Немско училище към посолството в София

  • 59 533
  • 194
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 191
Изказвания от типа Една жена каза ..... освен да поставят началото на "градските" легенди друг смисъл нямат. Мое мнение. Преди да се прояви субективизъм при прием /изпит, кандидатстване/ където и да било има малки формалности, които трябва да се спазват, като например подаване в срок на документи и заявяване на желание за постъпване в дадено училище, явяване на конкурсен изпит. Говоренето на немски език /в случая/ не е основен критерии за приемане на детето.
Странно как ли ще кандидатства, ще се яви на изпит и ще пратят писмо с обосновка защо не е прието детето, ако не е спазило условията и всички формалности. newsm78 Моля, все пак не идваме от гората.
Така, че има и субективизъм, след като е посочена такава причина.

# 166
  • Мнения: 105
Всеки четвъртък ги водят някъде в планината - предполагам в парка Simple Smileхраната е вкусна, поне така докладват вечер-
с някакви вкусни сосчета, дребосъците спят на обяд, мият си зъбите, ще разказвам като има нещо интересно Simple Smile

# 167
  • Мнения: 242
запис и от мен , защото ме интересува за детето на сестра ми и след време евентуално и за вики

# 168
  • Мнения: 390
А какво представлява изпита за предучилищна? Знам, че е по немски, ама какво е точно и друго какво се гледа?
Моите деца са на три год и ходят в немска градина, на трудно се отпускат пред непознати, трябва им време, а на изпита предполагам, че трябва да се реагира бързо....не съм убедена дали от тази страна ще се справят като дойде време.
Та всякаква инфо ще ми е полезна.

# 169
  • Мнения: 55
До кой клас е в момента училището, дали има гимназия? newsm78

# 170
  • Мнения: 390
Мисля, че в момента няма, но се предвижда. Най-добре ще отговорят майките чиито деца са вече там.

# 171
  • Мнения: 105
Изпита беше, поне до колкото разбрах - събраха в една стая децата, без родители, само с лелките и немско говореща учителка,
дадоха им да оцветяват сладолед и по между другото са се опитвали да си говорят с тях. Питали са ги за цветовете, как се казваш, как е мече
-елементарни неща. Децата не разбраха, че е изпит.

# 172
  • Мнения: 3
училището ще бъде до 12 клас. Вече имат официално разрешение от Немското Министерство на образованието като следващата година ще е първата със съществуващ 8 клас и тези деца ще са първите, които ще завършат. Държат се немските матури в 12 клас.
След това имат право да кандидатстват в учебни заведения в Германия. Дисциплината фигурира като самостоятелна оценка през цялото време. Децата могат да бъдат оставени да повтарят годината, ако по основните предмети имат немска 4, но повече информация за това можете да получите от сайта на училището в правилника за вътрешния ред.

# 173
  • Мнения: 105
Това е много хубаво, дано се продължи до 12 клас, да не мислим децата.
Моята дъщеря е в предучилищната група - вече почти цяла седмица.
Доста и е трудно, вечер и трябват 2 часа за да започне да си говори с нас.
Снощи каза, че е научила 2 думи на немски - тихо и пазете тишина, което ни зарадва.
Дано се отпусне бързо и навлезе в нещата Simple Smile
Ще ви държа в течение как попива немския в детската и главица.

# 174
  • Мнения: 390
Снощи каза, че е научила 2 думи на немски - тихо и пазете тишина, което ни зарадва.
Дано се отпусне бързо и навлезе в нещата Simple Smile
Ще ви държа в течение как попива немския в детската и главица.

Не се ли предполага да е влязла с изпит по немски, тоест да ги знае вече тези две думи. Шегувам се.

От коя ДГ сте?

И какви са тези лелки? Познати ли са им? На колко години се кандидатства за предучилищна?
Притеснявам се, че моите се спичат от непознати...
А, и сори, че те обливам с въпроси, но една група ли е само? Тоест, ако знаеш, колко деца кандидатстват и колко приемат?

# 175
  • Мнения: 76
Моето дете е също в предучилищната група. Кандидатстват на 5 години. Има и предучилищен клас с 6 годишни.  Учи за приемния изпит 2 месеца 3 пъти седмично с частен учител немски. Не го говори, но знае някои основни неща. От първата седмица в предучилищната се върна с 1 песничка и 1 стихче научено. Ние не сме участвали в ученето (нито аз, нито мъжа ми говорим немски).
Резултатът от пъравата седмица е също, че при всяко ходене до тоалетна пита дали може да отиде, което е супер смешно за нас, но в училището има строги правила как се ходи до тоалетна Simple Smile)).

# 176
  • Мнения: 105
Децата влизат с примерен набор от думи, говори се само немски, ако успеят да се преборят с 50-80 думи, които знаят - ок, ако не
слушат и след няколко дни започват да запаметяват реални думи от реални разговори - това относно въпроса - не влизат ли с изпит.
Децата са различни от нас - ти и аз с 50 думи в чужбина - след 1 месец може и да успеем, но те с всеки следващ ден обогатяват и затвърдяват чутото.

# 177
  • Мнения: 159
Супер е! Дано освен 2 думи и 1 песничка да научат и друго.

# 178
  • Мнения: 390
Благодаря за отговорите!

Мисълта ми е обаче, щом изпита е по немски, не се ли предполага те вече да разполагат с елементарен набор от думи, който да могат да използват на изпита... т.е. нали затова има изпит по езика. Елементарен, елементарен, ако  идват от немска градина, си е бая сериозен.

В същото време, съм сигурна, че не всички деца с добър немски влизат /визирам една майка от форума, която сподели преди време, че идват от Германия и са ги отрязали без обяснения/, а най-вероятно наплива е огромен, защото само немските градини са 5-6. Тоест по какъв критерии подбират децата, имате ли представа?

При много у-ща, децата от съответната ДГ са с предимство, неофициално. Но това у-ще нямат ДГ.

За това ми е любопитно, вие в коя градина бяхте преди това?

Предполагам, че и поведението на самото дете е от значение, ако се спече и мълчи /както към момента моите биха направили Sad/, тоест не съумее да покаже знанията си, какво значение има, че е да кажем супер с немския....

# 179
  • Мнения: 3
много е важно по време на изпита децата да са подготвени,че родителите няма да бъдат с тях и ще ги чакат навън.
 Освен по време на изпита се говори на немски и те трябва да разбират какво се очаква от тях да направят.
Тази година имаше доста деца, които плачеха за мама през цялото време и изпитващите не успяха да разберат дали изобщо разбират немски тези деца. 

Общи условия

Активация на акаунт