Майчинство за безработни

  • 142 572
  • 768
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 175
Здравейте Simple Smile След 2 ходения днес до социалното в крайна сметка ми казаха,че не отговарям на изискванията за еднократната помощ при бременност,следователно и за тази за отглеждане на дете до 1година.Казуса е следния: Омъжена съм от месец юли т.е. ние сме семейство от тогава.Според господата в социалното месечните ни доходи на семейството си се смятат 12месеца назад...а ние не сме били семейство...с възможно най-наглия тон госпожата на гишето ми заяви "ами щом държите пуснете си молбата,ние ще я откажем и после обжалвайте!" Това е безмислено!Ние не сме били семейство от 2ма,а аз съм била сама нали така?!Посъветвайте ме,моля Hug

# 586
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
не сте били семейство през целия 12 м период,но щом в един момент сте станали декларирате дохода и на двамата.т.е мисля,че от социалното правилно са ти казала.все пак не е лошо още едно мнение да имаш от компетентен човек.може да отидеш в друго социално и да питаш същото,да пишеш мейл,да се обадиш по телефона.пиши също в темата за детските.там консултират и социални работници http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=538434.750;topicseen
ти не работиш,така ли?а да си студентка редовно?
явно не отговаряте на прага от 350 лв и ще имаш право само на еднократната за раждане на живо дете

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 19:15 от Elfita ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥

# 587
  • Мнения: 175
Благодаря ти за бързата реакция!Безработна съм от началото на месеца(преди това имам 3месеца трудов стаж),та отговарям,ако броим само моите доходи и неговите от момента в който сме семейство.Глупаво и нелогично е да ме броят с някого на едно,а ние да сме били отделно....аз бях ученичка до юни месец т.е. не съм била и домакинство с този човек...е в българия сме,но все пак ще си търся правата!Малцинствата вземат всичко,а ние нищо...време е да започнем да си търсим и ние полагащото се Simple Smile
Лека вечер и благодаря отново  bouquet

# 588
  • София
  • Мнения: 2 097
Здравейте! Прочетох донякъде темата тук, но така и не успях да разбера точно какви действия да предприема.  Simple Smile  Бременна съм в първи месец (което е голямо щастие за мен, защото имахме неуспешни опити), но съм безработна от 2 години. Не се осигурявам за този период, плащам си само здравните осигуровки. Имам общо 10 години трудов стаж, но не и през изминалите 2 години. Какво трябва да направя сега, за да получавам майчинство? Ако трябва да започна работа фиктивно, това в кой месец трябва да се случи най-късно и тогава ще има ли значение сумата, на която ще се осигурявам? А ако не започна работа фиктивно, ще взимам ли майчинство и колко време? Благодаря предварително за отговорите. Мъжът ми работи и го осигуряват на добра заплата, как става това с прехвърлянето? Wink

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Прочетох донякъде темата тук, но така и не успях да разбера точно какви действия да предприема.  Simple Smile  Бременна съм в първи месец (което е голямо щастие за мен, защото имахме неуспешни опити), но съм безработна от 2 години. Не се осигурявам за този период, плащам си само здравните осигуровки. Имам общо 10 години трудов стаж, но не и през изминалите 2 години. Какво трябва да направя сега, за да получавам майчинство? Ако трябва да започна работа фиктивно, това в кой месец трябва да се случи най-късно и тогава ще има ли значение сумата, на която ще се осигурявам?започни работа малко преди 45 дневния ти болничен.така ще взимаш две години минималното.няма значение на каква сума ще се осигуряваш щом ще почваш в последния момент.и по-рано да почнеш пак няма смисъл да наливаш осигуровки А ако не започна работа фиктивно, ще взимам ли майчинство и колко време? зависи колко ви е доходът на човек-под 350 лв бруто ли е Благодаря предварително за отговорите. Мъжът ми работи и го осигуряват на добра заплата, как става това с прехвърлянето? Wink-прехвърлянето на кое-на майчинството ли?

# 590
  • София
  • Мнения: 2 097
Значи примерно да започна да се осигурявам два месеца преди раждане, тоест някъде да се водя на трудов договор?  Confused

# 591
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Значи примерно да започна да се осигурявам два месеца преди раждане, тоест някъде да се водя на трудов договор?  Confused

да

# 592
  • София
  • Мнения: 2 097
Много благодаря за бързия отговор. А какво представлява това прехвърляне на майчинството на съпруга, което чета във форума?

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много благодаря за бързия отговор. А какво представлява това прехвърляне на майчинството на съпруга, което чета във форума?


бащата може да поеме обезщетението след 6 я месец на бебето,а ти се връщаш на работа
той ще получава обезщетение според неговите осигуровки

# 594
  • София
  • Мнения: 2 097
Значи, ако аз се върна на фиктивната работа, може след 6-ти месец майчинството да се изчислява по заплатата на съпруга ми, който се осигурява на по-висока заплата, но пък тогава той ще продължи ли да работи? Малко се обърках.  Rolling Eyes Simple Smile

# 595
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Значи, ако аз се върна на фиктивната работа, може след 6-ти месец майчинството да се изчислява по заплатата на съпруга ми, който се осигурява на по-висока заплата, но пък тогава той ще продължи ли да работи? Малко се обърках.  Rolling Eyes Simple Smile

Ako излезе в "майчинство" няма как да продължи да работи.

# 596
  • София
  • Мнения: 2 097
Разбирам, благодаря! Simple Smile

# 597
  • Мнения: 337
Здравейте,

Имам трудов стаж от около 2години. От Юни месец 2009 не съм на работа.
Предстои ми раждане началото на Юли.
Въпросът ми е: Ще мога ли да получа майчинство на база този трудов стаж досега, различно от социалното майчинство, което както аз знам е 1 година в размер на 100лв
Ако не, трябва ли да се осигурявам някъде, сякаш работя (фиктивно) и колко време преди термина.
С тези нови правила хората съвсем се объркаха  Thinking
Благодаря, ще се радвам, ако някои отговори Hug

# 598
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,

Имам трудов стаж от около 2години. От Юни месец 2009 не съм на работа.
Предстои ми раждане началото на Юли.
Въпросът ми е: Ще мога ли да получа майчинство на база този трудов стаж досега, различно от социалното майчинство, което както аз знам е 1 година в размер на 100лв-не,защото не работиш
Ако не, трябва ли да се осигурявам някъде, сякаш работя-да (фиктивно) и колко време преди термина.-малко преди да ти започне 45 дневния болничен започни
С тези нови правила хората съвсем се объркаха  Thinking
Благодаря, ще се радвам, ако някои отговори Hug

# 599
  • Мнения: 337
Elfita ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥  Благодаря ти, за бързия отговор. Hug
Значи мога непосредствено преди термина да "започна работа" в смисъл да се осигурявам, за да получавам и двете години платено майчинство
Само да добавя,че ходих да питам в социалните и от там не можаха да ми дадат никаква информация Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт