Забранени храни по време на бременност

  • 60 192
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
фъстъци, портокали, яйца, риба, ягоди и мъхести плодове.

Това и аз съм го чувала, дори и по време на кърмене.
Напоследък се говори и избягване на витамин А по време на бременност.
А за туршиите мисля, че говорят, понеже съдържат аспирин. Нямам идея защо аспирина е вреден за бременната жена.

# 16
  • Мнения: 382
Аз си мисля, че е важно предварително да има представа за евенутални проблеми, предизвикани от храненето. Особено, когато някой съзнателно работи за бебешок. Гледах, че някои билки, например, могат да предизвикат контракции и са особено опасни в началото на бременността, когато много мами може изобщо да не знаят, че са бременни.
На мене ми бяха интересни отговорите и определено ще се замисля дали цяла седмица да ям само праскови и синьо сирене, особено ако имам повод да очаквам бременност.

# 17
  • Мнения: 398
1.синьо сирене
2.недопечено месо
3.рохко сварени яйца
4.риба тон(освен ако не е от консерва), месо от акула, миди, риба меч
5. Непастьоризирано мляко
6. Фъстъци, продукти, съдържащи фъстъци, фъстъчено масло в случай, че в семейството някой е имал екзема или хранителни алергии. Други ядки могат да се консумират.

# 18
  • Мнения: 9 903
това е една от най-любимите ми теми Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20054.0

ами то извода от постингите на момичета излиза Дзвер че трябва да лягаш в една сакия и да те поливат с мин.вода и да чакаш да забременееш. ...и най-важното...правете любов  Mr. Green

Обичам те, Хера! Simple Smile

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359

 EmbarassedЧувствата ни са взаимни  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 205
А аз и двете си ви обичам...
Резултат: полях се обилно с бира и се намахах едно хубаво с пилешки хапки със сусам и недопечени кебапчета. Като се върне Младен пък ще правя яйца по панагюрски, леко рохки както ги обичам. И без това съм подложена на голямо психическо натоварване (правим бебе), защо да се отказвам от любимите си неща? Хормоните на стреса също влияели лошо, казват.

# 21
  • Мнения: 4 399
Избягвай на първо място сурови или рохки яйца (тирамизу, шейкове и т.н. съдържат сурови яйца). Освен това сурово или не напълно изпеЧено месо, вклюЧително някои пастети не трябва да се ядадат. Непастьоризирано мляко не трябва да пиеш. Това е което аз знам и мисля Че не се отнася само до бременни, а до всиЧки които искат да избегнат стомашно-Чревни инфекции.

Честно казано не разбирам как може да пиете месеци наред фолиева киселина и да вярвате Че това е най-важното нещо, а да се отнасяте с такова пренебрежение към въпроса за храната. Не съм против фолиевата киселина, но твърдя Че храненето не е по-маловажно и консумацията на някой храни дори и в ранна бременост може да има много неприятни последствия.  chef

# 22
  • Мнения: 7 640
аз подкрепям Хера, мисля си, че и в небременно състояние не трябва да се ядат сурови яйца, немити плодове и недопечено месо. Единствено добре е в план-програмата на забременяването да се започне фолиева к-на, макар че в този сезон е грехота да се гълтат химии, при положение, че има толкова пресни плодове и зеленчуци.

# 23
  • Мнения: 9 903
...
Затова предпочитам да внимавам какво ям преди и след като забременея, за да намаля вероятността от подобно изживяване. (макар че никой не е застрахован). Докато рабера, че съм бременна ще бъда вече 3- 4 седмица, мисля.
Нека бъдем малко по-толерантни към питанията на нови или гости момичета Simple Smile

с цялата толерантност, на която съм способна, ще кажа, 4е си абсолютно права - всеки нормален 4овек трябва да внимава какво яде, не само когато ще бременее, а през целия си живот. Това, 4е ще правим бебе, не озна4ава, 4е изведнъж трябва да се промени драсти4но на4инът на живот - това искахме да кажем и аз, и Хера, и останалите на таз позиция. През всеки сезон си е нормално сурови яйца, недопе4ено месо, престояли храни да се избягват или консумират с повишено внимание.

аааа,Ирен Онтева разказваше на Гала как е в състояние да яде само суджук с хляб. Това ако е здравословно.......

# 24
  • Мнения: 3 376
аааа,Ирен Онтева разказваше на Гала как е в състояние да яде само суджук с хляб. Това ако е здравословно.......
Малко офф топик, ама: това докато е била бременна ли го е разказвала? Верно, че не е много здравословно, ама трябва ли чак да се избягва суджука?

П.П. И аз съм като Ирен Онтева. В смисъл, че дълго време мога само на хляб и суджук да изкарам Mr. Green Дано да е добра поличба.

П.П.П. Извинете за простотията Banghead

# 25
  • Мнения: 2 381
тити, явно съм загубила някъде чувството си за хумор тогава.

П.П. Гризка аз и без хляб мога.... (за суджука говоря)

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Суджук, пастърма, луканка, ох простете за момент да си избърша лигите Crazy,
синьо сирене, всякакво меко и прясно сирене, правено с непастьоризирано мляко, недопечени пържоли и сочни кюфтета  Rolling Eyes, НЕ на тях, но не преди да се забременее, а след това  Wink. От тях може да се хване листериоза, която не е просто стомашно растройство а много опасна зараза, която особено в напредналите месеци може много да увреди плода ! Не знам какво става в ранните месеци, може би просто се загубва  Embarassed...
За рибата, най-добре не повече от 1-2 пъти седмично, и то малки риби, и не хищни риби, защото в тях се натрупва много живак. И няма значение дали са от консерва или не, даже оше по-лошо е от консерва, защото има и разни токсини от обработката  Wink.

# 27
Аз пък ям много круши! Дали има нещо лошо в това?

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Аз пък ям много круши! Дали има нещо лошо в това?
Shocked #Crazy

# 29
Защо толкова се учудваш?

Общи условия

Активация на акаунт