Майчинство за безработни

  • 142 550
  • 768
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 41
Разбира се като стане щете потърся във форума,малко ме е яд че не съм го знаела та се прецаках много жестоко

# 46
  • Мнения: 7
Здравейте. Ето моя въпрос: Аз съм безработна горе долу от 2 години и се самоосигурявам,но иначе преди това имам около 4 години стаж. Бременна съм в 3 месец(термина ми е на 11. септември). Ако сега почна някъде работа (фиктивно)и дефакто ще имам 6
 месеца трудов стаж (преди да родя) КАКВО МАЙЧИНСТВО ще получавам?????????? Има ли смисъл да "почвам работа"???  newsm78

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте. Ето моя въпрос: Аз съм безработна горе долу от 2 години и се самоосигурявам,но иначе преди това имам около 4 години стаж. Бременна съм в 3 месец(термина ми е на 11. септември). Ако сега почна някъде работа (фиктивно)и дефакто ще имам 6
 месеца трудов стаж (преди да родя) КАКВО МАЙЧИНСТВО ще получавам?????????? Има ли смисъл да "почвам работа"???  newsm78

да,има смисъл,защото иначе оставаш без майчинство.евентуално може да пробваш за социално такова,но то е с изискване на доход
кажи на колко мислиш да се осигуряваш,защото няма как да ти сметна иначе

# 48
  • Мнения: 7
Моля те, кажи ми ако се осигурявам върху 500 лв. или върху 700лв. какво ще ми е майчинството? Или тези суми са малки???? А междудругото знаеш ли на тези суми колко се внася за осигуровки????
 Какво е това социално???
 БЛАГОДАРЯ ТИ  Peace

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Моля те, кажи ми ако се осигурявам върху 500 лв-ще имаш 6 м на 500 и 6 м на 240 -обезщетението ще е 300 лв
или върху 700лв.-ще имаш 6 м на 700 и 6 м на 240 -обезщетението ще е 380 лв
А междудругото знаеш ли на тези суми колко се внася за осигуровки????-за 500 лв са 189 лв,за 700 лв са 264 л
Какво е това социално???-социално майчинство-100 лв на месец за една година
ако 6 м се осигуриш на 1000 лв-обезщетението ще ти  е 500 лв.осигуровките за 1000 лв са 378 лв
обаче при термин 11 септември,не може да отработиш 6 месеца от тук натак,защото 45 дневния ще ти започне на 28 юли.измести термина така че 45 дневния да ти започне на 1 август и трябва от февруари да започнеш да се осигуряваш
 БЛАГОДАРЯ ТИ  Peaceв

# 50
  • Мнения: 7
Много ти благодаря за изчерпателната информация Simple Smile. Значи тези О-ки ги внасям 6 месеца, след това спирам. Минават още 6 (вече в майчинство) и започвам да взимам майчинството. А първите 6 месеца какво взимам????
Интересно ми е ако се осигурявам върху минималната (240 лв.) какво е майчинството и колко се внася???

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много ти благодаря за изчерпателната информация Simple Smile. Значи тези О-ки ги внасям 6 месеца, след това спирам. Минават още 6 (вече в майчинство) и започвам да взимам майчинството. А първите 6 месеца какво взимам????
Интересно ми е ако се осигурявам върху минималната (240 лв.) какво е майчинството и колко се внася???

тъй като имаш предишен стаж няма да имаш месеци без пари т.е ще започнат да ти изплащат от 45 дневния още

ако си осигуряваш на 240 ще взимаш и 240 лв,но ако решиш така няма смисъл да се осигуряваш 6 м на 240 лв,защото така или иначе за месеците без работа ще ти се вземе 240 лв.започни малко преди издаването на 45 дневния болничен на 240 и така 2 г ще взимаш 240 лв

# 52
  • Мнения: 7
С 2 думи ако сега не почна някъде работа (тъй като имам 5 г. стаж) ще взимам 240 лв. майчинство за 2 години ???

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
С 2 думи ако сега не почна някъде работа (тъй като имам 5 г. стаж) ще взимам 240 лв. майчинство за 2 години ???

да,но трябва да започнеш работа малко преди 45 дневния болничен,за да получаваш 2 г по 240 лв

# 54
  • Мнения: 7
Elfita, много ти БЛАГОДАРЯ !!!  Hug

# 55
  • Мнения: 2
Здравейте,
аз съм студентка бременна в края на осмия месец. Терминът ми е на 31ви март. От университетът ме осигуряваха до месец февруари, но възнамерявам да прекъсна през вторият семестър, поради невъзможност да посещавам лекциите. Въпросът ми е: Ще получавам ли майчински или не? Преди това имам 3 години трудов стаж, с малка дупка от три месеца между напускането на последната ми месторабота и записването ми в университета, но в този период си плащах сама осигуровките като безработна.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ashi345 ,ако доходът на човек от семейството е равен или по-малък от 350 лв бруто,имаш право на сациално майчинство 100 лв на месец за една година.Също на помощ за бременност,помощ за раждане и детски-попитай за условията н социалните.
Също има помощ за редовни студенти 2880 лв,така че ако може да прекъсвай и не минавай задочно

# 57
  • Мнения: 37
здравейте моля ви помогнете ми от няколко дни ходя по мъките и всеки различно ми казва ето моя въпрос:на 24януари 2009г ми свърши майчинството и с фирмата прекратихме по взаимно съгласие договора после 4м получавах обезщетение от НОИ след това и  до момента аз си плащах само зд.осигоровки и сега съм бремена в началото на 5м и ако намеря фирма да ме запише фективно ще мога ли да взимам 2г по 240лв. а иначе преди това имам общо 4г и няколко месеца трудов стаж  baby_neutral

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако намеря фирма да ме запише фективно ще мога ли да взимам 2г по 240лв. а иначе преди това имам общо 4г и няколко месеца трудов стаж  baby_neutral

да,ще взимаш 2 г по 240 лв,ако намериш фирма,която да те назначи.най-късно това трябва да стане малко преди да ти издадат 45 дневния болничен

# 59
  • Мнения: 37
благодаря ти много но ми казват че немога защото съм с прекъснати права че съм си плащала от май 2009 до момента само здравните осигоровки вярно ли е      А още нещо и болничния ли където е 45 дена преди раждане и еднократната  помощг за второ дете ще мога да взема

Общи условия

Активация на акаунт