Мопс или Бигъл?

  • 39 057
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
имам мопсче - невероятно кученце. своенравно, пакостливо, адски лакомо но и много умно, и адски се привързва към стопанина си. То май всички кучета са така Simple Smile Каквото и да си вземеш - голяма радост ще ти е  Grinning

# 31
  • Мнения: 0
Здравей,
Аз не мога да изчета всички мнения... но вземането на куче преди всичко трябва да го съобразиш със собствения си начин на живот.
Защото това си е отговорност... Вземаш животинчето за 10 години най-малко и се задължаваш да му осигуряваш всичките необходими неща - храна, ваксини, лекари, внимание... да му почистваш ушите редовно... Трябва да си наясно с пишкането и акането като малък - въпреки че със сегашните кучешки тоалетни това не е вече никакъв проблем.
Примерно аз имам мопс поради простата причина, че животинчето е по-тромавко... има нужда от повечко спокойствие - стандартно обича да спи по 16 часа моя хубавец и по този начин аз спокойно мога да си отида на работа за 8-9-10 часа без да се притеснявам, че кученцето ще ми опоска къщата от скука. Той просто си спи.
Успоредно с това мопсът не е много по-разходките... за разлика от бигъла, при който това си е абсолютно необходимо. Мопсът е градско куче. Има известни здравословни проблеми - най - вече бръчката, ако не се почиства и ушите, които са затворени и имат нужда от ежедневно почистване. Че иначе...  Sick
Ако искаш мога още да ти пиша... а да... важно е да му контролираш теглото и да не омекваш, когато те погледне с тези големи и тъжни вечногладни очички  Joy Joy Joy

# 32
  • София
  • Мнения: 34
Здравейте, аз съм ученичка, но съм на половин смяна. И реших да си взема бигъл. За разходките до преди 5 мин. бях навън. От 14:00 часа до 18:55 бях навън толкова време  #Crazy  Аз имам много време за разходки. Относно пишкането пиша в тази тема и там ако не знам нещо питам! Пиша там от миналата им тема. Е и тука също ще питам за пишкането!!!! Но темата се беше загубила. И никой не пишеше и аз спрях, е от време на време поглеждам  Laughing

# 33
  • Мнения: 32
Решихме да взимаме мопс , но не мога да повярвам хората какви пари слагат за подобни неща. Хубаво някой си е развъдил животните с познат , но те го превръщат в основно средство на докарване на доходи. Имате ли идеи къде може да се намери по тънко куче мопс , защото цени от 700лв просто ме избиват на смях.

# 34
  • Мнения: 197
И аз бих искала по - евтин мопс или направо някой да ми го подари  Joy Joy Joy но за съжаление истината е , че 700 лева са най - евтините, от развъдник са по 500 евро и нагоре  Peace Така че успех, но ако нямаш мнооого близки приятели , които да ти подарят от тяхното кучило шанса е никакъв! Naughty

# 35
  • Мнения: 2 614
Бигъл - прекрасни са!  Peace
Каквото и да избереш - важното е на теб да ти харесва  Peace

# 36
  • Мнения: 335
мопс ,това е моята опция.Това  е кученцето което аз ще си взема вкъщи след 20 дни.Свързах се с този развъдник http://mops-baskervil.com/about.html  цената им е 900 лева.
Много сме щастливи newsm44 newsm44 newsm44
Успех каквото и да решиш,но наистина по-евтини мопсчета от 700 лева няма.

# 37
vasileva80, Честито зa малкия сладур! Аз също щях да си взимам от там мопсче, но се отказах. Явно и са паднали-преди бяха по 1000лева. Късмет с отглеждането на малкият сладур! Пиши като го вземеш Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 6 010
Нито едното! И двете породи за мен са "грозни" кучета. Не обичам сбръчкани муцуни, още по-малко дребните кучета.

# 39
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Мопса е доста отмастителен , не му ли обръщаш внимание ще ти напикае обувките , леглото и т.н Много хърка и пръцка
Съветвам те да си вземеш бигъл
Или още по-добре Джак ръсъл терирер - много забавно и енергично куче , както френския булдог също
Френския булдог и мопса са на един акъл (т.е нямат) но булдока е по -забавен и любвеобвилен - грозен ,но чаровен

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
мопс бих си взела,но такива пари за куче няма да дам никога
ще чакаме и тях да ги удари кризата Mr. Green

# 41
  • Мнения: 0
Аз лично предпочитам мопс и мисля съвсем скоро да си взема, но имам един проблем! Аз и майка ми сме алергични към прах, пух и т.н. Може би повечето от вас знаят за какво говоря! Наскоро бях на гости на роднини и кака ми имаше мопсче - но когато го гушках и галех нямаше никакъв проблем. Една позната ми каза, че ако ако се полагат редовните грижи и се реше всеки ден няма да има проблем. Но въпреки това след като галя котките ми - почвам да кихам. Да наистина котките ми не са някаква специална порода, а и живеят на вън защото когато се опитах да ги гледам вътре - късаха мрежите и пак излизаха! Но ме притеснява това, че мопсчетата постоянно си сменят козинката. Вие какво бихте ме посъветвали? Да си взема ли или не?!

# 42
  • сусурлево
  • Мнения: 474
понякога алергията е или от котки ли от кучета , при трети пък и от двете . Прецени с ит и.
Тук има доста желаещи за мопсче така ,че ако се прояви алергията няма да имаш проблем с това на кой да го дадеш (подариш)

# 43
  • Мнения: 0
Благодаря ти много! Мисля наистина да си взема, а ако имам някакъв проблем - тук явно има доста желаещи!  Wink

# 44
  • Мнения: 1 269
аз бих взела бигьл.

Общи условия

Активация на акаунт