Държавни училища с осигурен транспорт

  • 6 703
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 245
^^^
Уменията и знанията, които ще получат децата зависят в най-голяма степен от началната учителка. Когато тя е добра, всеотдайна, обичаща децата и работата си, тогава и училището е добро за детето Peace

# 16
  • Мнения: 283
^^^
Уменията и знанията, които ще получат децата зависят в най-голяма степен от началната учителка. Когато тя е добра, всеотдайна, обичаща децата и работата си, тогава и училището е добро за детето Peace
Така е. Учителката е много важен фактор. Дори и в много добро училище, с отличен авторитет, ако учителката е зле - зле за детето. НО обратния случай също е верен. Ето един конкретен пример (който не е единичен, а само онагледява тезата ми).
Една приятелка ме помоли за мнение и подкрепа, за да премести дъщеря си в друго училище след втори клас. Защо - питам аз, нали госпожата беше много добра? Да, казва тя и все още е, но средата, другите деца, другите родители просто я съсипват, много занижават нивото на класа, тя е отличничка сред неграмотни - е благодаря. Трябва ни по-конкурентна среда, с по-високи изисквания и по-заинтересовани родители.
Друга приятелка също търси по-конкурентна среда за децата си. Той си знаел всичко по английски. Е как няма да си знае 10 думи, като другите знаят по 5 ???? И което е най-лошото, детето няма амбиции да запише допълнително курсове, защото просто нама стимул. Защот просто не познава друга среда, с по-високи критерии - то си знае класа и това за него е и обществото и това за него е и критерия за успеваемост, това е живота - лесен и безпрепядствен, без конкуренция ...
Не че е късно да се поправят нещата и добре, че майката е забелязала навреме проблемната среда ... Госпожата отново е чидесна, чудесен човек и педагог, НО средата в която е поставена в тази паралелка не й позволява де постигне по-високи постижения.
Затова - да госпожата е важна, но средата е по-важна (според мен, разбира се), както и семейството и ... много други фактори

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Александра  Изразявам мнение. И ми е интересно дали приятелката е намерила другото училище, където детето и ще покаже колко е умно. Ние се водим, че сме в елитно училище, да ама условията са ужасни, опашките които се виели при записване били огромни – тоалетните като влезеш , първо ти иде да повърнеш – такива спомени имам за тоалетните в детските ми години. Иначе училището заради това, че са само една смяна, да харесва ми, но това че в училищата не са направени шкафчета, където децата да си държат учебниците (е в нито едно училище не съм чула да го има) за да не носят тежки чанти. От дългия път сутрин децата са изнервени, не могат да отиват в допълнителните занимания, защото училищата са им далеч – а тези занимания са вечерно време. Всичко на тези деца им е под час и „хайде” им е най-често срещаната дума.

Впрочем този повтарящ се спор е много чест, просто изразявам мнение, а където искате си записвайте децата. Една мама имаше при нас (в класа) така нейното беше много умно и много велико – е слава богу, че го премести и не заради детето, ама заради това че се бъркаше (майката) във всичко в учебници, в дисциплина, това дете какво казало, онова какво отговорило, а да позволиш дете да ти звъни всяко междучасие и да разказва на майка си какво става в класа – ми май не е нормално.

# 18
  • Мнения: 283
Все още не е намерила, но търси усилено.
Трябва да се намери баланса между разстояние до училище и качество на обучението и комфорта на децата. Аз не бих пуснала детето си в кварталното не добро училище зашото ми е близо, но и не бих го карала да пътува с часове до Младост, например, зашото училището е добро.

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
  но и не бих го карала да пътува с часове до Младост, например, зашото училището е добро.
Да ама има такива в името на доброто училище го правят. Горките дечица.

# 20
  • Мнения: 4 155
Аз смятам, че на детето нищо не му пречи да пътува 20 мин повече до по-добро училище, отколкото да го запиша в най-близкото. Нали е с кола.  А учителката и средата са важни. От тях зависи как ще се развие нататък.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм в една чуденка какво да правя. В кварталното училище чувам за една добра учителка, която се пада да взема първолаци точна в нашият випуск. Другият вариант е да я запиша в центъра и да пътуваме всеки ден с градсия транспорт. Кое ще е по доброто за детето не зная. newsm78 Притеснява ме и прибирането от училище. Имам още малко време да мисля...

# 22
  • Мнения: 37
И аз съм в една чуденка какво да правя. В кварталното училище чувам за една добра учителка, която се пада да взема първолаци точна в нашият випуск. Другият вариант е да я запиша в центъра и да пътуваме всеки ден с градсия транспорт. Кое ще е по доброто за детето не зная. newsm78 Притеснява ме и прибирането от училище. Имам още малко време да мисля...

Категорично кварталното!  Peace

Аз смятам, че на детето нищо не му пречи да пътува 20 мин повече до по-добро училище, отколкото да го запиша в най-близкото. Нали е с кола.  А учителката и средата са важни. От тях зависи как ще се развие нататък.

Щом ще сте с гр. транспорт, непременно спести това на детето!
Те са безумно уморени, само такова мъчително пътуване им липсва! А щом учителката е добра, ще потърпите за средата до края на четвърти клас, пък после - София е ваша!

Успех на бъдещото първолаче!

# 23
  • Мнения: 283
Аз смятам, че на детето нищо не му пречи да пътува 20 мин повече до по-добро училище, отколкото да го запиша в най-близкото. Нали е с кола.  А учителката и средата са важни. От тях зависи как ще се развие нататък.
Абсолютно, 20 мин. не са проблем. Съгласна съм напълно, че е по-добре 20-30 мин. повече, но по-добра база за бъдещето

# 24
  • Мнения: 283
И аз съм в една чуденка какво да правя. В кварталното училище чувам за една добра учителка, която се пада да взема първолаци точна в нашият випуск. Другият вариант е да я запиша в центъра и да пътуваме всеки ден с градсия транспорт. Кое ще е по доброто за детето не зная. newsm78 Притеснява ме и прибирането от училище. Имам още малко време да мисля...
Е, ако до центъра са 20 мин. от вас - аз съм за центъра. Но не и повече. Едно приятелско семейство пътурат до центъра, но от Овача купел и съсипват детето

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Е аз от Надежда.

# 26
  • Мнения: 37
Още повече! А и кой Ви гарантира, че в Центъра ще попаднете на добра учителка?
Аз не бих изпуснала питомното, за да гоня дивото.

А принципно подкрепям мнението, че средата е много важна! Но смятам, че истински добрата учителка може да стимулира всяко дете да се развива, особено в началното училище. А и времето, което ще спестите от транспорт, можете да посветите на детето, на работа с него в областите, в които има нужда.

Дано не Ви се сторя прекалено напориста, но за 11 години в училище, нито една не съм живяла на по-малко от 4 км от училището, а става въпрос за малък град, в който живеехме на 150 метра от кварталното и транспортът още тогава бе под всяка критика... Беше ужасно трудно! Жалете си детето!
Само да илюстрация - второто дете в семейството изкара много щастливо начално образование в близкото училище - учителката бе добра, оказва се че добре помни нейните уроци... и почти нищо от следващите "елитни" училища.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Още повече! А и кой Ви гарантира, че в Центъра ще попаднете на добра учителка?
Аз не бих изпуснала питомното, за да гоня дивото.

А принципно подкрепям мнението, че средата е много важна! Но смятам, че истински добрата учителка може да стимулира всяко дете да се развива, особено в началното училище. А и времето, което ще спестите от транспорт, можете да посветите на детето, на работа с него в областите, в които има нужда.

Дано не Ви се сторя прекалено напориста, но за 11 години в училище, нито една не съм живяла на по-малко от 4 км от училището, а става въпрос за малък град, в който живеехме на 150 метра от кварталното и транспортът още тогава бе под всяка критика... Беше ужасно трудно! Жалете си детето!
Само да илюстрация - второто дете в семейството изкара много щастливо начално образование в близкото училище - учителката бе добра, оказва се че добре помни нейните уроци... и почти нищо от следващите "елитни" училища.

Имаш право, затова много се чудя дали да се бутам в елитните 18 или 32 или да я запиша в близкото училище при добър начален учител.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 245
Аз съм чувала добри отзиви за 54-то, то не ви ли е по-близо? newsm78

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
По близо е , но транспорта от нас до училището не ми е хич удобен. Една съфорумка също ми беше писала за това училище, но няма преки наблюдения а е чувала. Интересува ме от първи клас има ли чуждоезиков профил?

Общи условия

Активация на акаунт