97 СОУ "Братя Миладинови" в ж.к. Люлин

  • 35 628
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 117
ЗДравейте! Ето, че дойде и нашият ред да избираме у-ще и се колебаем между тези три училища. Моля, за актуални мнения! Предварително благодаря!

# 61
  • Мнения: 6 274
ЗДравейте! Ето, че дойде и нашият ред да избираме у-ще и се колебаем между тези три училища. Моля, за актуални мнения! Предварително благодаря!

Кои "тези три училища"? newsm78

# 62
  • Мнения: 117
Трите училищА между, които се колебаем са 33-то, 96-то и 97-мо. В 97-мо и 33-то бяхме на родит. среща, но в 96-то не успяхме, та... Вярно ли е, че там няма занималня?!

# 63
  • Мнения: 6 274
О, не мога да ти кажа.
Ако има тема за него, попитай в нея и успех, което и да изберете. Peace

# 64
  • Мнения: 1
Училището е страхотно. Дъщеря ми учи в него и не мога да си оплача от нищо. Учителката и до 4 клас е невероятен педагог, даде мноооого добра основа на детето. Имаха състезания, конкурси, изяви на най-различни нива.  Сега е в 7 клас и взе изпитите с много добри резултати. Гордея се с детето и благодаря на преподавателите и и на класния и ръководител  smile3501  newsm51 smile3525   Ако трябва да избирам пак него ще избера   Heart Eyes А едно от нещата, които мнооооого ми харесват е това, че имат няколко зали с интерактивни дъски, в които уроците им се представят по нов метод и на децата им е мноооого по-интересно и усвояват учебния материал много по-лесно. Моята дъщеря учи още в час и вкъщи само си прочита веднъж урока и е готова. Нововъведенията в училището са много и аз съм изключително доволна. Даже след 7 клас тя реши да си кандидатства в 97 СОУ, специалност Стопански мениджмънт  newsm74

Последна редакция: вт, 10 юни 2014, 13:22 от ros_ivanova

# 65
  • Мнения: 2
Мили мами пред мен стои дилемата къде да запиша детето си в първи клас. Живеем в 6 м-н. Моля за повече информация з за материална база, учителки и атмосферата в училище.

# 66
  • Мнения: 253
Училището е страхотно. Дъщеря ми учи в него и не мога да си оплача от нищо. Учителката и до 4 клас е невероятен педагог, даде мноооого добра основа на детето. Имаха състезания, конкурси, изяви на най-различни нива.  Сега е в 7 клас и взе изпитите с много добри резултати. Гордея се с детето и благодаря на преподавателите и и на класния и ръководител  smile3501  newsm51 smile3525   Ако трябва да избирам пак него ще избера   Heart Eyes А едно от нещата, които мнооооого ми харесват е това, че имат няколко зали с интерактивни дъски, в които уроците им се представят по нов метод и на децата им е мноооого по-интересно и усвояват учебния материал много по-лесно. Моята дъщеря учи още в час и вкъщи само си прочита веднъж урока и е готова. Нововъведенията в училището са много и аз съм изключително доволна. Даже след 7 клас тя реши да си кандидатства в 97 СОУ, специалност Стопански мениджмънт  newsm74

Нищо против, само да попитам, а след като завърши училище какво ще прави девойчето?! Ако остане в 97-мо шансовете й да я приемат във ВУЗ изключая НБУ/ в който и кучето си да запишеш да учи, ще завърши/ граничат с нула; остава да си намери работа като продавачка в магазин в МОЛ и като навърши 40 да се нареди в редиците на безработните; да се омъжи и да придобие професията "домакиня". Моля, ако детето е кадърно, нека отиде да учи в училище, което ще й даде шансове за напред. Това е само съвет. Не  го приемайте лично!

# 67
  • Мнения: 1 615
Въпреки че избутахме до 4 клас в 97-о, след това категорично решихме да преместим дъщеря ни.
Сега завършва 5 клас в друго училище и е в пъти по-доволна.

Нашият избор за промяна в рамките на квартала е 56-о училище в 8 м.р. На Дани-1617 мога да го препоръчам, защото също не е далече от 6-ти  Peace
Но не мога да препоръчам учителка, защото не сме били там, а не съм се интересувала постфактум.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Мили мами пред мен стои дилемата къде да запиша детето си в първи клас. Живеем в 6 м-н. Моля за повече информация з за материална база, учителки и атмосферата в училище.
Ние сме в 6-ти, и двете деца учиха/ едното все още учи/ в 96-то. Пеша се ходи за 15 мин., а за подробности - на лични!

# 69
  • Мнения: 2
Трите училищА между, които се колебаем са 33-то, 96-то и 97-мо. В 97-мо и 33-то бяхме на родит. среща, но в 96-то не успяхме, та... Вярно ли е, че там няма занималня?!


Моето дете в момента е 1 клас в 97мо. Много сме доволни,базата е чудесна. Има занималня до 18ч,стол в който ги води възпитателката на обяд.Плувен басейн с топла връзка с 1я етаж. Това,което ми допада също е че треньорката идва и ги взима от занималнята. Хем са си написали домашните,хем спорт 2 пъти седмично. Понеже не можеше да казва "р" моето първолаче работеше с логопед,който си е в у-ще. Тя също идваше да го взима от занималнята 2 пъти седм. Работят извънкласни клубове с класната,имат зали както пишеше някъде по-горе.Компютри в кабинет само за малките,английски,физкултурния салон също е отделно от големите ученици.
И другото което е,освен в 97мо никъде не съм видяла катерушки в двор на у-ще,които са всъщност не само за  малки у-ци,а и за братчетата и сестричетата,които чакат да вземат батковците или каките си.
  bouquet Атмосферата,която създават учителите е наистина творческа,идете и вижте. Таблата още на входа посрещат с рисунки и др.дейности на децата.   bouquet

# 70
  • Мнения: 24
Мили мами пред мен стои дилемата къде да запиша детето си в първи клас. Живеем в 6 м-н. Моля за повече информация з за материална база, учителки и атмосферата в училище.

Според мен няма да сбъркаш, ако си се спряла на 97-мо. Дори децата ни може да са в един клас. На есен и аз съм с първокласник и вече го записах там. От моя блок в момента има 4 деца, които са там. Децата ходят с желание, винаги разказват с голям ентусиазъм за това, което са правили в училище. Като ги слуша човек веднага може да разбере колко са обгрижвани от учителките си. А и да не забравяме, че основата е най-важна... детето ходи ли с желание и интерес на училище, това несъмнено ще го накара и да продължи по същия начин.

# 71
  • Мнения: 2
Благодаря за информацията. Ходих до 97 СОУ, подадох заявление, видях учителките за първи клас - млади и енергични. Показаха ми кабинетите, много добра материална база, наистина начален курс са отделени от по-големите ученици. Наистина ми хареса.

# 72
  • София
  • Мнения: 113
Мили мами пред мен стои дилемата къде да запиша детето си в първи клас. Живеем в 6 м-н. Моля за повече информация з за материална база, учителки и атмосферата в училище.

Според мен трябва да избирате учител, защото ще положи основата в училището на вашето дете. При първото ми дете не го направихме и още съжаляваме. Записахме го в 96-то и попаднахме на неуравновесена и не можеща да се справи с децата учителка, която непрекъснато ги обиждаше. Преместихме го. Попаднахме на добра начална учителка в 56-то, но в клас с много буйни момчета, които го тормозеха - преместихме го след 5-ти клас разбира се. За база 96-то има по-добра база от 97-мо. В 97-мо началните класове са още с чинове от моето детство, но пък има плувен басейн. В училището е студено. В 96-то има подово отопление, 2 или 3 лафки, след 5. клас учат в една стая. Въпреки това, дъщеря ми учи в 97-мо при г-жа Е. Нинова и сме изключително доволни от нея. Има и страхотна г-жа в занималнята - Спасова, но след 4-ти клас ще я местим. Прогимназията в 97-мо е трагедия. Учениците са като хуни всяко междучасие. Всеки предмет е в различна стая. Учителите пишат ниски оценки дори и да заслужаваш повече - просто са им по-високи критериите явно. В 96-то пък в 7.клас ги завишават, за да им помогнат явно при кандидатстването. Но в прогимназята твърдят, че ги карат да учат. Така, че сама прецени. За мен е по-добър вариант да търсиш учител, дори и в център ако трябва. За голяма жалост люлинските училища въобще не са добре.

# 73
  • Мнения: 7
Здравейте, ще имам първолаче през учебната 2015/2016 и се чудя къде да го запиша - живея в Люлин 4. Вариантите са 96 СОУ, 97 СОУ "Братя Миладинови" , а чух добри думи и за 137 СОУ "Ангел Кънчев". Моля, дайте съвети. Даже намерих имената на училките от 97 СОУ, които ще бъдат класни на през въпросната година - в момента са класни на третите класове - 3 А  Ваня Димитрова Попхристова; 3 Б  Ирина  Христова Ушагелова;3 В  Валентина Андреева Шейтанова; 3 Г  Силвия Генова Фъсева. Ако имате наблюдения - споделете!

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
В 96-то пък в 7.клас ги завишават, за да им помогнат явно при кандидатстването. Но в прогимназята твърдят, че ги карат да учат.
А това за завишаването на оценките от личен опит ли го споделяш? Защото големият ми син завърши там преди няколко години, и определено оценките му от училище се доближаваха до тези от НВО / без частни уроци по БЕЛ/. На съучениците му оценките също бяха реални на знанията.
 Прогимназията на 96-то е много добра, второто ми дете минава от там.
 За базата няма да говоря, малко училища в София могат да се сравнянат с него.
 Както съм написала преди два поста - за подробности на лични.
 

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт