Австрия 27- Дано щастливите ни мигове са много повече от 2009!!!

  • 14 396
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 39
Имам питане но за да не товаря темата го пуснах отделно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362976.0
Ако има някой инфо мерси предварително  Hug

# 286
  • Мнения: 413
Привет на новите мами    bouquet

Геврече - интересно представяне, .. а и името ти е много интересно  Wink

 zizuna - няма значение къде ще забременяваш  Grinning дали в БГ или в Австрия /твоя ангелегенхайт/  Wink . След като сключиш граждански брак би могла да се застраховаш към него /митферзихерунг/ и след като родиш ще подадете във финанцамта за майчинство.
  и втория вариант - за по-късно майчинство става, важното е да си митферзихерт към съпруга ти, мелдецетел в А...и т.п.
 Аз месец преди да забременея останах безработна и така цялата бременност си я изкарах в безработна /а и по лекарско предписание все на легло и по болници/ и през цялото време бях митферзихерт към мъжо и сега получавам майчинство.
   ама го обясних объркано, мисълта ми е раздвоенаена, правя хиляда други неща  Joy

  Мами - срока за записване в детските градини до края на януари ли беше? /за деца над 3 год/?? а за Тагесмутерките??? /само кога се  записва/

  Съни - като имах кола първите две години пътувах един път през Румъния -   #2gunfire е никога повече няма да повторя, въпреки че излиза много по-евтино и по-близо ми е до Бургас, само моста на Русе беше по-скъп /36 евро за колата+8 за пътник-сега незнам какво се плаща/ През Сърбия пък ми идва да  #2gunfire унгарците. Сега с бебчо само летиме

# 287
  • Мнения: 343
съни, отговор в другата тема.
и аз като диана, само летене Crossing Arms .

цицуна и геврече добре дошли.

# 288
  • Мнения: 957
Някой ще пуска ли нова тема или аз да се изявя с някоя уомбатска простотия ??? Mr. Green
Роси, оздравяхте ли? Пусни ми тел. си на лични, че последния път съм пропуснала да го запиша.

# 289
  • Мнения: 0
Сърдечни поздрави на Wombat,Sarrah,Rorroana и всички други майки!Thanks for the nice wellcome!

Искам да се обърна към Zizuna с един скромен съвет-първо там където желаеш да родиш следва да се запознаеш с особеностите на здравното обслужване-тоест кога и как ще получиш право на здравни грижи като всяка една австрийка!Нали се досещаш,че след като забременееш ще ходиш на консултации,видеозон,поредица здравни изследвания и т.н. А и когато дойде кулминацията на всяка бременност-раждането, ще е хубаво да си избрала вече в коя болница и при кой лекар!А след самото раждане идва и най-голямото изпитание-да свикнеш да се справяш с малкото човече,да ходите на детски консултации,да черпиш информация от други майки и най-важното-ако не говориш добре езика според мен ще е МНОГО ТРУДНО!!!
Майчинството те изправя пред такива предизвикателства и трудности,че самото раждане ще ти се види песен,ще ти се наложи често сама да се справяш с изпитанията,а помисли хубаво кой и как ще ти помогне в грижите за бебето-съпругът,бабите,приятелки!!!А може би професионална заплатена помощница!Това е от изключително значение мила!!!
Захващай се с езика и ти желая късмет и много верни приятели до теб!

# 290
  • Vienna
  • Мнения: 266
Добре до6ли на новите моми4ета Hug
мн се притеснявам от тоя нов грип и мисля Макси малко да го подьржа в кь6ти, и беz това сега не е най посходя6тия момент да се раzболееме,4е ако донеса не6то на сестра ми, Confused от сега ми е притеснено, как 6те реагирам като я видя милата. Батко ми ме предупреди,4е е мн,мн променена и да не се стресирвам. ох, мн ми е мь4но, искам живота ни да е както преди, тя има мн болки милата............... Господи  Praynig
е, такова настроение ми докарахте с тея поеzии, аz гледам само да се раzсея и да сьм си както преди, дайте не6то zабавно, 4е отивам да я раzнообраzявам, а не да я додепресирам. дайте идея какво да правим с нея 1 седмица newsm78 ,тя ходи,но малко.

# 291
  • Мнения: 343
Добре до6ли на новите моми4ета Hug
мн се притеснявам от тоя нов грип и мисля Макси малко да го подьржа в кь6ти, и беz това сега не е най посходя6тия момент да се раzболееме,4е ако донеса не6то на сестра ми, Confused от сега ми е притеснено, как 6те реагирам като я видя милата. Батко ми ме предупреди,4е е мн,мн променена и да не се стресирвам. ох, мн ми е мь4но, искам живота ни да е както преди, тя има мн болки милата............... Господи  Praynig
е, такова настроение ми докарахте с тея поеzии, аz гледам само да се раzсея и да сьм си както преди, дайте не6то zабавно, 4е отивам да я раzнообраzявам, а не да я додепресирам. дайте идея какво да правим с нея 1 седмица newsm78 ,тя ходи,но малко.


радвайте и се у дома и я глезете. аз не бих влачила болен човек по тоя студ и грип където и да е.

# 292
  • Мнения: 153
3дравейте
Гевре4ето и 3и3уна,  welcome
Гевре4е, детски лекар се и3бира 3а контроли, по спе6ност се ходи в болница, под 3 h не се брои 3а 4акане, поне моят опит е такъв. 3а консултация по телефона, ако иска6 6е погледна, мисля, 4е бяха нотарцт, но може и във  всяко детско отделение на болница. 3а мен определя6то при е и3бора на детски е да е бли3о.
3и3уна, според мен е до 4овек, ако си амбицио3на, 6е го нау4и6 и с бебе. Право на май4инство и детски има6 6том мъжа ти е австиец.
Съни, много от рано стяга6 багажа. Колко време 6те се в бг.
Патенце,  Praynig

# 293
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!

Уомбатче, пусни моля те нова тема, че току виж ни заключили! 
Аз също мога да го направя, но не мога да измисля остроумно заглавие и да прикача линкове от старите теми.

# 294

Общи условия

Активация на акаунт