не понасям свекърва си

  • 15 124
  • 188
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Едва ли е нещо нова, но друго такова егоистично чудовище като това няма. Сигурно Господ ще ме накаже със зла снаха като мен, но това вече не се издържа. Ако ви заразправям всичките й прищевки, изпълнения и магарии няма да мистигне форума. Последната й изцепка - аз съм бременна вече в 9 месец. Тя лежи в болница - инфекциозно отделение - и въпреки това настоява мъжа ми да ходи всеки ден да я вижда. Не я интересува, че би могло да донесе някоя болест на нероденото ни дете /мен ме оставете/, а пък и той лапнал като теле някое и вика "майка ми е не може да я оставя". А за детето кой да мисли - аааааа да сигурно аз!!! Направо съм бясна. Върти си го на пръста и го кара да ходи по 2 пъти на ден да я вижда - кога да й занесе ластиче за коса, кога вестници... Абе ако заразправям .... И той с цялата си наглост ми вика "утре като ходиш да ти правят изследвания да минеш и ти да видиш майка ми".  Знам че не съм права, но честно ви казвам момичета не издържам.В крайна сметка остават ми броени дни /а може би и часове - Божа работа/ до раждането и вместо да съм спокойна аз седя и се притеснявам дали няма да си лепна нещо вирусно.

# 1
  • Мнения: 379
Само да добавя, че тя сама се докара до положение да е в болница, защото от пусто иманярство и от принципа "здраве за пари а после пари за здраве" не си обърна внимание съвсем съзнателно. Абе тя би направила всичко само за да ме махне от живота на сина си и вече ... Съвсем наскоро му беше заявила "ако не се беше оженил аз щях да ти помагам , ама сега - оправяй се сам". Не коментирам че не се е поинтересувала нито веднъж дали и какво сме набавили за бебето - все пак част от нещата май тя трябва да купи /не че не съм си снабдила вече всичко/. Просто докато не бях забременяла само дето под чаршафа ни не се завря да види защо не забременявам, а сега вече изобщо не я интересува. Не че страдам от пълната й липса на заинтересованост /колкото по-далече толкова по-добре/, но тя е далече само когато опре до помощ отнейна страна, когато трябва на нея да се помага веднага е на линия.

# 2
  • Мнения: 289

Я не се ядосвай за глупости , нормално е да вижда болната жена и аз имам син и след време,
ако съм болна и не идва, еми кофти е , предстоят ти супер моменти,ти мислиш за свекърви.

# 3
  • Мнения: 379
проблема не е че ходи да я вижда, проблема е че при тия вирусни инфекции той е в "центъра на събитията". сами си направете сметката отиде в болницата в 18ч - сега е 20.30 ч и той още си говори с мама в болницата.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
katiado ,случвало ми се е да бъда бременна в 9 месец няколко пъти,състоянието което описваш ми е много познато,сега хормоните ти така се вихрят,че свеки и път от рози да ти насипе,ти ще кажеш ,че само бодли е имало.
Не се настройвай и не се ядосвай точно сега,чака те върховния момент на среща с първото ти дете,това е невероятно усещане.
Остави мъжът ти да ходи при нея,все пак му е майка.
Няма да ти е приятно твоите деца да се дръпнат от теб и да не ти помагат когато имаш нужда,нали?
По принцип не е длъжна да купува каквото и да е за вашето дете,само ако има желание ,и вярвам че ще го направи.
Колкото до опасност от зарази ,не се притеснявай толкова,точно сега детето ти е по защитено,отколкото ако беше вече родено.
Знам че в този изнервящ период,на чакане,умора,и танцуващи хормони ,ти трябва някой на който да си го изкараш,но помни че рушиш мостове с родителката на съпруга ти,а това не е много хубаво,най малкото за него.
Леко раждане и най прекрасното бебче ти пожелавам.

# 5
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
 Пък аз смятам,че авторката(въпреки,че хормоните се вихрят и емоциите в повечето случай определят постъпките и мислите и)е абсолютно права...това не е каквото и да е отделение,а именно инфекциозно т. е.болните там са остро заразни....айде "маминка" може всичко да иска, ама мъжът и би трябвало да помисли най-вече за нероденото си  дете.Много добре я разбирам,за съжаление от горчив собствен опит,....но това е друга тема.Тя не иска мъжът и да зареже майка си,а просто да се съобрази с момента и да ограничи контактите си  с нея. В крайна сметка след броени дни ще бъде в контакт с мъничко бебенце, а един господ знае дали  няма някакъв проблем.......само като си го помисля и ми настръхват косите!!!За купуването  съм съгласна, не е длъжна ако иска добре ,ако не много и здраве.....сега е най - важно всичко да мине добре и авторката да гушка малко сладко здраво бебче.....Успех!!!

# 6
  • Мнения: 316
Бих те посъветвала да обърнеш внимание единствено и само на себе си! Бъди егоист! /Знам, че звучи супер грубо!/ Сега само Ти и Твоето бебе имате значение! Остави свекървата, мъжа/той е неин син, трябва да я посещава/. Остави заобикалящия те свят и се концентрирай единствено и само върху момента, който ти предстои! Повярвай- това, което ще изживееш е неповторимо и... не позволявай на свекървата да помрачи този момент!

# 7
  • Мнения: 7 723
Не знам защо авторката си въобразява,
че мъжа й трябва да забрави майка си само, защото се е оженил.
Ми естествено, че ще ходи на свиждане.
Майка му е, все пак! Да я зареже ли?

А дали ще лепнеш нещо, или не- това е Божа работа. Моли се! Praynig

# 8
  • Мнения: 40
Не трябва да сте толкова крайни... не става дума за зарязване, а затова, че ходи при нея толкова често, при условие, че така излага съпругата си и детенцето му на опасност. Не трябва да я зарязва, ама чак пък по 2 пъти на ден...

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687

# 10
  • Мнения: 473
Пожелавам на всяка снаха, която не понася свекърва си да достигне положението, в което само да се забавлява с бисерите на "любимото" същество. Хабенето на нерви е напразно и безсмислено. Смях му е майката! На мъжа ти му тегли една кавга и да се стяга да става татко, стига е ходил при майка си! Безобразие!

# 11
katiado  ,много си дребнава и лоша.

Толкоз ти е акъла  да се самоизтезаваш заради  загрижеността на мъжа ти към майка му.

 Хабиш си нервите за глупости,вместо да  си гледаш спокойствието.

Пожелавам ти да си родиш здраво бебенце ,а и ти да си добре,миличка ,да не правиш скандали на  мъжа си заради майка му и да не пускаш подобни теми в бъдеще.  bouquet
 

# 12
  • Мнения: 4 111
Ако ви заразправям всичките й прищевки, изпълнения и магарии няма да мистигне форума.

 Joy Joy Joy това ми хареса   Laughing

На въпроса - разбирам го човека (мъжа ти), разбирам я и нея, разбирам и теб. Всеки е прав за себе си, дано поне като се роди бебчето да не ходи там мъжа ти... Дано е разумен.

# 13
  • Мнения: 1 447
Нормално е да се притесняваш за бебето все пак е заразно отделение,но на мъжът ти сигурно никак не му е лесно да е между вас двете.Един ден ако си в болница и синът ти не дойде да те види,сигурно никак няма да ти е приятно.Все пак той и е син,а ти дано не се заразиш.Леко раждане   bouquet

# 14
  • Мнения: 248
Не знам защо авторката си въобразява,
че мъжа й трябва да забрави майка си само, защото се е оженил.
Ми естествено, че ще ходи на свиждане.
Майка му е, все пак! Да я зареже ли?

А дали ще лепнеш нещо, или не- това е Божа работа. Моли се! Praynig


Хм .... един много широко-скроен пост.

Не! Не да я зареже!
Когато майка му има нужда от нещо (ластички, фибички, бананче), той да ги приготвя в една торбичка и да ги оставя на дежурната сестра.
Пък свекървата, ако е здраво-мислеща няма да се сърди, щото трябва да се сети, че лежи в гъмжило от опасни за снаха й и бебето болести.
..... че и жена си изпраща .... да поприказва и тя с майка му, че сигурно й е скучно на жената.

Към авторката: В заглавието пишеш: не понасям свекърва си  
Мисля, че по-скоро не понасяш отношението на мъжа си към нея



Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 08:58 от suncholina

# 15
  • София
  • Мнения: 903
Аз бих казала на съпруга си, ако толкова не може да обясни на майка си защо не може да ходи толкова често да я вижда, да не се прибира изобщо вкъщи при теб, да си седи при майка му. В крайна сметка живота и здравето на детето ти и на теб в момента са по-важни от всичко друго.  Много мразя такива досадници, които умират да се месят в живота на синчетата си ( добре, че моята свеки поне това не прави).

# 16
  • Мнения: 12 662
В такъв момент аз бих настоявала никой да не идва при мен. Но сигурно ще ми е много гадно .

# 17
  • София
  • Мнения: 10 326
Е от какво толкова пък чак заразно е болна жената? А лекарите в отделението сигурно все заразени ще ходят, а? Ако е силно заразна няма да пускат никого при нея. Като те е страх - хигиената му е майката. Да си мие ръцете след визита с дезинфектант. Да си изпира дрехите веднага като се прибере и т.н. Ама да не ходи на посещение при нея? Ти висяла ли си в болница? Аз само веднъж, като родих. Ужасно е, скучно е, тягостно е, страх те е, абе, имаш нужда от подкрепа. Ластичетата и вестниците са най-малкия проблем.
Леко раждане и здраво и усмихнато бебче ти желая!   bouquet

# 18
  • Мнения: 25 600
Че не понасяш свекърва си и използваш бременността си като оправдание - е ясно на всички. (Да ти кажа, сгрешила си форума - тук досега такова чудо не се е виждало, всички снахи тук умират от любов към свеки!  Mr. Green)
Обаче, ти сигурна ли си, че мъжът ти ходи всяка вечер при майка си?  Thinking
Аз за първи път чувам за инфекциозно отделение, в което да са позволени свижданията. Обикновено в тях и пиле не може да прехвръкне, камо ли да пуснат здрав човек сред заразите. Свиждане има, но през прозорците, отдалече и трае само минутки обикновено, особено в такъв студ. Освен ако не е някое по-модерно и да има телефонна система като по затворите, знам ли? Ако някой е лежал наскоро в такова, да каже.
Та пак да попитам, сигурна ли си, че мъжът ти ходи точно при майка си? Няма да се учудя, ако свиждането не преминава с приятели в кварталното кафе, само и само да си почине малко от теб...  Whistling

# 19
  • София
  • Мнения: 10 326
Како Сийо  Naughty не така с бременното момиче., бре! Пусни му ти нова муха в главата, па може да тръгне по инфекциозното отделение да дири благоверния...

# 20
Айде,кака ти Сийка пак ни хвърли в див размисъл...

# 21
  • Мнения: 12 662
Верно, и аз не се бях замислила. Може би отделението не е толкова инфекциозно, защото се казва Мини да я видиш. Пък авторката я е страх да не пипне вирус.

# 22
  • Мнения: 6
Как'Сийка е права. И аз не знам за инфекциозно отделение в което да са разрешени свободно свижданията  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 10 326
В инфекциозна болница лежат и хора със СПИН. Те пък как са заразни точно за посетителите  newsm78 Друг е въпросът, че са отделни от пациентите с хепатит, например. Пък и  всяка болест си има различни стадии, през които е различно заразен болният.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 10:32 от бъръльо-бъръльо

# 24
  • Мнения: 11 671
Че не понасяш свекърва си и използваш бременността си като оправдание - е ясно на всички. (Да ти кажа, сгрешила си форума - тук досега такова чудо не се е виждало, всички снахи тук умират от любов към свеки!  Mr. Green)
Обаче, ти сигурна ли си, че мъжът ти ходи всяка вечер при майка си?  Thinking
Аз за първи път чувам за инфекциозно отделение, в което да са позволени свижданията. Обикновено в тях и пиле не може да прехвръкне, камо ли да пуснат здрав човек сред заразите. Свиждане има, но през прозорците, отдалече и трае само минутки обикновено, особено в такъв студ. Освен ако не е някое по-модерно и да има телефонна система като по затворите, знам ли? Ако някой е лежал наскоро в такова, да каже.
Та пак да попитам, сигурна ли си, че мъжът ти ходи точно при майка си? Няма да се учудя, ако свиждането не преминава с приятели в кварталното кафе, само и само да си почине малко от теб...  Whistling

Да не говорим, че няма свиждания от 18 до 20.30 часа  Mr. Green

# 25
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Смятам, че жената си е права...идва момент в който родителите трябва да се отдръпват и да не бъдат толкова претенциозни...за съжаление живота обаче е показал, че колкото един човек остарява, толкова по егоцентричен става...това са нещата от живота.
Мойта свекърва и тя същата...семейство само с мъже, свикнала все тя да е глезената и само тя да е важната,и само за нея да се грижат...
Честно казано и аз така се чувствах по време на бременността, та и след нея.
Много, често съпруга ми вместо при мен, стоеше при майка си (живеехме в общ дом)...заедно вечеряха, заедно гледаха телевизия....а аз си стоях сама в стаята....да ми се чуди човек на акъла. newsm78.От сегашната позиция, може би нямаше да бъда толкова мирна и отстъпчива.Когато започнах да се надигам, вече беше прекалено късно...та
Като изключим, ненормално дългите свиждания (ако свекито-ти е въобще в инфекциозното) смятам, че проблема е по скоро в отношението на съпруга ти.
В това, че вместо ти и бебето сега да сте център на внимание, такъв е свекърва ти.
Това е ревност, и за мен е оправдана....но ще ти бъде като урок за последващият следродилен период.
Бъди много внимателна!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 735
Поне в детското инфекциозно може по всяко време да се дойде на свиждане.Това в отговор на подозренията.Иначе бих поговорила с мъжа си да събира исканите неща и да ходи веднъж на ден или през ден.Чак по 2 пъти,това все пак не е почивна станция.Като бях в инфекциозното с детето, едната педи ме предупреди да не се мотам много по коридора,че имаха тежък случай.Какъв не разбрах.Стояхме си двете/с детето/ в стаята като затворнички.Затова издържах и само 24 часа.Пък и самата баба не е здрава.Права е авторката да е бясна,но е виновен мъжа и за ситуацията,а не свеки/не че сигурно е цвете Mr. Green/.

# 27
  • Мнения: 682
Според мен, свеки постъпва егоистично. На нейно място, колкото и да ми е мъчно, бих отказала посещения, в името на здравето на нероденото ми внуче. Да, синът не може да изостави майка си, но посещения по два пъти на ден, от 18 до 20.30 newsm78....ми се виждат странни.

# 28
  • Мнения: 379
Благодаря за отговорите на повечето от вас.
В нашата болница можеш да влезеш където и когато си поискаш просто защото условията са много лоши и след като от управата не подсигуряват всичко необходимо за болните то поне разрешават на близките им да са постоянно с тях.
Не съм се хвърлила в размисли дали мъжа ми е наистина там или на кафе просто защото си познавам мъжа и му вярвам.
И както повечето от вас са прозряли проблемът не е че ходи да й носи необходимите неща /аз лично приготвям багажа/, а в това че не се съобразява със ситуацията вкъщи /бременна жена и готово всеки момент да се роди дете/. Както най-вероятно знаете има болести чиито инкубационен период е по-дълъг. Ами ако детето се роди и той му лепне нещо?
Снощи се прибра в 21ч и в 22ч "маминка" му звънеше да каже, че днес рано сутринта й трябва чиста пижамка. Когато той й отговори че не може да отиде сутринта защото е на работа тя каза "Ами донеси ми я сега тогава"  #2gunfire . Е както се сещате днес сутринта не отиде на работа веднага, а първо носи пижама /пък ако го уволнят какво толкова/.
 А за грижа за бебето и дума не може да става /тя собствения си син не е гледала, та ще гледа моя  Laughing /.
Факт е че снощи като се прибра му казах, че докато майка му е в болница и той я посещава не искам да спи при мен и да ме целува и прегръща /което май направих повече от бяс, защото то не е нужно да ме целува за да ми предаде нещо ама.../.
А що се отнася до хормоните аз карам една тежка от към здравословно състояние, но пък иначе много спокойна бременност. Това е може би вторият път който избухвам за деветте месеца през които съм бременна. Но съгласете се - да изкарам 9 месеца почти изцяло на легло поради различни "бременни" причини , само и само да ни се роди здраво бебенце и накрая той да ми каже "ама аз не се замислих че е опасно".... А "маминка" само да подсвирква "ела за това ела за онова...". Просто не  е честно...
Да и най-интересното е че снощи като се прибра той ми вика "не е честно да ме караш да избирам между бебето и майка ми" /не коментирам факта , че мене ме нема в целата схема  Laughing/ , ама за какъв избор става въпрос - кой да пази детето ако не родителите му? То същото важи и за "маминка". Ако не тя кой да се замисли, че синът й ще има бебе и за него не е добре да се върти около нея.
А в отговор на тези които казват "Моли се да не стане нещо. Божа работа". Ами аз мисля, че е по-добре да се пазим предварително, а не да се молим и да разчитаме на Господ. Все пак сме здраво мислещи нали така?

Към авторката: В заглавието пишеш: не понасям свекърва си 
Мисля, че по-скоро не понасяш отношението на мъжа си към нея

Май си права. Не понасям факта че е възможно един 30-годишен мъж да не може да прецени , кое е по-важно /поне според мен/ към настоящия момент.
Иначе свекито само и само да привлече внимание се изкара болна от 3 различни болести, коя от коя по опасни и докторите и ги отхвърлиха и трите и й остана една за която се е хванала като удавник за сламка /то не беше рак, то не беше пневмония, то не беше пОЛОнефрит- а не  пиелонефрит/не може аз да съм бременна и синето да тръчка покрай друг а не покрай нея/. Накрая се оказа съвсем различно нещо - просто заразно.

# 29
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Да и най-интересното е, че снощи като се прибра той ми вика "не е честно да ме караш да избирам между бебето и майка ми" /не коментирам факта , че мене ме нема в целата схема  Laughing/

Това ми бяха опасенията...като се роди бебето може да станеш напълно изолирана...или "маминка" или бебето ще са на пръв план, а за твоите нужди никой може и да не мисли.....

# 30
  • Мнения: 199
Имаме една и съща свекърва ли????????????????22 Joy
Шегувам се, разбира се, но просто явно "свекърва " е ДИАГНОЗА / с редки изключения/.
В родилната ,когато ми казаха, че имам син, първата ми мисъл беше
-Слава на Бога ,че  е здрав  и всичко мина добре
втората
.............че ще стана свекърва един ден Mr. Green

# 31
  • France
  • Мнения: 726
Защо не поговориш с лекуващият лекар и не му споделиш опасенията си, и той да направи тактична забележка на мъжа ти, че не е редно да идва толкова често, че се пренасят вируси и т.н.?

# 32
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Абе, това, мъжките майки, не ги разбирам!

За протокола - имам син, имам и свекърва като слънце - ако не може да помогне, не си вре носа. Навремето, когато мъжът ми дойде да живее в България, тя каза "Срам ме е, че не съм те научила да се грижиш за домакинство и за себе си. Ако нещо се обърка между вас, синът ми ще е виновен, знам си". На главата си ще застана ако трябва, но няма да тормозя сина си да прави екстравагантни жестове на вярност към мен. Има си свой живот, да си го живее. Тая мания на толкова много мъжки майки да са единствените или поне най-важните жени в живота на децата си... ужас, просто.

Та - ако аз съм в инфекциозна болница, не си представям как ще юркам сина ми да ми държи ръката и да рискува здравето или -не дай боже - живота на жената, която си е избрал и внука ми. И според мен синът (съпругът на авторката) в случая е за бой, не майката. Т.е. - майката, че е драма кралица, това е ясно. Ама мъжът е този, дето следва да се осъзнае... Само, дето как... не знам. Някой ако е успял да накара мъжа си да се осъзнае в такава ситуация - моля, да сподели ноу - хау   bouquet 

# 33
  • Мнения: 7 723
Абе, това, мъжките майки, не ги разбирам!

....
В случая май самата майка няма кой знае какво вина.
Синът й е този, който разсъждава да не кажа с кое... ooooh!

# 34
  • Мнения: 379
Тук за протокола аз трябва да призная, че моясе беше осъзнал - тя е наистина зло същество и дори синето и успя да го прозре след няколко години борба между мен и нея. Само дето като разбрах че съм бременна и ме напъна всемирна любов - по това време с нея не общувахме от 8 месеца /естествено синето й се обаждаше по телефона, нотова се търпеше/ - и реших аз да сея мир и радост и направих така че се сдобрихме. Викам си айде детето ми да си познава бабата  Laughing . Е да ама тя взе да се вре все повече и стигна до там, че като знае че сме имали гости се обажда на следващия ден синето подробно да й разкаже за какво сме си говорили, до колко са стояли и т.н. Един ден при едно посещение ми заяви, че мислела да ми пререди шкафовете в кухнята, че така не било удобно  Shocked , после смятала да ми чисти  Shocked , накрая един ден като заявих, че трябва да си купя прашки тя ми заяви "ееееее за какво са ти имаш 34 прашки" , което тотално ме порази, защото точно толкова им беше бройката и тя явно ми се беше вряла в бельото да ги брои. Да не говорим и за това, че вкъщи не се пуши и дори мъжът ми, докато пушеше излизаше на терасата - е да ама не - със самото влизане свекито пали цигара, качва се в колата и пали цигара - и това независимо дали сега като съм бременна или преди. Заявихме й че за Бъдни вечер ще сме със сестра ми , а тя като се развика..... Laughing Shocked #2gunfire от нас не била видяла един празник - ами не искаме да сме с нея щото е проста и досадна - но аз пак мир да е викам "айде ела и ти с нас". Е съсипа ни празника. Разсърди се защото били постлали на земята /у нас това е традиция на Бъдни вечер/ и не поиска да седне долу уж за да има място за нас /а не защото не може да си разплеска туловището/ и седя на един диван през цялото време.
Изобщо пропускам факта че при всеки ремонт на апартамента ни, който е наследство от родителите ми заявява на мъжа ми "правиш ремонт на чужд дом. жена ти рано или късно ще те изгони."  #Cussing out Shocked #2gunfire Е айде кажете ми как да съм изпълнена с разбиране. Ама сама съм си виновна че я допуснах отново близо и сега ще си сърбам попарата. Cry

# 35
 katiado ,нали може  само да вмъкна една иконка вместо коментар?
   


# 36
  • Мнения: 7 723
katiado ,нали може  само да вмъкна една иконка вместо коментар?
   



Не знам дали е толкова смешно, или е по- скоро плачевно. ooooh!

# 37
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
katiado, имаш късмета, че поне не сте на нейна територия.....
Аз докато живеех при моята, мъжа ми на няколко пъти ми каза, "това е нейният дом, така че ти нямаш право на глас"  Shocked.....с 1000 зора успях да се преборя с белите стени в "нашата" стая, които много ме дразнеха....освен това и до сега дава обяснение на мама къде, кога и какво се е случило с нас. Crossing Arms
Бях млада и наивна, че нещата ще се променят, че ще имам сили да се преборя, че детето ще ни сплоти като семейство.....накрая се оказа, че съм чиста проба мазохистка.
Ноу-хауто.....е само букетчето....да ме прости Господ-това си е негова работа.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 735
Като чета такива неща, мойта свекърва ми изглежда цвете.Ужас!!!Или поне просто съм ги позабравила вече магариите на моята.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Нищо лошо няма в това, че иска да я вижда. Нека ходи. Тя му е майка. Ако са ти проблем болестите дето ще ги домъкне, ако ги домъкне не се върти около него. Но да искаш да я отреже, това е жестоко. Не дай си боже малкото съкровище е момченце и един ден те зареже в болница...
Верно ли нямате какво да правите по цял ден?

# 40
  • Мнения: 194
Само не обвинявайте авторката с бошуващи хормони Stop

И аз имам едно такова кривиндрелище и знам за какво става въпрос. Обсебваща самогъзница #2gunfire

# 41
  • Мнения: 199
Нищо лошо няма в това, че иска да я вижда. Нека ходи. Тя му е майка. Ако са ти проблем болестите дето ще ги домъкне, ако ги домъкне не се върти около него. Но да искаш да я отреже, това е жестоко. Не дай си боже малкото съкровище е момченце и един ден те зареже в болница...
Писах по нагоре, но се пошегувах, сега ще кажа сериозно..........
Моя мъж ,посещавайки мама ..........ми домъкна Хепатит А.Тогава бях бременна в 3-ти месец.Най страшен период в живота ми.Познайте какво направихме, беше ужасно.Отношенията ни се оправиха ..уж...но никога няма да забравя ,това което ми пречени!
Като човек с медицинско образовани и просто жена, мога да кажа,че посещение на инф.отделение ,при условии че вкъщи има бременна е ПРОСТОТИЯ от страна на мъжа!!!!!!!!!!!!!
Ами се ядосах,спомних онази зима!Извинявайте Embarassed

# 42
  • Мнения: 7 723
....И аз имам едно такова кривиндрелище и знам за какво става въпрос. Обсебваща самогъзница #2gunfire
Превод, молим Praynig

# 43
  • Мнения: 194
....И аз имам едно такова кривиндрелище и знам за какво става въпрос. Обсебваща самогъзница #2gunfire
Превод, молим Praynig

На спам ли ша го удряме Mr. Green

# 44
аз също не понасям свекърва си,не знаех че има място където да го изкрещя,НЕ ПОНАСЯМ ТАЗИ ОТВРАТИТЕЛНА„ГАДНА„ОГРАНИЧРЕНА ЖЕНА,20 години  се мъча да спазвам добрия тон и 20години не спря да ме учи как да живея,чудя се защо не си обогатят техния личен живот ами са се вторачили в нас,защо не се обаждаме,защо не ходим в тях,защо не помагаме в тъпата и градина,защо не си намерят някакво занимание и не си гледат техния живот

# 45
  • Мнения: 379
Ако щете ми вярвайте но това е първият път който си позволявам да пиша във форум по повод на свекито. В отношенията ми с нея винаги съм се стараела да спазвам добрия тон и когато не съм била съгласна с нещо съм оставяла мъжо да й го каже, защото на него все пак му е майка и ще му прости. Бях пределно наясно, че скарам ли се веднъж аз с нея това ще има дълги последствия. Както се и случи.  Тя никога не можа даспре да се сравнява с майка ми, която вече от години не е между нас. Не можа да преживее факта, че мъжа ми и майка ми имаха прекрасни отношения. Абе не се съгласи дори и с датата на сватбата си спомням сега като се връщам назад в годините. Ние искахме да се женим през юни, ама тя рече - "цък.не може. през септември трябва да е. аз имам ремонт да правя." И така стана - оженихме се през септември. /Аз тогава още бях изпълнена с разбиране./ А па няма да ви казвам като решихме да се женим и го съобщихме....  Laughing Като казахме на нашите майка ми се зарадва и просто каза на баща ми "вади от хубавата ракия. децата ще се женят" . Пихме и ядохме до към 22ч и мъжът ми си тръгна  с уговорката, че е по-добре сам да каже на майка си и после да ми се обади. Бе стана 23ч, стана 00.00ч той не звъни. Аз пък не смея да звънна да не ги прекъсвам по средата на разговора. Ведин момент ми звъни той в 00.30ч и говори едно такова тихо "спокойно. казах й." Абе направи ми впечатление че около него има еднотакова особено ехо. Викам аз "абе ама ти да не си в банята бе", а той вика "да, ама защото тя заспа и не искам да я будя". Умрях от смях аз, а впоследствие се оказа, че като й казал, че ще се женим и тя избухнала и изпаднала в истерия - млади сме били, не трябвало да правим тази грешка - бяхме на по 24 години. ....

