Какво правим,когато...?

  • 3 763
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 749
Мислех си да не отварям нова тема,но явно ще е необходимо,ако искам да намеря отговор на въпросите си.
Съседите отгоре...Началото звучи вече като клише.Защо "вече"?Защото хората спряха да се съобразяват един с друг.Какво удоволствие му създава на човек да блъска и тропа нарочно над главата на едно малко дете/бебе?Не знам,но наистина,това явно е голямо изкушение.Предишните ми съседи бяха ненормални.Разправяла съм историята им в друга тема,не мисля да я разправям отново,защото няма смисъл.
Сега над нас се нанесе семейство с дете.Предполагам,че е на около 3 годинки.Детето де.
Казах си-поне жената ще знае какво е да гледаш дете в панелка  и ще е по-лесно съвместното съжителство.А като се поопознаем ние големите,малките също могат да контактуват.Да,ама не.Още откакто почнаха да си оправят апартамента,си пролича какви са .Местене на мебели след полунощ,набиване на крак в плочките.....Живях с ненормалници,знам кога се прави нарочно и кога не.Честно казано,аз се опитах да ходя като кон,но не успях.Може би защото не ми идва отвътре.На женицата и детето й,това явно им е в кръвта.
Всяка вечер след 20ч отгоре все едно галопира табун коне.Дъщеря ми се буди от шума.Интересно,какво ли блъскане ще трябва да я събуди,след като откакто се е родила спи на музика и по принцип обикновените шумове от съседите като увеличен до дупка телевизор,фитнес уреди и местенето на мебели от съседите до нас не й прави впечатление? Thinking

ОК,дете е.На мен лично не ми пречи.Аз съм отраснала в панелка и съм свикнала.Това ,което ме кара да се разтрепервам е плача на дъщеря ми,когато се събуди.Тогава,честно казано,ми минават много нехристиянски мисли през главата......Наистина нехристиянски.

Като я сложа да спи (на обед или вечерта)ме заболява стомах.Заболява ме,защото е постоянно свит.Да не се събуди пак с плач .....
Как да обясня защо това е толкова голям проблем?Искам дъщеря ми да спи спокойно.Не искам да има никакви негативни емоции.Какви последици може да има това всекидневно стряскащо събуждане за нея?
Как да се справя с това?Предполагам,че трябва да свикна детето ми да се буди всяка вечер,да не иска да спи на обяд.Да изпитва ужас ,щом я сложа в кеватчето...Защото едва ли мога да се разбера с хора,на които им липсват първите седем години.

Не ми се разказват подробности.Само ще кажа,че веднъж съм разговаряла любезно с жената за часовете на почивка и наличието на малко дете вкъщи....

Искам да кажа на тези,които са на мястото на съседите ми(защото,предполагам,тук има и такива):всяко такова "удоволствие "е до време и всичко се връща.

Мислели сме си за продажба на апартамента,или за отдаването му под наем.Но..не можах да се реша (и сигурно никога няма да мога) на такова нещо.Това е моят дом!Тук живя баща ми!Тук са всичките ми спомени.

Нямам нищо против малко градивна критика.Искам да знам как изглеждат притесненията ми отстрани.Съзнавам ,че поста ми може да е малко объркан,но се надявам да е достатъчно разбираем.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
"Всяка вечер след 20ч отгоре все едно галопира табун коне."

Това предполагаш ли, че може да е от детенцето им ? Има ли вид шумът на игра на дете, или не ?

# 2
  • Лондон
  • Мнения: 403
За шума след полунощ има органи на реда.Пък и не само след полунощ.

# 3
  • Мнения: 1 749
Ъъъ..не знам как си играе детето им.Само знам ,че панелката всяка вечер се тресе.Без да преувеличавам...
Не знам дали съм се изразила правилно в първия си пост.Нямам нищо против играта на детето или каквото и да било свързано с него.Имам против несъобразяването с факта,че друго едно дете има право на сън в определени часове от денонощието.Имам против болката в стомаха.Имам против плача на дъщеря си,предизвикан от  "прекрасното"събуждане всяка вечер и "спокойния"сън на обед.Слагам я да спи ,тя заспива,и след известно време почва да плаче.Влизам в стаята й и ме посреща познатото блъскане.
Една вечер мъжът ми не издържа и се ядоса след поредното събуждане на дъщерята и изблъска няколко пъти силно по тавана.Беше 23ч.Всичко спря.Значи можело да бъде тихо....

С него сме обсъждали въпроса дали да отиде той да говори с тях.Аз не исках.Той се съгласи с мен,че това ще е напълно безмислено и освен да се получи някоя кавга,няма да се стигне до никъде.

Е206,този вариант с органите на реда.....Не е много удачен.Няма ред,няма и негови...органи.

Не знам...Толкова ли е странна тая история?Всички ли имате примерни съседи?  33uu

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 16:37 от Китана

# 4
  • Мнения: 1 243
Колкото и да е тъжно, с такива хора и с добро...консенсус не се постига. Трябва да получат това, което "дават". Нашите съседи отгоре също бяха доста несъобразителни. Детето бяга денонощно из апартамента, кара ролери!!!, събаря някакви топчета, крещи, блъскаха се врати, стигна се до там да си забравят крана за ваната отворен и да заспят, след което потече в нашата баня и съседната стая. И това в 1 ч. през нощта... ooooh!

Мъжът ми е барабанист, почитатели на метъл - музиката. След поредния ужасен шум на обяд в един почивен ден, пусна Slayer (феновете на тежката музика знаят за какво става въпрос  Mr. Green), наду до дупка и излязохме на кафе. 3 часа вярвам са се побъркали!!!  hahaha Добре че в кооперацията все още сме само ние, брат му и тези над нас, та нямаше много "жертви". Подобни тактики използвахме и при други подобни случки , включително и живо свирене на барабани, което в панелка повярвайте ми е някакъв ужас...
Е спряха! Казвам ви, сега не им се чува гласа дето има една приказка. Дори като събират гости и се очаква до късно да се шуми, идват да ни предупредят... Laughing

# 5
  • Мнения: 1 749
Така като те чета... Mr. GreenМоят мъж е бил барабанист в една група,китарист в друга(не е станало нещо сериозно),дъщерята и тя си пада по музиката...Ако можете да ми заемете барабаните за известно време.... hahaha
И ние слушаме такава музика.Поздрави Peace
Знам,че ще дойдат и по-добри времена.Апартамента на майка другата година ще е готов,малката ще порасне достатъчно,за да преспива някъде другаде... Whistling

# 6
  • Мнения: 53
Ами притесненията ти са основателни, мислиш в правилната посока, но за съжаление много от живеещите в кооперации са принудени да търпят подобен род тероризъм.
Аз вече живея в къща, но моите родители, "благословени" с подобни на твоите съседи, се принудиха да си пригодят таванското помещение за спалня и вечер да спят там, защото в противен случай рискуват комшията да ги събуди към 2,30 - 3,00 часа с цепене на дърва, зареждане на печка и звучни псувни по адрес на жена му. Или ако това не се случи, то по-вероятно жена му ще се събуди към 4,30 часа и ще мести я мебели из апартамента, я бурканчета и ... как да спиш при подобни обстоятелства?
Опитваха с разговори, после със скандали, последваха оплаквания в полиция и прокуратура, но към настоящия момент в Бг няма работещи закони в тази област и действително ти остава или да се изнесеш или да се примириш.

Или да слезеш на тяхното ниво и ти да им правиш "мръсно".

# 7
  • Мнения: 1 749
Да им го "върна"......Мислела съм.Но проблема ми е,че още не съм се отърсила от желанието и безсмислените (може би) надежди  да живеем спокойно.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
А откъде си сигурна, че го правят нарочно Tired
Благодаря на Бога, че под нас никой не живее, защото щяхме да сме в непрекъснати скандали ooooh! Синът ми е адски шумен. Аз едвам го изтрайвам, представям си хорицата отдолу, добре, че ги няма все още. Скача, вика, тътрузи играчки, подовите ни настилкии са твърди и познай как се чува...Какво да направя? Да го вържа за радиатора? И то сега е що годе ок, нали порасна...говоря, разбира ме. Но допреди година беше неконтролируем.
А сега имаме и бебе. Понякога реве по нощите. Приспивала съм го в шезлонга, клатейки го, той също клопа по пода, но клопането успокоява бебето...ама дали би успокоило евентуалните живущи под нас?
Това е положението, мацка. Като живеем в блокове, тъй ще е. И мене ми е гадно, като комшията отгоре изпусне нещо на плочките и Борис се събуди с ужасени писъци, но - какво да направи момчето, да си тапицира пода, щото аз имам бебе?! Като искаме тишина, да сме си построили къщи Tired

# 9
  • Лондон
  • Мнения: 403
Не разбрах защо вариант с органите на реда е неудачен?Как така сте си говорили с мажа ти ,той да поговори с тях ,но сте го отхвърлили като вариант?Моля те, сподели какво според вас трябва да се направи ?


# 10
  • Мнения: 1 749
Belinda,твоят дечко е непослушен и немирен.ОК.Но ти няма да хлопаш по плочките над главата на детето отдолу(ако има такова),нали?
Откъде съм сигурна,че го правят нарочно?Ами,едва ли местят мебелите без да искат.А може и да не разпознават часовника,де да знам...Може някаква черепно-мозъчна травма да им е попречило да запомнят разговора ни и факта,че отдолу има дете.Интересно каква ли е причината да полудяват,като пусна прахосмукачка...?А какво ли ги е накарало да ми кажат:"Ама сигурно много ви тропаме.Е,да,съжаляваме,ама сега ще си имаме гостенчета за няколко дни.",казано мазно-мазно,с ехидна усмивка,която изразяваше всичко друго,но не и съжаление.Симпатяги.
Как знаеш,че някой не те харесва?Как знаеш дали съпругът ти е влюбен в теб?Как знаеш,че приятелката ти те лъже и лицемерничи?Ами така и аз знам..... (тези примери са ..нали...хипотетични...)
Е206....Как да ти кажа.....Напатихме се с луди комшии и то докато бях бременна и после малкото като беше съвсем бебе....И органи на реда бяха намесени и изобщо беше нещо.... ooooh! .Не знам...Хората ли полудяха,какво?

И......целта на темата е да видя как другите се справят с такива проблеми.Не само със съседите,ами със себе си.Да видя също как изглеждат моите разсъждения отстрани.Да чуя мнения...,може би и критика.

# 11
  • Мнения: 112
   Аз да ти кажа живея в къща, в селски тип квартал на  града.Съседите си режат целогодишно дърва с бензинопил, вадят и вкарват каруци, лаят дворни кучета, правят си сбирки по дворовете.Шума е  наистина голям, все едно са ти в къщата.И смея да твърдя, че е по-шумно отколкото в панелка, защото до 30-та си година живях  в такава.Пък и детето до 5-ия месец отглеждахме в панелка.Само ме е дразнил шума от блъскането на входната врата и на асансьора, защото бяхме на 1-ия етаж.Но  не помня да  са ми пречили купоните и тропота  от съседи.Пък тя отгоре жената  набиваше  пети и свиреха на пиано у тях.Детето  не го  будеха никакви шумове. От тука  стигам до извода, че не е до шума и съседите, а до самото дете.Ако е по-деликатно, дразнят го определени шумове, тогава- лошо.Пожелавам ти успех с комшийката, дано се оправиш с нея.Някои хора не се  усещат.Наща лудетина както скача по цял ден, а аз както крещя след нея ,не искам да мисля какво б
и било ,ако живеехме   в блок на по-горен етаж. ooooh!

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 18:20 от Lei@

# 12
  • Мнения: 2 388
Китана, съчувствам ти и наистина ми е странно как хората го правят нарочно, без вие да сте ги предизвикали по никакъв начин.
Съседката над нас всяка сутрин в 4.30 си прибира диван - спалнята, после си мести масичката, след това табуретките. С окачен таван и двойна вата сме и пак се чува и е много неприятен шума. При положение, че аз изобщо не спя леко.
Освен да и подаря нова мебелировка и да се реши проблема.

# 13
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Китана, чета и се чудя кога сьм пускала такава тема newsm78, описваШ 1 кьм 1 точно наШите сьседи от горе. Преди тях живееха едни луди,то не бяха скандали то не беШе викане и т.н но тогава го нямаШе бебчо и не ми пукаШе особено. Когато забременях се изнесоха и една година....рахат,но преди година се нанесоха семейство с дете ,и аз като теб си мислех е поне е майка и знае как е Ще се сьобразяват,да ама не ooooh! Детето им е будно до 1ч,а моя заспива в 9ч. Една вечер се чува Шум от бормаШина ,това става в 23ч,изчакахме малко,но не спират,сьпруга ми се качи да им направи забелеШка ,че имаме дете и се опитва да спи,а те му казали че и те имат дете Shockedбез извинение без ниЩо,нагли до краен предел. Мебели се местят постоянно,все ковьт неЩо,май и с обувки ходят...момиченцето им е на 2г и неЩо и ми се струва че ходи с на майка си обувките.....Ще взема за нова година да им подаря по едни чехли Crossing Arms. Няма оправия с такива хора,както казаваШ липсват им пьрвите 7год

# 14
  • Мнения: 1 749
Наистина нямам късмет .Завиждам на мамите,чиито деца могат да спят на всякакъв шум....Би било много по-лесно....И за мен,и за нея.
Lei@,колко разговора трябва да бъдат проведени,за да се "сетят"?

palavata_monahinq,не знам наистина с какво сме предизвикали това държание.Вкъщи ,преди да се нанесат си беше тихо,дъщерята е малка,не вдига голям шум,не се затръшват врати....Не знам как да си го обясня.Имам идея,но сега не знам как да я формулирам в конкретно изречение.

# 15
  • Мнения: 1 749
Естрела,  Peace ,като открия начин за справяне с такива хора,ще ти кажа. Crazy

# 16
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Естрела,  Peace ,като открия начин за справяне с такива хора,ще ти кажа. Crazy

 Hug
Ето ги сега пьк режат неЩо с трион Banghead Сьседа работи ноЩно време и вече започвам да си мисля,че е отворил работилница в апартамента си,за да си искарва неЩо допьлнително,иначе немога да си обясня тези Шумове no

# 17
  • Мнения: 2 757
Разбирам проблемът ти, и моят Теди спи много леко. За да ти се изясни колко леко ще ти кажа, че спим в съседни стаи и той се буди понякога от шумоленето на чаршафите като се обръщам в леглото. Като паркетът загрява или изстива, понеже е одово отопление в стаята му и пука и пак се буди. Да не говоим сестра му като ревне, която спи пак в съседна на неговата стая. Лудница. Добре поне че не сме в панелка, а в къща. Ама пак не съм доволна, защото не е добре шумоизолирана стаите вътре. Даже карах мъжа ми именно заради децата да си строим самостоятелна къща някъде в полето, далеч от съседи.
Това бих ти препоръчала и на теб, защото съм мислела и съм стигнала до извода, че поне за мен това е единственият устройващ ме вариант. Но за съжаление е прекалено сложен за да се осъществи, докато построим къщата децата ще порастнат  Joy
Всичко е свързано с време и пари за съжаление. В такива случай си помисли, че има и бездомни хора с много повече проблеми от нашите и ще се почувстваш мааалко по добре.
Иначе не вярвам нарочно да вдигат шум комшиите ти. Сигурно е детето им, което не могат да озаптят. Сестра ми също има шумни деца, хич не може да се разбере с тях и като живееха на последния етаж бабката отдолу много им беше набрала. За щастие успяха бързо да се преместят на първия и сега тропат колко си искат и на сестра ми много и олекна, че вече не пречи на комшиите

# 18
  • Мнения: 1 749
NikiFin,ако не можеха да си озаптят детето,нямаше да настане такава тишина,след като мъжа ми удари няколко пъти по тавана в пристъп на гняв.
Опитах се да мисля и за бездомните,и за гладните,и за всичко това,което можех да нямам.Опитах се да си кажа,че всичко е наред,щом дъщеря ми е здрава и е добре,но после се сетих,че никак не е добре,след като се буди с плач и цялата тази...медитация върху различни ценности и прочие ..пропадна.

# 19
  • София
  • Мнения: 771
Китана, като не разбират от едно предупреждение, казвай им го всеки път като се видите. Прати мъжа ти и той да им скръцне със зъби. Ако и това не сработи, обади се в полицията. Като видят, че се оплаквате непрекъснато, може пък да си вземат бележка.

Нас ни тормозеше едно мотористче от съседния блок, който като вкараше в подземния гараж, започваше да се форсира на място и ставаше нещо страшно и то все по малките часове. Няколко човека от неговия блок го бяха предупреждавали, но без успех. Един ден го видях и му казах, че 5 кооперации наоколо са вдигнали ръце от него и да внимава. Той се държа много нагло и каза, че ще си прави каквото ще, щото живее тук, но е факт, че от тогава тормоза спря и сега си влиза тихомълком. Аз имах и план Б в случай, че не престане, но не ми се наложи. Не мисля, че точно аз съм го уплашила, но мисълта ми е, че на такъв трябва да му дадеш да разбере, че ще го гониш до дупка.

Честно казано и аз понякога имам чувството, че едва ни изтрайват тези отдолу (малкият най-обича да извади тенджерите на теракота и да "готви"), но шумоизолацията ни е добра и съседите не се оплакват, а аз изрично съм ги питала. То аз си мисля, че се взаимозаглушаваме, защото във всички околни апартаменти има по минимум едно дете и навсякъде е врява.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз просто отказвам да повярвам, че някой може да е до такава степен изрод, че да тормози съзнателно съня на малко дете Shocked

# 21
  • Мнения: 47 998
Аз пък се чудя какво очаквате от живота в блок, и то панелен?!
Ми замисляла ли си се че твоето дете- дай Боже , скоро ще започне да тича, тропа и играе?А един ден ще стане тийнейджър и ще чака само да излезете от вкъщи, за да надуе  музиката или да спретне купон?
Съседите явно правят някакви довършителни ремонти или нещо  подобно, правете им забележка всеки път като вдигат шум извън нормалното време, както и всеки път като ги видите, това би трябвало да помогне. Не очаквай да ти прочетат мислите през пода, защото си ядосана.

# 22
  • Мнения: 1 749
Аз пък се чудя какво очаквате от живота в блок, и то панелен?!
Ми замисляла ли си се че твоето дете- дай Боже , скоро ще започне да тича, тропа и играе?А един ден ще стане тийнейджър и ще чака само да излезете от вкъщи, за да надуе  музиката или да спретне купон?
Съседите явно правят някакви довършителни ремонти или нещо  подобно, правете им забележка всеки път като вдигат шум извън нормалното време, както и всеки път като ги видите, това би трябвало да помогне. Не очаквай да ти прочетат мислите през пода, защото си ядосана.
Уау.
Няколко пъти казах,че сме разговаряли с жената.

# 23
  • Мнения: 1 749
Аз просто отказвам да повярвам, че някой може да е до такава степен изрод, че да тормози съзнателно съня на малко дете Shocked
Трябвало е да те запозная с предишните си съседи.Жената е била леличка в детска градина.Наричала децата "изродчета"и "олигофренчета". Whistling Откъде знам ли?Ами,от майка и нейни познати и приятелки от квартала,които са водели децата си в тази детска градина...Доколкото знам,аз не съм била при нея(какъв късмет..)

# 24
  • Мнения: 473
Разбирам те напълно. И ние живеем с пълни откачалки. Цял живот ни тормозят съседите отгоре с невероятен шум, купони, футбол в спалнята над главите ни, чалга по цяла нощ /това рядко/. Иначе са много весели и добри хора, не се е стигало до там, че шума им да пречи много на детето, но е страшно неприятно да нямаш покой в собствения си дом. Да не говорим че острани съседите непрекъснато се карат, отдолу правят често купони с техно до дупка, от другата страна моята приятелка гледа двете си малки деца, които тичат като кончета и тресат всички стени. Не мога да се скарам с никои от тях, защото ако оставим падардията дето я вдигат и ми пречат сме в прекрасни взаимоотношения. Иначе интелигентни хора, но диви. Дано се съобрази съседката ти, и тя е майка, би трябвало да те разбере. Кажи й как се чувстваш и как се притеснява детето ти от техния шум, дано проявят човещина!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 364
и аз като belinda и Коледна фея не смятам, че над теб живеят изроди, чиято цел в живота е да съсипят психиката на бебето ти.

това, което описваш, са нормални шумове в панелен апартамент, получаващи се когато в него живее семейство с дете. знам какво говоря, защото и при нас е така. съседите над нас имат хол точно над стаята на сина ми, той заспива вечер в 21:30, а докато го приспивам, чувам отлично програмата на Нова ТВ, смеха и разговорите им, местенето на столове, топуркането на 4-годишното им дете, което си ляга по-късно...
така е - чува се. и съседите ми не са изроди, а нормални хора. и от нас се чува - като ревне сина ми през нощта, сигурно будим половината блок.

просто си прекалено драматична, а вероятно и бебето ти е твърде чувствително на шумове, което не е добре за него. повярвай, няма да му съсипеш психиката от това. и никой не те тероризира нарочно.
ако се вдига шум в неразрешено време - веднага реагирай със забележка. но да наричаш хората изроди, защото просто живеят...
както вече ти казаха, ще поотрасне и твоето бебе, ще видиш колко са били напразни много от страховете ти за него, а и то ще почне да тропа и да блъска на нечия глава...

# 26
  • Мнения: 1 749
Не си спомням да съм нарекла хората "изроди". Confused И не ми пречи "съществуването"им ,а блъскането до към полунощ и на обед.
Наистина може да съм прекалено драматична...Но още не мога да забравя чукането по парните тръби,близо до които беше легълцето на дъщеря ми при предишните ....Изпитвам ужас.Тих ужас.И знам,че това няма да се промени.
Както казвате:живеем в панелка.Просто...Написала съм го по-нагоре:искам,освен да споделя, да знам мамите с такъв проблем как се справят.

# 27
  • Мнения: 43
Знаеш  ли  ние живеем  не в панелка  а  тухлен апартамент на 2 етаж.Комшийката  която е над нас е пенсионерка и преди години имаше някакви проблеми със малкият си син.Постоянните кавги които се чуваха почти всяка вечер направо ме побъркваха.Караниците бяха по всяко време на денонощието дори и в 3 през нощта.Но с течение на времето всичко премина.Синът и вече не живее при нея и тя вече няма на кого да крещи.Но като започне да мести мебели да чисти  какво прави  в тях постоянно не я знам  ,но постоянно  все нещо  мести .Та  исках да ти кажа дори и да говориш  с тях ти или съпругът ти просто няма да има ефект поне според мен ,но не е зле да опиташ.желая ти успех .

# 28
  • Мнения: 1 942
Що не си опнеш една изолацийка на тавана?

Хубаво е, че все пак се питаш дали ти не си крива. Едните съседи криви, другите и те ...

# 29
  • Мнения: 1 749
Мислим за изолация,естествено. Simple Smile
Цитат
Едните съседи криви, другите и те ...

Тук се получава малко като..."веднъж разведена,втори път пак..."
Следвайки пътя на асоциациите,се сещам за една случка. Междублоковото пространство(не е много голямо),някъде към един часа през нощта.Беседката ,направена от съседите от другия вход,специално за такива случаи е пълна.Чалга до дупка.И двата блока кънтят.Чува се и детски плач и виковете на майка му,която му кряска да млъкне.(това е често явление през лятото при нас)След малко-патардия,полиции,звук от счупено стъкло.Една съседка ,на която вече й е втръснало ,излязла да се разправя.Пристига още един мъж в нейна защита.Караница.Изведнъж сред цялата какафония и крясъци се чува пиян женски глас:"Кво искате от нас беее?С малки деца сме тукааа".
Та,искам да кажа,че хора всякакви.И навсякъде....

# 30
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Съседите под нас ,нови ,нанасят се и правят ремонт .Разбиват стени ,къртене ,шум .Бебо на 2 месеца като се почна от 10 сутринта ,е надявах се в 2 да си починат ,ама не .Те къртят ,детето реве и извиках POLISза деня се приключи ,но на др.ден па не спряха в 2 часа .С детето отидох долу и им се развиках -исмяха ми се .Прибрах се ,взех от килера буркан с краставички (това намерих в умопомрачението си)и през балкона и го забих точно в новата й дограма  Blushстъкла се разхвърчаха и аз се стреснах и тя като се показа ужасена ,сама я помолих да викне полиция ,и да се разберем .. е на викна полиция ,сега ми се мазни ,ама от луди хора като мен Mr. Green,и сега имам нови индивиди отгоре , ,детето е вече на 2 г .ама за сега са кротки ,пък и няма как да хвърля буркан нагоре и да уцеля Cry

# 31
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152

 Shocked

Добре че не си ми съседка  ooooh!

Случила съм на ХОРА- под нас, над нас, около нас  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 1 735
Искрено ти съчувствам.И аз като си влизам в къщи първо винаги се ослушвам какво са пуснали съседите отдолу-я някакви църковни напеви-снощи вечеряхме на такава музика-чуваше се през тв-то,друг път сме като в будистки храм,я тарамбуки,я някакви духови инструменти-даже и не искам да знам какви. ooooh!В един от празничните дни искахме да си легнем следобеда-едните съседи се караха час и половина/вече започна да им е навик и накрая за финал и блъскат нещо/,а този отдолу дрънкаше на ел. китара.Така ме заболя главата,че по-добре да не бях се опитвала да си почивам.Управия няма.Всичко е въпрос на възпитание.За съжаление на една голяма част от хората първите 7 год. тотално им липсват и определено не знаят какво е да зачиташ другите хора.Опитвам се вече години наред да си калявам нервите и да се успокоявам,че всичко се връща.А и на мен ми идват доста кофти мисли Mr. GreenИ не е от панелката.Ние не сме в панелка,но си се чува.Пък и покрай детето съм развила страхотен слух.

# 33
  • Мнения: 47 998
Съседите под нас ,нови ,нанасят се и правят ремонт .Разбиват стени ,къртене ,шум .Бебо на 2 месеца като се почна от 10 сутринта ,е надявах се в 2 да си починат ,ама не .Те къртят ,детето реве и извиках POLISза деня се приключи ,но на др.ден па не спряха в 2 часа .С детето отидох долу и им се развиках -исмяха ми се .Прибрах се ,взех от килера буркан с краставички (това намерих в умопомрачението си)и през балкона и го забих точно в новата й дограма  Blushстъкла се разхвърчаха и аз се стреснах и тя като се показа ужасена ,сама я помолих да викне полиция ,и да се разберем .. е на викна полиция ,сега ми се мазни ,ама от луди хора като мен Mr. Green,и сега имам нови индивиди отгоре , ,детето е вече на 2 г .ама за сега са кротки ,пък и няма как да хвърля буркан нагоре и да уцеля Cry
Ауу, супер пример, авторката, такива идеи ли искаше да ти даваме и да те подкрепим да направиш някоя простотия?
Добре че и аз съм случила на съседи- може и да ни е по- шумничко, а пък и ние да им шумим понякога, но поне такива изпълнения не е имало...направо се стреснах , честно казано...абе хора, и по- важни неща има в живота, и дано все да са ви само такива проблемите  Hug

# 34
  • Мнения: 2 803
Какво правим, когато...неразумници беснеят?

Отивам и едва сдържайки гнева, с максимално любезен тон ги питам дали са приключили цепенето на дърва в 14 часа, защото сме на първи панелен етаж и мазетата са ни "съседи"? Ако видя, че има разбиране - се прибирам, ако не - полицаите, набедени че "с домашно-съседски кавги сигурно не им се занимава", стават много бързи и веднага пристигат.
Имаме си един пенсионер, който в 6.00 часа сутрин "загрява" с рязане с трион и други производствени шумове - всеки път му правя забележка и сега се е укротил.

Над нас има семейство с тийнеджърка, която следи сериалите, като е удома - ние също. Звука на ТВ въобще не знае как се намалява. Това го изтърпявам, защото малката е в период на среднощен рев от зъби и си мисля, че се компенсира техния шум с нашия. Иначе не им спестявам миенето на терасата и стичащата се мръсна вода по моя прозорец - казах  на съседката да си удължат чучура с маркуч и няма проблем. Все още - от една година си го удължават, но и не мият. Има външен простор, който е толкова паянтав, че се налагало да чука по него,за да го изпъва - казах й, че в 22.00 чукането стресира дъщеря ми и ако може да си го изпъва по др начин. Спря!
Имат плъзгаща алуминиева врата, която дори и лятото се отваря и затваря при всяко влизане и излизане - не е като да влезнат в стаята и да я оставят отворена - все пак лятото не е студено, че да пазиш топлината да не "избяга"...

И още хиляди примери, но които и да дам, ще кажа на авторката:
Китана, аз си искам правата , когато преценя, че така трябва, без да съм крайна в изискванията си.

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 11:19 от anitsa

# 35
  • Мнения: 1 749
абе хора, и по- важни неща има в живота, и дано все да са ви само такива проблемите  Hug
Коледна фея,миналите съседи направиха 3 наводнения ,второто от които достатъчно,за да потече в съседката под нас.Майка ми беше правила ремонт тогава...При първият пожар,който направиха пак майка ми беше тази ,която е отишла да провери дали са будни.Е,нищо,че когато е отишла да се разправя с тях за поредното наводнение и да се разберат като хора,й треснали вратата под носа,а след това омазали вратата ни с не чак толкова добрите си кулинарни постижения в кухнята.А познавам майка си и със сигурност се е държала по-учтиво,отколкото заслужават.
Ако бях в града тогава.....За това щяха да отнесат цяла каса буркани със зимнина.

Но,наистина,ще се замисля да говорим отново с хората отгоре.КАквито и хора да се окажат/да са,едва ли могат да се мерят по нещо с предишните.Тях ги признавам за неповторими,недостижими уникати. Grinning

# 36
  • гр.София
  • Мнения: 380
Много добре те разбирам, защото и ние имахме подобен проблем, но със съседите под нас. Ако човек не е преживял подобно нещо може да си помисли, че става дума за дребнавост или за излишно драматизиране, но не е така. Под нас живееха трима студенти на квартира, които освен, че редовно правеха купони със силна музика, през останалото време си говореха на толкова висок тон, че заглушаваха телевизора. Това аз наричам "чобански манталитет"-говорят си все едно са с овцете на два съседни баира. Мъжът ми ходи няколко пъти да говори с тях нормално, човешки, със спокоен тон. Не помогна. тогава започнахме ударна атака Simple Smile Почти всяка вечер викахме полиция, написахме жалба в РПУ-то, обадихме се на хазайката им и я предупредихме, че ако не вземе мерки ще сигнализираме в общината, защото съм сигурна, че не е плащала данъци за отдавания под наем апартамент. Резултатът-изнесоха се. Изводът е да не се отказваш, щом те те тормозят, тормози ги и ти. Като се разходи няколко пъти во РПУ-то да пише отговори на жалбите ти, сигурно ще се позамисли.

# 37
  • Мнения: 47 998
Не мисля че наводнение и пожар могат да се сравнят с шум от малко дете (дори и правен нарочно, в което се съмнявам като майка на двама разбойника). За наводнение и пожар засега няма друго решение, освен застраховка на жилището. Съчувствам ти за нанесените щети от тези неща.Но в случая, във връзка в шума,  ти си говорила един- два пъти, смятам че е редно, преди бурканите и разни други странни похвати, да предприемеш по- масирана атака от разговори и забележки. При всеки повод- забележка. При всяка среща- напомняй че детето ти е чувствително към шум.

# 38
  • София
  • Мнения: 9 850
Ние имаме такива съседи при баба ми... Не е панелка, тухлен блок е, обаче.... Абе то и детето нещо не е наред, когато го изведат /мноооооооого рядко, освен ако не е на градина/, се чуват покъртителни писъци по стълбите, смесени с виковете на майка му - Айде бе, айде бе кретенче, мърдай, върви, че сега ще взема пръчката.... Хлапето е на 4 години, а дори не може да говори, друго освен "остави ме бе" и пищене не знае... Освен това баба ми го засекла как пикае през терасата... Дядо му му викал "абе за тебе няма ли тоалетна?". А пикаело точно върху външните саксии на хората надолу, вкл. и на баба ми. А то като се затръшка отгоре, е нещо невероятно. Не кон, ами цяла конюшня. Постоянно тропа, ама забива пети и подскача, не просто да ходи по-тежко. Няма ден, няма нощ. При късмет, си ляга в 11. А е колкото една плюнка, както се изразява баба ми. Тези хора не го извеждат това дете, когато не е на градина, няма с кого да поиграе, те никакво внимание не му обръщат. Една вечер след поредния страхотен шум, отидохме с майка ми - ми те си седят в кухнята на по ракия, а детето търчи и беснее в другата стая. Е това нормално ли е?
Разговори... не помогнаха. Сега малко се е поукротило и самото хлапе, че не подскача вече така...
Та, Китана, влизам ти напълно в положението, знам какво е да се прави нарочно шум - спасение няма, освен да се изнесете, или да правите постоянно забележки с мъжа ти. Ако се опитат да ви заплашват - полиция.

# 39
  • Мнения: 2 382
Направо съм изумена от някои мнения тук #Crazy!
Буркани по стъклата?!!А вие не сте ли правили ремонт никога?
Под прозореца ни две години се строи кооперация.Нима очаквате целия строеж да спре работа от 2 до4 всеки ден?Защо трябва да се правят драми?
Няколко мнения по-надолу-защо съседите си отварят и затварят вратата през лятото #Crazy?Ами това си е тяхна работа.Да спрат да дишат ли?
И накрая към авторката-при положение, че проблемите се създават от дете, не мога да разбера реакцията.
А не мислиш ли , че твоето дете  също може да стресира другото с рева си?А сега де, кое дете е по-важно?И каква е гаранцията, че след 2-3 години твоето няма да е също толкова палаво?

# 40
Положението е такова, че хората се адаптират към средата.
За да си сигурна, че ще ти е тихо и уютно, просто трябва да живееш в къща на село и то без съседи с домашни животни, характерни за българските села.

Лично аз не се будя от викове, музика, трафик, но затова пък се будя от сутрешното пеене на птичките, което ме докарва до лудост.
Като стана и си сипя кафето, с удоволствие им се наслаждавам.

# 41
  • Мнения: 1 749
Направо съм изумена от някои мнения тук #Crazy!
Буркани по стъклата?!!А вие не сте ли правили ремонт никога?
Под прозореца ни две години се строи кооперация.Нима очаквате целия строеж да спре работа от 2 до4 всеки ден?Защо трябва да се правят драми?
Няколко мнения по-надолу-защо съседите си отварят и затварят вратата през лятото #Crazy?Ами това си е тяхна работа.Да спрат да дишат ли?
И накрая към авторката-при положение, че проблемите се създават от дете, не мога да разбера реакцията.
А не мислиш ли , че твоето дете  също може да стресира другото с рева си?А сега де, кое дете е по-важно?И каква е гаранцията, че след 2-3 години твоето няма да е също толкова палаво?
Проблемите не се създават от дете....Детето може да тича и прочие,но не и да забива пети нарочно.А и,след като явно не е неукротимо дете ,тогава защо родителите му не се съобразят и не му кажат да спре,когато стане,да кажем,22ч?Както се случи,когато мъжът ми реагира?
Те могат да "укротят"детето си,Но просто не искат да го направят.Могат да си местят мебелите преди 22ч,но не го правят.
Да можеш да пазиш тишина след 22ч като нормалните хора,но да не го правиш.

Буркана,доколкото разбрах,е последвал след изсмиването ,когато им е била направена забележка на въпросните хора за шума,който вдигат по време на почивка.

И......Според мен рева на детето не е нещо,от което човек/дете може да се събуди.

# 42
Китана, що не идеш да ти леят куршум или там някакъв ритуал, щото очевидно си урочасана и на теб само ненормални съседи ти се падат. И то все отгоре. Виждам тъмна сила тук аз.

# 43
  • Мнения: 1 749
Китана, що не идеш да ти леят куршум или там някакъв ритуал, щото очевидно си урочасана и на теб само ненормални съседи ти се падат. И то все отгоре. Виждам тъмна сила тук аз.
Joy
Не,прави сте.Прекалено много се старая да бъда разбрана,за да е нормално. Crazy
Кое му е лошото да потърсиш мнение,но да се постараеш преди това да бъдеш разбран правилно?

# 44
Абе, разбирам те, бе, аз съм случила на съседи, а и на цивилизовано място за живеене, та не зная какво да те посъветвам, но твоят случай е патология направо. Като черна комедия е с тези съседи. Така описани, те са някакви дяволски изчадия, в стила на добрите холивудски пародии на хорор жанра.

# 45
  • Мнения: 1 749
Абе, разбирам те, бе, аз съм случила на съседи, а и на цивилизовано място за живеене, та не зная какво да те посъветвам, но твоят случай е патология направо. Като черна комедия е с тези съседи. Така описани, те са някакви дяволски изчадия, в стила на добрите холивудски пародии на хорор жанра.
За първите съм съгласна.Може и така да се каже за тях.  Crazy За тези-едва ли.Не може да съм такъв карък.


Общи условия

Активация на акаунт