Австрия 26 - На партито ела и ти и Дядо Коледа посрещни

  • 21 204
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Ана,
що не каза по-рано за кьсметите,сега сьм толкова оклюмана.. Cry
Много ми се искаше детето да ви види всички и най-вече да говори свободно бг тук на тая земя..
Долче, стискаме палци и до петьк  Wink
нали се отказвате от чистачката?да не стане рьц..недоразумение?

лека

# 16
  • Мнения: 339
Силно се надявам  до неделя болните да сме здрави, здравите - пазете се такива!
И аз мога да остана до края и да се включа в почистването, А украсяващите ако може да ми пратите едно лично съобщение ( за да не го пропусна из навалицата тук Mr. Green) от колко до колко ще сте там, че да пратя мъжа ми  да донесе  елхата.
Аз не разбрах музика трябва ли да се донесе, ако да казвайте докато е време. Gigi за театъра май така си остана предложението, иначе ние имаме един таралеж.
Да ви кажа много ми е странен Стоян как боледува, при 39 Т  , вярно спира да обикаля и си сяда на дупето ама не спира да бърбори, че даже се и смее на разни смешки от филмчетата, на които като е здрав не обръща внимание, обаче  по едно време направо ме уплаши, посиня и почна да трепери и устата му беше синя ама повтаря ам и си хапна (а беше малко над 40 вече  ooooh!) Ама като почва да я сваля, почва и голямото мрънкане, целия свят му е крив и никой не може да му угоди, но падне ли под 38 пак е като здрав кукуряк, само дето задължително държи да участвам във всяка игра дето измисли и няма мърдане, та едва успявам и да ям. А вчера беше най-кошмарно , че и аз още бях с Т, пък той и повръща и се поти, абе пълна програма и сутринта от 5,30 като ме събуди не се спря до четири. Със рев го накарах да загасим лампите и филмите и да поспи малко , че да си почина. У нас е като след война, добре че мъжа ми успя поне да напазарува и измие съдовете, ама сега ме чака голямо разчистване. Оплаках се и аз да ми олекне Embarassed

# 17
  • Vienna
  • Мнения: 266
Добро утро дами
поднасям кафето или 4ая  food010 Coffee
макси бе6е сно6ти с 37.5, zнам 4е тука това не го броят zа температура, но zа мен си е. 4удя се дали не го е надухало, в4ера като го вzех от детската, лелката бе6е отворила проzореца 6ироко, вярно децата бяха в др. ьгьл,но все пак проzореца е доста голям. милия цяла но6т ка6ля, май пак и хрема му трьгна. около нас вси4ки са болни, да се иzолираме ли какво ли, само ни zараzяват.писна ми ве4е. от др.страна Макси мн се кефи на детската и с удоволствие ходи. Ние zа неделя о6те не е ясно дали 6те дойдеме,6те видиме как е Макси. дано да няма zараzни на партито.

# 18
  • Мнения: 800
Добро утро, ви казвам с едно пряко включване от арабската тема Wink

Момичета, налага ми се едно пътуване до Виена със самолет и после влак...  Може ли да ми обясните с какъв транспорт се стига от летището  до Viene sudbahof  , цена, времетраене  и т.н    ooooh!   голяма паника съм и съм се шашнала

мерси

# 19
  • Мнения: 28
пате,сьщата работа.и нашта вчера 37,29 темп.играе си,но смьрка и в 3ч ме сьбуди с рев.и аз по цял ден сама с детето,а имам толкова друга работа..няма да има ни празници,ни делници,но какво се оплаквам, като чета другите какви нощи имат..
Бе,каква е тази болна страна тук?и ние ходим с желание на градина,обаче там не може да останеш здрав.хем ми бяха казали,че 6 мес. след спиране на кьрменето детето има антитела..глупости.почнахме 2-ро шише нурефлекс,знае ли някой кога се предозира?имам и панадол..ама нурефлексьт ми се струва по-действащ/
лек ден и оздравяване на всички.

# 20
  • Мнения: 580
Шилан&Шиар,

не се паникьосвай, ще се оправиш. Пред летището спира автобус Vienna Airport Lines, пътуваш горе-долу половин час и слизаш пред самият Südbahnhof, първият автобус тръгва някъде към 05:30 06:00 и е на всеки 20 минути, цената е 7,00 Евро

Най-накрая намерих и линка Rolling Eyes


На всички болни - майки и дечица - бързо оздравяване!

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 12:41 от X-Mas Dolce

# 21
  • Мнения: 800
X-Mas Dolce , мерси , мерси и на момичетата, които на ЛС ми писаха.

Мисля да изпробвам твоя вариант с рейса  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 112
Калиопа,според моя лекар щом  поддържа толкова дълго температура налице е
 възпалителен процес и е нужен антибиотик.

# 23
  • Мнения: 20
Simple Smile), Roroana, Леден облак: благодаря за отговорите за смяната на болницата. Аз още не съм решила окончателно дали ще я сменям, но ако реша, ще питам в самата болница как стои този въпрос.

# 24
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ето ме! Добрах се до Виена вчера още преди обяд след един абсурден осемдневен престой в София. От зъбобола ме нападна невралгия, както си му е реда, направих незапомнена от мен треска като имах усещането, че умирам от студ на повече от 25 градуса топлина и накрая вдигнах температура, та всичко приключи. От снощи обаче нямам глас, но и това започва да се оправя. Слава Богу, Филип е здрав, че като чета колко сте се натръшкали, направо ме втриса... бррррррррррррр. Имах и неприятности преди полета заради декларацията (нямах такова нещо) и след консилиум, завършил малко след края на чека, все пак излетях за насам. Важното е, че съм тук. Ако не трябваше да се оправям в касата заради детските, щях да си остана там и да се заяждам да ми платят билета след празниците  Mr. Green . Така щях да накажа и виновния да нямам декларация, та дано най-после разбере какво имам предвид, щото ми писна да го обяснявам в схеми и цветни моливчета. Нещо съм влязла в серия и дано не се тръшна след това с по-сериозни неразположения  Sick
Морско цвете, и аз си смених болницата и на мен не ми е идвала сметка.
А откъде трябва да се взима този ключ? Извинете ме, ма аз нещо не съм много в час и не ми се връща да чета  Crazy
Облаче, нали идвате на партито?
Дечицата да оздравяват бързо!
Деяна,
пожелавам ти най-уютното усещане да получаваш, докато си ползваш новата кухня! Вкусни манджички да сътворяваш и да ни се хвалиш с тях. Виж точки- тире-скобки какви чудеса прави с малка кухня, пък ако имаше голяма, направо ще ни засрами  Flutter
Фрау Долче, наззззззз`раве!  Mr. Green

# 25
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!

Съжалявам да прочета, че има толкова болни дечица и мами  Sad

Калиопа, второ шише Нурефлекс?! Това ми се струва много, а освен това и самият медикамент е силен и както веднъж писах вече, и  в болницата и в аптеката изрично ме предупредиха да го давам само при температура над 39 градуса. За 37 и нещо пък изобщо не е необходимо да се дава каквото и да е.
Не искам поста ми да прозвучи като поучение, напротив бих се радвала,  макар и само  със съвет ако мога  да помогна.

Сара, спомням си, че се бях възмутила и от вашия лекар дето ви беше предписал антибиотик по телефона или греша?

Момичета, съвет, не посягайте с лека ръка към антибиотиците, колкото помагат, толкова и бели влачат след себе си.

Още съжалявам, че се поддадох на паниката и не се възпротивих на лекарското мнение и в продължение на 3 седмици си тъпках детето за няма нищо с антибиотик. Само месец след това "ефекта" му беше на лице и се разболяхме от пневмонията в следствие на отслабналата имунна система на Тали, именно заради тъпите антибиотици.

Не ме разбирайте погрешно, аз съм "за" тях, но само след доказана необходимост да се приемат.

Да не прозвуча грубо, но и аз призовавам всички болни, да се откажат от партито за сметка на здравето на всички останали.
Знам, че сме достатъчно разумни и подобни изцепки няма да има!

Лек ден от мен!

Ренка, добре дошла!   bouquet

# 26
  • Мнения: 153
Много болни, до неделя има време, да оЗдравявате бърЗо вси4ки  Hug
Рени, добре до6ла  Hug ключът е на 6веденплатц, толкова дале4е, колкото и на мен да се раЗкарвам 2 пъти  Crazy
За ключа се раЗбрахме със Зори7 да го вЗема и да й го дам, тя 6те отвори на Уомбат и 6те стои там докато дойдем. Ако някой може да предложи по добър вариянт да пи6е. На мен както каЗах не ми е проблем да го вЗема, така 4е утре отивам
Лек ден

# 27
  • Мнения: 112
Жени,моя настоящ детски лекар го сменям в момента .При 14 дни с  температура ,болки в у6ите и запу6ен нос ,който не поддава на никакви капки,щото нормално капки трябва 5 дни максимум да се слагати да ми казват няма проблем продължавайте с нурефлекса и капките,го намирам малко несериозно.Този  лекар по телефона е друг и  е дале4е, но след моя разказ бе6е на мнение ,4е е нужен антибиотик.За сега 4 дни след приема ,детето  има ве4е вид на здраво.И аз съм против антибиотиците,но когато има възпалителен процес в главата го предпо4итам пред  поражения от вирусна инфекция. Това си мое мнение оба4е не го налагам на никого.Всяка майка има пряк поглед върху детето си и преценява.Преди да дам АБ  разговарях с двама лекари,единият от които е светило в една детска болница тук.Та така..

Ето едно хубаво нещо  утре  в Stadion center:

Kasperl und Strolchi im Stadion Center

Tri Tra Trallala - Kasperl und Strolchi sind wieder da!
Die Original-Wiener Puppenbühne zeigt die lustigsten und spannendsten Abenteuer von Kasperl und Strolchi!

Die Aufführung findet am 18. Dezember um 16.00 Uhr im 1. Obergeschoß statt!


Ние възнамеряваме да отидем .











Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 17:05 от Sarrah

# 28
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Сара, аз не мисля, че си постъпила неправилно като си дала антибиотик, даже ако питаш мен, можело е и по-рано във вашия случай да прибегнете до него.
Питах те за доктора, понеже си помислих, че това е личния ви лекар и се възмутих как така ви лекува по телефона.
А що се отнася до вирусната инфекция, мисля, че първо се появява такава и ако организма не успее да я пребори на 3-4 ден се превръща в бактериална и именно тогава трябва да се атакува с антибиотик. Както знаем, той на вирусите не влияе. Аз пък си мисля, че вирусната инфекция е по-малкото зло, ако мога така да се изразя.

Както и да е. Пожелавам на малката ти красавица по-бързо да се оправя и занапред болестите да я заобикалят!

Аз си разсъждавам тук на глас, да не си помислите нещо друго  Wink
Освен това не съм лекар и мнението ми не е меродавно.

Отлитам  afwitch

# 29
  • Мнения: 28
Мислех да не ви занимавам.Значи детето беше пооздравяло ,но от сьбота изгуби апетит.Тя по принципобича сладко и мислех,че се глези у нас като не яде нищо,от което и сготвих.Нощта срещу вторник много кашляше и  вчера я прибрах от градина сьс силна кашлица сьс слаба темп и конюнктивит,кашлицата е отпреди,конщнктивита е нов.ясно е  ,че е заразена от градината.Веднага почнах пак с аугентропфен,имаме от март месец,когато се зарази за прьв пьт от това и то от преглед при очен лекар...!!!Явно е била още мин седмица заразена и затова не е яла.Та поднових и нурофлекса и Проспан за кашлица.Питах ви за 2 то шише,понеже до скоро пиххем нурефлекс,сега след малка пауза пак почваме.конюнктивита се влияе мн добре от капките.на партито категорично няма да идваме,знам ,че е заразно.колко дни ни давате за оправяне,щото имам само ощте 4 дни детска градина и това е единственото време да си свьрша един договор...
А ИНАчЕ  темп.е вдигала за 3 год само 3 пьти и не повече от 38град.беше все здрава.трьгнахме на градина и вече 2 месеца боледува ..

Общи условия

Активация на акаунт