Новата Година вече приближава, в РАЗГРАД лакомства, подаръци и бебета раздава !!

  • 13 134
  • 320
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 219
Ха, ние преди години като младо семейство решихме да месим питка, ама двамата, що бой падна по масата с тестото, печене и после в кофата....от тогава не съм пробвала  Naughty

# 271
  • Мнения: 4 585
Аз пък не мога да го направя на хубава топка - все има някоя прегъвка, гънка.
А майка ми да ти направи тесто - стои си - абсолютно кръгло и овално, откъдето и да го гледаш.
А, и за да стане хубава питка, се меси два пъти. Втория път - непосредствено преди да се пече.

# 272
  • Мнения: 104
Аха то и при мен ще се получи същото от сега мога да кажа. Само дето няма да ми е толкова забавно сама. Най-много да се разплача от безсилие ( напоследък често плача ) и да се обадя на мама да ми направи.
Вълчо тя и мойта майка прави много хубаво тесто, ама аз като не съм седяла да гледам сега ще се мъча сама.

# 273
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И моята майка прави хубави питки, и свекърва ми също.

Надявам се и моята да се получи, че и аз не мога много да меся.

Кой ще измисли заглавие този път?

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 23:09 от tania2007

# 274
  • Мнения: 104
Олеле какъв сняг има навънка чак сега го видях. Бяла приказка.  newsm44    Nature Snowman  Дано се задържи повече от снощния сняг

# 275
  • Мнения: 4 585
То само с гледане не става, аз нали гледах. Помня времето, когато хляб се печеше вкъщи.
Майка ми месеше в нощвите на земята, пък аз, легнал по корем на леглото, гледах. Подпирах си брадата с две ръце, и така.
Направаше си трапче, размиваше маята там и почваше да уголемява. Накрая остъргваще нощвите с огрипка, слагаше стърготините по средата на тестото и пак го замесва. После го покрива с кърпа да втасва.

# 276
  • Мнения: 3 219
Вълчо, и аз така гледах баба ми  Flowers Rose като месеше, напомни ми за моменти от детството ми.
А навън наистина е приказка, ето това се вижда от прозореца

# 277
  • Мнения: 104
Точно така прави баба на село. Спомени, спомени...  Знам че с гледане не става. Нали знаеш, че и кучето гледало ама касапин не станало. Че и наща работа същата.
Бубе след малко почва нашия сериал. Аз снощи се прибрах от банкета  навреме за него, ама взех че заспах по средата и не видях нищо. Тази вечер ще гледам да го видя до края.

# 278
  • Мнения: 500
Лелееее!Страхотен сняг си имате!И в София вали,а нас ни подминава нещо,само дъжд днес по едно време..
Вълчо,и мен ме върна в детството,но аз имам по-любим спомен.В неделя сутрин,когато се събираха много хора и баба правеше гьозлеми(пържена,точена баница)!Имаше разстелени навсякъде,а как ухаеха и колко са вкусни...........
Утре не знам,дали ще успея да пиша,зашото съм на работа и после на масата,за това от сега да ви пожелая :Прекрасна вечер утре!Бъдете с най-любимите си хора и се радвайте на този миг!Спокойна нощ!

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 23:43 от Mirkata

# 279
  • Мнения: 104
Даааа  Мире страхотни са. Аз винаги като си ходим сега на село по някакъв повод се обаждам на баба да ми направи. Умирам си за нейните гьозлеми.

# 280
  • Мнения: 4 585
Гьозлеми има в магазина, дето е на мястото на бар "Дружба".
Майка ми ме питаше мекички ли ги искам, или геуредисали.
За да са мекички, се редят в тенджера и се слага капака след всяка.
А за хрупкави и трошливи се редят на синията, отделни една от друга.

# 281
  • Мнения: 104
Ох пак много се разготвихме по никое време  Party  Има ги и на Лаком дол.

# 282
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами нали магазина и Лаком дол са на един и същи човек.

Ето това измислих: "Дядо Коледа в Разград дойде, ще има за всички подаръци от сърце!"

# 283
  • Мнения: 3 219
Да, вероятно им ги кара една и съща фирма.
Иве,филма почна, отивам да се опъна в  спалнята вече, лека ви вечер, табиетлии такива Crazy

# 284
  • Мнения: 104
Моя комп е край телевизора в хола и се опвам на дивана. Ама като свърши отивам при мъжо да се гушна и да гледам от там. Ама нещо ми е лошо сякаш, не ми е натаман. Разболявам се пак. Пия тука едни чайове с лимони и мед дано да го пресека тоя вирус че ми омръзна.  #Cussing out
Като свърши сериала ще мина да ви пожелая лека нощ.

Общи условия

Активация на акаунт