Вашето мнение за ограничаване на тютюнопушенето е важно

  • 4 973
  • 144
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10
Нищо лично, но това за двата вида заведения е направо смехотворно. Значи какво, излизате компания, и се сбивате на входа на бара дали да ходите в бар за пушачи или в бар за непушачи  Joy Може би трябва да си контактувам само с непушачи, защото така или иначе няма да можем да си прекарваме времето заедно. Защо да не направим и служебните сгради 2 вида, да мога да си избирам работата според това дали се пуши там или не  Wink

Всички знаем, че пушенето е вреден и изключително безсмислен, вреден и скъп навик. Колкото по-неудобни са условията за пушене, толкова по-малко пушачи ще има - е не е ли това целта? Да не говорим колко егоистично е да правиш околните потърпевши от своите слабости.

Тук от години не се пуши на обществени места. В студентските общежития също - хората си излизат на терасата. От 3 години съм тук, и нито веднъж не ми се е случило някой пушач да почне да се оплаква, че видиш ли не го оставят да си дими, където си иска.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 623
Нищо лично, но това за двата вида заведения е направо смехотворно. Значи какво, излизате компания, и се сбивате на входа на бара дали да ходите в бар за пушачи или в бар за непушачи  Joy Може би трябва да си контактувам само с непушачи, защото така или иначе няма да можем да си прекарваме времето заедно.

Смехотворно  Shocked Shocked Shocked
Защо да е смехотворно ???
Ти пък що си мислиш, че аз ще влезна в заведение
дето не се пуши ??? Ми няма да влезна и пак
компанията ще е разделена  Naughty
Аз без ресторанти и кръчми мога.
Събираме се цялата компания на вила и точка.
Голям праз, че няма да стъпя в заведение.
Още по-добре бих казала.
Така няма да има опастност някой пиян НЕпушач да ме затрие !
Айде не ме карайте да ставам вулгарна щото вече до гуша ми
дойде тая полемика  ooooh!

Направо предлагам да се пусне петиция,
да се затворят, сринат, изравнят със земята
всички тютюнопроизводители по света !!!
Няма цигари - няма пушачи  ooooh!

# 92
  • Мнения: 2 759
...Направо предлагам да се пусне петиция, да се затворят, сринат, изравнят със земята всички тютюнопроизводители по света !!! Няма цигари - няма пушачи  ooooh!
                          Това е смехотворно (да вляза в духа на тематаMr. Green. Пушач без цигари - жив дявол  Twisted Evil. Затова е редно като се затворят производствата, пушачите към момента да бъдат застреляни. Да не преживее случайно сивата икономика златен век  Whistling.

# 93
ако не са виновни пушачите за нещо, ще са помиярите по улицата и обратно  Grinning
за сладкарниците, общите офиси и различни недобре вентилирани помещения съм съгласна - никой не е длъжен да ми диша дима. а спирките - ок, стоят си пушачите от едната страна, непушачите от другата и всичко е наред.
само да не се получи забавната картинка от не си спомням коя цивилизована държава, за която ми описваха. тъй като е забранено да се пуши в бара и да се пие на улицата, едната ръка с цигарата се протяга навън през прозореца, а другата, държаща чашата, си стои вътре. идилия!

# 94
  • Мнения: X
Първият ми спомен при кацането в САЩ бе кристалният и чист въздух, неописуемо приятно!
Първият ми спомен при кацането в България е воня на цигари, дим и дървени въглища. На летището още!


Не мисля,че трябва да идеализираме чак толкова.
Не мисля, че е вярно написаното.
Може би на пистата ти замириса на цигари, защото някой на терминала е запалил. Ева, това е несериозно.
Гери, доколкото знам с Ева сме съгражданки. В нашия град рано сутрин, а и когато и да било, като отвориш прозореца те блъсва миризма не на чист въздух,а  именно на въглища....пре зимата де. През лятото вони на други гадости. Не веднъж са летели сажди във въздуха. Така, че не е като да не е вярно написаното от Ева. Не знам за летището, но у Заарата много се усеща. Но това май е отделен проблем.... Tired

# 95
  • Мнения: 2 673
В маршрутките се пуши на ЗАТВОРЕН прозорец, няма по-гнусно нещо от това...и дори при забележка на шофьора не му пука..ИЗроди мръсни..
Това за два типа заведения ми се струва неосъществимо. Как един индийски ресторант ще е за непушачи, а друг \ако има въобще такъв\ ще е за пушачи. Пълна измишльотина. Вече доста заведения са с добра климатична или както там се казва инсталация и не ми пречи това, че до мен пушат. Повече ми пречи мръсния софийски въздух.

# 96
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Но тук е чист и лек въздуха, не заради хибридните коли (това вече е несериозно, имайки предвид... много фактори), а защото просто не мирише на цигарен дим - просто е!
Извинявай, но не е просто. Смешно е.
Въздухът по улиците бил чист и свеж, защото не се пушело по тях?!
Хъх.

По принцип според мен ето това е разрешението:

В страната, където живея детските площадки са доста уредени, по принцип оградени и вътре не се пуши - който иска, излиза зад оградата. Под навесите на спирките не се пуши, заведенията са разделени за пушачи и непушачи. Като влезеш в заведение, пепелникът не стои на масата, ако пушиш и си в отделението за пушачи, си го искаш, келнерът го носи. По офисите и учрежденията също не се пуши - има си специални места или излизат навън.

И в момента има заведения с много добра климатична инсталация така, че и до теб да пуши човек на същата маса, просто не се усеща, ама грам. Ето това е стандартът, който трябва да се търси - ако заведенията са смесени - за непушачи и пушачи, то частта за пушачи да е с мощни инсталации. Въпрос на добре проектирана ОВИ инсталация и на малко повече вложени пари, които си струват.

Аз съм бивш пушач и отлично знам колко голяма е разликата с или без цигарен дим.
Но изпадане в крайности и замеряне с епитети освен не много добра култура, друго не показва и със сигурност не носи нищо от полза.

# 97
  • Мнения: 14 654
В страната, където живея детските площадки са доста уредени, по принцип оградени и вътре не се пуши - който иска, излиза зад оградата. Под навесите на спирките не се пуши, заведенията са разделени за пушачи и непушачи. Като влезеш в заведение, пепелникът не стои на масата, ако пушиш и си в отделението за пушачи, си го искаш, келнерът го носи. По офисите и учрежденията също не се пуши - има си специални места или излизат навън.
Точно това исам аз, а и повечето непушачи, явно е нормалното положение  щом някъде вече са се сетили, а и са го направили да е така.
Деканът на факултета, който завърших, се оказа много строг в това отношение и не само въведе забрана да се пуши вътре във факултета, но имаше и санкционирани заради неспазването. И студенти, и преподаватели пушат навън и не протестират, защото са разбрали, че правилата се спазват.

# 98
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Първият ми спомен при кацането в САЩ бе кристалният и чист въздух, неописуемо приятно!
Първият ми спомен при кацането в България е воня на цигари, дим и дървени въглища. На летището още!


Не мисля,че трябва да идеализираме чак толкова.
Не мисля, че е вярно написаното.
Може би на пистата ти замириса на цигари, защото някой на терминала е запалил. Ева, това е несериозно.
Гери, доколкото знам с Ева сме съгражданки. В нашия град рано сутрин, а и когато и да било, като отвориш прозореца те блъсва миризма не на чист въздух,а  именно на въглища....пре зимата де. През лятото вони на други гадости. Не веднъж са летели сажди във въздуха. Така, че не е като да не е вярно написаното от Ева. Не знам за летището, но у Заарата много се усеща. Но това май е отделен проблем.... Tired

Съгласна съм, че има места в България, където въздухът не е хубав, но това не се дължи на цигарения дим от пушачите.
И ще ме извинявате, ама да ми се кажа, че в Америка на летището е чист въздухът, щото видиш ли нямало там пушачи,
пък на българското летище като се отворела вратата на самолета и те лъхвало на цигари, защото всички пушели.
Е, не по-голяма глупост от това няма.
То бива бива да милеем, да рисуваме нереалистични картини и да си даваме г...з...а за Америка, ама нека да приказваме приказки поне малко вярни и не толкова смешни и глупави.

# 99
  • Мнения: 196
Здравейте на всички.Аз знам,че вероятно ще ме нападнете заради това,което ще напиша,но както се казва в заглавието на темата ''Вашето мнение за ограничаване на тютюнопушенето е важно''.Аз съм пушач,намирам за нередно това,че в заведенията-например,няма или поне в повечето няма отделна зала или място за непушачи.Ами примерно на едната маса пише непушачи а на съседната пушачи.Това е наистина глупаво.Не можем да заведем децата си даже на пицария ,защото навсякъде е димилник.От друга страна е много неприятно да влезеш при някой чиновник и трудно да намериш бюрото му от дима вътре.  Ограничаването на пушачите е също дискриминация.Пушенето е въпрос на личен избор,както и пиенето и много други вредни и не толкова вредни навици.Защо например аз да не мога да отида някъде само защото не се пуши,а непушачът има право да ме ограничава.Аз също съм човек и имам право на личен избор.Вярно е  че пасивното пушене е не по-малко опасно,но все пак защо трябва да е така.Има и други начини незнам аз поне се чувствам така.

# 100
  • Мнения: 502
    Да се забрани тютюнопушенето навсякъде. Никакъв компромис за пушачите,ама никакъв. Това е положението!

# 101
  • Мнения: 14 654
Защо например аз да не мога да отида някъде само защото не се пуши,а непушачът има право да ме ограничава.
Непушачът нямаше да иска да те пграничава ако не му натрапваше цигарения си дим навсякъде. Все някякви ограничения са необходими, всеки нормален човек ще се съгласи. Заведенията задължително трябва да имат отделни зони за пушачи и непушачи и ако в момента не е така, не са виновни пушачите, а тези, които трябва да контролират това нещо и да налагат глоби. Нямам проблем да не влизам в задимени лисичарници, но как да накарам пушачът да не пуши срещу детето ми или до мен?

# 102
  • Варна
  • Мнения: 1 423
    Да се забрани тютюнопушенето навсякъде. Никакъв компромис за пушачите,ама никакъв. Това е положението!

Евала. Амин.

# 103
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз пуша. Смятам, че скоро ще престана. Абсолютно ЗА съм забраната да се пуши в административни сгради, на улицата, по спирки, гари, летища (съответно големи глоби). Но не и в заведенията. Заведенията са за това- да се пие, пуши и евентуално яде. Мамата с детенцето да си поръча пица по телефона или да вземе да спретне една в домашна обстановка (ако не е супер некадърна). това от една страна.
От друга страна-
Шофьорите на маршрутки пушели, ми придвижвай се с градски транспорт, лимузина с шофьор, хеликоптер или просто се телепортирай! ТИ проветри ли си палтото от миризмата на пържен лук, преди да се качиш в маршрутката?!~  Sick Всеки ден има по една такава с космато смърдящо палто в близост до мен и съм благодарна ако шофьорът запали цигара, та да престана да дишам на 50%.

# 104
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
........
 Заведенията задължително трябва да имат отделни зони за пушачи и непушачи и ако в момента не е така, не са виновни пушачите, а тези, които трябва да контролират това нещо и да налагат глоби.
.....
Имаше такива заведения. Собствениците се отказаха от залата за непушачи, защото тя просто беше празна. Непушачите в компанията нямаха нищо против да седят на една маса с пушачите. Стигна се до там, че в заведението да няма места, а цяла зала да стои празна. Съжалявам, но ако аз съм собственик и непушач да съм, ще предпочета да ми е пълно заведението, а не да връщам клиенти, защото едни места трябва да стоят празни.
Сигурна съм, че и ако ограничат абсолютно пушенето, доста хора ще фалират, а може и на протест да излязат.
Преследването на наркотици е най-ефективно, когато се започне с производителя, никой не гони обикновения наркоман потребител.
Искайте забрана за производство. Що не предприемете такава акция. Пушачът пуши, когато има, когато няма - няма.

Общи условия

Активация на акаунт