Много упорито подсечено дупе?

  • 17 549
  • 54
  •   1
Отговори
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Здравейте мами с подобен на моя проблем. Попрочетох доста по темата, която засягам сега, но моя проблем се задълбочава. Дъщеря ми беше на 3 седмици, когато се подсече много жестоко с две големи ранички на дупето, които даже кървяха. Стигна се до хидрокортизонов крем, който слагах 9 дни, въпреки, че ми казаха, че не трябва да се прекалява с него. Дупето се оправи и след две седмици пак сме подсечени. Иначе пробвах какво ли не - мия дупето само с отвара от лайка или смрадлика при смяна на памперса. Мокри кърпи не ползвам. Сменям много често памперсите, понякога през час. Слагам обилно защитен крем. Оставям дупето без памперс за по 30 мин. всеки ден. Отново отиваме към момента с кървящите ранички, а не ми се слага от хидрокортизоновия крем пак. Не занм каков да правя. Много ми е мъчно за бебчо, понякога плаче като я бърша от водата. Очевидно я боли. Моля ако някой има подобни тревоги нека сподели опита си.

# 1
  • Мнения: 487
Нека я види лекар, при моят син беше алергия към свинската мас, с която баба му обилно го мажеше Twisted Evil.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 761
Мислех да ти сложа всички линкове по темата, но пишеш, че си прочела всичко.

Педиатърът какво каза?
Направи консултация с дерматолог. Може да е някаква алергия, може да са гъбички, може да е всичко.
Алекс беше много зле миналият месец. Педката каза "гъбички". 1во започна лечение, за да може да се възстанови кожата на дупето. След това самото лечение за гъбички.
Позакрепих дребното с няколко дневни седящи вани със смрадлика. Ефект от лечението на гъбичките не видях. не са му взимали никакви секрети. Аз лично се съмнявам да бяха гъбички.
Оправи се със Судокрем и вани със смрадлика. В момента е добре, само от време на време го мажа с крема.

Направи консултация с педиатъра, и ако трябва направи консултация с дерматолог.
Не рекламирам Судокрема. Ако те интересува прочети тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341952.0

Преди да започнеш да мажеш с какъвто и да е крем, трябва да се излекува самата кожа на бебо, т.е. раните да завехнат.

# 3
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Благодаря ви за бързите отговори. Да уточня, че ние сме в Канада. Тук я видя педиатър и именно той изписа крема с хидрокортизон, който беше и със съставка против гъбички. И мен ме съмнява да са гъбички, защото преди това я мажех с крем само против гъбички (препоръчан в аптеката), но той не помогна. Иначе и аз ползвам Судокрем пак по препоръка на педиатъра. Много съм доволна по принцип от него, но ето че пак сме подсечени. Дерматолог едва ли ще видим, щото тука е малко сложничко със лекарите "специалисти". Трябва направление и се чака  Sad
АнМари а твоят Алекс като го лекуваха за първо да му севъзстанови кожата на дупето с какво го мажехте? Аз от самото начало варя лайка или смрадлика и само това ползвам за миене, но просто като се появи червена точица някъде и за няколко часа пламне цялото дупе. Просто не разбирам какво не правя както трябва. След два дни пак сме на преглед и ще попитам педито, ама като си знам пак с някаква "химия" ще ни зарадва. Просто дупето на дъщеря ми откакто се е родила е опитно поле. Мазахме я с какво ли не. Имам почти всички кремчета от България, както и тукашните ползвам. Вече съм отчаяна. Даже ми мина ми през ума да спра всичко и да оставя дупето така без кремове и лечение да видим какво ще стане...

# 4
  • София
  • Мнения: 39 761
Това е решение - да оставиш малко кожата без кремове, да почива.
За смрадликата: правя седящи вани. Не знам в какви разфасовки я има смрадликата при вас. Варя смрадликата, на опаковката пише да ври поне 20мин. Прецеждам и оставям да поизстине малко. Когато отварата стане с поносима темп, сипвам в лиген и слагам Алекс да поседне. Държа го докато водата поизстине, но не толкова, че да му стане студено. След това леко подсушавам. Тези вани ги правих 2 пъти на ден, 3 дена. След това започнах да го мажа със Судокрема.
Преди това имах изписани какви ли не мазила, почти нищо не помогна.
Предполагам, че ваните могат да се правят и в ваничка, ако бебето не може да седи.

# 5
  • Канада
  • Мнения: 494
Здравей!
И аз имах проблем с дупето на бебо.Не беше се съвсем разранило,но започваше.Моята педиатърка ме посъветва да мажа с цинков крем по 3 пъти на ден.Предписа ми и друг,ако не се оправи с цинковия,но за съжаление съм изхвърлила листчето Sad
И ние сме  в Канада.Цинковия крем можеш да го намериш във всички магазини-Zinc Oxide cream.
През останалото време мажа дупето на малкия с вазелин.
Дано проработи и при вас. Peace

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 06:15 от dany_ip

# 6
  • Мнения: 3 376
Да не би да е от памперсите newsm78

Защо не опиташ да смениш марката?

Или да го подържиш без памперс известно време?Пелени в Канада има предполагам...

# 7
  • Мнения: 486
Да не би да е от памперсите newsm78

Защо не опиташ да смениш марката?

Като новородена и Били имаша такъв проблем.Смених мараката памперси и се оправи.Освен това оставях по голо дупе за по 5 мин. на всяка смяна на памперс, а вечер преди баня за 15-20 мин пак без пампрес.Ползвах крем с цинк.
Дано се оправаи барзо мъника

# 8
  • Мнения: 941
и моите щерки имаха проблем с памперса, при смяна всичко си дойде на място, иначе мажех ли мажех а нещата се влошаваха. И оставянето без памперс за по 5-10мин при смяна и честа смяна, измиване само с вода,

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз слагам пудра или мажа с дефламол-много помага

# 10
  • Мнения: 2 111
Бих записала час при дерматолог нищо,че се чака.Щом се появява отново проблема не е изключено пак да се появи.Може да са гъбички.
Пробвай друга  марка памперси.Измивай дупето само с вода без сапун/душ-гел.
Да не би лайката с която го миеш да дразни кожата?Мий само със смрадлика и прави вани.
На дъщеря ми много й помага крем Вита мерфен.

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И дъщеря ми имаше този проблем като бебе. Страхотни проблеми с подсечено и разранено дупе. Мажех я с правен в аптека крем и с краве масло от пакетче.

# 12
  • Мнения: 9 973
смени марката памперси,креммове,подсушавай добре гънките,слагай пудра да поеме мокрото...

# 13
  • Мнения: 88
[bНа нас ни помогна дактакорт.  [/b]

# 14
  • Мнения: 2 960
abutikon ,явно отново трябва да я види специалист.Щом сте мазали с хидрокортизонов крем и после отново са се появили раничките...Виждам ,че сменяш често памперсите/смени пък марката/ ,миеш често с водичка,мажеш ,оставяш дупето "да подиша"...значи наистина трябва лекарско мнение.
А иначе аз слагам на сина ми Nachtkerzen Balsam  на д-р Тайс.

# 15
  • Мнения: 568
Ние се прибрахме от РД с раничка на дупето ,пробвах повечето скъпи и прехвалени кремове включително и цинков ,но не помогнаха.Тогава нашия педиатър ми обясни ,че са профилактични и ми изписа крем ,който ми приготвиха в аптеката по рецепта ,само това ни помагаше и то много бързо изчистваше .След време ми изписа подобен с някои разлики в съставките ,който бързо изчисти лепката по главичката.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Когато дъщеря ми веднъж се беше подсякла и никакви мазила не й помогнаха аз на своя глава и след сума прочетен материал из форумите започнах да я подмивам със содена водичка и после мажех с Клотримазол. Явно са били гъбички щом се повлияха и зачервеното изчезна за 2 дни.
В последствие се сдобих от чужбина с така прехваленият Судокрем и сега дори малко зачервено да има, мазвам веднага с него и наистина  всичко се оправя.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 939
Съжалявам за положението на бебо - наистина никак не  е приятно
Аз с каката чак до кръв не съм стигала, но зачервеното ни дупе не минаваше от нищо друго освен от Универтан унгвент - той по принцип е за подсечено
Ужасно беше при малкия бебо, почти като при вас - него го спасихме с готовия бял крем от аптеката, но половинка от него смесено с един Дефламол, по препоръка на педиатърката, след цяла седмица с червено до кръв дупето за отрицателно време се оправи с тази магическа смес  Simple Smile
Дано сме ви помогнали и на вас и скоро да се оправи малко дупце  Peace

# 18
  • Мнения: 210
Ние също бяхме така с кървящи ранички и пробвах какво ли не направо се побърках. и подейства: смяна на марката на памперсите,миене при всяко преобуване само с вода без нищо и мазане само със содококрем който много помогно, и той се маже по определен начин да не е на дебел слой - много помага. И от догава до сега така процедирам и не се е подсичал повече

# 19
  • Мнения: 1 045
След като не е от хигиената защото не виждам по това което описваш да е от нея,с какво се храни бебето?Да не е от хуманата или ако е на кърма да има реакция от нещата които ти ядеш.Забележи кога е по-червено.Аз съм забелязала че храната много пъти създава проблем  на бебешкото дупе.

# 20
  • На топло...
  • Мнения: 584
И моят син беше така докато лежа в интензивно отделение. Пробваха какво ли не (цинкови пасти, Линола фет, овча вълна, пасти срещу гъбички, миене с вода, памучни пелени, оставяне на въздух...), но не се подобри дори. Вкъщи го мазах с най-обикновения крем Пенатен и се оправи веднага.
Но от съветите дотук си мисля, че може да пробваш и този на Еаспирит - памучни пеленки (моят девер е бил така, нищо друго не го е спасило, минали са на пеленки с непромокаеми гащички).
Също така, както е писала Галя, храната е важна - цитруси например се отразяват директно на дупцето...

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 588
На моята дъщеря много и помага Imazol Paste.
Моя приятелка също го ползва за едномесечното й бебе и то се оправи много бързо.
Дано го има и в Канада!

# 22
  • Мнения: 2 312
Също така, както е писала Галя, храната е важна - цитруси например се отразяват директно на дупцето...

Едва ли бебето е яло цитруси ,доколкото разбрах е доста малко.

Аз бих посъветвала авторката да заведе детето на дерматолог.Щом е толкова страшно положението ,до кръв дори ,няма какво да си прави ексерименти с този или ондзи крем...
Дъщеря ми като бебе имаше подобен проблем,заведохме я на кожен лекар(не педито,защото тя едни кремове си знае само) и ни изписаха мед.козметика ,оправи се без проблем.
Успех Hug

# 23
  • Мнения: 1 045
Също така, както е писала Галя, храната е важна - цитруси например се отразяват директно на дупцето...

Едва ли бебето е яло цитруси ,доколкото разбрах е доста малко.

Аз бих посъветвала авторката да заведе детето на дерматолог.Щом е толкова страшно положението ,до кръв дори ,няма какво да си прави ексерименти с този или ондзи крем...
Дъщеря ми като бебе имаше подобен проблем,заведохме я на кожен лекар(не педито,защото тя едни кремове си знае само) и ни изписаха мед.козметика ,оправи се без проблем.
Успех Hug
Не сме имали предвид да не дава цитруси на детето,а ако кърми тя да внимава с храната. Peace

# 24
  • На топло...
  • Мнения: 584
Също така, както е писала Галя, храната е важна - цитруси например се отразяват директно на дупцето...

Едва ли бебето е яло цитруси ,доколкото разбрах е доста малко.

Аз бих посъветвала авторката да заведе детето на дерматолог.Щом е толкова страшно положението ,до кръв дори ,няма какво да си прави ексерименти с този или ондзи крем...
Дъщеря ми като бебе имаше подобен проблем,заведохме я на кожен лекар(не педито,защото тя едни кремове си знае само) и ни изписаха мед.козметика ,оправи се без проблем.
Успех Hug
Не сме имали предвид да не дава цитруси на детето,а ако кърми тя да внимава с храната. Peace

Именно!!!
...интересно чувство за хумор щом става въпрос за нещо сериозно...

# 25
  • Мнения: 122
В памперсите има над 200 химикала, които превръщат течността в гел...и теглят от влагата на кожата. Може да е алергично бебето към някой от химикалите. Препоръчвам ти да минеш на пеленки за многократна употреба, изцяло направени от памук, а не просто да смениш марката на памперсите. На запад  поне има много по-голям избор за памучни пеленки !
Желая бързо възстановяване!

# 26
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Когато дупето на дъщеря ми се подсичаше и ставаше на едни такива мокри пъпчици, върху които не се задържа никакъв крем, правех кашичка от хума и преварена водичка. Помага много бързо, подсушава раничките и кожата се възстановява. Аз си правех кашичката в бурканче, може да се съхранява доста време. Действа при всички, с които съм го споделила и най- вече, не е химия.
Засегнатите участъци се мажат с кашичката, оставя се да позасъхне малко и се слага памперса.
Пробвайте, няма да навреди.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 045

След като не е от хигиената защото не виждам по това което описваш да е от нея,с какво се храни бебето?Да не е от хуманата или ако е на кърма да има реакция от нещата които ти ядеш.Забележи кога е по-червено.Аз съм забелязала че храната много пъти създава проблем  на бебешкото дупе.
Къде ми е чувството за хумор.Или виняги трябва да се намери някой който да се захване за една дума и да търси спор.Изказала съм мнение че може да е от храната ако тя кърми.Кое не си разбрала? Peace

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 12:38 от GALQ79

# 28
  • Мнения: 2 312
Спокойно момичета,никой не не пише с чувство за хумор.
 Не  съм разбрала,че се има впредвид какво яде майката,която кърми.
 Hug

# 29
  • Мнения: 1 032
Малката ми дъщеря беше така. Мазах я с дактакорт, оставях я без памперс, миех с водичка и не ползвах мокри кърпи, но дупето си седеше на кървящи рани. По съвет на един пенсиониран хирург спрях всички мазила, започнах да обработвам раните с пиоктанин, а след това ръсех обилно дупето с бебешка пудра и нещата се оправиха. Въпросният хирург ми обясни, че при мокри рани е най- важно кожата да не се задушава с нищо мазно. Подсушавах дупето, пиоктанина дезинфектираше, а пудричката образуваше един предпазен слой и нещата наистина си дойдоха на мястото.

# 30
  • Мнения: 4 335
И аз бих те посьветвала да смениш марката памперси и да миеш само с вода,без сапуни.
Освен това според мен консултацията с дерматолог е желателна,все пак педиатьра не е такьв.
На нас най ни помага кремчето на Мустела за подсечено дупе.

# 31
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Много благодаря на всички за съветите. Ще сменя марката на памперсите засега. Не ми се минава на памучни пелени, но ако се наложи и това ще направя. Вики е изцяло на кърма. Аз много внимавам какво ям, щото детето имаше и доста киселини в началото, така че едва ли е от алергия към храната. Судокрем аз мажех в обилни количества в началото, но като че ли от това се влошиха нещата и, както е казала е_катето започнах на тънък слой да го слагам. За хумата и аз съм чувала, но ще трябва да си набавя от България. Нямам представа дали тука има. Само това не съм пробвала Simple Smile Нямам представа какво е пиоктанин, но предполагам, че някакво дезинфектиращо вещество. Ще попитам и за това. Просто ще пробвам ВСИЧКО!!! Това, което ме тревожи обаче е рецидива. Оправи се и пак пламне...трябва да се отстрани причината. Ще започна с памперсите пък да видим.

# 32
  • Мнения: 1 484
И  аз съм  доволна  от  крема  на мустела.Остави  я  малко  без  памперс  на  моя  син  само  така  му  е  оправя  дупето  ем  че  той  само  1  път се  е  обривал и  то  беше  преди  2  седмици  нищо  че  е  голям.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 524
abutikon аз ползвах крема на мустела цинковия, а сега и на клоран, добре понасят на сина ми.
при подобно подсечено до рани дупе ползвах кашичка от хума и вода, потърси в аптеката дали нямате. тя има антисептично действие и не дразни кожата, после я отмиваш и при всяка смяна на пелените слагаш от кашичката. при нас отмина за няколко дни, а раните завехната още за ден. след като позавехнат може да мажеш с по-мазен крем, но не пречи да си продължиш с хумата. успех и да ви мине скоро Peace

# 34
  • Мнения: 197
Както няколко мами по - горе са казали, Дефламолът е голямо чудо.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 761
Както няколко мами по - горе са казали, Дефламолът е голямо чудо.
Зависи. На едни помага, на други не.

# 36
  • Мнения: 15
малкото ми човече е с много нежна кожа и докато беше бебенце, много често му се подсичаше дупенцето
даже му напоявах леко със смрадлика памперса да му стои като компрес, освен ваничките
а иначе се оправи с крем ПЕНАТЕН !!!  намазвах обилно дупенце и гънчици
нищо друго антибиотично не съм слагала
важно е да се подсушава добре след баня и да се оставя кожата да диша...
може да е и от памперсите, аз лично смених две марки, докато се нагодим...
най-обикновената бебешка пудра на НИВЕЯ ми вършеше след това чудна работа..., но чак след като му заздравяха раничките, след обработката с  Пенатена.
вместо да го мажа с някви мазни мазила, използвах пудричка, ако се влошава започвах да ползвам Пенатен
бях го препоръчала и на една приятелка, чието бебенце с какво ли не го бяха мазали, че включително и антибиотици, с Пенатен се оправи много бързо!!!

# 37
  • Мнения: 2 803
Както няколко мами по - горе са казали, Дефламолът е голямо чудо.
И аз го харесвам.

# 38
  • Мнения: 64
Здравейте!И с моя бебо се появи същия проблем.От седмица дупето му е червено до кръв, педиатъра ни изписа мехлем който се приготвя в аптека,но никакъв ефект.От раждането му ползвам пеленки на "памперс" сега сме с 4-ка ,която е с лента алое вера.Днес говорих с друг педиатър ,който ми каза да сменя "памперс " с други пеленки ,които нямат такива покрития и "судокрем" и "универтан".Започнах да го мажа и дано има ефект.Но повече няма да използвам "памперс"

# 39
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
А какво съдържа мехлемчето от аптеката? Казаха ли ти? Нашето беше хидрокортизон и противогъбичен крем. И аз така като тебе си мислех, че няма ефект, но се оказа, че трябва да мажа по-дълго време. Просто концентрациите са ниски, защото става въпрос за бебенце и действа по-бавно. Мажех 4 пъти на ден с него, а през останалото време - судокрем. Изчакай поне една седмица преди да го смениш.

# 40
  • Мнения: 105
Когато дъщеря ми беше на близо месец дупето и се подсече до кръв. Какво ли не правихме, с какво ли не мазахме. В крайна сметка я излекувахме с отвара от тетра/т.е.смрадлика/ и с хума. Сменихме марката памперси-ползваме Либеро-нямат алое за разлика от памперс,а алоето предизвиква алергии. Не винаги,но често. Не ползвам екозметика за дупето. Правят ни крем в аптеката. На водна основа е . Преписвам ти рецептата от касовия бон
 60гр. вазелинум албум
60гр.ланолин
аква калцис 10грекстаракт
витамин а солуцио-2 бр.
Ако нямат витамина не го слагат, не е проблем/поне за нас/. Лекарите не успяха да ми предпишат вярното лекарство, но в аптеката получих каквото ми трябва. Успех  Hug

# 41
  • Мнения: 6 713
Според мен не трябва да миеш дупето при всяка смяна на памперса, освен ако не е ако. Много си изсушава кожата.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 106
На твое място бих сменила памперсите - някакви без лосиони и други такива да са, защото може да не й понасят...ако не незнам да помислиш за пелени за многократна употреба или нещо такова....
нали не ползваш мокри кърпи??? ако ползваш - спри напълно.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 890
   Това алое  Rolling Eyes какво го нацвъкаха във всички памперси - не мога да им се начудя. И ние получихме подсечено дупе от Памперс (хем турските Прима, дето уж по-хубави). Е, подарих цял голям пакет. Никога повече Памперс !  Naughty
   Еви бейби не са лоши, ама пусто и те ароматизирани.  ooooh!
   Аз на твое място бих минала на най-обикновени неароматизирани памперси, никакви мокри кърпи, миеш само с водичка при смяна на памперса и мажеш с крем на Веледа против подсичане.  Peace

# 44
  • Мнения: 64
А какво съдържа мехлемчето от аптеката? Казаха ли ти? Нашето беше хидрокортизон и противогъбичен крем. И аз така като тебе си мислех, че няма ефект, но се оказа, че трябва да мажа по-дълго време. Просто концентрациите са ниски, защото става въпрос за бебенце и действа по-бавно. Мажех 4 пъти на ден с него, а през останалото време - судокрем. Изчакай поне една седмица преди да го смениш.

Само успях да разчета "нистатин" иначе на вид прилича на абразивен крем ,бяло е на цвят

# 45
  • Мнения: 64
   Това алое  Rolling Eyes какво го нацвъкаха във всички памперси - не мога да им се начудя. И ние получихме подсечено дупе от Памперс (хем турските Прима, дето уж по-хубави). Е, подарих цял голям пакет. Никога повече Памперс !  Naughty
   Еви бейби не са лоши, ама пусто и те ароматизирани.  ooooh!
   Аз на твое място бих минала на най-обикновени неароматизирани памперси, никакви мокри кърпи, миеш само с водичка при смяна на памперса и мажеш с крем на Веледа против подсичане.  Peace
[/quote

И на мен ми носеха "памперс"от Турция а и цената беше приемлива,но спирам окончателно с тях .За момента взех обикновени та да видим

# 46
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Нистатин е добре - това е съставката против гъбички. Другото по всяка вероятност е хидрокортизон. И аз като тебе в началото мислех, че не помага, но трябва да му дадеш шанс - поне 7-10 дни преди да го смениш. Аз бях се отчаяла, но в крайна сметка помогна. И после никога не посмях повече да сложа памперс без да намажа с крем дупето. И то САМО судокрем. С другите се подсича.

# 47
  • Мнения: 7 201
   Аз на твое място бих минала на най-обикновени неароматизирани памперси, никакви мокри кърпи, миеш само с водичка при смяна на памперса и мажеш с крем на Веледа против подсичане.  Peace
Peace С две ръце за това кремче.

# 48
  • Мнения: 252
Това е решение - да оставиш малко кожата без кремове, да почива.
За смрадликата: правя седящи вани. Не знам в какви разфасовки я има смрадликата при вас. Варя смрадликата, на опаковката пише да ври поне 20мин. Прецеждам и оставям да поизстине малко. Когато отварата стане с поносима темп, сипвам в лиген и слагам Алекс да поседне. Държа го докато водата поизстине, но не толкова, че да му стане студено. След това леко подсушавам. Тези вани ги правих 2 пъти на ден, 3 дена. След това започнах да го мажа със Судокрема.
Преди това имах изписани какви ли не мазила, почти нищо не помогна.
Предполагам, че ваните могат да се правят и в ваничка, ако бебето не може да седи.

 Peace   Нашата пикличка се подсича много лощо.Ходихме по всякакви лекари-нищо и няма.За причина накрая решиха ,че и е много силна урината.Започнахме на всяко миене и вечер да я къпем със смрадлика(неразредена и приготвена както е написала AnMary ,и в цялата ваничка) ,докато и минаха раните.После във ваничката  слагаме по около 500 мл.смрадлика и другото е вода.Повече не сме имали проблеми,даже през деня повечето пъти бърша с кърпички,а ако е наакана мия с вода.И всеки път мажа дупето с олиото,да е мазничко.Скоро не мисля да спирам със смрадликата,защото докторката ми каза ,че тя освен,че  лекува и калява кожата.
Дано скоро се излекувате.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Когато синът ми беше бебе се е подсичал няколко пъти. Единственото нещо, което помогна беше проста бебешка пудра. Нанасях много внимателно, така че да не се раздига пушилка, и то върху раничките. От самата пудра се изсушаваха и постепенно кожата се възстановяваше. В останалите дни мажех с едно кремче, което се приготвя в аптека.

# 50
  • София
  • Мнения: 17 592
1. Смени марката на памперсите - може да е дайпер-дерматит, може нещо в самите памперси да го предизвиква.

2. Хума. Успокоява и... лекува. Веднъж бебето ми беше силно подсечено (с рани, много болезнено), в резултат на страшно разстройство, беше единственото, което помогна. От една страна някак... охлажда и успокоява, от друга - създава защитна коричка, която отделя дупето и от памперса, и от каквото друго агресивно ... излезе от самото бебе. правиш рядка кашица с хладка водичка, мажеш обилно и чакаш няколко минутки (примерно 2 - 5, не 1/2 час - освен ако ти нямаш желание да висиш толкова дълго до повивалника да позасъхне и лепиш памперса отгоре.

3. "Детски крем" - с перу балсам (продава се в аптеки - някои, в розови кутийки, смърди ужасно, струва 3 - 4 лв.). За периода с възпалена кожа, но без рани.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На твое място бих сменила памперсите - някакви без лосиони и други такива да са, защото може да не й понасят...ако не незнам да помислиш за пелени за многократна употреба или нещо такова....
нали не ползваш мокри кърпи??? ако ползваш - спри напълно.


И ние имахме пъпчици с бяло връхче не подсечено.Ползвахме памперси Памперс и си помислих , че е от лосиона.След като се оправиха пробвах отново и всичко беше наред.Оказа се , че е от мокри кърпи , които ползвох само една вечер , тъй като нямахме топла вода  Peace

# 52
  • Мнения: 1 170
Защо, все пак не опиташ пеленки от този тип: http://www.clothdiapercentral.com/fpdb/images/fb-new-white.jpg ? Ще ти коства към половин пералня повече за пране, нищо друго. Лесно се поставят, лесно се перат... Под памучни пеленки не разбирай нагънати в гащи парчоци плат Grinning. В Канада имате завидно разнообразие от различни системи многократни пеленки Peace .
Аз за еднократни памперси без химикали не съм чувала Rolling Eyes . Разбира се, пробвай първо със смяна на марката, щом ти е по- удобно, но не изключвай и многократните Peace .
Успех и дано проблема скоро ви се реши Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 44 106
На твое място бих сменила памперсите - някакви без лосиони и други такива да са, защото може да не й понасят...ако не незнам да помислиш за пелени за многократна употреба или нещо такова....
нали не ползваш мокри кърпи??? ако ползваш - спри напълно.


И ние имахме пъпчици с бяло връхче не подсечено.Ползвахме памперси Памперс и си помислих , че е от лосиона.След като се оправиха пробвах отново и всичко беше наред.Оказа се , че е от мокри кърпи , които ползвох само една вечер , тъй като нямахме топла вода  Peace
и аз точно така една нощ точно ползвах мокри кърпи и после една седмица лекувах  разраненото до кръв дупе на детето...от тогава не ползвах доста дълго време...... въпросните кърпи бяха на памперс...ужас.....

# 54
  • Мнения: 594
Напоследък забелязвам че от това алое, най-вече в памперсите и кърпичките на Памперс им се подсичат дупетата.
На моето при силно подсечено, та чак разранено дупе му помага единствено един охладителен крем, който забъркват на място в аптеката.

Общи условия

Активация на акаунт