Мога ли да редувам АМ?

  • 5 516
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 734
Именно.Фризолак и Фризовом са млека от една марка и от прозводителите са направени така,че да могат да се смесват,за да може едното да омекотява ефекта на другото при нужда.Но смесване на различни млека от различни марки-не Naughty

# 31
  • Мнения: 15 379
Аз не виждам проблем, ако детето ти е над годинката обаче! Моето мнение е, че тройките са обикновени, пълноценни млека и оттук не мисля, че има проблем с редуване на марките. За да си сигурна обаче, посъветвай се и с твоя педиатър.
Виж и тази тема (някои хора, които са ти отговорили са написали противоположно мнение, също така крайно категорично, на друго публикувано в тази тема) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353226.0


П.П. И аз редувам млеката, изпива 3,4 кутии Лактана 3 и давам Розов Хипп, и обратно.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако детето е над годинката не е проблем.

# 33
  • Мнения: 117
Отново се опорочи тема без никакво основание. Всеки има право да изкаже своето мнение без да е необходимо да го налага. А този който пита да си направи заключенията и да постъпи както смята за най-добре. Всяка майка би направила най-доброто за своето бебе.

абсолютно не  Naughty и писаници от рода "моите приятелки" са несъстоятелни. има педиатри за целта, а аз не съм чула за такъв, който да препоръчва даването на два вида АМ.
Фризовом и Фризолак са на една марка и доколкото си спомням от постове на педиатри тук във форума, те всъщност се смесват, тъй като едното регулира стомаха и е против повръщане, тоест има лечебен ефект. цитирам по памет, който иска да потърси точните препоръки, които бяха писани.

Изказвам личното си мнение и това на моя педиатър. Няма проблем да се РЕДУВАТ две марки млека. Още повече щом детето ги приема добре.
Каква е разликата ако две млека са от една и съща марка. Още повече Фризолак и Фризовом. Че те и Аптамил и Милумил са на един производител. Значи за едните може за другите не може. Щом са Фризолак може. Че те педиатрите други млека дали познават?
Цялата тази истерия по смяната на млеката, по редуването според мен е насадена от "зомбираните" от НАН и Фризолак педиатри, които си получават "своето" за да предписват млеката им.
Има безброй теми по въпроса във форума. Не е само мое мнение.
Също ще цитирам ПРИЯТЕЛКА  на която детето пие Аптамил, която е станала неволен свидетел на разговор в поликлиниката между две педиатърки - "Ех как да го предписвам тоя Фризолак, като после ще трябва да минава детето на Фризовом".
Аз лично никъде в Европа не съм срещала Фризолак или каквото и да е там подобно мляко.
Всички останали млека - Аптамил, Хип, Лактана, Нан ги има по цяла Европа. Изводите да си ги направи всеки сам. Лично съм против Нестле.

Отново се опорочи тема без никакво основание. Всеки има право да изкаже своето мнение без да е необходимо да го налага

# 34
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Аз също не виждам проблем да се редуват млеката щом става дума за голямо дете, дори на тази възраст много деца вече ги хранят с кисело мляко а то къде е по вредно от АМ според педиатрите.
А и детенцето яде вече и много други храни предполагам така че се съмнявам на тази възраст да яде повече от 3 пъти на ден АМ.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 734
Майката пита за млека тройки,предполага се,че детенцето е най-малко над 8 мес. и не би трябвало да има проблем.А за марките млека,майката пита за Аптамил и Лактана,а не за Аптамил и Милумил все пак.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 337
Айде пак се хванахте за гушите...  Shocked


Давайте го по-ведро...Жената просто попита... Naughty


Сетих се да добавя,4е на теб самата ще ти е по-лесно ако се придържаш към една марка- ще можеш да купуцаш кутии на куп и ще пестиш финанси  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 3 034
Каква е разликата ако две млека са от една и съща марка.

има общо със състава на млеката и структурата на белтъка. и както е писано по-нагоре, майката пита за млека на различни марки, и то давани в един ден. а това според всички педиатри, които аз съм чела е твърдо непрепоръчително. с тази разлика, че тук важи за деца под годинка. ина 8, и на 9, и на 10 месеца - все важи.

# 38
  • Мнения: 4 307
Аз не бих смесвала поради риск от отключване на алергия.

# 39
  • Австрия
  • Мнения: 143
ние сутрин пием Аптамил 3 ,а веЧер Аптамил лека нош (gute nacht)

# 40
  • Мнения: 391
Не е добре  да се сменя млякото на бебето,освен ако не е наложително.
Има опасност от алергии.
Ако детето е навършило годинка - няма проблем да се дават различни адаптирани млека.

# 41
# 42
  • Мнения: 308
Аз съм редувала две млека но не всеки ден , а през месец. Като и омръзваше Фризо и давах на Хумана. А когато започнахме АМ сменихме почти всички марки докато нацелим това което й допада.

# 43
  • Мнения: 183
Моята бебка е на два месеца и от почти месец по съвет на педи сме на две млека: Аптамил и Фризовом, като ги редувам едно ядене едното, следващото другото и така. От днес вече ни оставиха само на Фризовома!
p.s. да отбележа, че имахме проблем с акото и затова ни предписаха това менкане на млеката

# 44
  • Мнения: 31 254
Не бих смесвала две млека, а и няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт