Писна ми

  • 4 712
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 062
Аз не разбирам, защо пък някой чааак толкова се дразни и нервира. Съветите са непоискани - добре, но не са злонамерени. Чак да се истерясва, да се стреля по форумите, да се караш с хората Rolling Eyes. Не го разбирам това. Когато ми дадат съвет или ми направят "забележка", ако преценя че си струва да си обяснявам доводите - правя го. Ако преценя, че човека така или иначе няма да се опита и да ме разбере, казвам  "добре" и толкоз.

# 46
  • Мнения: 1 674
отдавна съм ги надживяла тези неща,че пък чак и да им обръщам внимание.

# 47
  • Мнения: 1 763
Дразня се, особено когато съветите не са от добро чувство, а с цел съветващият да се направи на важен и да наблегне на факта, че майката не умее да се грижи добре за детето си. Какъв друг смисъл може да има примерно постоянното натякване от една комшийка да си разхождам детето само в квартала, защото въздухът бил по-чист или убеждението на една баба в парка, че трябва да поискам малко "Зрънчо" от едни по-големи деца, защото детето ми, тогава на 4 месеца, ги гледало и му се ядяло. Аз изглеждам по-млада, отколкото съм и най-редовно разни бабички и съседки ме тормозят. Обикновено не им обръщам внимание, когато съм в заядливо настроение отговарям нещо от рода- " Вие наистина ли сте правила такова нещо с децата си? Ужас, как са оживяли" или " Доколкото знам, едно време майчинството е било много малко, после за децата са се грижили бабите. Явно затова давате толкова неадекватни съвети- просто само сте родила деца, без да ги гледате". Обикновено съветващият в такъв случай е толкова изненадан, че нищо не отговаря.

# 48
  • Мнения: 790
Слушам всички съвети които ми се дават, но правя само това което с таткото преценим за добре. Бебето е наше, решението е наше!!!

# 49
  • Мнения: 506
 Лично аз ИГНОРИРАМ съветите! Честно казано ми е писнало от съветите на хора,  било то близки, които не гледат детето ми!И аз мога да давам съвети, но като не познавам детето и държанието му добре си трая! Peace

# 50
  • Мнения: 2 448
Научавала съм и полезни съвети. В крайна сметка майката сама си преценя как да постъпи.
Да не мислиш, че от тема във форума получаваш само най доброто?  Wink

# 51
  • по света
  • Мнения: 1 587
До сега никой не си е позволил да ми дава съвети,сигурно съм много страшна  Joy

# 52
  • Мнения: 1 195
Някои си мислят, че го правят добронамерено. Изслушвам, после си правя това, което усещам, че е най-добро за моето дете. Общовалидни истини за гледане на деца няма.

 Peace

# 53
  • Мнения: 422
на мен ли4но ми се прави забележка само от свеки за захранването,4е все още не съм заместила кърмене,ако съм я 4акала да си отвори устата сама нямало да стана и тем подобни(позволих и да я нахрани 2 пъти и 1 тъпкане в малката и усти4ка падна :shock:4е малката имаше 4ак в носа)-оба4е аз се ядосвам и не мога да я игнорирам не знам защо :bad-words и все се старая ама да видим до кога(допълнение-тя е много добър 4овек,оба4е явно толкова много иска да гледа малката 4е няма търпение за вси4ко)

# 54
  • Мнения: 1 629
Много се дразня, когато някоя непозната жена започне да ми говори, я по трамвая, я в магазина! Айде , ако е роднина какво можеш да му кажеш - нищо! Ама да ми говори непозната жена в трамвая как до 3 годишна възраст трябва да ставам през нощта и да му прибирам ушичките.. и да внимавам много, защото са започнали да се изкривяват... или пък да му купя по-широка шапка, защото тази се отбелязвала на главичката и всякакви такива! Това ме дразни!

# 55
  • Мнения: 400
Проблемът идва от теб/вас, не то околните  Wink Околни, дразнещи ни с много неща, винаги ще има.Който няма акъл да им се връзва, да пише подобни неграмотни постове и да скубе коси - ами няма кой да ги успокои  Grinning
бЛОНДИ АКО НА ВСИЧКИ ОТГОВАРЯШ ПО ТОЗИ НАЧИН ПО ДОБРЕ НЕ ПОСЕЩАВАИ ТОЗИ ФОРУМ.АКО ВЪВЕДА НОВА ТЕМА ПО ДОБРЕ НЕ МИ ОТГОВАРЯЙДоста неща научавам от този форум но не и от отгговори като твоите. newsm10

Браво Bebe_hristian Hug
Според мен се справяш чудесно с казването направо!:)
Аз лично си казвам направо, на съвсем непознати не реагирам абсолютно по никакъв начин-пренебрегвам ги тотално без да се ядосвам.
А да ти кажа нашия тати е цар по гоненето на навиращи се в детето хора-така си има го тръсва "не го пипайте по лицетп/ръцете", хич не му пука, за което евала, аз съм малко повъздържана,а не трябва!
Чудя се ако на същите възрастни някой им се навира така или ги пипа по лицето без даже да ги познава как ще им е...абе недосетливи хора /виж колко съм тактична само Laughing/

# 56
  • Мнения: 400
Пак забравих нещо:) За кърменето свеки подмяташе псотоянно как "трябва вече да спирам, че така не можете да го оставяте на мен", един път-два пъти и на третия пространно й обясних, че детето ще бъде кърмено до когато аз реша и нейното удобство е последната ми грижа-най-важно е да имам здраво бебе, ан което съм дала най-доброто което имам:)
Та така, който смята, че може да дава нежелани съвети за нашето дете, може само да ходи да се  #2gunfire

# 57
  • София
  • Мнения: 537
оооох аз се правя, че слушам и кимам с глава ама хич и не чувам кво ми говорят. Свеки се опитва ама като видя че аз си правя квото съм сметнала за добре и не съм въвела нито един от нейните"съвети" и спря да се меша.
Дразни ме, че ако имам някакво притеснение за бебка тя се прави на по заинтересована от мен като че ли аз седя и не търся решение на проблема.
Не се ядосвайте.
РАЗНИ ХОРА-РАЗНИ ИДЕАЛИ.  bouquet Hug

# 58
  • Мнения: 2 960
Майката има пълнато право да си взима всяко решение за бебето -както сърцето и подсказва.Иначе съвети от хора винаги ще се намерят.Важното е да се претеглят ,прецизират и да се използва само това ,което всяка майка мисли и чувства ,че е най правилно за нейната рожбичка!!!

# 59
  • Мнения: 1 103
Не им обръщай внимание и хич да не ти пука  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт