Колко часа на ден прекарвате в игра с детето

  • 4 280
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
Никога не се занимавам с домакинска работа, когато е буден. Всъщност той е много самостоятелен, занимава се сам, но на пода, не иска да стои в кошарата и не мога да си представя да го оставя сам да беснее в стаята, а аз в кухнята да мия чинии примерно. Иначе общите ни игри са ходене за ръчкички из апартамента, той да върви към мен и накрая да се гушнем, да бутаме колички, да се крия зад пердето и да викам "бау". Също така обожава да вади дрехи от шкафовете и да ги влачи из целия апартамент.

# 16
  • Мнения: 320
През седмицата (понеделник-петъх) не ми остава много време за игри - може би около час - час и половина се занимаваме с различни неща. В събота през деня е при баба си и пак толкова играем - остава една неделя през която гледам да наваксаме.
И при нас е така. През седмицата - на работа, на градина. Вечер времето е малко и не стига за  игри. Обикновено сама си играе докато аз сготвя и поизчистя. Но събота и неделя са нашите дни за забавления и гледам да ги използваме пълноценно.

# 17
  • Виена
  • Мнения: 725
Честно казано не си играем много-много, защото на него изобщо не му е интересно да прави каквото и да е с мен. Предпочита  да се катери по стълбите и мебелите, да тича, да отваря шкафовете и да вади каквото намери, да включва и изключва тв-то и всякакви подобни дивотии. Ако се опитам да го сложа в скута ми, за да му прочета книжка, например, моментално става и ми бяга. Понякога редим кули, ама бързо му обръзва. Често играем на гоненица и криеница, ама с шкембака ми е малко трудно да тичам, та в крайна сметка не си играем толкова, колкото ми се иска. Но понеже е голямо диване, трябва постоянно да го наглеждам и рядко успявам да свърша каквото и да е.
И моето диваче е същото  Blush.Понякога се чудя от къде взима толкова енергия за всичките тези дивотии които измисля  ooooh!.Поне се отучи да пуска котлоните на печката,а аз да оставям неща по нея  Flutter.
Когато започна да му пея песнички,той ми вика "тихо,не икам " Mr. Green.
Обича да му се обръща много внимание,но общо взето да се полигави и поглези  Heart Eyes.

# 18
  • София
  • Мнения: 395
През седмицата часовете ни заедно са малко а времето за игра - оскъдно.
Събота и неделя се забавляваме.По - често пътуваме на някъде,но сме заедно и ни е забавно.

# 19
  • Мнения: 9 052
zависи какво раzбираш игра ? той се опитва да всима участие във всичко ... та в смисъл аz или баща му или и двамата сме нон стоп zанимати с него , когато е буден Hug особено уикендите  тогава и чистим и готвим и редим лего и се пускаме с шейната ...
Преz седмицата или ми помага вечер да сложа масата или да нарежа салата или пък ако не му се помага играе малко сам , понякога обаче иска д аиграя с него, а аz имам работа  newsm78 тогава пускам тв то  Wink

# 20
  • Мнения: 5 940
Домакинската работа обикновено я свършвам сутрин, докато съпругът ми още не е тръгнал на работа. Докато синът ми е буден, цялото ми време е посветено на него. Когато спи, е моето си време.

# 21
  • Мнения: 3 034
аз домакинска работа не върша.
чакам да стане купчина от боклук и я изхвърлям направо. по-лесно е и по-бързо.  Laughing
или направо пускам децата да се поизтъркалят - така хем е чисто, хем си играят.

сега уча голямата да готви, стига се е ослушвала.  очаквам да имам още повече свободно време.  Whistling

# 22
  • Мнения: 3 367
около 3 часа на ден през седмицата,по 8 уикенда. В това се включва къпане,писане на домашни,учене на дом.задължения,паркове-музеи-представления-рецитали-концерти-гости и др.от рода. Готвя 1/седмица докато спят,чистим рядко(баща им),други домак.задължения нямам.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Като се замисля доста време прекарваме в игра. Той не може или не иска сам са се занимава с нещо трябва и аз са съм там. Дори като ходим из детските кътове и аз влизам вътре, че иначе не става. Успявам да си почина само той като заспи на обяд. И то почивката ми е свързана с върщене на домакинките неща. Като се събуди пак си играем до вечерта.

# 24
  • Munich
  • Мнения: 155
Време, посветено само на сина ми (на две години и три месеца е), без да съм разсеяна с нещо друго, имам около час и половина на ден през седмицата. След като го взема от яслата към 16.30 ми се иска времето ми да е само за него, но, уви, чакат ме всички домакински удоволствия. Интегрирам го в каквото мога, сгъване на пране, лепнат е за мен, докато готвя, качен на столче (не сме имали инциденти, но той е кротък, иначе не го препоръчвам  Simple Smile). Доста често си играе и сам, по около половин час. Когато съм свободна четем книжки, редим пъзели, играем с лего и колички, гоним се из къщи, пеем песни, рисуваме, викаме някое другарче за компания понякога... Телевизия никаква при никакви обстоятелства поне до около три години, оттам до училищна възраст макс. половин час на ден. Все повтарят, че качеството, не количеството е важно, т.е. времето, което прекарваме с децата ни, дори да е малко, да е пълноценно, надявам се да е така, защото на мен лично не ми достига и гледам да наваксвам през уикендите. Синът ми иначе изглежда доволен от живота Simple Smile

# 25
  • Мнения: 8 999
Средно ми се събират по около 10 мин. на ден.
Моите деца предпочитат да излязат навън, в градинката, където да играят със своите приятели. Мен могат да ме изкрънкат само да им прочета някоя приказка.

# 26
  • Мнения: 367
Повечето от вас имат по-големи деца, които е по-лесно да ангажираш в някакви дейности - да помагат и т.н. Моят син е на 1 година, още не е проходил и няма как да го ангажирам с каквото и да било. Той иска по цял ден да го водя да ходи и да отваря чекмеджетата, от където вади всичко. Изобщо не се задържа на едно място, ако му показвам книжка или да играем на топка или каквото и да било статично Simple Smile. Аз ходя и по половин ден на работа и честно казано не винаги имам енергия да го забавлявам нон стоп. Относно ТВ - признавам си, че той гледа повече от половин час на ден  Embarassed. Много обича музикалните канали и дори докато играем пускам телевизора като фон. Искам вече да проходи! Много ми е  трудно в този период, останах без кръст. Предпочитам да ходи след мен и да тичам след него, отколкото с това водене....

# 27
  • Мнения: 512
Честно да си призная - не ми остава време за игри. А и той предпочита да играе с баща си, което мен идеално ме устройва  Laughing.
Освен това го насърчаваме да се занимава и сам с играчките си в стаята си, да рисува или други подобни. Докато домакинствам непрекъснато си говорим, но - толкова, повече от това не успявам.
"Моя територия" са четенето на приказки, Никола не иска никой друг да му чете, това си е нашето време. Е, гушкането и лигавенето не влизат в графата "игра с детето", нали...

# 28
  • Мнения: 367
Е то ако говорим за гушкане и целуване, аз го правя във всяка възможна секунда Simple Smile), не го включвам в игрите

# 29
  • Мнения: 3 034
моят син е на девет месеца и всичкото време, в което е буден се занимавам с него. домакинска работа върша най-вече когато мъжът ми се прибере, но не се престаравам. за мен е важно да е чисто, останалото не го мисля особено. сега изпрах, докато спи. играем постоянно. ако готвя - обяснявам кое какво е, как се прави, той се радва на всичко в общи линии. следобяд ще излезем за час-час и половина и така  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт