Раждане в Бургаско родилно отделение

  • 4 576
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 347
keli_f , здравей и тук. Аз също като теб само питам и разпитвам за Бургаското родилно отделение и затова къде раждат мамите от Бургас и не само къде, но и при кой...
Това което знам досега е, че положението хич не е розово, никой не говори за хотел..., говорим за грижа за бебчето и за майката... за нормални условия..., а не за мизерия...
Всичко се случва на всякъде и никога няма нищо сигурно, това не означава, че всеки съзнателен човек не би си направил добре сметката... особено когато става въпрос за живота на детето му. Като казвам сметката нямам предвид парична (въпреки че тук доста важи и това), а колко добре можеш да се погрижиш евентуално всичко да мине добре...
Не съм много сигурна дали може да се уговориш с екип, на който да платиш за раждането и грицата и да не си във ВИП отделението... Нека някоя мама ако знае да каже... А колкото до ВИП-а, освен че се води такъв, разликата не е голяма... да не забравяме, че сградата е една... и няма начин хлебарки да има на всякъде, но не и в тези стаи... То буболечките да са проблема... но е много гнусно... особено като си помислиш и за бебчо... Времето си приближава и аз съм в ... недоумение какво да правя...
 
 

# 31
  • на дъното
  • Мнения: 1 547
ben78 За ВИП-а ами какво да ти кажа от една страна не е лошо предимствата са че по всяко време може да дойде близък на посещение в стаята което горе на 3 ет.го няма това.Второ за хигиената е много чисто хлебарка не съм видяла.Недостатъка е и късмета ако в една стая се паднеш с някой несъобразителна родилка по скоро нейни близки.Аз бях с една много добра жена,но при нея целодневно имаше поне по 2-3 човека които и висяха над главата и не се съобразяваха,че има новородено/кашлят,кихат вдигат прахуляци/е това ме побърка мен.Ако кажеш на някой от персонала те не смеят да правят забележка понеже са си били платили.Така че политиката на ВИП-а е под всякаква критика и не си заслужава освен ако не държиш толкова на хигиената.А относно раждането Да можеш да се уговориш с екип.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Силви,честито ти момченце!Да Ви е живо и здраво!Ти при кой ражда?Аз и двата пъти,е тогава още нямаше вип отделение си бях горе на третия етаж,живот и  здраве,мислим за трето детенце и си мисля,че пак ще съм горе.Точно за това и аз си помислих,ами нали това дете трябва да се кърми ,майката да си почива,когато може.а ако има някой постоянно в стаята чужд човек.

# 33
  • на дъното
  • Мнения: 1 547
Раждах при Георгиев и съм доволна.Оправи ми поразиите от предното секцио което беше направено от Драгнева.
За ВИП-а не си заслужава.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 347
silviayo, благодаря ти за информацията.
Честито ти бебче   bouquet Да ти е живо и здраво и много късмет Simple Smile
Би ли ми казала как става избирането на екип за раждането? Ако искаш може и на лични.
Благодаря   bouquet
Успех с бебока  Hug

# 35
  • Мнения: 6 461
Janitsa, аз бих ти препоръчала ак. Вацева .Страхотна жена е. Мила, внимателна  нямам думи просто.
Права си ,че каквото има да се случи ще се случи независимо къде си ,но е много важно също до теб да има професионалисти ,а в Бургас се съмнявам че има такива .От опит го казвам .Успех и леко раждане !
За Вацева съм чувала много положителни мнения Peace
Малкото ми дете го родих при Д-р  Душепеев и  ак.Стефка Узунова.Също останах много доволна.
Тук има изказване на Иванка Вацева.
http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=2857

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
За ВИП- а и аз се замислих това влизане и излизане на посетители по стаите, нещо ме притеснява. Има вариант да си сам в стая но тогава със сигурност  Crazy Crazy
Раждала съм веднъж там и пак там смятам да раждам, не мисля, че е чак такава мизерия, скоро гледах за Айтос по ТВ- ЕЙ това е мизерия. Лошо отношение горе на 3 ет. по мои наблюдения има към "истерясалите- лигли" / няма да се извиня за това/, които не знаят какво искат и как да го поискат а очакват света да им е длъжен за нещо и всички да се въртят около тях- "никой не им е казал да се цедят...?!?!" "никой не им казал защо плачат бебетата... ?!?" ... ама тези неща имат ли нужда от казване и обясняване  Close

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 959
Аз раждах преди около 5 дни в Бургас и от никой за нищо лошо отношение не видях. Чак ми се сториха прекалено любезни всички, а бях на 3 ет. в следродилно  Simple Smile Хлебарки видях една или две.
Вярно, второ дете ми е и в общи линии никакви въпроси нямах, но те пък си настояваха да обясняват без да ги питаш.

# 38
  • Мнения: 3 016
Нещо не се отваря, а ми е любопитно да видя  .

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 347
...има към "истерясалите- лигли" / няма да се извиня за това/, които не знаят какво искат и как да го поискат а очакват света да им е длъжен за нещо и всички да се въртят около тях- "никой не им е казал да се цедят...?!?!" "никой не им казал защо плачат бебетата... ?!?" ... ама тези неща имат ли нужда от казване и обясняване  Close
Това някакъв вид дискриминация ли е? Никой не се е родил научен и никой не е застрахован от това да се паникьоса... Не че е хубаво всички да ги слушат, но това не означава че заслужават лошо отношение... да не мислиш че го правят с кеф? ...      bouquet
Алина, честито бебче Simple Smile Да ви е живо и здраво и много късмет   bouquet

# 40
  • Мнения: 6 461
Нещо не се отваря, а ми е любопитно да видя  .
При мен се отваря и направо започва репортажа от бабин ден  в болницата.

# 41
  • Мнения: 397
Аз раждах преди около 5 дни в Бургас и от никой за нищо лошо отношение не видях. Чак ми се сториха прекалено любезни всички, а бях на 3 ет. в следродилно  Simple Smile Хлебарки видях една или две.
Вярно, второ дете ми е и в общи линии никакви въпроси нямах, но те пък си настояваха да обясняват без да ги питаш.
И аз раждах скоро там за втори път и честно казано не се сблъсках с лошо отношение /нито в реанимацията - тъй като бях секцио, нито после горе на 3ет./ дори напротив! Естествено, че имаше по някоя и друга акушерка намусена в смяна, но като цяло бяха отзивчиви и помагаха при нужда, което всъщност бе по-важното. Мизерията я има навсякъде /за жалост/, но когато всичко приключи и си гушнеш малкото вързопче - всичко забравяш /добре, че сме така устроени/!

# 42
  • Мнения: 3 016
Моето впечатление е по-скоро -НЕМЪРЛИВОСТ от страна детските лекари. Много рядко преглеждаха децата. Това ме изкара извън нерви ,защото аз усещах, че детето има проблем а те изобщо.........  кво да ви кажа, докато не настоях сериозно не се сепнаха .След дъжд качулка Cry.

# 43
  • Мнения: 165
А може ли някоя мама да ми даде списък за нещата, които трябва да носим в болницата? Че от всякъде различни, а се притеснявам да не забравя нещо. В сряда нямам възможност да отида на деня на отворените врати, а незнам от къде да го взема другаде. Чувам че и чаршафи и незнам какво си искали, но ми казаха че за ВИПа не искат. А аз смятам да платя за стая. Благодаря предварително.

# 44
  • Мнения: 64
Извинете за въпроса, ама може ли някой да ми каже какъв е тоя ден на отворените врати.Това за първи път го чувам, имам 2,5 месеца до раждането ама досега не съм попадала на такава информация.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Общи условия

Активация на акаунт