Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 9

  • 16 409
  • 293
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 893
единствения проблем с боядисването е че заради хормоналния дисбаланс може на не те хване боята като хората или изобщо Grinning аз с каката съм се боядисвала, но след като се роди просто нямам време Laughing иначе обмислям тея дни да мина през фризьорката, понеже на 18 имам рожден ден, малко да заприличам на човек  Mr. Green

# 196
  • София
  • Мнения: 39
някъде във форума четох (мисля, че има такава тема), че при кичурте няма никакъв проблем, т.к. боядисването е с друга технология и боята де достига до скалпа. Потърси го.

# 197
  • Мнения: 1 027
Здравейте  Grinning
За косата знам, че просто не трябва да е с амоняк. За подстригването знам, че няма проблем.

Добре дошли на новите бременелки, леко и безпроблемно ви желая  bouquet

ФМ е изследване за малформации при плода, ако някой може да го обясни по-добре, че аз май не успях  newsm78

Кой беше купувал от Премама дрехи? Колко парички са и може ли снимка  Praynig Аз си взех дънки от колелото на 5 трамвай има и малки номера.

# 198
  • Мнения: 332
И аз понякога вечер усещам странно корема си, но тъй като ми е за първи път не мога да преценя дали е бебето, или си въобразявам.

# 199
  • Мнения: 219
Да ми е честито първото повръщане Sick. От два три дена като си мия зъбите и съм на косъм да повърна, и днес се случи. Тази нощ не можах да спя имам адско главоболие, пих един Парацетамол, но няма ефект.

# 200
  • Мнения: 32
За боядисването и аз съм чувала много неща, но вече два пъти се боядисвах. Първият път незнаех още че съм бременна . Пък и сега боите са по-безвредни и по-качествени. ...мисля  Thinking Grinning

# 201
  • Мнения: 576
„Феталната морфология” (фетус = плод, морфос = структура, логос = наука) представлява обстойно и високо-специализирано ултразвуково изследване на всички основни органи и системи на плода. В зависимост от гестационния срок се получава информация относно феталното развитие и нормалното протичане на бременността.


Феталната морфология между 11-14 г.с. позволява диагностицирането на някои големи структурни аномалии на плода. Ранното диагностициране на тежки и несъвместими с живота аномалии дава възможност за прекъсване на бременността в по-малък гестационен срок, което е свързано с по-нисък риск за бременната. В допълнение, специализираният ехографски преглед между 11-14 г.с. се използва и за измерване на дебелината на нухалната транслуценция, както и за оценка на феталната носна кост. Последните два ултразвукови маркера представляват ефективно средство за ехографски скрининг за хромозомни аномалии в ранните срокове на бременността, вкл. синдром на Даун. Между 11-14 г.с. плодът обаче е твърде малък, което налага повторна оценка на феталната морфология в по-късен срок на бременността.

Феталната морфология между 18-23 г.с. (оптимално около 20-22 г.с.). е втория важен ехографски преглед през бременността. Специализираното ултразвуково изследване в този гестационен срок позволява внимателно оглеждане на всички органи и структури на плода, вкл. преглед на феталното сърце (т.нар. фетална ехокардиография), както и на лицето на плода (по правило феталното сърце и лице са трудни за оглеждане в по-ранните срокове на бременността). Следователно, между 18-23 г.с се изключват или установяват по-голямата част от възможните за диагностициране структурни аномалии на плода. В допълнение, в този гестационен срок се извършва и ехографски скрининг за хромозомни аномалии на плода, както и ехографски скрининг за преждевременно раждане чрез измерване на дължината на маточната шийка. В някои по-редки случаи е показано и Доплерово изследване на кръвотока между майката и плода.

Феталната морфология между 28-32 г.с. е третия по-важен ехографски преглед през бременността. Постепенно големината на плода нараства, което позволява по-лесното диагностициране на някои по-редки и/или по-дребни структурни аномалии. От друга страна, някои дефекти по начало имат по-късна изява и практически могат да бъдат диагностицирани едва в трети триместър. Допълнително предимство на специализираното ултразвуково изследване между 28-32 г.с. е възможността за адекватна оценка на темпа на фетален растеж и развитие, както и извършването на някои високо-специализирани ехографски изследвания като Доплеровата оценка на скоростта на кръвотока в майчино-феталната и фето-плацентарната циркулация. Поради напредналия гестационен срок обаче, значителната калцификация на костите и често неблагоприятното разположение на плода ултразвуковото изследване в трети триместър има и своите ограничения.


Nadeto, ще снимам панталона и роклята...Цените май бяха - панталона към 70-80, роклята към 100
Но не помня точно. Но ги купих преди намаленията...Сега ако са останали ще са поне 30 - 50 % по-евтини  Peace

# 202
ахааа, благодаря на всички за мнението отсносно боядисването Hug
sisko 75 за кичури имам предвид, ще се разровя из другите теми да видя....все пак трябва да сме красиви мами, но не разбира се за сметка на здравето на бебчето...
благодаря на отзовалите се Hug

Mambina, до сега четох тази информация и толкова търсих, а ти си я публикувала Hug

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 13:11 от Djenni26

# 203
момичета, някоя от вас правила ли е ФМ в 11-14г.с.?

# 204
  • Мнения: 576
Djenna, аз правих в 13та Peace

# 205
Mambina, разкажи ми подробности, къде я прави, какво се вижда и колко време се прави? Hug

# 206
  • Мнения: 36
здравейте момичета,

отдавна не съм писала, но се местихме и от чистене и нареждане никакво време не ми оставаше.

Първо да се похваля , че най-накрая и ние видяхме нашето бебче  чухме и сърчицето. Както по-рано бях писала, в Англия никой не го е еня че си бременна до 12 седмица. Чак след 12 седмица се започват сканове( два през цялата бременност), кръв ( два пъти)и  .....то това е.
Както и да е, важното е че в четвъртък за първи път видяхме бебето- и то е добре, махаше с ръчички а за нас беше много вълнуващо.

Може ли вече и мене да ме добавите на първа страница. Термин 17 юли, Пловдив, 28 години, първа бременност.

Гледам че отбора доста е пораснал- добре дошли на всички нови момичета.

За боядисването да кажа, 4е доста съм се ровила в интернет и не само там, информацията която откривах беше че не е доказано да вреди на бебето. Аз смятам да се боядисвам но по- рядко( да речем през 2.5-3 месеца.

На всички много гуш Hug  Hug  Hug

# 207
  • Мнения: 576
Правих я при др. Сигридов в клиника Малинов.
Прегледът продължава около 30 мин., като се оглежда основно гънката на врата, която трябва да е под 3мм , и  оглеждане на носната кост. По тези два признака може да се съди дали има риск от синдрома на Даун.
Слуша се и сърцето на бебето . Оглежда се мозъка , притока на кръв  и може да се даде предположение за пола на бебето.
Мисля, че това е в най-сбит варянт  Hug

# 208
  • София
  • Мнения: 39
Момичета, какво ви е мнението за записа на СД на изследването - ФМ?

# 209
  • София
  • Мнения: 39
а при Драгалева ходил ли е някой?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт