Защо майките искат 1 год. пълно майчинство?

  • 4 853
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 029
Не е възможно да е по-малко от МРЗ. Аз се осигурявам на МРЗ, но никога не съм взимала по-малко от МРЗ.

# 91
  • Мнения: 5 877
А защо бащите не се борят за отпуск по бащинство, като в Швеция? Платен и задължителен.
Ако ще се обвиняваме взаимно, аз бих предположила социален мързел и недостатъчна заинтересованост от психическото здраве на детето. А, Борисе?

# 92
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Така че не им е мястото в сметките за изграждане на детски кътове, градини или училища. За тези неща държавата си има отделно перо в бюджета.

Имала отделно перо , ама няма нищо налице  Close

Това вече а съвсем различно нещо. Ти съгласна ли си да си даваш част от заплатата за съседката, че не й стигат парите за ракия, например? Горе-долу същото е, но на микро-ниво.
За ракия на съседката не искам да давам за някой по-нуждаещ се обаче -да.

Нищо против да давам на по-нуждаещите се... обаче когато съм сигурна, че отиват при тях. Ами ако някой в правителството също като теб реши, че по-нуждаещи се от училищата са банките например?

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Искам да попитам господина.кой е гледал неговите деца или може би е ерген ooooh!?
Детето според мен има нужда от майка си до 3годишна възраст.Ще се ходи на работа цял живот.Заплатата ми е 1400лв.че защо да не взимам 90% от нея 1година.

# 94
  • Мнения: 114
Защо българските майки искат да си стоят в къщи вместо да работят и да се усъвършенстват в професията си. Мързи ли ги да работят или какво?
Мен лично ме мързи да работя.Колко ми е гадно да ставам в 9 да пия кафе и да седна да чета вестник на работа и да чакам да стане 19 часа за да си тръгна.Друго си е с детето да ме буди в 7, по цял ден да бягам след него,да го моля да яде,да го моля да седне на гърне,да се чудя как да сготвя и чистя,като той все бута и чупи всичко около мен.
Защо всички мъже си мислят,че като е казано"Отпуск"по майчинство наистина е Отпуск?Че цял ден се веем по кафета и си имаме вълшебен дух у дома,който върши всичко вместо нас???

# 95
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
.

# 96
# 97
  • Мнения: 510
 
 Ми сигурно защото искат да си имат драви дечица, да им се порадват по-дългичко и да изградят така необходимата връзка майка-дете, която е от съществена роля за по-нататъшното развитие на детето... Тръгвайки на работа да " гонят кариера " някак си времето не стига за децата, пък и  все сме/ са уморени, все някой шеф ни е ядосал... и ....горко му на детето(особено,ако няма още 1 годинка!)

# 98
  • Мнения: 6 039
В нашия динамичен свят едно откъсване за цяла 1 год. от работата и професията може да ви изхвърли от борда и да изостанете доста от колегите си.
Защо българските майки искат да си стоят в къщи вместо да работят и да се усъвършенстват в професията си. Мързи ли ги да работят или какво?

Глупости, ooooh! 1 година е нищожен срок за деквалификация. След 1 година майчинство ти трябват точно месец два да влезеш в ритъм. Изпитала съм го на гърба си. Не само не бях назад от колегите си, ами някои доста бързо ги задминах. Творческа личност съм и въпреки прекъсването, не ме бяха забравили.Живот и здраве, следващото дете ще си го гледам 3 години с чиста съвест, въпреки риска от професионално затъпяване Mr. Green, защото знам, че най- доброто за детето ми е, не майка му да е кариерист, а да е до него.

# 99
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Борисе, понеже детенцето ми в момента е болно и пак се сблъсквам с проблема, че нямам право на болничен тук, ми дай да гласуваме да махнат болничните в БГ за гледане на болно дете, че така пак се откъсваме от кариерата  #2gunfire Не всичко, което е тенденция на "запад" е добро за децата и родителите. Не ме разбирай погрешно - не се оплаквам, приемам правилата каквито са, но белгийските родители могат само да се надяват, че някога ще могат да надигнат глава да си защитават правата както родителите в БГ!!!

# 100
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Приеха закона, Борка... Явно мнозинството мисли различно. И все пак нека всеки си гледа детето докогато и както си прецени, другото е бош-лаф работа  Naughty

# 101
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И все пак нека всеки си гледа детето докогато и както си прецени, другото е бош-лаф работа  Naughty
Именно.

# 102
  • Мнения: 14 654
Хубаво, че промениха този закон, ама като погледна в съседната тема - пак са недоволни някои  Mr. Green Няма угодия значи.

# 103
  • Мнения: 4 447
Добре, че Борис не е жена.

# 104
  • Мнения: 2 556
Как да са доволни хората. Досега поне имаше вариант, ако забременее жена, която не се осигурява, да намери откъде да я осигуряват за 6 месеца, а сега кой ще вземе да се осигурява превантивно 3 месеца, преди да е забременял. Знаете, че жените, които се осигуряват на пълна заплата, тоест работят в западни фирми, не са много на общия фон.

Мен лично не ме касае тази промяна, но за много жени ще е крайно неприятна и аз ги разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт