Отговори
# 45
  • Мнения: 781
Честит мъж на закобако!



Честит празник на всички студенти!




# 46
  • Мнения: 1 152
Честито на zakobako момченце! Много радост да ви носи, да е жив и здрав!

Честито на настоящите ни студенти, много празници ви се събират този месец!  Joy

Didi* аз си намерих Либеро на новородени, но пък сега се притеснявам дали не са малки - взех ги за родилният дом. За Памперс чета повече негативи....

bubabo и мен само ме проверяват. hahaha

Аз нямам никакви признаци за раждане, а уж трябваше да съм родила вече....бля-бля. А и мисля повече да не ходя на ЖК, а само да си правя запис на тоновете и просто да чакам. Изключително спокойна съм - чудя се как го постигам... newsm78

# 47
  • Мнения: 22
Честит син на Закобако! Да е жив и здрав и най-послушното джудженце на Дядо Коледа   People Santa santa2

Шушинка, с  нетърпение чакам твоя разказ   bouquet

Момичета, всички така сме се разбързали да родим преди празниците, че ако се случи така няма да си имаме истиснки Коледни бебчета  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: X
Привет!
Честити ни нови бебчета, успех и на днешните мами!

Аз да докладвам, още съм с корем. Контракции колкото искаш, ама никаква работа не вършат. Утре съм на лекар, да видим хемоглобина колко още е паднал. Подозирам че доки ще иска да предизвикваме. Каквото реши, уморена съм вече много и искам да се раждаме. Ако бебка тръгне сама, няма да се разсърдя.

# 49
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте Simple Smile

Честито на новите мами! Wink
И на всички студенти по душа, коиот празнуват днес  Laughing

...
Искам да питам обебелите се мами за памперсите. Не мога да намеря Либеро 1. Има ли смисъл да продължавам да търся или да взема Памперс или пък може да взема Либеро 2? Аз съм взела един пакет на Памперс за всеки случай, но ми се искаше на Либеро да намеря.
И още нещо за чая с копър - тъй като аз не искам да му давам вода в началото, този чай не му ли идва в повече като водата(да му надува излишно коремчето).
Благодаря ви Simple Smile

Диди, аз забравих ада споделя, че не съм много доволан от Либерото единичка. Оказа се, че Pampers единичка са по-мекички от Либерото, за моя голяма изненада. От либерото ни се разрани пъпчето, та се наложи да слагам лепенки и марли, докато заздравее.
Най-доволна съм от Huggies newborn - до днес ползвахме единичка, сега сме взели двойка. Мога да ви ги препоръчам с 2 ръце - много са мекички и добре попиват, за момента оставаме на тях Simple Smile

За чайчето - аз давам по малко, когато плаче между храненията, защото трябва да има интервал поне 2 часа между кърменията, заради коликите... За 24 часа изпиваме 60-80 мл., но чая започнахме около 8 ден, когато стомахчето вече е по-големичко Simple Smile
Ако нямате колики - съвсем спокойно може да си го спестите, аз така бях планирала, но уви...  Laughing

# 50
  • Мнения: 14
Миличка дружинка,

Не успявам да пиша, докато изчета новинките и айдееее моята лейди вече ме е притърсила Laughing Laughing

Имам един проблем маминки, така ми се разрани едното зърно от кърменето, че вия от болка докато захапе малката, и се притеснявам вече, щото стана 1 седмица и не минава. Не смея да й давам на шише кърма, като се сетя колко трудно се захранихме на 3тия ден и се притеснявам да не се отбие..  Мазах Гармастан, сега мажа с Лайка и Лансинокс,  но нещо няма оправия Cry Cry  По тези въпроси към личната моя доки или към педито да се обръщам....

Иначе Сасано, аз ползвам Либеро за новородени още, и повече ми харесват от Памперс. Памперс са по-мекички и по нежни, но на този етап ни пропускат и най-малките, Либерото по-плътно и по-твърдичко ни приляга, после може би ще сменим на Памперс.

Ех, пропуснах да честитя на всички нови мамчета, живи и здрави да са те и малките им съкровища, стискам палци и кураж за тези, които още са в очакване. Не бойте се, няма нищо страшно Peace

Ние май вече имаме нещо като колики, но ни разминава бързичко, и за сега не съм й давала нищо на моята кукла. Предписаха ни известния Еспумизан Л на капки, но ще видим. Имам чувството, че моята кърма е много слабителна, нали се наливам с кво ли не за моя запек, и поне нея я разхлабвам редовно. Нямаме празен памперс, и коликите ни отминават за минутки, като си ачкаме редовно!
Поздрави и усмивчици на бебешките и мамините личица!!  

# 51
  • Мнения: 781
San4es, аз моите сама ги разраних първия път, но ми помогна много дефламола. За 2-3 дни бяха като нови Simple Smile Опитай.

# 52
  • София
  • Мнения: 3
Честито на студентите днес!

Честито и на новите мами от последните дни!

При мен добрата новина е, че бебка се е обърнала вече в подходяща позиция за раждане Simple Smile защото последните пъти лекарката все ми казваше, че не е в добра позиция и можело и секцио да се наложи. не знам да се радвам или да се страхувам.

Иначе много ме мъчат болките в стомаха и постоянното желание да повърна. Просто е ужасно и не спира!! казах на лекарката, а тя чак се учуди и започна да ме увещава, че не можело така да ми се повръща в 9тия месец. съответно нищо не ме посъветва, за да се избавя от тази мъка... Аз ли нещо не съм наред? вече дори не знам, може би не са киселини, а просто ми се повръща.
та с всяка добра новина и по нещо обезпокоително. Ама аз съм си такава - за всичко се тревожа....

като гледам снимките на бебоците от първата страница и направо ми се разтапя сърцето!

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 302
Моята госпожица пък отказа да суче и на мен ми бяха разранени зърната. След два-три дни борба се изцедих и я нахраних. Добре че дойде майка и ми даде идея да пробвам със силиконови зърна, така тя си суче без проблеми и зърната ми се оправиха. Нещо не и харесва да суче директно от мен.
Bubabo, спокойно, не се впрягай, ако те изнервят не отговаряй на телефона, ще излезе бебока, дано да е по-скоро и ти да се успокоиш. Стискам палци.

# 54
  • Мнения: 0
Ох мамчета като ви чета и виждам себе си!И аз искам вече да излиза моето слънчице и да си го видя,ама то не иска.Раничко му е още,ама няма да му се разсърдя!Вече съм готова с всичко-изпрано е,изчистено,само ми остава гладенето,ама тъй като не съм му фенка ще оставя тази работа за бабите!Хем и те милите имат голямо желание да помагат!
Стискам палци на всички,които им предстои среща с малкото човече днес!

# 55
  • Мнения: 399
San4es, аз моите сама ги разраних първия път, но ми помогна много дефламола. За 2-3 дни бяха като нови Simple Smile Опитай.
Точно това щях да пиша!  Peace Дефламола ми помогна много и на мен!  Peace

# 56
  • Мнения: 255
Здравей мамчета Simple Smile
Честито на всички прекрасни майчета, които си гушнаха бебенцата през последните 10 дни... че аз последно се включих на 27 ноември (май).
Бебо рита, контракции има, но се надявам да докараме до датата на секциото Wink че в събота сме на фирмено парти.
Честито на всички именници от Никулден, на бургазлии, банкери, рибари и моряци. Аз от години съм свързана с морския транспорт и много уважавам този професионален празник.
Тази седмица ми е офанзивата по стягане на багажа на бебо - пране на дрехи, нареждане на шкафчета... покупки на всичко необходимо.
И аз последните нощи си спомням сънищата.. все разни неща свързани с бебо и раждане.. последния беше че съм много слаба на изписването (мечти, мечти) ...
И другата новост е нервен стомах... и като следствие - разстройство... Чудя се дали от контракцииите не правя разкритие.. ама бебо е високо и е разположен хоризонтално, доколкото усещам по време на контракци...
Сори, хвана ме словесна диария... млъквам.

Момичета, за разранени зърна - много мазане с кремове за заздравявне, а също и силиконови зърна... както вече са казали и преди мен.

# 57
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен! Не съм влизала от 2-3 дни и се възползвам да честитя на всички новообебили се мами! Да са ви живи и здрави бебоците, да папкат и да слушкат, за растат щастливи и безгрижни!

Честит Никулден на патерици на всички именници и на всички с професионален празник!

Днес честит студентски празник![/b]


Аз допреди малко гладих. В петък тъкмо се успокоих, че съм изпрала всичко и остава само гладенето и естествено в събота купих още неща. Ще трупам до края на седмицата и ще си сложа вето, защото то иначе няма край...

Най-после избрахме количка - Loola на Bebe Confort. От всички, които гледах е най-лека и компактна и най-лесна за ежедневно сгъване и разгъване. Докато изберем обиколихме няколко от големите магазини, където има различни марки и не мога да ви опиша какво дърпане и сецане падна, за да ги събере или разгъне човек. Мислех, че ще си родя от зор! Докато при тази става с 1 движение и 1 ръка. И което беше най-важно за мен - само на Bebe Confort и Chico зимните кошове са пригодени за укрепване в колата (с коланите). При всички останали марки бебето трябва да се мести от кошницата за кола в зимния кош и човек да мъкне всички атрибути, което е най-малкото непрактично. Избрахме Bebe Confort пред Chico, защото Chico в момента не внасят допълнителните адаптори за закачане на коланите и никой не се ангажира със срок кога ще ги имат налични.

Ето това е - дадох пълен отчет!

Хубав ден и успех на всички, на които раждането все още ни предстои.

# 58
  • Мнения: 429
Сасано, не остана...Пожелавам ти много късмет и прекрасна среща с малкия човек:о)
А знаеш ли в ОБ как се ползват памперсите..В Шейново трябва да занесеш опакован плик, който няма да ползват за твоето бебче (може и като ви изписват да го занесеш)...Или можеш да си занесеш и единични памперси, които са си за твоето бебче?

# 59
  • София
  • Мнения: 308
Abel, благодаря за отговора!  bouquet
Аз тъкмо сега се прибирам и намерих Либеро 1 в Бебелан, та ще пробваме и едните и другите пък ще видим, но кое ще се спрем. Гледах ги тези Хъджис, ама като нямах представа дали са хубави, не взех. За чайчето и на мен не ми се иска да давам и дано да не се налага.

Аз направих страшна алергия и аз незнам от какво. Доки казва, че е от козметика, ама аз не съм сменяла нищо, та сега си накупих на Себамед и дано да се оправят нещата, че е нетърпимо. Приятелки ми казват, че в края на бременността и те са имали такава алергия и се надявам, като родя да отмине, ама знае ли човек.

Общи условия

Активация на акаунт