Спешен въпрос към мамите пушили по време на бременността си.

  • 72 835
  • 416
  •   1
Отговори
# 15
  • Germany
  • Мнения: 7 939
С 1вата бременност пушех след 5тия месец по около 7-8 цигари на ден. Синът ми се роди 3050, на термина, антибиотик още не е пил. С тази бременност в момента не пуша и се надявам да устискам до края.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Лекарите казват,че в утробата бебето е ЗАЩИТЕНО от плацентата.Тя пречиства всичко и при бебето не отива нищо вредно.

То ако беше така, защо въобще се говори за спиране на цигари, пиене и т.н. по време на бременност?

# 17
  • Мнения: 9 973
Лекарите казват,че в утробата бебето е ЗАЩИТЕНО от плацентата.Тя пречиства всичко и при бебето не отива нищо вредно.

То ако беше така, защо въобще се говори за спиране на цигари, пиене и т.н. по време на бременност?
да де,ама все пак.....

# 18
  • Мнения: 2 013
Въпросът ми е породен от факта,че съм чувала,че дечицата на майките пушачки се раждат по-рано от термина (7-ми,8-ми месец...)

Не е вярно това!  Naughty
Аз също пуших през бременноста си пък ми погледнете линийката!
И бебка е над 3кг  Hug

# 19
  • Мнения: 197
Не съм пушила но докато лежах в болницата след раждане ,имаше една мама която пушеше по една кутия и отгоре бременна в 9 ия месец след като роди ,бебенцето беше много малко и много повръщаше ,когато се роди му правиха изкуствено дишане и картинката беше ужасяваща .Всичко това го знам защото и двете раждахме секцио а тя беше преди мен и операционната не беше далече всичко се чуваше ,но това е друга тема и не искам да се сещам за този момент .Не знам как може да се пуши толкова много но аз съм против ,да запалиш цигарка две дори и три ама цяла кутия направо е престъпление към малкото човече .Само да отбележа ,че преди да забременея пушех но като видях двете чертички и спрях а сега пак пуша

# 20
  • София
  • Мнения: 1 252
Моя позната, пушеше по около 2 кутии на ден преди да забременее. "Случила" на лекар, който я увери, че цигарите не влияят на бебето и въобще не се постара да ги спре. През цялата бременност пушеше колкото и душа иска, мъжа и също пуши нон стоп. Роди близо месец преди термина - секцио по медицински причини. Детето беше с много лоши тонове. Първите 6 месеца изкара с бебето из болниците. Претърпяха няколко операции. Детето е със сериозни сърдечни и белодробни проблеми. Абсолютно всички лекари след раждането бяха на мнение, че всичките им проблеми с детето са благодарение на отравянето му с цигари. Все още не е сигурно, че детето ще се развива нормално. Като се роди детенцето нямаше 2,5кг. а на 2 години нямаше 8кг. Много е болнаво и покрай него страдат всички роднини и познати.

За мен е висша форма на егоизъм да си подложиш нероденото дете на всички отрови, съдържащи се в цигарите. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 391
Пушех по 2-3 цигари на ден и през двете бременности. Ния се роди на термин 3.400кг., а Андреа две седмици преди термин 3.100кг. Съвсем нормални бебета (което не означава, че прокламирам пушенето) Peace

# 22
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
3450 кг./51 см. - планирано секцио 9 дни преди термин. Както каза лекарят ми - имаше плацента и окоплодни води за още две бебета. Детето ми е здраво. На моя доктор жена му, както казва той, "влизаше в АГ да ражда с цигара в ръка" - 3 деца имат - живи и здрави. На мой колега жена - никога не е пушила - за 10 месеца детето влиза два пъти с бронхопневмония в болница, направи отит и ангина.
Ако можем да не пушим обаче - най-добре. Независимо дали сме бременни или не.

# 23
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Според мен да се пали по 1-2 цигари на ден е едно, но да се пуши по кутия и нагоре си е направо безотговорно и жестоко. Аз лично не съм запалила нито една цигара и през двете си бременности, защото ми се струва нелепо да навиря цигарата и да тровя беззащитното си бебе, зависещо изцяло от мен, но имам колежки пушили по много през бременността си и наистина родиха мънички бебета. А след това не спряха да боледуват от бронхит и пневмонии в детската градина, докато дъщеря ми се разминаваше поне само с кашлица и сополи.
А да се лежи на тая кълка, че плацентата пазела ooooh! е смешно. Не ми се струва нечовешка жертва да се лишиш от едни цигари в името на бебето си. Но в крайна сметка всеки си решава. Tired

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
По кутия на ден е супер вредно и е безотговорно.Аз мога да дам пример за жалост обаче с мои приятелки пушеха по кутия и малко по малко на ден и родиха почти на термин живи и здрави деца.Пушенето не им повлия , но то всеки път гръм не удря  Peace

# 25
  • Мнения: 199
Въпросът ми е породен от факта,че съм чувала,че дечицата на майките пушачки се раждат по-рано от термина (7-ми,8-ми месец...)

Не е вярно това!  Naughty
Аз също пуших през бременноста си пък ми погледнете линийката!
И бебка е над 3кг  Hug

това че при теб и още някои майки не е така,не значи не е вярно

# 26
  • Мнения: 2 013
Въпросът ми е породен от факта,че съм чувала,че дечицата на майките пушачки се раждат по-рано от термина (7-ми,8-ми месец...)

Не е вярно това!  Naughty
Аз също пуших през бременноста си пък ми погледнете линийката!
И бебка е над 3кг  Hug

това че при теб и още някои майки не е така,не значи не е вярно

А ти прочете ли при колко много майки не е вярно?
 Peace

# 27
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Въпросът ми е породен от факта,че съм чувала,че дечицата на майките пушачки се раждат по-рано от термина (7-ми,8-ми месец...)

Не е вярно това!  Naughty
Аз също пуших през бременноста си пък ми погледнете линийката!
И бебка е над 3кг  Hug

това че при теб и още някои майки не е така,не значи не е вярно

А ти прочете ли при колко много майки не е вярно?
 Peace

Е добре, какво предлагаш?? Дружно да признаем, че хич дори не е лошо да се пуши по време на бременност, дори напротив -  защо да лишаваме бъдещото бебе от ежедневна порция никотин и катран.  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 427
Аз пуших по 1-2 цигари на ден,възможно най-леките.За съжаление не можах да ги спра напълно Embarassed Изкарах много лека бременност,родих бързо и лесно,8 дена преди термин,3300кг,50см.
Мисля,че всичко е генетично заложено,но и според мен кутия на ден е заплаха за здравето на бебето.

# 29
  • Мнения: 2 013
Не рекламирам пушенето по време на бременност!
Казвам само че не е така както се говори!
Винаги и във всичко има изключения!
Без нерви!
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт