Сравняване на собствените ни деца?

  • 2 690
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Дааааааа, сравняваме ги с мъжа ми! Те са супер, ама супер различни като характери.Като възможности - още не мога да преценя.Малкият може и знае много повече неща от батко си на неговата възраст.Това е така,защото гледа много неща от него.Големият е свръх амбициозен, трудолюбив и постоянен.  Обича да го хвалят, и затова знае много.Малчо определено не го виждам в такава светлина. Но пък е супер добър и жалостив...
 Ще поживеем-ще видим!Мъжът ми ме успокоява,че и малкият ще го научим да бъде такъв .Все пак си има пример  Wink.
 Обичам  децата си еднакво , и не виждам нищо лошо да ги сравнявам/в тяхно отсъствие,разбира се/.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами аз май не ги сравнявам Rolling Eyes Те са много различни още от раждането- и като външност, и като темперамент... нямат нищо общо, за това и не търся.

# 17
  • Мнения: 37
Аз понеже имам едно дете и постоянно ги сравнявам с племенника ми.Знам че не е правилно ,но се улавям,че го правя.

# 18
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Това да наблюдаваш децата си и на момоменти неволно (или пък не) да установяваш разликите, според мен, не е лошо. Лошо е ако разликите между децата доведат до различно отношение към тях.
Ето с това съм много съгласна  Peace
Аз имам трички, едната е тийнейджърка, другите две са още бебета (е, малкият не е чак толкова бебе, ама айде  Mr. Green). Постоянно ги сравнявам - още повече, че малката ми дъщеричка визуално е копие на кака си като бебе (само цветът на очите е различен), а са от различни бащи.  Всеки ден ги сравнявам, даже с голямата се смеем какви ги е вършила на същата възраст  Laughing
Всичките ми деца са различни - каката е вечно мърмореща, недоволна и мързеланка, но ученолюбива и умна. Малкият е философ - той все разсъждава кое, как, прибран и подреден е, обича хубавите дрехи, игри с конструктор, четене на книжки и ТВ. Бебка е най-усмихнатото и жизнерадостно бебенце, което съм виждала  Heart Eyes Нежна, гальовна - примижва с очички от кеф, когато я размазваме от целувки  Heart Eyes
При мен сравненията са на ниво психическо, физическо развитие и още едно, много интересно - всяко дете е родено в месеца и зодията на свекита  Laughing Голямата е зодия Рак, като първата свекърва, малкият е Водолей като свекър ми, а беба е Риби като настоящата ми свекърва!
За мен не е вредно сравнението между децата, напротив - така ги опознаваме по-добре  Peace

# 19
  • Мнения: 1 447
И аз съм от тези,които сравнява,но колкото и да сравнявам виждам,че са много различни.
До сега не съм правила изводи пред тях, ще гледам и за напред да е така.
Винаги съм мразела приказки от типа:
Виж брат си на твоята възраст правеше това и това,а ти нищо не можеш.
Всяко дете е различно и едното ако може да прави нещо в дадена сфера,другото пък ще може в друга.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 832
Да, и аз ги сравнявам почти непрекъснато, а никак не ми се иска, защото както визуално, така и по характер не са еднакви.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 539
И аз имам едно момиченце все още.
Но имаме съседче, момченце, което ни е много близко и с един месец по-голямо и сравненията са неизбежни.
Той проходи и проговори по-рано и за все се тревожех, че нашата изостава.
После си казвам, че не трябва да ги сравнявам.
Сигурно като имам второ пак ще ги сравнявам с първото.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 123
И аз правя сравнение между децата си - разнополови и с разлика от 6г. Имат както много общи така и още повече различни черти, характер...
Давала съм съвети на приятелки да не сравняват двете си деца, но и аз съм го правила.
Общо взето сравнението си е само за мен, и не влияе по никакъв начин на отношението ми към двете деца Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 395
Да се запиша и аз
Навремето преди да имам свои деца,гледах снаха ми как си гледа децата.Тя има две момчета с разлика от 4г.Спомням си,че много я упреквах ,че ги сравнява и си мислих ,че ги дели.Сега аз имам две деца с 5г.разлика и аз така ги сравнявам.Забелязвам сега как зълва ми ме гледа (както аз някога моята снаха),но тя има едно дете(бебе).Колелото се завърта.
Моите деца са момче и момиче.По обща характеристика по-малките по-бързо израстват а по-големите повече се съобразяват.

# 24
  • Мнения: 5 391
Сравнявам, улавям се.
А не искам, ще поработя над това.

# 25
  • Мнения: 107
Мдааа, и аз ги сравнявам, ама хич не се чувствам виновна  Embarassed Обичам си ги и двете ужасно много. Иначе пред тях не е редно естествено, но все пак като си спомня някоя смешна история с каката като е била на възраста на бебка, винаги й я разказвам и тя много се забавлява Sunglasses

# 26
  • София
  • Мнения: 7 673
Шани, разбира се, че ги сравнявам. Не с цел да изтъкна едното спрямо другото или третото. Просто на моменти си сверявам часовника, знам какво горе-долу да очаквам. Това по повод физическотот и психическото развитие. По характер и държание също ги сравнявам непрекъснато. Ама всъщност аз лично не виждам нищо лошо в това. Виж, ако си зададеш въпроса по друг начин - ощетявате ли децата, като ги сравнявате едно с друго или обичате ли ги по-малко вследствие на това- тогава ще ти отговоря отрицателно.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
БТВ, ти защо ми се губиш в темата за наборчетата напоследък?  newsm78

# 27
  • Мнения: 961
Аз си мисля, че освен, че децата са различни и родителите се променят, което също оказва влияние върху това, едното дете да върви по един начин, другото по друг! Освен това малкото дете комуникира и с батко/кака, което не е било така за голямото.
Иначе за сравнението - ми то си е нормално човек да го прави, важното е, как се прави и да не се прекалява!

# 28
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Само аз ли не сравнявам?  newsm78 От момента, в който малката навърши 6 месеца, разбрах, че е толкова различна от кака си, колкото деня от нощта и никакви сравнения не ми вършат работа. Подхождам към тях по съвсем различен начин, чета книжките на д-р Додсън по два-три пъти за всяко дете по отделно. Определено малката ми е предизвикателство, с голямата по-лесно се разбирам - това е единственото ми сравнение досега.  Grinning

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Ами сравнявам ги и аз! Вярно ,засега само до 5 год.възраст/т.к. са с голяма разлика/.Обичам си децата и не смятам,че е лошо да ги сравнявам. Даже напротив!Използвам всяко сравнение ,за да може малкият да започне да се занимава с нещата ,които му се отдават по навреме/с баткото позакъсняхме /. Иначе , като характери са супер различни, така че сравненията ми са на база възможностите им  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт