си с нея, ако избере теб.
Мисля, че като за начало трябва да решиш сам за себе си - имаш ли сили да продължиш с нея.

и при това положение някои в по-горни постове даваха съвети да се правиш, че не забелязваш, да промениш нещо в себе си, да я ухажваш, да й носиш цветя... за какво трябва да се вкарваш в такива филми? Достатъчно толерантен си бил до сега.
"Тропане по масата" няма да помогне, но един откровен разговор може би, поне ще даде яснота на нещата.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 201
И спорде мен най-добре да седнете и да говорите.
В крайна сметка, това че знаеш и криеш нищо не ти носи - ни добро, ни лошо....само болка.
Седнете и се изяснете и взимайте решение - или се разделяйте или тя да прекратява с тази връзка веднъж за винаги - щом си готов да й простиши и дадеш втори шанс.....
но това да си мълчиш - нямаш файда....

# 47
  • Мнения: 301
За какво влюбване говорите? Човека си каза, че това продължава през години с някакви прекъсвания. Не е увлечение, което преминава - истинска връзка с чувства и така нататък... Чакането според мен няма да промени нищо. Жената има чувства към другия от години, така че според мен разговор е единственото разрешение. Не, че този разговор може да я задържи, по-скоро целта му е тя да разбере, че мъжа й я обича, че иска да си запазят семейството и че го боли. Пък решението е нейно. Не можеш да си избираш кого да обичаш или поне не винаги. Понякога, колкото и да опитваш да обичаш правилния човек, все те тегли към другия. Но премълчаването в тази ситуация аз бих възприела като слабост или незаинтересованост (това последното, поставяйки се на мястото на жената).
И май наистина трябва сам да прецениш дали действително би искал да останеш с нея, дали ще можеш да забравиш, че тя е избрала друг пред теб за по- .. обичан примерно. И ти наистина ли я обичаш, въпреки всичко или просто промяната те плаши? Дано не съм груба, но няма смисъл от борби и болки, ако не си сигурен, че можеш да й простиш истински. Това си е предателство от нейна страна.

# 48
  • на майната си
  • Мнения: 425

това вече е прекалено. 
да се изнася тя с децата или той сам на някъде.

Под време - имах предвид до седмица примерно Simple Smile, не месеци.

Човека твърди, че я обича и иска да спаси брака си, затова давам съвет, който мисля че е подходящ за него, аз бих я изгонила без обяснения Simple Smile

# 49
  • Мнения: 562
и при това положение някои в по-горни постове даваха съвети да се правиш, че не забелязваш, да промениш нещо в себе си, да я ухажваш, да й носиш цветя... за какво трябва да се вкарваш в такива филми? Достатъчно толерантен си бил до сега.
"Тропане по масата" няма да помогне, но един откровен разговор може би, поне ще даде яснота на нещата.

Може и да е права. Не знам. А може би наистина няма смисъл?! Но ти поиска съвет за това как да спасиш брака си и това е причината да говорим за ухажване, а аз лично и за цветя!!! Защото най-добрият начин да постигнеш целта си е да си я върнеш емоционално и вътре в себе си тя отново да бъде само твоя! Иначе без разговор наистина мисля, че не е добре. Както казаха по горе - просто да разбере, че знаеш. Но нека разбере и защо си крил осведомеността си от нея, за да не помисли наистина, че си незаинтересован.
Вземи правилното за теб решение, което ще удовлетвори съвестта ти и още веднъж ти желая успех!!!

# 50
  • Мнения: 6 760

....................
Ако можеш да гледаш децата - дай и време, някъде сама да реши какво ще прави със своя и Вашия живот, но това само при положение, че можеш да простиш и продължиш пълноценно живота си с нея, ако избере теб.
Мисля, че като за начало трябва да решиш сам за себе си - имаш ли сили да продължиш с нея.

това вече е прекалено. 
да се изнася тя с децата или той сам на някъде.
[/quote]

Labrador, това сериозно ли го пишеш? ще си оставиш децата, за да накажеш жената.............

# 51
  • гр.София
  • Мнения: 380
Съчувствам ти за това, което преживяваш, но ситуацията е такава, че няма какво повече да губиш. По-лошо от несигурността и неизвестността за бъдещето няма. Аз също бих те посъветвала да поговориш със съпругата си-спокойно, без укори и скандали. От женска гледна точка ти казвам, че един скандал само би й развързал ръцете, ще може да те обвини, че я задушаваш, че не й даваш свобода и т.н. Пожелавам ти съпругата ти да съумее да те види такъв, какъвто те видяхме ние-силен, мъжествен, наранен, но готов да прости и да продължи напред. Дано да разбере какъв човек има до себе си. А когато другият стане достъпен, надявам се да престане да я вълнува така. Дано всичко между тях да е просто начин да върне тръпката в ежедневието си. Много сили и късмет!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 494
Влюбването наистина не може да се контролира, но пък може с времето да отмине, така че ако имаш търпението да изчакаш този момент...Или ако не стане, вие двамата си преценяте дали да запазите семейството в името на децата, или не.

# 53
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
            Приказваме си ние тук, ама като не познаваме жена ти...  За теб разбрахме, че си свестен мъж, от изчезващия вид  Wink Я ми дай тая твойта жена, да и обясня аз за разликата между мъжете, тип "боклук" и свестните мъже...  Simple Smile   Виж, това е идея - твойта жена няма ли някоя интелигентна приятелка, ама наистина приятелка, не от тия, дето ти гледат сеира... Ако има такава, поговори с нея,  ние жените се влияем.
            А това, че жена ти се опитва да скрие връзката си и че правите редовно секс, е добре. Но явно и трябва и нещо друго - дали внимание, дали комплименти, да се почуства пак "интересна" жена...  А и този - другия - много зависи той какъв е, какво намира тя в него, което не намира в теб...  Ако той е свободен мъж, интересен, с чуство за хумор, а пък ако и съжалява, че са се разделили /особено ако е било по негова вина/ и сега и показва, че съжалява за раздялата им и че е разбрал, че тя е жената, която истински е обичал.... тогава лошо  Thinking
          Излизай с твои приятели, забавлявай се, доколкото е възможно в тази ситуация... имай си твой, независещ от нея живот... ако тя е жена, която държи на теб, ще се притесни, ако ти се чустваш добре и без нея. А пък ако ще се разделяте - тогава със сигурност ще ти трябва компания, за да преживееш по-лесно раздялата.

# 54
Може да е истинска връзка с чувства и т.н.
но каква е тази жена ,след като не може да се контролира в името на семейството си и децата си ,при положение ,че вече веднъж е взела решение ,че няма да е с "голямата си любов" ,а с добрият ,загрижен мъж ,който пише тук.Мисля ,че това ,че другият и се изплъзва и е невъзможно да го има както притежава мъжа си поддържа искрата й жива.
Не цветя ,а ако осъзнае ,че може да загуби истински Ценният би я отрезвило и свалило на земята.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 201
Аз не мога да разбера това...влюбването не можело да се контролира....може и още как. просто не го допускаш да се появи...ако се появи - си самопромиваш мозъка че децата и семейството са ти по-важни...ама пусто му - човек си е вечен егоист.
А и то нейното не е влюбване баш....това да се събират и разделят през няколко години, е всичко друго но не и инцидентно влюбване....по-точно прези "пустите" периоди по някаква причина си подтискат и контролират чувствата...докато нещо не стане и не решат пак малко джиджи-биджи....
Ми да вземат да решат веднъж завинаги - ще се зимат ли няма ли...що трябва да нараняват хората около себе си, защото чесно казано и сега тя да се върне в семейството...просот ми се струва как след година-две сценария ще се повтори...

# 56
  • Мнения: 1 841
Цитат
Би ли обяснил защо мислиш така?

защото жена му не заслужава това.
защото той се явява ония в който се поизбърсала след раздялата с голямата си любов
защото и той има достойнство, което не трябва да потъпква
защото в един по-късен етап може да  е късно
защото поставени очи в очи проблемите без заобикалки имат шанс да се решат
защото истината в случая е по-добре от лъжата.



 Peace

особено последните два реда!  Peace  Peace  Peace
и само ще допълня - истината е по-добра не само в този случай, а във всички случаи. Няма хубава лъжа.

И според мен най-добре е да й каже в прав текст, че знае какво става и да остави решението в нейните ръце (в случай, че има силата да й прости и да забрави, ако избере да остане с него). Но този фарс трябва да приключи - независимо какъв ще бъде краят - колкото по-скоро, толкова по-добре.

# 57
  • Мнения: 562
Не цветя ,а ако осъзнае ,че може да загуби истински Ценният би я отрезвило и свалило на земята.

 newsm10

Така си е, особено ако държи на теб. А аз лично мисля, че поне на този етап тя съвсем не иска и не е готова да те загуби. Гледай обаче да не изпуснеш това!

Може би е добре да разбере, че знаеш, след това да й покажеш какъв мъж стои до нея и че ако те загуби, връщане назад НЯМА! Не забравяй и да се погрижиш тя да разбере защо си премълчавал. Мисля, че това е МНОГО ВАЖНО!

Все пак преди всичко бъде подготвен, макар човек никога да не е подготвен за такъв разговор. Може би поне малко би помогнало, ако обмислиш предварително какво ще й кажеш, въпросите, които ще зададеш, хода, който искаш да придобие разговорът. А какво ще стане? Когато времето дойде, сам ще разбереш и се надявам да ни споделиш.
В крайна сметка, щом си пуснал темата, вероятно си готов за следващата стъпка. Само напред!

ДНЕС е 3-ти декември - добър ден за действие! Не чакай повече! ОТКРИЙ КАРТИТЕ!!!

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 12:54 от Pavlina Nikolova

# 58
  • Sofiq
  • Мнения: 10

А и то нейното не е влюбване баш....това да се събират и разделят през няколко години, е всичко друго но не и инцидентно влюбване....по-точно прези "пустите" периоди по някаква причина си подтискат и контролират чувствата...докато нещо не стане и не решат пак малко джиджи-биджи....
Ми да вземат да решат веднъж завинаги - ще се зимат ли няма ли...що трябва да нараняват хората около себе си, защото чесно казано и сега тя да се върне в семейството...просот ми се струва как след година-две сценария ще се повтори...
Peace Мисля, че си много права.
 Жена ти има нужда от едно здраво разтърсване Mr. Green А и от начина, по който разказваш историята си правя извода, че тя прекрасно знае, че ти знаеш и с това, че си мълчиш само си вредиш.

# 59
  • Мнения: 1
Преживяла съм подобно нещо, преди години,но не беше стара любов,а нова-виртуална.Бях доста "залитнала".Нямахме деца и мажех да си тръгна,но не го направих .Никога не съм съжалила за това си решение.Понякога в една връзка има нужда от нещо подобно,колкото и гадно да звучи...
Мисълта ми е,че трябва да говориш с нея,без заобикалки.Но трябва и да си готов да ЧУЕШ решението и.
Успех Praynig каквото и да решиш

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт