Сол

  • 5 209
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 500
Започнах да слагам морска сол доста след годинката.
Захар не е ял до сега, с изкл. на няколко бисквитки, които е изял, не у дома естествено!
Ние също ядем почти без сол.

# 31
  • Мнения: 3 537
Слагам много малко сол, защото иначе неиска да вкуси нито месо нито зеленчуци....Много време пробвах какво ли не  и накрая се сетих за солта, та сега хапва уж по малко (колкото да не е без хич), но пак е нещо...Когато е в такива минимални количества солта, според мен не е проблем.  Grinning
И аз така правя и така мисля.

# 32
  • Мнения: 6 315
Сол никаква не слагам и не му давам да яде солено. Аз самата ям безсолно и мисля, че това е по-добрият вариант, особено за бебе. Бъбреците на бебетата се натоварват от солта.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 952
Дъщеря ми е на 10 месеца и не желае да вкуси храна, която няма поне прилично добър вкус за големи. Нямам желание да й давам сол, по тази причина доскоро купувах само пюрета БЕЗ сол или готвех БЕЗ сол. Случайно купих пюре на Хип със сол и след като го излапа за секунди разбрах какъв й е бил проблема. От там насетне леко-леко разбрах, че всъщност отказва да вкуси храна, която няма поне привкус на истинска храна за големи. Не ми е драго от тази ситуация, но пък поне установих от къде е идвало злоядството на детето  Laughing

# 34
  • Мнения: 3 932
Слагам малко сол или щипка пикантина.

# 35
  • Мнения: 1 567
Слагате ли сол когато готвите на децата?

Направо отговарям, без да съм чела другите мами.

Не, не слагам никаква сол, нито захар.
Само натурални вкусове. картоф, морков, месо, тиквичка и т.н зеленчук. Овкусявам с копър, магданоз, босилек, целина. В същност е много вкусно.... Мойта педиатърка ме посъветва - сол, след годинката.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 271
Детската кухня подправя както за големи. Иван се научи от там и сега ако няма сол се прави, че ще повръща
Thinking леле, тия малчовци колко са хитри...
а относно солта, аз мисля, че много малко е допустимо, дори и за бебета, тъй като, все пак, трябва да има някакъв вкус пюрето. Вие опитвали ли сте варен картоф без сол - на мен изобщо не ми е вкусен!
А и като чета как някои майки са се чудили защо дечицата не ядат и като им дали сол прояли, стигам до извода, че има смисъл!
Естествено, не се мъча да убеждавам никой, просто си давам мнението - нали затова е този форум!  Grinning

# 37
  • Мнения: 2 489
Солта е жизненонеобходима при възрастен човек за правилното функциониране на организма.

Отказът от сол може страшно много да навреди.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 271

Солта е жизненонеобходима при възрастен човек за правилното функциониране на организма.

Отказът от сол може страшно много да навреди.
Peace
да, важна е за регулирането на водния баланс в организма. Дори, доколкото си спомням newsm78, солите действаха антиоксидиращо на клетките.
Абе, общо взето, то щом му се яде на организма, значи има нужда от него.

# 39
  • Мнения: 255
Вместо сол слагам леко обезсолено сирене и така пюрето му става прилично на вкус иначе и аз съм против голямото солене, ама пък и другата крайност ми напомня за оная приказка с дъщерята дето обичала баща си колкото солта ( или нещо такова беше) пък той взел че се обидил :Ха! GrinningМного поздрави на всички!

# 40
  • Мнения: 3 146
И аз слагах сирене или маслини вместо сол.И много вкусни пюрета забърквах навремето - преди 1 година Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 2 271
Е, нали и сиренето, и маслините са осолени при обработката им - значи все пак слагате сол! Наистина, сигурно става по-вкусно със сиренце, но в крайна сметка дискусията е на тема "дали да слагаме сол или не"

# 42
  • Мнения: 5 713
Предполагам, 4е сиренето, което вси4ки използваме е обезсолено, а за маслините- не се слагат промишлени коли4ества, а 2-3.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 999
Солта е жизненонеобходима при възрастен човек за правилното функциониране на организма.

Отказът от сол може страшно много да навреди.

Солите са нужни, а не солта. Въпреки, че хич ме няма по химия - за това съм питала.

Естественото съдаржание на соли в продуктите е напълно достатъчно, за да задоволи нуждите на организма. Това бяха дословно думите на моята педиатърка към бавачката, която много настояваше да сложи сол, щото било безвкусно.

# 44
  • Мнения: 3 927
Започнах да слагам сол доста късно, някъде около годинката на това, което наистина нямаше никакув вкус  и малката отказваше да яде. И общите яденета соля, но не прекалявам, т.е. не се вманиачавам.....От известно време и аз готвя с морска сол, досега основно с профилактичната.......

Да не мислите, че днешните зеленчуци и плодове например са достатъчно богати на в-ва? Ако бяха преди 100 години, сигурно  Simple Smile, но не и днес......

Общи условия

Активация на акаунт