# 46
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432

За пореден път се убеждавам колко сляпа е любовта.........ама аз съм и по-зле...че от пуста милост и любов уредих свекърва ми да работи във фирмата където съм аз...и то стана. ..Храни куче, да те лае...ако я бях оставила да чисти тоалетните по дискотеките, сега ,много от проблемите ми нямаше да ги има.  newsm77 smile3538

# 47
  • Мнения: X
Изчетох темата. Какво да ти кажа - сгрешила си, като си се сдобрила с нея. Тази жена, която най-безцеремоно пуши в колата и жилището на бременната си снаха, която не й пука дали няма да лепне някоя инфекциозна болест на нероденото си внуче, която е направила всичко, за което пишеш (да ви определя датата за сватбата и начина, по който да си празнувате Коледата, която ти рови и брои бельото), най-добре да стои максимално далеч от живота ви. Не си причинявай този мазохизъм да бъдеш в добри отношения с нея - не си заслужава и няма да доведе до нищо добро! Освен ако не искаш това егоистично и егоцентрично същество и занапред да се вре навсякъде, където не му е работа и да ви ръководи живота.
Леко раждане ти пожелавам, и само положителни емоции занапред!   bouquet

# 48
 и аз се омъжих на 25 и мойта свекърва искаше сватбата да бъде юни,ама бебето щеше да се роди август че стана на мойта беше през март и допсега не може да го преживее,че не стана по нейното,и че не съм била девствена, на 25 ха,ха, казах на моя че ако иска на 25 г.девствена жена то трябва да е или много грозна или много залюпена,мислех си че като слуша майка си ще се съобразява и с мен,ама криви ми излязоха сметките

# 49
Ти добре запазваш добрия тон и тя за това продължава да ти се бърка .Трябва да и се притивипоставяш да разбере ,че не винаги е права .Ти си домакиня и първо е твоето мнение .Бъди твърда с нея няма такива от рода  ......ами добре щом казваш , или  ....ти както кажеш   Close

# 50
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ти добре запазваш добрия тон и тя за това продължава да ти се бърка .Трябва да и се противопоставяш да разбере ,че не винаги е права .Ти си домакиня и първо е твоето мнение .Бъди твърда с нея няма такива от рода ......ами добре щом казваш , или ....ти както кажеш  Close

И това не помага...обикновено подобно държане води до сериозни противоречия между съпрузите....и съответно още по голямо сближаване между майка и син. Аз така, на няколко пъти се карах със свекърва ми, после започнах да мърморя само на мъжа ми, че да вземе той по "мек" начин да говори с нея, после пък реших да сменя тактиката и да съм добра с него, да не го занимавам с глупости....и резултата винаги е един и същ...винаги аз си внушавам, или аз съм виновна, а "мама е най-добрата".
...А толкова мръсотии ми е правила свекърва ми, че просто думи вече не ми стигат......но най лошото, че настройва мъжа ми и всички техни близки срещу мен...като се опитва да го прави върху детето ми...
Така отношенията ми със съпруга ми също се обтегнаха до момент когато 6 месеца след като той ми се врече в любов и 2 седмици след като бях родила, аз бях наречена "свиня мръсна" и ми искаше развод. Говореше ми как ще ми вземе детето, ще ме съсипе и т.н.
Скандалите продължават и до днес, особено ако е предварително "почерпен"...
Не питайте, как съм простила и каква чернилка ми е останала в душата...но оправия с такъв тип мъже аз не намирам.... smile3518

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 11:52 от мама_на_фъстъче

# 51
Точно така е когато и обясниш какво мислиш синът застава на нейна страна и двамата састават срещу лошата ,това вече го минах,но манталитета е много трудно да смениш,например майка му на моя иска да живеем живота който е живяла тя,да се погребем в градината,да ходим в петък и да се прибираме в понеделник и построянно манипулира сина си че е сама,от 1 г. е вдовица и нещата хептем се влошиха

# 52
  • София
  • Мнения: 10 326
 Sick
Като ви чета и ми се повдига. Е...и живота!
Майка ми, когато се преместваше да живее на 3000 км, ми каза, че това е най-голямата услуга, която ми прави за в бъдеще. Когато имам семейство. И сега, когато тя много ми липсва и се виждаме един път годишно, съпругът ми е този, който наистина оценява тогавашната й постъпка.  Wink

# 53
  • Мнения: 6 461
Едва ли е нещо нова, но друго такова егоистично чудовище като това няма. Сигурно Господ ще ме накаже със зла снаха като мен, но това вече не се издържа. Ако ви заразправям всичките й прищевки, изпълнения и магарии няма да мистигне форума. Последната й изцепка - аз съм бременна вече в 9 месец. Тя лежи в болница - инфекциозно отделение - и въпреки това настоява мъжа ми да ходи всеки ден да я вижда. Не я интересува, че би могло да донесе някоя болест на нероденото ни дете /мен ме оставете/, а пък и той лапнал като теле някое и вика "майка ми е не може да я оставя". А за детето кой да мисли - аааааа да сигурно аз!!! Направо съм бясна. Върти си го на пръста и го кара да ходи по 2 пъти на ден да я вижда - кога да й занесе ластиче за коса, кога вестници... Абе ако заразправям .... И той с цялата си наглост ми вика "утре като ходиш да ти правят изследвания да минеш и ти да видиш майка ми".  Знам че не съм права, но честно ви казвам момичета не издържам.В крайна сметка остават ми броени дни /а може би и часове - Божа работа/ до раждането и вместо да съм спокойна аз седя и се притеснявам дали няма да си лепна нещо вирусно.

Най -вероятно това да стане Grinning

# 54
  • Мнения: X
Точно така е когато и обясниш какво мислиш синът застава на нейна страна и двамата састават срещу лошата ,това вече го минах,но манталитета е много трудно да смениш,например майка му на моя иска да живеем живота който е живяла тя,да се погребем в градината,да ходим в петък и да се прибираме в понеделник и построянно манипулира сина си че е сама,от 1 г. е вдовица и нещата хептем се влошиха

Познай защо бившата ми свекърва е вече бивша. Както и синчето й - "мамино детенце" на 37 години. Да си се гледат, живи и здрави да са.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 17 546
Не коментирам че не се е поинтересувала нито веднъж дали и какво сме набавили за бебето - все пак част от нещата май тя трябва да купи /не че не съм си снабдила вече всичко/.
Изобщо не е длъжна да го прави! Това е само при желание от нейна страна. Защо сме свикнали да очакваме, че майки и свекърви трябва да купуват каквото и да било!? Никъде по света не е така. И моята свекърва не е била най-прекрасната на света, но никога не съм спирала сина и да я посещава и да и отделя внимание. Само се постарах да му внуша отделеното внимание да не е твърде в повече на количеството, което ми понася. Но това не става с тропане с крак и фръцкане, защото мъжът ти ще прави точно обратното. Майката си е майка, както за теб твоята, така и за мъжа ти неговата. Но всички сме били млади и сме постъпвали диво и импулсивно, а ако и по характер сме по-непокорни, вече става страшно. Затова хората казват: Да съм на 20 години и този акъл, който имам сега...(на 40 примерно).

# 56
  • Мнения: 379
Не коментирам че не се е поинтересувала нито веднъж дали и какво сме набавили за бебето - все пак част от нещата май тя трябва да купи /не че не съм си снабдила вече всичко/.
Изобщо не е длъжна да го прави! Това е само при желание от нейна страна. Защо сме свикнали да очакваме, че майки и свекърви трябва да купуват каквото и да било!? Никъде по света не е така. И моята свекърва не е била най-прекрасната на света, но никога не съм спирала сина и да я посещава и да и отделя внимание. Само се постарах да му внуша отделеното внимание да не е твърде в повече на количеството, което ми понася. Но това не става с тропане с крак и фръцкане, защото мъжът ти ще прави точно обратното. Майката си е майка, както за теб твоята, така и за мъжа ти неговата. Но всички сме били млади и сме постъпвали диво и импулсивно, а ако и по характер сме по-непокорни, вече става страшно. Затова хората казват: Да съм на 20 години и този акъл, който имам сега...(на 40 примерно).
Това че "трябва" да ги купи ни беше внушено от нея самата, когато преди 2-3 месеца аз започнах да купувам разни неща за бебо. Тогава чудейки се как да ме накара да спра тя каза да не го правя, защото било нейно задължение. Аз не спрях, но спрях да й казвам, че го правя за да не мрънка и да не казва че сме предизвиквали дявола така.
А що се касае до непокорността, ами не се смятам, за голяма бунтарка, ама как звучи изявление когато синът й става на 30г "Айде да излезнеме по магазините да ти купя панталон, че ми омръзна да те гледам с тия скъсани дънки като клошар някой." За протокола - дънките са си фабрично "скъсани" и струваха едно чудо пари - пуста мода. Ами разбунтувах се - някак ми се видя смешно като си ги представих него милинкия - 2 метра върлинка с мама по магазините как му купуват панталонче с ръбче.  Rolling Eyes  Joy
А и някак съм свикнала родителите ми да ме приемат като голям човек и да ми искат мнението за касаещите ме неща поне от 15-годишната ми възраст. Е тепърва да ме командори "маминка" от колко гащички имам нужда и с какви панталонки да ходи мъжо... Ъ-ъ няма да стане.  newsm78

# 57
  • Мнения: 17 546
Ти трябваше да прецениш какви са отношенията на мъжът ти с майка му преди да решиш, че искаш да правите семейство с него. Да си наясно със себе си дали можеш да си го къткаш и да си направите свое, независимо семейство и дали ще успееш да тушираш атаките на майка му да е член на вашето семейство. Защото и моята свекърва на сватбата, чупейки питка с мед да ни посрещне в ресторанта, както е обичаят, каза, стиснала здраво микрофона: Да сме живи и здрави и да си живеем хубаво ние тримата и да се обичаме и разбираме", при което следващият, държащ микрофон и реч бях аз, за да поясня на нея и на гостите, че аз се женя за сина и, не за нея, и това няма как да стане, ако е наясно докъде се простират нейните правомощия в нашето семейство всичко ще е наред. Имаше лек смут сред присъстващите...  Не беше наред през първите шест месеца докато най-сетне разбере какво точно съм искала да кажа. През годините е имала споредични опити да ме вбесява, но те са били единици. Нещата, които съм разказвала тук за нея са именно от тези първи шест месеца.
Има си мъже, които никога не биха могли да се откъснат от майките си и това е наистина много страшно, но и жената има свое място в тези отношения. Едни успяват да постигнат ненамеса в семейството, други не. И аз имам трима сина и ще имам три снахи, дай Боже, но от сега се мъча да се уча от чуждите грешки, за да не съм изтипосвана по форумите като му дойде времето.

# 58
  • Мнения: 379
Виж тук си права вината си е моя - ама на мен ми се сторо грубичко да я отрязвам и реших че ще успея да я превъзпитам, т.е. да покажа деликатно докъде може да е част от семейството и къде преминава границата. Да, но се получи "Ти му подадеш пръст, а то ти отяде ръката." А и как да ти обясня преди сватбата не съм общувала достатъчно много с нея , за да реша че няма да се женя за мъжа си заради майка му. Подочувах от него, че днес се карали за едно , утре за друго, но кое дете не се кара с родителите си - и аз го правех. Както вече писах аз в пряк с конфликт с нея не бях влизала дълго след сватбата, не защото не е имало защо, а защото исках с кротко да се разберем. Сега се сещам за рождения ми ден миналата година. Бяхме решили ние да си поканим само приятели - 2 семейства. В един момент 2 дни преди деня звъни свекито и вика - "Ами аз ще ти дойда на рожден ден." Ами благодарих и за вниманието , но й обясних, че не е много удобно, защото ще имаме други гости с които тя няма да си пасне и я помолих да дойде на следващия ден. Е да ама не - на връх празника цъфна. Решила, че все ще я изтърпим за малко - представете си колко конфузно се получи - всички млъкнаха, темите на разговор се изпариха, а тя щастливо седи на фотьойла и разпитва приятелите ни за това-онова. След като поседя "само" 2 часа помоли синето да я прибере до вкъщи, че било станало късно и да не ходи по рейсовете....
Абе момичета какво да ви кажа - няма смисъл да пиша , че просто "веселите случки" край нямат. Факт е обаче, че ми олекна като споделих с вас. Благодаря ви. Hug

# 59
  • Мнения: 17 546
Нали знаеш вица за онзи зет, дето влязал в къщата и първо откъснал главата на котката? После и тъщата, и жената и балдъзата стояли мирно, и му угаждали за всичко. Laughing Образно казано и снахата е трябвало да направи тека, когато иде реч за нейното си семейство. Свекървата не е най-злото нещо на света, стига да знаеш кога и как да я сложиш на място, и да парираш всичките и по-нататъшни опити да се държи като кучка, стига синът и да не е мекотело.
Хайде стига коментари от мен, че се превърна в диалог Embarassed
Имаш време да промениш нещата, защото сега и име на детенцето те чака Twisted Evil ако и за това се запече и не вземеш навреме мерки, ще съжаляваш цял живот, само като чуеш името на детето си. Успех! Hug

# 60
  • Мнения: X
Сега се сещам за рождения ми ден миналата година. Бяхме решили ние да си поканим само приятели - 2 семейства. В един момент 2 дни преди деня звъни свекито и вика - "Ами аз ще ти дойда на рожден ден." Ами благодарих и за вниманието , но й обясних, че не е много удобно, защото ще имаме други гости с които тя няма да си пасне и я помолих да дойде на следващия ден. Е да ама не - на връх празника цъфна. Решила, че все ще я изтърпим за малко - представете си колко конфузно се получи - всички млъкнаха, темите на разговор се изпариха, а тя щастливо седи на фотьойла и разпитва приятелите ни за това-онова. След като поседя "само" 2 часа помоли синето да я прибере до вкъщи, че било станало късно и да не ходи по рейсовете....
Абе момичета какво да ви кажа - няма смисъл да пиша , че просто "веселите случки" край нямат. Факт е обаче, че ми олекна като споделих с вас. Благодаря ви. Hug

Тая явно е някакъв абсолютен темерут.  #Crazy
Отрязвай я, докато е време, щото съвсем ще ти се качи на главата, че и хоро ще почне да играе отгоре.
Не знам, ти си безкрайно търпелива, аз например нямаше да я пусна да влезе, след като изрично съм й казала, че не е поканена на рождения ми ден. Дошла е, развалила ти е празника, че и мъжа ти е отмъкнала да й вози дебелия нахален задник.
Такива хора от добро не разбират - трябва само с лошо, за да се държат що-годе прилично.

# 61
  • Мнения: 41
До авторката- не знам как издържаш мила! Аз на твое място - бременна в девети месец, а мъжът ми да ходи в инфекциозна болница при каквито и да е остоятелства- 1во бих му казала, че това застрашава живота на детето МУ, и ако не си вземе забележка бих си събрала багажа докато не му дойде акъла!!! лично мнение!
Или аз и детето сме на 1во място или....хайдее! Не понасям мамини синчета!

# 62
  • Мнения: 17 546
... ако не си вземе забележка бих си събрала багажа докато не му дойде акъла!!! лично мнение!
Ако се съобразяват във всички теми, хората поискали съвет по семеен въпрос, със съветите от типа "Събирай си багажа", едно семейство да не е останало до сега! Joy Joy

# 63
  • Мнения: 6 461
До авторката- не знам как издържаш мила! Аз на твое място - бременна в девети месец, а мъжът ми да ходи в инфекциозна болница при каквито и да е остоятелства- 1во бих му казала, че това застрашава живота на детето МУ, и ако не си вземе забележка бих си събрала багажа докато не му дойде акъла!!! лично мнение!
Или аз и детето сме на 1во място или....хайдее! Не понасям мамини синчета!
Joy  Joy Joy ....а после като се роди детето ще бъде пусната тема ... Thinking най- вероятно " свекърва ми не ще да си гледа внучето".
Ами как ще го гледа ,като е нямало нея някой да погледне............ Joy

# 64
  • Мнения: 6 461
... ако не си вземе забележка бих си събрала багажа докато не му дойде акъла!!! лично мнение!
Ако се съобразяват във всички теми, хората поискали съвет по семеен въпрос, със съветите от типа "Събирай си багажа", едно семейство да не е останало до сега! Joy Joy
Ами да ... ето я темата ...отишла е чак на втора страница Съветите тип "Зарежи го!"

# 65
  • Мнения: 41
Тук за протокола аз трябва да призная, че моясе беше осъзнал - тя е наистина зло същество и дори синето и успя да го прозре след няколко години борба между мен и нея. Само дето като разбрах че съм бременна и ме напъна всемирна любов - по това време с нея не общувахме от 8 месеца /естествено синето й се обаждаше по телефона, нотова се търпеше/ - и реших аз да сея мир и радост и направих така че се сдобрихме. Викам си айде детето ми да си познава бабата  Laughing . Е да ама тя взе да се вре все повече и стигна до там, че като знае че сме имали гости се обажда на следващия ден синето подробно да й разкаже за какво сме си говорили, до колко са стояли и т.н. Един ден при едно посещение ми заяви, че мислела да ми пререди шкафовете в кухнята, че така не било удобно  Shocked , после смятала да ми чисти  Shocked , накрая един ден като заявих, че трябва да си купя прашки тя ми заяви "ееееее за какво са ти имаш 34 прашки" , което тотално ме порази, защото точно толкова им беше бройката и тя явно ми се беше вряла в бельото да ги брои. Да не говорим и за това, че вкъщи не се пуши и дори мъжът ми, докато пушеше излизаше на терасата - е да ама не - със самото влизане свекито пали цигара, качва се в колата и пали цигара - и това независимо дали сега като съм бременна или преди. Заявихме й че за Бъдни вечер ще сме със сестра ми , а тя като се развика..... Laughing Shocked #2gunfire от нас не била видяла един празник - ами не искаме да сме с нея щото е проста и досадна - но аз пак мир да е викам "айде ела и ти с нас". Е съсипа ни празника. Разсърди се защото били постлали на земята /у нас това е традиция на Бъдни вечер/ и не поиска да седне долу уж за да има място за нас /а не защото не може да си разплеска туловището/ и седя на един диван през цялото време.
Изобщо пропускам факта че при всеки ремонт на апартамента ни, който е наследство от родителите ми заявява на мъжа ми "правиш ремонт на чужд дом. жена ти рано или късно ще те изгони."  #Cussing out Shocked #2gunfire Е айде кажете ми как да съм изпълнена с разбиране. Ама сама съм си виновна че я допуснах отново близо и сега ще си сърбам попарата. Cry
мале, малеее! Моята свеки е съкровище!!! Ще си позволя малко разказ- аз не пуша, а съпругът ми и свеки да- и като се качим в колата и двамата палят! Еми да ама на мен ми става лошо- набарах го моят и му казвам да не пуши в колата, че ми е лошо- тя явно е чула и на другият ден спираме за малко, тя тръгва да слиза от колата- мъжът ми и вика "майко ти къде отиваш?" а тя- "еми аз си обичам снахата и не искам друга, ще пуша навън!" Много е разбрана. Страхотна е- от половин дума разбира!

# 66
  • Мнения: 41
... ако не си вземе забележка бих си събрала багажа докато не му дойде акъла!!! лично мнение!
Ако се съобразяват във всички теми, хората поискали съвет по семеен въпрос, със съветите от типа "Събирай си багажа", едно семейство да не е останало до сега! Joy Joy
Ами да ... ето я темата ...отишла е чак на втора страница Съветите тип "Зарежи го!"
Ми  да- и не зарежи го- а се изнеси за благото на собственото си дете! Все пак то е по- важно в случая!

# 67
  • Мнения: 17 546

Ми  да- и не зарежи го- а се изнеси за благото на собственото си дете! Все пак то е по- важно в случая!
Дрън-дрън! Страшно благо, да го оставиш без един родител! ooooh! Искам пак да си говорим на тази тема, след като вече имаш 10-15 годишен брак. Сега няма да убеждавам никого. Grinning

# 68
  • Мнения: 41

Ми  да- и не зарежи го- а се изнеси за благото на собственото си дете! Все пак то е по- важно в случая!
Дрън-дрън! Страшно благо, да го оставиш без един родител! ooooh! Искам пак да си говорим на тази тема, след като вече имаш 10-15 годишен брак. Сега няма да убеждавам никого. Grinning
Еми много благо родител дето не го еня че може да зарази нероденото си дете!

# 69
  • Мнения: 17 546
Еми много благо родител дето не го еня че може да зарази нероденото си дете!
С какво? Уточнихме ли? Щото там е посетил всички инфекциозно болни и инфекциите щъкат по коридора?  Laughing
Няма да споря Peace Добре, съгласих се.

# 70
  • Мнения: 6 461
Еми много благо родител дето не го еня че може да зарази нероденото си дете!
С какво? Уточнихме ли? Щото там е посетил всички инфекциозно болни и инфекциите щъкат по коридора?  Laughing
Няма да споря Peace Добре, съгласих се.
Да знаШ също така и като излизаш по кафетата да си носиш пластмасови чашки за друг път Mr. Green
И с туЙ да сА съгласиш Laughing

# 71
  • Мнения: 17 546
Еми много благо родител дето не го еня че може да зарази нероденото си дете!
С какво? Уточнихме ли? Щото там е посетил всички инфекциозно болни и инфекциите щъкат по коридора?  Laughing
Няма да споря Peace Добре, съгласих се.
Да знаШ също така и като излизаш по кафетата да си носиш пластмасови чашки за друг път Mr. Green
И с туЙ да сА съгласиш Laughing
Съгласявам се!  yes С каквото кажете съм съгласна!  smile3538

# 72
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Балу, недей така. Ясно е, че така или иначе е хубаво семейството да се запази....ама на някой мъже хич не им стига пипито Crazy
Сори, че пак себе си давам за пример, ама знаеш ли колко мъка видях, докато убедя съпруга си, че трябва да си мие ръцете преди да отиде при бебето.
А свекърва ми с подигравателен тон, минаваше покрай мен и викаше "Я да видя детето, докато съм си измила ръцете"....за тях, това бе проява на глезотия от моя страна.
По същият начин същият този упорит мой мъж искаше на 10-ият ден да кани гости в къщи, при условие, че беше зимен сезон, вирусите бълваха, а аз бях с  тежко възсановяване след операцията.

# 73
  • Мнения: 2 716
Снаха и свекърва броят гащи.  Joy
Вие сте си лика-прилика със свеки.
Отдавам го на хормона.
Сега, като прочетох, се сетих, че и моята баба се натресе така на един (не като за нея) празник. Обаче никой не направи проблем от това. И разговорите не спряха.
За болницата - кой да ходи при нея, ако не синът й. Не пишеш нищо за свекър или зълва/девер, затова допускам, че само сена си има жената.

Лоша си. Не бива така.

# 74
Тези свекърви си мислят че синовете им са тяхна собственост и ревниво пазят територията,мойта последния път ми каза че е чакала синът и да се ожени че да има кой да и помага на нея,дори вече нямат представа защо се женят хората,аз също имам три деца и никога не се е интерсувала за техните проблеми,всичко се свежда до нея ,когато са заети винаги се сърди чене са отишли да я видят,а като отидат само упреци че това с което се занимават е по важно от нея

# 75
Евала на Балу и Дими  ,че превърнаха поредната драматична тема за свекървите в комедийна.  Дай боже повече подобни коментари ,защото смеха е здраве .

# 76
  • Мнения: 41
пък и не съм казала да се развежда- а просто да се изнесе- за да предпази детето си от евентуални заболявания (да пази Господ)! Аз поне винаги поставям детето си на 1во място и на който не му харесва да си гледа работата- особено пък за болести ! Не знам, не бих търпяла!!!
1во бих го предупредила, после бих си купила една маска и като се прибере ще си стоя с нея и ще го избягвам и ако и това не го вразуми, ще му кажа, че детето ми е по- важно от неговите и на майкаму прищявките и ще се видим като оздравее! и готово!

# 77
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ето, че започва да се оформя стереотипа за лошата свекърва.... Whistling

....мойта последния път ми каза че е чакала синът и да се ожени че да има кой да и помага на нея....

За нашата сватба пък, ние бяхме купили и нарязали всички мезета, които щяха да се сервирват в дома на мъжа ми....
Съответно аз булката, останах в дома на майка ми, а другата снаха живее надалеч....и коментара на свеки:
"Е, какво от две снахи нямаше кой на мен да дойде и да ми помогне да оправим масата".... newsm78...а работата се състоеше само в това да се нареди мезето по блюдата....накрая като разпитах съпруга си се оказа, че той е пускал прахосмукачка, чистил прах, слагал масата, нареждал блюдата...докато свеки е на фризьор и се облича. Flutter

# 78
  • Мнения: 6 461
Евала на Балу и Дими  ,че превърнаха поредната драматична тема за свекървите в комедийна.  Дай боже повече подобни коментари ,защото смеха е здраве .
аМче ,как няма ...ако ми сА падната две ей ги на такиванки като авторката....яка ми гърбина  Laughing
Ми то , язък за децата ми тогиЗ .
ЗначкиК ,ще сА налага да ги насъсквам към сватовете Laughing ....

# 79
  • Мнения: 291
към авторката-не се коси мила и не се ядосвай,представям си какво ти е,а относно копуването знам,че никой не ни е длъжен,но когато някой(като свеки от старата генерация )ти каже,че на нея и е ред да купи нещо на нероденото си внуче,а после месеци наред си прави оглушки нормално е да си обидена и ядосана.при мен без малко детето ми да остане без креватче като се прибрахме от родилното по простата причина 4е ,,милата дама''каза 4е на нея и е ред да го купи защото и било първо внуче,че аз чаках цялата бременост да изпълни обещаното,накрая ден преди да вляза в родилното отидох и си поръчах кошара за детето,затова знам какво е и никой няма право да те упреква.за създалата се ситуация е виновен из цяло мъжа ти аз съм на мнение 4е свекървите са лоши до толкова доколкото синовете им позволяват да се държат така.когато един мъж държи на семейството си то винаги трябва да е на първо място независимо от всички и всичко.това в никакъв случай не означава че трябва да игнорира родителите си ,но всичко си има граници и мярка.
А сега-не се вълнувай не мисли за това мисли само как след броени дни ще гушнеш бебчето си,и повярвай ми тогава нито свеки нито мъжът ти ще имат значение защото това малко създание ще се превърне в центъра на твоята вселена.УСПЕХ ПРЕГРЪЩАМ ТЕ СИЛНО

# 80
  • Мнения: 379
Евала на Балу и Дими  ,че превърнаха поредната драматична тема за свекървите в комедийна.  Дай боже повече подобни коментари ,защото смеха е здраве .
аМче ,как няма ...ако ми сА падната две ей ги на такиванки като авторката....яка ми гърбина  Laughing
Ми то , язък за децата ми тогиЗ .
ЗначкиК ,ще сА налага да ги насъсквам към сватовете Laughing ....

Ти авторката недей току-тъй да я коментираш.  Mr. Green И аз мъжко чакам да се роди та и затова започнах с темата, че Господ сигурно ще ме накаже с такава като мен - ЗЛА снаха. Сигурна съм че от гледна точка на свекито аз съм лошата, е да ама от моя тя е лошата. А и ми се струва нормално като майка, па макар и бъдеща, да си браня детето. Както ви описах въпреки всичките й изпълнения досега съм гледала предимно да мълча. Ама мами, някои от вас /очевАдно бъдещи свекърви като мен/ четат между редовете и коментират само това което им изнася. Убедена съм, че сте били благословени с добри свекита и затова не можете да влезете в положението на горките снахи. Laughing Никой не би изтърпял всичките изброени от мен магарии , че и още цял чувал неизброени.

# 81
  • Мнения: 379
към авторката-не се коси мила и не се ядосвай,представям си какво ти е,а относно копуването знам,че никой не ни е длъжен,но когато някой(като свеки от старата генерация )ти каже,че на нея и е ред да купи нещо на нероденото си внуче,а после месеци наред си прави оглушки нормално е да си обидена и ядосана.при мен без малко детето ми да остане без креватче като се прибрахме от родилното по простата причина 4е ,,милата дама''каза 4е на нея и е ред да го купи защото и било първо внуче,че аз чаках цялата бременост да изпълни обещаното,накрая ден преди да вляза в родилното отидох и си поръчах кошара за детето,затова знам какво е и никой няма право да те упреква.за създалата се ситуация е виновен из цяло мъжа ти аз съм на мнение 4е свекървите са лоши до толкова доколкото синовете им позволяват да се държат така.когато един мъж държи на семейството си то винаги трябва да е на първо място независимо от всички и всичко.това в никакъв случай не означава че трябва да игнорира родителите си ,но всичко си има граници и мярка.
А сега-не се вълнувай не мисли за това мисли само как след броени дни ще гушнеш бебчето си,и повярвай ми тогава нито свеки нито мъжът ти ще имат значение защото това малко създание ще се превърне в центъра на твоята вселена.УСПЕХ ПРЕГРЪЩАМ ТЕ СИЛНО
Благодаря ти. Hug

# 82
  • Мнения: X
за създалата се ситуация е виновен из цяло мъжа ти аз съм на мнение 4е свекървите са лоши до толкова доколкото синовете им позволяват да се държат така.когато един мъж държи на семейството си то винаги трябва да е на първо място независимо от всички и всичко.това в никакъв случай не означава че трябва да игнорира родителите си ,но всичко си има граници и мярка.

Абсолютно! Не знам тук дали има хора с църковен брак, може би си спомняте от церемонията една фраза от Библията, която е много показателна:

„Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се прилепи към жена си; и ще бъдат (двамата) една плът” (1 Мойсей 2:24).

# 83
  • Мнения: 17 546
Сори, че пак себе си давам за пример, ама знаеш ли колко мъка видях, докато убедя съпруга си, че трябва да си мие ръцете преди да отиде при бебето.
А свекърва ми с подигравателен тон, минаваше покрай мен и викаше "Я да видя детето, докато съм си измила ръцете"....за тях, това бе проява на глезотия от моя страна.
По същият начин същият този упорит мой мъж искаше на 10-ият ден да кани гости в къщи, при условие, че беше зимен сезон, вирусите бълваха, а аз бях с  тежко възсановяване след операцията.
Прабаба ти си е мила ръцете с "Лукс" по пет пъти на ден преди да накърми баба ти и не я е виждал жив човек до третия и месец. Абе хора, болни цигански деца виждали ли сте? Дръжте ги в буркан, като Майкъл Джексън и после "ау ма то киха още като влезе в яслата" и купища теми: Все е болен, какво да правя!?
Три деца отгледах, не съм мърла, уверявам те, но пък това треперене не е на добре. Детето ти ще живее в този свят, в който си ти. Той не е стерилен и измит със сапун! Осъзнай се. Чистотата си е чистота, но когато граничи с мания, ми е в повече, както и всяка вманиаченост, на каквато и да е тема.

Убедена съм, че сте били благословени с добри свекита и затова не можете да влезете в положението на горките снахи. Laughing Никой не би изтърпял всичките изброени от мен магарии , че и още цял чувал неизброени.
О, пиле шарено! Laughing Hug Я иди чети тук и тук, да видиш колко е "прекрасна" моята мила свеки. Но като я "туря в тиган", както казваше баба и готово. А, и колкото по-далеч, толкова по-мили! Гледай си мъжа и си го коткай около теб, и ще ти е мирно и спокойно. Ако не успееш, проблема няма да е свекърва ти, а това, че ти не умееш.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 16:40 от Балу

# 84
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Балу, ако ме обвиняваш, че съм маниачка на тема чистотата - бъркаш! Naughty
Изисква се елементарна хигиена обачен след като си си избърсал г***, преди да си седнал на маса, и преди да видиш новородено да си измиеш поне ръцете....
Освен това, без да искам да звучи оправдателно, но след като аз не се чувствам добре, не смятам, че трябва да ми се натрисат гости....
А суеверие или не, аз смятам, че 40-те дни не са измислени току-така....но всекиму според мисленето.
Не съм си спряла след това детето от разходки, от среща с други деца...сега и на ясла ходи....
има просто моменти в които е желателно да едно дете.
Ти би ли завела детето си на Рожден ден, ако знаеш, че примерно има вирусно болни или ошарени....


Жасмин, за да полети едно птиче най-напред  майката трябва да отвори крила....
пак личен пример..."Моя мъж до 26г. имаше джобни по 2 лв, които му стигаха само за цигари", въпреки, че само той носеше пари в тях...от там нататък си представи.

Гледай си мъжа и си го коткай около теб, и ще ти е мирно и спокойно. Ако не успееш, проблема няма да е свекърва ти, а това, че ти не умееш.

 Коткането, върши работа, но незнам за колко дълго...надявам се много да си права.

# 85
  • Мнения: X

Жасмин, за да полети едно птиче най-напред  майката трябва да отвори крила....


Така е, вярно е. Както е и вярно това, че едно порастнало птиче никога не остава при майка си, а си свива собствено гнездо и се грижи за собствените си пиленца и партньорката си. Само.

# 86
  • Мнения: 17 546
Ти би ли завела детето си на Рожден ден, ако знаеш, че примерно има вирусно болни или ошарени....
В нищо не те обвинявам! Изборът си е твой Peace
Ако ти кажа, че съм, няма да ми повярваш, нали? Синовете ми са на 18 и 15 и до сега една шарка не са изкарали. Водих ги нарочно и като ходеха на градина, и след това, за да се разболеят и да я изкарат докато са по-малки пуста шарка, каквато и да е, но не и не. До ден днешен!

Гледай си мъжа и си го коткай около теб, и ще ти е мирно и спокойно. Ако не успееш, проблема няма да е свекърва ти, а това, че ти не умееш.

 Коткането, върши работа, но незнам за колко дълго...надявам се много да си права.
Ами да ти кажа, на мен вече 20 години ми върши работа.  Grinning

# 87
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами, така е, мили момичета, нека въпреки всичко не забравяме, че освен обич и нежност...ние жените притежаваме оръжие, с което сме поне едни гърди пред свекървата, и с което можем да манипулираме мъжете  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 88
  • Мнения: 17 546
Ами, така е, мили момичета, нека въпреки всичко не забравяме, че освен обич и нежност...ние жените притежаваме оръжие, с което сме поне едни гърди пред свекървата, и с което можем да манипулираме мъжете  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
А, тук вече сме на едно мнение! Wink

# 89
  • Мнения: 289

Още ли има хора ,които не си извеждат децата до 40 ия ден. Не мога да повярвам, та това
беше през 78 година - колкото повече  пазиш детето, толкова повече боледува. Майка ми
цял живот ми трепери и аз се болнава бях,  на моята приятелка шапка на 2 години при минусови температури не и слагаха и винаги здрава. Вече и при болни деца го водим малкия, да свиква, няма проблеми да чукна на дърво.

# 90
  • Мнения: 75
ЗДРАВЕЙ МИЛА,НАЙСТИНА Е ЖАЛКО,ЧЕ СВЕКЪРВИ КАТО МОЯТА И ТВОЯТА НЕ СА РЯДКОСТ #Cussing outИЗЧЕТОХ ТЕМАТА ТИ ОТ САМОТО НАЧАЛО ТА СЕ СЕТИХ И ЗА МОЯТА ЧУМА.И АЗ ТАКА КАТО ТЕБЕ...ВСЕ ДА Е С ДОБРО И ОТ МЕН ДА МИНЕ ДОКАТО НЕ МИ СЕ КАЧИ НА ГЛАВАТА,НО И ДА ТИ КАЖА МЪЖЕТЕ НИ СА ГЛАВНИТЕ ВИНОВНИЦИ ДА СЕ СТИГНЕ ДОТАМ.АЗ ЛИЧНО РЕШИХ ПРОБЛЕМА КАТО ПРЕКЪСНАХ ВСЯКАКВИ ОТНОШЕНИЯ С НЕЯ ПРЕДИ 3 ГОДИНИ.ОТ ТОГАВА НИТО СЪМ Я ЧУВАЛА НИТО СЪМ Я ВИЖДАЛА,КАЗАХ И,ЧЕ ДОКАТО СЪМ ЖЕНЕНА ЗА СИНЧЕТО И ДА НЕ МИ Е СТЪПАЛА В КЪЩАТА. #2gunfireСЕГА СЪМ НАЙ-ЧЕРНАТА НО НА МЕН МИ Е ДОБРЕ И СПОКОЙНО НА НЕРВНАТА СИСТЕМА ДО УСПОКОИТЕЛНИ БЯХ СТИГНАЛА ОТ НЕЯ.1 СЪВЕТ ОТ МЕН МИЛА МОЯ-НЕ ОТСТЪПВАЙ,НИКОГА НЯМА ДА СИ ДОСТАТЪЧНО ДОБРА ЗА НЕЯ И КРАКАТА ДА И ЦЕЛУВАШ. NaughtyДОРИ КРЪСТИХ ДЕТЕТО СИ НА НЕЯ ПРЕДИ 6 ГОД.ВЪПРЕКИ ЧЕ МЪЖЪТ МИ ИСКАШЕ ДА Я КРЪСТИМ НА МОЯТА МАЙКА,АМА АЗ...ЗА ДА СЕ РАДВА И ДА Я ОБИЧА,НАЛИ МЪЖЪТ МИ НЯМА БРАТ ИЛИ СЕСТРА,. А ТЯ ДОРИ НЕ ПИТАШЕ С МЕСЕЦИ ЗА НЕЯ #Cussing out.СЕГА СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТОВА ВСЕКИ ПЪТ КОГАТО СПОМЕНА ИМЕТО НА ДЪЩЕРЯ СИ,ЧЕ МИ ИДЕ ДА СИ РАЗБИЯ ГЛАВАТА В СТЕНАТА  smile3511 Banghead smile3538.НЕ ПРАВИ МОЯТА ГРЕШКА И НЕ СЕ ОБВИНЯВАЙ ЗА НИЩО.ИЗРОДА СИ Е ИЗРОД,ЧОВЕК НЕ СТАВА.БЪДИ СИЛНА,УСПЕХ В ЖИВОТА И ЛЕКО РАЖДАНЕ ТИ ЖЕЛАЯ.ГОСПОД ДА ВИ ПАЗИ И ТЕБ И БЕБЧЕТО ТИ  bouquet

# 91
  • Мнения: 487
:.СЕГА СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТОВА ВСЕКИ ПЪТ КОГАТО СПОМЕНА ИМЕТО НА ДЪЩЕРЯ СИ,ЧЕ МИ ИДЕ ДА СИ РАЗБИЯ ГЛАВАТА В СТЕНАТА  smile3511 Banghead smile3538.НЕ ПРАВИ МОЯТА ГРЕШКА И НЕ СЕ ОБВИНЯВАЙ ЗА НИЩО.ИЗРОДА СИ Е ИЗРОД,ЧОВЕК НЕ СТАВА.БЪДИ СИЛНА,УСПЕХ В ЖИВОТА И ЛЕКО РАЖДАНЕ ТИ ЖЕЛАЯ.ГОСПОД ДА ВИ ПАЗИ И ТЕБ И БЕБЧЕТО ТИ  bouquet

Недей съжалявай, не се самоизмъчвай и не насаждай в главицата на детето си, че не му е хубаво името, просто се примири, че си направила тази грешка. Говоря ти от личен опит и двете си деца кръстих на родителите на мъжът ми е и едно благодаря не чух, само слушах как децата са кръстени на незнам си кой праотец, как са живи (свекърите) още не знам. Явно не ми се е ходело в затвора. Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 02:53 от kofa

# 92
  • Мнения: 75
 НО АЗ НИКОГА НЕ СЪМ И НАСАЖДАЛА ПОДОБНИ МИСЛИ,ДОРИ НАПРОТИВ,ДЕТЕТО С НИЩО НЕ МИ Е ВИНОВНО,ПРОСТО ЯД МЕ Е НА МЕН САМАТА.ТЯ И ДО ДЕН ДНЕШЕН СИ МИСЛИ ЧЕ СЪВПАДЕНИЕТО НА НЕЙНОТО ИМЕ С ТОВА НА СВЕКЪРВА МИ Е ЧИСТА СЛУЧАЙНОСТ,НО ПОНЯКОГА МИ СЕ СЪРДИ ЧЕ СЪМ ДОПУСНАЛА ТАЗИ,,СЛУЧАЙНОСТ,,НАДЯВАМ СЕ ЕДИН ДЕН КАТО ПОРАСТНЕ ДА МЕ РАЗБЕРЕ И ДА МИ ПРОСТИ А  ДАНО УСПЕЯ И АЗ ДА ПРОСТЯ НА САМАТА СЕБЕ СИ Tired

# 93
  • Мнения: 379
Хи-хи-хи.Слушайте сега пък разсъжденията на мойта свеки по въпроса с 40-те дни. Значи на изписването се канят много гости сред които предимно нейни колежки,приятелки и братовчедки /аз смятам, че трябва само родителите, братя-сестри и кумовете, защото така или иначе на майката едва ли ще й е до гости/, на погачата /преди 40-те дни също се канят много гости/, ОБАЧЕ бебето в никакъв случай не се извежда навън преди 40-я ден!!! Е какъв е смисъла да не го извеждаш навън като вече се е видяло поне с 50 човека. Не че ако се роди насред суровата зима ще тръгна да го извеждам, най-малкото заради климатичните условия ама това е друг въпрос.

# 94
чета и не ми побира акъла как е възможно да има такива хора и ние ги наричаме свои родители - така да се месят в отношенията на младите вместо подкрепа, ние откриваме само ревност към синчето може би ако мога така да го нарека. Болно ми става когато прочета че има и такива майки заради който се е провалил един брак, едно семейство 
Преди време когато бях бременна и мъжът ми и каза че съм бременна се обърнала и казала че сигурно детето не е от него(не съм присъствала на разговора но сестра му ми сподели). разплакал се като дете , мъж на 30години.Но точно тук е бил момента да я постави на място и точно това и направил.Мога единственно да съм благодарна на мъжът си затова че винаги е заставал зад мен и ме е защитавал и не позволява на майка си да се меси в нашите отношения. Убеждавам се че в еди такива отношения е много важна позицията на мъжа.
Успешно раждане и едно много красиво бебенце ти пожелавам.
 Hug

# 95
  • Мнения: 379
Трябва да отбележа, че след като онази вечер мъжо вися 2 часа при МАМА,а на следващата сутрин литна още в 7.30ч пак при нея явно си беше разбрал грешката и й се беше обадил и й беше казал, че няма да може да ходи при нея.Е излъгал беше за причината за което ме хвана яд. Казал й че е болен и затова не може. Според мен трябваше да й каже истината, но хайде от мен да мине... Днес все пак ще отидем да й занесе ядене, като аз ще чакам в колата, а уговорката ни е той само да й даде яденето и да си тръгне, без да й държи ръката този път  Laughing Все пак не мога /или пък мога но не е редно/ да я оставя да умре съвсем от глад. Яд ме хвана, че мъжо я пита сутринта какво да й занесе , за да има и за утре, а тя рекла "Ти днес ми донеси само за днес. Утре ще ми донесеш за утре..."  #2gunfire  Ама аз ще й наслагам неща и за утре, та да му се размине ходенето  Laughing и ще я изненадам. Е сигурно утре ще каже, че иска гащички и чорапки ама....

# 96
  • Мнения: 2 716
katiado иди цуни жената, недей да си такава консерва  Joy

Не се ли залежа доста време там? Мече седмица го смятам.
А на теб кога ти е термина?
Успех на свиждането.
Не каза нищо по въпроса задругите близки на свеки. Няма ли братя, сестри.... Някой друг да иде в Неделя. Гадноеда си в болница и никой да не идва да те види.

# 97
  • Мнения: 378
Трябва да отбележа, че след като онази вечер мъжо вися 2 часа при МАМА,а на следващата сутрин литна още в 7.30ч пак при нея явно си беше разбрал грешката и й се беше обадил и й беше казал, че няма да може да ходи при нея.Е излъгал беше за причината за което ме хвана яд. Казал й че е болен и затова не може. Според мен трябваше да й каже истината, но хайде от мен да мине... Днес все пак ще отидем да й занесе ядене, като аз ще чакам в колата, а уговорката ни е той само да й даде яденето и да си тръгне, без да й държи ръката този път  Laughing Все пак не мога /или пък мога но не е редно/ да я оставя да умре съвсем от глад. Яд ме хвана, че мъжо я пита сутринта какво да й занесе , за да има и за утре, а тя рекла "Ти днес ми донеси само за днес. Утре ще ми донесеш за утре..."  #2gunfire  Ама аз ще й наслагам неща и за утре, та да му се размине ходенето  Laughing и ще я изненадам. Е сигурно утре ще каже, че иска гащички и чорапки ама....
чУдно ми е и ти ако влезеш в болницата той горкия кво ще прави?Става и се чуди към кое отделение да потегли никой да не е сърдит!

# 98
  • Мнения: 379
Трябва да отбележа, че след като онази вечер мъжо вися 2 часа при МАМА,а на следващата сутрин литна още в 7.30ч пак при нея явно си беше разбрал грешката и й се беше обадил и й беше казал, че няма да може да ходи при нея.Е излъгал беше за причината за което ме хвана яд. Казал й че е болен и затова не може. Според мен трябваше да й каже истината, но хайде от мен да мине... Днес все пак ще отидем да й занесе ядене, като аз ще чакам в колата, а уговорката ни е той само да й даде яденето и да си тръгне, без да й държи ръката този път  Laughing Все пак не мога /или пък мога но не е редно/ да я оставя да умре съвсем от глад. Яд ме хвана, че мъжо я пита сутринта какво да й занесе , за да има и за утре, а тя рекла "Ти днес ми донеси само за днес. Утре ще ми донесеш за утре..."  #2gunfire  Ама аз ще й наслагам неща и за утре, та да му се размине ходенето  Laughing и ще я изненадам. Е сигурно утре ще каже, че иска гащички и чорапки ама....
чУдно ми е и ти ако влезеш в болницата той горкия кво ще прави?Става и се чуди към кое отделение да потегли никой да не е сърдит!
Ами и той горкия вика да съм задържала бебето та поне майка му да излезе от болница, че иначе не знаел какво да ни носи и на двете за ядене  Laughing . А и как щял да ме изпише милия  Laughing /нищо че аз съм подготвила всичко до най-малката подробност - включително съм изгладила дрехи за мен, бебето и него/. Ама какво да ме прави човек оправна съм си. Асвекито иначе има и други роднини, ама странно защо  newsm78 много не се интересуват от нея, та последна грижа им е къде се намира в момента. Съвсем наскоро в един много неприятен момент аз и мъжо имахме нужда от помощ и свекито ни отряза и тогава чух мъжа ми да казва нещо което тогава чак ми се стори жестоко "Да ти кажа вече изобщо не ме интересува майка ми. Щом тя не се интересува от мен и аз не се интересувам от нея." Та тогава ми се стори жестоко, ама сега като го гледам .... май само така си е говорил.
Честно да ви кажа аз си мисля, че на моменти решението е в това да я отреже той веднъж, ама хубаво да я отреже - да спре да се вижда, чува и общува с нея по какъвто и да било повод, за да може да усети тя , че с рогата напред няма да го бъде. Е да ама като се скарат и тя на следващия ден му звънне и той забравя предния ден какви му ги е наговорила и пак са си мили и драги. Честно ви казвам по време на скандал тая жена изпада в истерия и не знае какви ги говори. С какви обидни думи го е наричала....Срам ме е да ви кажа. Мен и семейството ми ни оставете - ние сме.... Ама така да наричаш собственото си дете. И то после да тича да се грижи за теб... Ами ако аз се държа така със сина си няма да си позволявам да изисквам от него отношение. Поне така си мисля засега newsm78

# 99
  • Мнения: 378
Е той как може да позволява така да го унижава пред жена му.Къде му е самочувствието на тоя мъж?Ти седна ли да си поговорите след всичко това и каза ли му всичко в очите което мислиш?Аз мисля,че трябва да го направиш.

# 100
  • Мнения: 11
Браво на тебе. В живота ми присъства едно такова чудо-наричам го Цербер.Тя още не ми е свекърва,но както казах самия Цербер е причината да не съм задомена с гаджето ми.Пред него ме целува,миличка ме нарича,ела да хапнеш,а като той не е в стаята -що търсиш тука,айде махай се,щом не ме переш Mr. Green #2gunfire
Такова чудо от тук до Северния полюс няма.Краде пари от сина си,не дава да се прегръщаме пред нея.За това ли го била гледала,та сега с мен да бил той,на мене да обръщал внимание.
Пишеш за ласитичетата. LaughingТя уж беше паднала и си беше навяхнала ръката. И караше всичко моя да й прави.През деня събрали се приятелите там и тя цъфтнала-айде майка да ми заплетеш косата,че много ме боли тая ръка.И той мъж на 30 години се наложило да плете перушини там.А кой мислите вечерта води хорото със същата тая ръка над главата? Joy
Не зная как успява всеки петък или събота да налучка,за да я карат в спешното,вече спряхме да излизаме.
Преди три седмици ни видя да се качваме в колата заедно и какво мислите последва?Изхвърли котенцетата,които гаджето ми обожаваше.
Ето така си живеем(не живея при тях,това и няма да стане никога).
Шапка му свалям на него,защото самия той не може да я търпи,но я уважава,заради това,че му у майка.Аз и не искам да се обръща срещу нея,никога за нищо не съм искал да се кара с нея,освен за тоя случай с котетата де Sad. За десетина години съм събрала много страх както се казва от нея,аз си бях и предупредена като се тръгнахме ,че е голямо чудо тая жена.Но не съм очаквала от възрастен човек,на годините на баба ми,да има такава злоба.
Така че,стискам ти палци .

# 101
  • Мнения: 1 745
Зачетох се в темата ти и моя съвет е да си поговориш с мъжа ти хубаво,за всичко!
Ама ми се струва,че той не е много мъж на място! Thinking Моя как я строява майка си...  Laughing Аз само си мълча и се кефя! Whistling Mr. Green Ама и тя като твоята,казва 100 неща,а след 5 минути все едно нищо! Shocked Аз обаче ги мразя тия неща и й се сърдя! Crossing Arms Щото тя и за мен говори като се разлюти! Crazy А като се сърдя,тя не идва и ми е мнооооого гот! Mr. Green Лошото е,че сме в една къща,на различни етажи! Tired И рая не трае дълго! Tired
Но твоя мъж трябва да се вземе в ръце! Naughty Какви са тия работи!Поговорете,кажи му някои неща,ама тихо и кротко! Wink Не се опитвай да го настройваш против нея!Наистина са им родители и няма как да ги намразят! Simple Smile
Абе не знам...Закъсали сме го с тия свекървещици! Twisted Evil

# 102
  • Мнения: 12 662
Ами то повечето приказки завършват така - и живели щастливо н.ам колко си години, защото били сирачета. Да можеше така да умираме в деня на сватбата.

галикраси, ако ти се вика, викай на свекървата. Или на мъжа си, че има такава майка. Тук никой нищо не ти е направил.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 15:15 от Мадам Х

# 103
  • Мнения: 379
Леле-леле.  Thinking Имало и по-тежки случаи. Аз ей сега стегнах торбето за болницата - ама така хубаво съм и наредила папкането, но преди да отидем ще обясня на мъжа ми, че утре имаме работа и папкането трябвада й стигне на маминка чак до понеделник и ако свърши гащичките да си ги изпере на ръка.  А как я търпи мъж ми не знам. Истината е , че в началото много повече й се връзваше - тя га и той на. От известно време като взех да му обяснявам, че това нейното не са нужди а прищевки взе да се осъзнава и да я отрязва от време на време - ама пусто е много добър горкия. Той от това си пати, а и аз покрай него.  А по повод на скандалите. На запознанството ми с нея - у тях на гости - на 15-тата минута такова крещане чух /от нея по мъжа ми/, че получих страхова невроза от тая жена и доста време не пожелах да отида в тях на гости. Честно ви казвам мисля си че не може тя да го е раждала - тя е чудовище, а той душичка.  Thinking Ама да му се не види приликата във външният им вид е отчайваща - не може да е станала грешка.   Laughing
А по-нагоре една мама беше писала като тя забременяла какво рекла свекито. Ами аз като вече знаех, че съм бременна и само чакахме окончателно потвърждение от доктора точно същия ден мъж ми се видял с нея и тя му рекла, че е ходила на врачка и тя й била казала, че за да забременея трябвало да ходим да се кръстим и двамата и проблема щял да се реши  #2gunfire . Само за протокола да отбележа - проблем не е имало, просто не искахме да имаме деца известно време. Като го решихме и то взе че стана почти от раз.  Laughing Мъжа ми тогава не й казал, че май вече работата е готова и си замълчал и когато на следващия ден имахме потвърждение той й се обади по телефона пред мен за да й каже, като аз очаквах, че каквито й да са ни отношенията все ще поиска да ме чуе и да честити. Е да ама не. Само му каза - "Ти не бързай да се радваш много, че докато не роди може много неща да станат, а и не казвайте преди края натретия месец, че до тогава не е сигурно". Побеснях и му заявих, че ако майка му в най-скоро време не намери повод да ми се обади и да си оправим отношенията по нейна инициатива няма да й позволя да си види внучето. Е обади се - и сега ми търни главата....

# 104
Не му е лесно и на него на кого по напред да угоди  Joy

# 105
  • Мнения: 12 662
[
Казал й че е болен и затова не може. Според мен трябваше да й каже истината, но хайде от мен да мине...

Да, много е важно да се нарани една болна жена.

Май мъжете  тлабва да се раждат от инкубатор.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 15:44 от Мадам Х

# 106
  • София
  • Мнения: 3 797
Не съм омъжена, обаче като ви чета повечето теми си мисля, че всяка снаха си заслужава свекървата.

# 107
  • Мнения: X
Не съм омъжена, обаче като ви чета повечето теми си мисля, че всяка снаха си заслужава свекървата.

Това прозвуча направо зловещо!  Mr. Green

Като се омъжиш, ела пак да споделиш - може пък да си промениш мнението за свекитата.  Peace

# 108
  • София
  • Мнения: 3 797
Не съм омъжена, обаче като ви чета повечето теми си мисля, че всяка снаха си заслужава свекървата.

Това прозвуча направо зловещо!  Mr. Green

Като се омъжиш, ела пак да споделиш - може пък да си промениш мнението за свекитата.  Peace

Виж, не казвам че не са дразнещи на моменти.Обаче много често не е тяхна вината , а ние сами се самонавиваме и се вкарваме в разни ситуации.Просто човек вижда това,което иска да види. Разбира се,има изключения, ама това важи и за двете страни.

# 109
  • Мнения: 12 662
.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 16:19 от Мадам Х

# 110
  • Мнения: X
Не съм омъжена, обаче като ви чета повечето теми си мисля, че всяка снаха си заслужава свекървата.

Това прозвуча направо зловещо!  Mr. Green

Като се омъжиш, ела пак да споделиш - може пък да си промениш мнението за свекитата.  Peace

Виж, не казвам че не са дразнещи на моменти.Обаче много често не е тяхна вината , а ние сами се самонавиваме и се вкарваме в разни ситуации.Просто човек вижда това,което иска да види. Разбира се,има изключения, ама това важи и за двете страни.


Ти, всъщност, чете ли цялата тема?  Simple Smile

# 111
  • София
  • Мнения: 3 797
Да, четох я и не виждам нищо чак толкова драматично.Ако свекървата беше толкова заразна, мисля че лекарите нямаше да пускат хора при нея.Всъщност,авторката не каза за каква болест става въпрос.  Голяма част от съпругите се опитват за са не по-малко обсебващи от "свекитата"си.Честно, не виждам повод за драми..от бременността ще да е  Hug

# 112
  • Мнения: 25 600

Май мъжете  тлабва да се раждат от инкубатор.

Олеле, даже не си го и помисляй!  Crazy
Представям си как ДиС се пълни с теми от рода на "Мразя го този раздрънкан инкубатор" и "Казвате ли на инкубатора му "мамо"?"  Joy

# 113
  • София
  • Мнения: 3 797

Май мъжете  тлабва да се раждат от инкубатор.

Олеле, даже не си го и помисляй!  Crazy
Представям си как ДиС се пълни с теми от рода на "Мразя го този раздрънкан инкубатор" и "Казвате ли на инкубатора му "мамо"?"  Joy
Четох скоро една статия как след 5г мъжете щели да раждат...какви ли свекъри ще има след време  Mr. Green

# 114
  • Мнения: 3 461
Интересно, ако има тема за лошите снахи, дали някоя ще се разпознае в нея. Thinking

# 115
  • Мнения: 378
Интересно, ако има тема за лошите снахи, дали някоя ще се разпознае в нея. Thinking
Както има лоши свекърви така и лоши снахи само,че нали се сещаш,че повечето са назад с интернет и компютрите така,че ще е рядкост да срещнем такава тема

# 116
  • Мнения: 25 600
Както има лоши свекърви така и лоши снахи само,че нали се сещаш,че повечето са назад с интернет и компютрите така,че ще е рядкост да срещнем такава тема

О, ще има, само след няколко годинки, почакай да ни се изпоженят синовете...   Joy
Но снахи, които да се разпознаят няма да има, бас държа! Даже и да са упоменати с трите имена и ЕГН...  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 1 745
Ооо,аз си признавам,че съм лоша снаха! Mr. Green
И то е ,защото гледам да си хабя нервите и избягвам да й говоря! Laughing Общо взето я игнорирам,а предполагам това я дразни! Rolling Eyes

# 118
  • Мнения: X
Аз пък много си харесвам свекървата. Тя мен също. Дори ме е яд, че не може да ни идва по-често на гости.
Но за сметка на това, бившата свекърва беше ужас просто - ни се водеше, ни се караше. Не ми се навлиза в подробности, но щом сме стигали дотам бившият ми свекър да ми се извинява от нейно име и да ми казва да не й обръщам внимание, защото е лоша, смятайте за какво иде реч... ooooh!

# 119
  • Мнения: 379
Не съм омъжена, обаче като ви чета повечето теми си мисля, че всяка снаха си заслужава свекървата.
Абе това не знам как да го коментирам - в стил нямам опит ама не сте прави...
Не съм омъжена, обаче като ви чета повечето теми си мисля, че всяка снаха си заслужава свекървата.

Това прозвуча направо зловещо!  Mr. Green

Като се омъжиш, ела пак да споделиш - може пък да си промениш мнението за свекитата.  Peace

Виж, не казвам че не са дразнещи на моменти.Обаче много често не е тяхна вината , а ние сами се самонавиваме и се вкарваме в разни ситуации.Просто човек вижда това,което иска да види. Разбира се,има изключения, ама това важи и за двете страни.
Знам ли май ти виждаш това, което искаш да видиш. Ако беше прочела внимателно всичко щеше да комнтираш по друг начин.
[
Казал й че е болен и затова не може. Според мен трябваше да й каже истината, но хайде от мен да мине...

Да, много е важно да се нарани една болна жена.

А де да знам кое е по-лошо дали да се нарани или да се излъже.
Абе момичета като чета някои от отзивите май вече има и свекърви тук. Joy

# 120
  • Мнения: 3 461

Абе момичета като чета някои от отзивите май вече има и свекърви тук. Joy

Ти се моли да не ти се падне някоя от снахите тук, свекърва ти ще ти се види като цвете. Mr. Green

# 121
  • София
  • Мнения: 3 797
Нали не очакваш да чета докато започна да пея твоята песен. Типично в стил ДиС се приемат само мнение в синхрон с това на авторката.Не съм омъжена и опит в това нямам, вярно.Но все пак имам приятел и съм имала и преди и проблеми никога не съм имала. Дразнили са  ме на моменти много, но съм се хващала , че ме дразнят,не защото нещо лошо  са направили, а защото просто така съм си наумила, или съм си станала с някои неща нагоре.
Не виждам смисъл повече да пиша, така че няма нужда да ми отговаряш  Peace

# 122
  • Мнения: 379
Нали не очакваш да чета докато започна да пея твоята песен. Типично в стил ДиС се приемат само мнение в синхрон с това на авторката.Не съм омъжена и опит в това нямам, вярно.Но все пак имам приятел и съм имала и преди и проблеми никога не съм имала. Дразнили са  ме на моменти много, но съм се хващала , че ме дразнят,не защото нещо лошо  са направили, а защото просто така съм си наумила, или съм си станала с някои неща нагоре.
Не виждам смисъл повече да пиша, така че няма нужда да ми отговаряш  Peace
Ами  DeepRed  ти май се разсърди на мен пък какво остава като отимаш свекърва и тя ти се противопостави ...  Laughing И аз бях имала гаджета преди мъжа ми и не бях имала проблеми с майките. Не мога да кажа, че и неговата ме е дразнила бог знае колко докато не решихме да се женим. Но тогава някакси все си мислиш нещо от сорта "абе тая да внимава с мене че...". Тук има един друг момент, че като си обичаш мъжа хем ти се иска ако може той сам да прозре и разбере и да те защити, хем свекито да спре да ти се меси и да те приема за голям човек и домакиня /а не да ти прережда шкафовете/, хем в същото време ако може да има едни културни взаимоотношения и да не ти е неприятно като я видиш. И като се мъчиш известно време да съчетаеш тия неща и не става тогава става лошо. Тогава или я поставяш на мястото й грубо както ме съветват някои, или гълташ цял живот и всичко си е само за твоя сметка или.... намираш някой форум където да си излееш мъката пред посестрими.  Laughing Явно е че не можеш да разбереш защото не си го преживяла и дано не попаднеш на такова съкровище, а на добра жена. Защото съм чула, че има и такива - пример е свекървата на сестра ми - жената никога не се натрапва, гледа само да помага и се чувства адски неудобно ако не може да се справи сама с някоя ситуация и се налага да ги притесни. И сестра ми я уважава, но уважението им е взаимно.  bouquet

# 123
  • Мнения: 603
Катя, аз това не можах да разбера... Как така я оставяш да стои в твоя (както каза) апартамент и да ти прережда шкафовете, да ти брои бельото? Все още нямаш дете, че да се мотае у вас безпричинно (или с причина).
Тя като е у вас ти не си ли там и не спираш ли походите й към шкафовете? Това е грубо вмешателство в твоето (не на мъжът ти) лично пространство... Явно доста си мълчала, за което ти се учудвам още повече...
По въпроса с променянето на мъжът ти или на свекървата... Мъж на 30 и жена на 50 да промениш - прилича ми на кауза пердута...

# 124
Изчетох цялата тема, още сутринта ще поканя свекървичка на гости и ще и прочета цялата тема! И направо ще я разцелувам!
Благодаря на katiado желая леко раждане и на всички ви, момичета, оцених свекървата и си я заобичах още по-силно.

# 125
 newsm78  Тези,които не понасяте свекървите си и  тормозите съпрузите си  заради  майките им,мислите ли,че  вие сте с нещо по-добри ? И защо не се поставите на мястото на половинките си? Дали им е хубаво на мъжете ви да са между чука и наковалнята,а?

И още. Не е ли твърде  глупаво да се скара една  бременна жена със свекърва  си  или с мъжа си  малко преди термина,вместо да се старае да има прекрасни отношения с бъдещите  помагачи за новороденото?

 newsm78  Дали  не е по-разумно да  не се поддаваме на мненията и акълите на неблагодарни,разглезени,егоистични  и лоши снахи,които с дребнавостта си навреждат  най-вече  на себе си?

 newsm78  Дали не трябва да сме по-човечни,по-дипломатични и по-сдържани  и дори на лошотията на свекървата да отговаряме с добро,за да имаме хармония и мир  не само в семействто,а и в душите си?

  Само за протокола за отбележа,че
имам юудесни отношения със свекърва си,свекъра  и мъжа си,защото винаги съм била над дребните неща и съм възпитавана  в спокойна семейна среда,като родителите  ми са ме учили,че на доброто,което правим ,винаги се връща след време.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 890


И още. Не е ли твърде  глупаво да се скара една  бременна жена със свекърва  си  или с мъжа си  малко преди термина,вместо да се старае да има прекрасни отношения с бъдещите  помагачи за новороденото?

   newsm78 Дали ?  Thinking А да ти е хрумвало, че има и лоши снахи, дето пък държат сами да си гледат бебетата още от първия ден ? Въпреки напъванията и от двете майки да идват да "помагат" ? И това е мнооого лошо, особено за свеки, защото коз номер 1 (гледах ти детето) автоматично изчезва и няма с какво да се манипулира лошата снаха ?  Laughing
    И не е ли твърде глупаво, мисля аз, да си влошиш отношенията със снахата още докато е бременна, при положение, че след някой и друг месец ти ще си тая, дето ще рони крокодилски сълзи, че иска да си види внучето, но решението ще е на "оная", другата.  Laughing Е, какво толкова, че сте клюкарили и интригантствали през това време как ли е забременяла най-после след 3 години ( доводи като семейно планиране са непознати) или че едва ли детето е на сина ви и е редно да се направи ДНК тест ???  ooooh! Ама това е било преди 3 месеца, тя още ли го помни ??? Пфууу, злобна жена, злобна... Naughty  bowuu

# 127
  • Мнения: 11
Разсъждаваща на ум,как мислиш ти,дали аз толкова години не съм опитвала да се оправя с тая жена?Ти знаеш ли какво е,да си говори с тебе уж нормално и след малко да погалиш кучето,а тя да долети с адски ритник в корема на горкото мъниче? Няма съм право да галя животни,дете да е било -могло,а животното било лошо нещо. Имаш ли си на представа колко пъти съм се крила от гаджето ми със сълзи на очи,за да не разбере какво ми е причинила майка му? И всеки път е разбирал от неговата си рода,самите те бягат от нея.Ти четри деца да имаш,но да искаш да живее само най-малкия син,за да те гледа,при положение че си по-силна и от него?
И не си мисли,че настройвам приятеля си срещу нея,напротив често пъти се налага да го успокоявам,за да се прибере без да има скандали. Както споменах,баба ми е на нейните години,но истерично ме е молила да не доближаваме като сме  с нея ,къщата им.Не зная какво толкова й е казала,отказва да ми каже.А смея да твърдя,че баба ми е най-добрия човек на света.Виж тя беше попаднала на неподходяща снаха Laughing,но това е вече друг въпрос.
Иначе има начин да ти каже,че те обича  много-или да й купиш нещо днес, или както стана последния път-от толкова деца и внуци,никой не искаше да се занимава с нейните измислени болести и бяха решили,че само аз мога да се оправя с нея по болниците #2gunfire newsm78 Joy
Успех с твоята свекърва и много се радвам,че има и такива хора Heart Eyes

# 128
  • Мнения: 378
Добре де аз не мога да разбера защо защитавате толкова свекървите?Следа като вашите са добри не означава,че всичките са такива нали?Навсякъде има и лоши и добри свекърви КАКТО И СНАХИ,защо просто не приемете,че в този случай има една лоша има ли смисъл сега да нареждате момичето след като никоя от нас не знае какво е точно положението.Би следвало да и повярваме нали? след като не се е включила свекървата какво ни остава.Моята не е лоша,но не мога да кажа,че е и мечтаната сигурно и тя така мисли за мен.

# 129
  • Мнения: 776
То затова навсякъде по света родителите са настрана, колкото по-далеч, толкова по-добре.
Мъжът ти не проявява ли разбиране, все пак това е инфекциозно отделение, не случайно е с решетки!
Съвсем нормално е, да се тревожи за нероденото си детенце, все пак всички в инфекциозно отделение са много заразни, това не е шега работа.
Съчувствам ти миличка, пожелавам ти всичко да е наред!!!

# 130
Mlyna , много си права .  Само да добавя,че според мен   снахите и свекървите са си най-обикновени хора,които дали ще намерят път една към друга си зависи от тях.Гледам и на Балу се нахвърлили като кучки.То човек не смее да пише тук,ако случайно се  разбира със свекърва си.Аз съм благодарна на моята-когато я потърся да дойде да гледа децата,не отказва.  Crossing Arms

 Балу ,то този аватар    
сякаш пасва не само на galikrasi,а на повечето снахи в бг мама,дето се самоизядоха и  се въртят в кръг около опиканата темата за омразната свекърва-символ на злото . newsm62

# 131
  • Мнения: 12 662
Добре де аз не мога да разбера защо защитавате толкова свекървите?Следа като вашите са добри не означава,че всичките са такива нали?Навсякъде има и лоши и добри свекърви КАКТО И СНАХИ,защо просто не приемете,че в този случай има една лоша има ли смисъл сега да нареждате момичето след като никоя от нас не знае какво е точно положението.Би следвало да и повярваме нали? след като не се е включила свекървата какво ни остава.Моята не е лоша,но не мога да кажа,че е и мечтаната сигурно и тя така мисли за мен.

Може би от заглавието и от натрапчивата идентичност на такива теми.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 890
Гледам и на Балу се нахвърлили като кучки.То човек не смее да пише тук,ако случайно се  разбира със свекърва си.

    newsm78 Не виждам друг освен galikrasi, който да е казал нещо за Балу. Ако имаш предвид мен, моята закачка към нея беше чисто приятелска и не от днес и тя си го знае.  Peace  Hug

# 133
  • Мнения: 2 716
Четох темата, в която описваш как са дошли да те искат.

# 134
  • Мнения: 17 546
Четох темата, в която описваш как са дошли да те искат.
Дам, аз съм една "Перла в короната" на свеки  Twisted Evil . Уча се аз, не ме мисли! И от мама съм научила и от свеки, каква НЕ трябва да бъда. Peace

# 135
  • Мнения: 379
Леле момичета май станах причина да се изпокарате. Междувременно аз успях някак да укротя нещата. Мъжо разбра за какво му говоря и сега ходим до болницата заедно, аз чакам в колата, а той влиза, дава багажа и излиза за не повече от 5-10 минути. Свекървата не е останала нито, гладна , нито гола, нито може да каже че не й се обръща внимание, а ако не може да разбере защо се бърза то проблема си е неин и аз грам не се чувствам виновна. Храната й приготвям лично, както и останалия багаж /старая се да не й плювам в манджата  Embarassed Rolling Eyes Joy /. Но с нея няма да можем да се разберем никога и това за мен не е новина нито от вчера нито от днес. Просто сега се поуспокоих. Чакайте да видим като се роди бебето какви ще ги измисли и нареди. Дано само Господ ме дари с търпение да не я  #2gunfire , защото знам ли как ще ми се отрази следродилната депресия  newsm78

# 136
  • Мнения: 4 111
Хубаво, виждам, успокоила си се и осъзнаваш хормоните колко те подвеждат сега. Дано няма при теб следродилна депресия и всичко си дойде на мястото! Успех и леко раждане!

# 137
  • Мнения: 12 662
Катядо, радвам се, че нещата са се успокоили. Друг път вместо да се ядосваш и стискаш зъби, говори, търси решения.  И на мъжа ти не му е лесно. Свекървите не всичко правят от лошотия. Понакога са недосетливи, не достатъчно тактични.

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 20:16 от Мадам Х

# 138
Бреййй да не вярваш такава защита на свекитата!А пьк вьобще да не коментираме спора, че тя стана еднааа не е за разправяне!По темата сега мило Кате разбирам тревогите ти и знаеш ли тия дето ги разправят ама успокойсе,че ще раждаш то хубаво ама какво е в душата на бьдещата майка никой не знае аз мога да ти кажа само мисли в посока-детето ми трябва да живее в спокойна и изпьлнена с любов обстановка далеч от всяко вмешателство в живота Ви!Вярно е майката е една но е до време опората е човека който е до теб сега и ви предстои да отгледате бебока за това се иска да сте здрави и да посрещнете новите предизвикателства заедно !Леко раждане и кьсмет занапред!

# 139
  • Мнения: 379
Катядо, радвам се, че нещата са се успокоили. Друг път вместо да се ядосваш и стискаш зъби, говори, търси решения.  И на мъжа ти не му е лесно. Свекървите не всичко правят от лошотия. Понакога са недосетливи, не достатъчно тактични.
Ох момичета, бях спокойна дето се вика точно ден и половина. Днес сутринта трябваше мъжа ми да ме кара на лекар - АГ , който да ми взима разни там секрети. Говорил той с шефа, който с триста уговорки го пуснал и тъкмо влизаме в поликлиниката и какво си мислите се случва - МАМА МУ ЗВЪНИ ПО ТЕЛЕФОНА. "Изписват ме. Бързо ела да ме прибереш у нас!" Той й каза, че е с мен на лекар, а тя вика "Е аз какво да правя в болницата ли да си стоя?" Той и отговори, че ще й се наложи да изчака докато приключис мен и ме прибере в нас и ще я вземе тогава и ако не й се чака да си вземе такси и да се прибере с него. Е да ама не. Тъкмо излизам аз от кабинета и трябваше да ходя до разни лаборатории да си нося секрета, урината и т.н. и "мама" пак звъни. "Какво става до кога ще те чакам трябва да ми изтеглиш пари да си платя тука". Само да вметна, че аз в кабинета съм се бавила не повече от 25 минути.  Той й отговори , че докато го чака може да слезе до мхода на болницата , където има банкомат и докато стои без работа да си плати, за да не губят време после. "Не. Не мога! Ти ще ми изтеглиш пари. Аз не мога да се разкарвам така. И по-бързо, че ми е студено!" Е майка му стара просто не знам какво да кажа. Прибра ме у нас мъжо набързо, нямах време дори да спра на магазина хляб да си купя и се юрна по заледените улици до другия край на града да тегли пари и дасе прави на такси.... Е това си е чиста проба лошотия. Нека тези дето имат по 2-3 и повече мъжки чеда я защитават пак, ама тя дори за собственото си дете не мисли пък що остава до моето!!!

# 140
  • Мнения: 12 662
Чиста проба егоизъм си е, а и ревност. Не се ядосвай, важното е, че мъжът ти е реагирал адекватно.

# 141
  • Мнения: 17 546
Нека тези дето имат по 2-3 и повече мъжки чеда я защитават пак, ама тя дори за собственото си дете не мисли пък що остава до моето!!!
Момиченце, толкова страници изписахме и ти нищичко не разбра от написаното! Никого не защитавам, но с рогата напред и ти нищо няма да постигнеш. Има си чалъм, но има и жени дето не го умеят колкото и да им се обяснява. Докато се тръшкаш, тропаш с крак и се дървиш на свекърва ти, нищо няма да постигнеш! Тя ще си постига нейното с ох и ах, и синът и ще се върти около нея, а ти ще беснееш. Няма син дето да се откаже от майка си, поне аз не познавам такъв, та каквато ще да е. Пред теб ще обещае и пак ще си я наглежда, и ще се грижи за нея. Моята свекърва ми каза, че тя е разрешила на сина си да ме вземе, че ако не била тя, съм щяла да си ходя ей така неоженена видиш ли, и още 1000 "сладки" подобни неща. И докато беснях и тропах, 20 годишна и глупава, синът и гледаше да е добър и с мен, но не по-малко и с нея. Като се усетих как се прави, ела да видиш коя сега е по-гледана от двете. Но никога не съм го спряла като се обади тя, да иде да свърши каквото иска. Само че и мъжът ми знае как да я накара да не иска постоянно. Пак решението на проблема е между теб и мъжа ти.

# 142
  • Мнения: X
katiado, важното е да не се ядосваш и тревожиш сега, защото в момента отговаряш за два живота.   bouquet
Само да кажа, че нищо на този свят не остава ненаказано. Свекърва ти ще има пред кого да се отчита и плаща за делата си.  

# 143
  • Мнения: 12 662
Момиченце, толкова страници изписахме и ти нищичко не разбра от написаното! Никого не защитавам, но с рогата напред и ти нищо няма да постигнеш. Има си чалъм, но има и жени дето не го умеят колкото и да им се обяснява. Докато се тръшкаш, тропаш с крак и се дървиш на свекърва ти, нищо няма да постигнеш! Тя ще си постига нейното с ох и ах, и синът и ще се върти около нея, а ти ще беснееш.

Много мъдрост, Балу.  bouquetЛошото е, че се придобива с годините. А дотогава в повечето случаи нещата са безвъзвратно изпортени. Досега не видях една снаха да пита как да се справи със свекърва си. Всички са убедени, че така #2gunfire

# 144
  • Мнения: 378
katiado, важното е да не се ядосваш и тревожиш сега, защото в момента отговаряш за два живота.   bouquet
Само да кажа, че нищо на този свят не остава ненаказано. Свекърва ти ще има пред кого да се отчита и плаща за делата си.  
Мисли за бебето не си хаби нервите всичко се отразява на него!

# 145
  • Мнения: X
Момиченце, толкова страници изписахме и ти нищичко не разбра от написаното! Никого не защитавам, но с рогата напред и ти нищо няма да постигнеш. Има си чалъм, но има и жени дето не го умеят колкото и да им се обяснява. Докато се тръшкаш, тропаш с крак и се дървиш на свекърва ти, нищо няма да постигнеш! Тя ще си постига нейното с ох и ах, и синът и ще се върти около нея, а ти ще беснееш.

Много мъдрост, Балу.  bouquetЛошото е, че се придобива с годините. А дотогава в повечето случаи нещата са безвъзвратно изпортени. Досега не видях една снаха да пита как да се справи със свекърва си. Всички са убедени, че така #2gunfire


Не, не е мъдрост. Хитрост е. Мъжът да не е марионетка, та да му дърпаш конците с кадифени ръкавици. Или, ако си го приела като такова и го манипулираш така, това любов ли е?  Shocked

А младите, в тях още не се е натрупал цинизмът. Все още са искрени - в мислите и делата си. Затова така.

# 146
  • Мнения: 17 546
Досега не видях една снаха да пита как да се справи със свекърва си. Всички са убедени, че така #2gunfire
Точно!  Peace Само плюят, стрелят, бият... а не питат как. А хората са казали :"Питай патило!". Ама не всички като сме млади и важни си мислим, че сме най-велики и по-умни от нас няма на света. Някои не се научават никога, дори и като остареят пак са си чепати. И никога не питат, защото мислят, че никой не знае по-добре от тях. А никой не се е родил научен.

# 147
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Балу, това, че момичето се оплаква не означава, че не си е взело поука...но в нейното положение е по трудничко...  Crazy

Аз се чудя и се мая, на хората които без опит говорят.....но и тях живота, ще ги поочука.
Аз със мойта свекърва бях също в много добри взаимоотношения преди брака си denigali.....Уважавах я пвече от собсвената ми майка..Събирахме се само двете на женско парти, бърборихме, споделяхме...докато накрая не ми вдигна скандал в офиса заради това, че не съм искала на 30.12 да отида да и купя 2-3 новогодишни топки...а аз тогава имах ангажимент към моите приятелки...И така заради любезният ми отказ аз станах груба, невъзпитана, егоистка и т.н....Когато, тогава моят приятел се върна от командировка, реших да му спестя случилото се, да забравя и да продължим напред....
Е, отсрещната страна не мислеше така, и не пропусна да ме отчерни...Ей. оттогава томахавката е вдигната.....На доброто, не винаги хората се обръщат с добро.....
И да знаеш, че ще бъда в очакване да чуя твоите хвалебствия по свекърва ти, когато започне да ти преподрежда нещата, когато във всеки удобен момент ще натъртва как не си подходяща за сина й, и когато ти спомене колко всъщност си длъжна да я гледаш..... Peace

# 148
  • Мнения: 17 546
...докато накрая не ми вдигна скандал в офиса заради това, че не съм искала на 30.12 да отида да и купя 2-3 новогодишни топки...
Е, това естествено са глупости и идиотски прищевки и една нормална жена, не свекърва, майка, сестра, ами каквато ще да ти е и сиамска близначка даже, не може да си позволи да ти вдига скандал за такова нещо, та ако ще и грам ангажимент да нямаш!
Мамо на фъстъче
, знаем се със свекърва ми от 20 години. Тя е на 89, което не и пречи да е супер диво бабе. Живяхме заедно 6 месеца. От тогава се чуваме два три пъти годишно, като тя говори и дава съвети, а аз се съгласявам на всичко с монотонно да, добре, като мога да ида и една яйца да опържа през това време, защото репертоара е един и същи! Само веднъж през тези 19 години и 6 месеца, през които не живеем заедно и вдигнах скандал по телефона, но това беше ултра наглост от нейна страна, защото ми се обади да ме заплашва, че не сме я питали и сме продали колата! Ако можеш да си представиш за какво говоря Joy  На 84 си счупи крака в тазобедрената става и два месеца беше на легло. Единственото нещо, което направих за нея беше, че дадох 450 мл кръв за операцията и. Останалото беше грижа на сина и. Дори му предложих да се премести известно време при нея, за да не се разкарва сутрин и вечен, но той отказа. Защо ли? Thinking Twisted Evil

# 149
  • София
  • Мнения: 7 990
Снощи четох темата отгоре-отгоре. Свекървата действително прекалява с исканията и аз като небременна също бих дивяла от подобни изпълнения. Моят съвет към авторката, подобно и на Балу, е да не вади томахавката, защото това означава да не я приберете. В крайна сметка съчувствайте и на мъжа - той се чувства разкъсван между двете най-близки жени. Да не говорим, че той е човекът, който ще реши как да се държи спрямо майка си и дали и до кога ще угажда на прищевките й. В някои отношения това са изцяло прищевки от страна на майката. С такъв тип хора най-удачният начин на общуване е в стил "говори си, не ми пречиш". Стискаш зъби и гледаш да си ги пускаш покрай ушите. Това е като енергиен вампиризъм - колкото повече се нервиш, толкова повече се наслаждават и зареждат от това, че те дразнят. Говоря от личен опит.

# 150
  • Мнения: 379
Мамо на фъстъче[/b], знаем се със свекърва ми от 20 години. Тя е на 89, което не и пречи да е супер диво бабе. Живяхме заедно 6 месеца. От тогава се чуваме два три пъти годишно, като тя говори и дава съвети, а аз се съгласявам на всичко с монотонно да, добре, като мога да ида и една яйца да опържа през това време, защото репертоара е един и същи! Само веднъж през тези 19 години и 6 месеца, през които не живеем заедно и вдигнах скандал по телефона, но това беше ултра наглост от нейна страна, защото ми се обади да ме заплашва, че не сме я питали и сме продали колата! Ако можеш да си представиш за какво говоря Joy  На 84 си счупи крака в тазобедрената става и два месеца беше на легло. Единственото нещо, което направих за нея беше, че дадох 450 мл кръв за операцията и. Останалото беше грижа на сина и. Дори му предложих да се премести известно време при нея, за да не се разкарва сутрин и вечен, но той отказа. Защо ли? Thinking Twisted Evil
И ти ме поучаваш да не тропам с крак?! Ами аз така като чета май съм по-добра снаха от теб. Аз поне й готвих и й прах дрехите докато беше в болница. И избеснях защото в крайна сметка се застрашаваше /поне според мен/ здравето на мен и детето ми, което е нормална реакция от страна на майка. А тук като гледам вие сте оставили "горката" старица да се оправя сама /не си мисли че я защитавам, явно не е цвете за мирисане/. А и някакси ми звучи все едно си успяла да изманипулираш мъжа си така че сам да поиска да остави майка си, което не бих искала моя да прави. Просто бих оценила ако може да се преценява кога кое е по-важно, кое са само прищевки и на кое наистина трябва да се обърне внимание /което си е само въпрос на трезва преценка/.
За капак на всичко той милинкия я откарал в тях преди малко , а тя му рекла, че я бил изоставил и не й бил обръщал никакво внимание...  Laughing

# 151
  • Мнения: X
Снощи четох темата отгоре-отгоре. Свекървата действително прекалява с исканията и аз като небременна също бих дивяла от подобни изпълнения. Моят съвет към авторката, подобно и на Балу, е да не вади томахавката, защото това означава да не я приберете. В крайна сметка съчувствайте и на мъжа - той се чувства разкъсван между двете най-близки жени. Да не говорим, че той е човекът, който ще реши как да се държи спрямо майка си и дали и до кога ще угажда на прищевките й. В някои отношения това са изцяло прищевки от страна на майката. С такъв тип хора най-удачният начин на общуване е в стил "говори си, не ми пречиш". Стискаш зъби и гледаш да си ги пускаш покрай ушите. Това е като енергиен вампиризъм - колкото повече се нервиш, толкова повече се наслаждават и зареждат от това, че те дразнят. Говоря от личен опит.

Не бих нарекла действията на свекървата просто "прищевки". Не и в този точно момент, когато бебето е на път да излиза и то и майка му трябва да са в центъра на събитията, обгрижвани непрекъснато от всички. Това е жестокост и бездушие от страна на свекървата. Не случайно всичките й други близки са й обърнали гръб.

# 152
  • Мнения: X
Мамо на фъстъче[/b], знаем се със свекърва ми от 20 години. Тя е на 89, което не и пречи да е супер диво бабе. Живяхме заедно 6 месеца. От тогава се чуваме два три пъти годишно, като тя говори и дава съвети, а аз се съгласявам на всичко с монотонно да, добре, като мога да ида и една яйца да опържа през това време, защото репертоара е един и същи! Само веднъж през тези 19 години и 6 месеца, през които не живеем заедно и вдигнах скандал по телефона, но това беше ултра наглост от нейна страна, защото ми се обади да ме заплашва, че не сме я питали и сме продали колата! Ако можеш да си представиш за какво говоря Joy  На 84 си счупи крака в тазобедрената става и два месеца беше на легло. Единственото нещо, което направих за нея беше, че дадох 450 мл кръв за операцията и. Останалото беше грижа на сина и. Дори му предложих да се премести известно време при нея, за да не се разкарва сутрин и вечен, но той отказа. Защо ли? Thinking Twisted Evil
И ти ме поучаваш да не тропам с крак?! Ами аз така като чета май съм по-добра снаха от теб. Аз поне й готвих и й прах дрехите докато беше в болница. И избеснях защото в крайна сметка се застрашаваше /поне според мен/ здравето на мен и детето ми, което е нормална реакция от страна на майка. А тук като гледам вие сте оставили "горката" старица да се оправя сама /не си мисли че я защитавам, явно не е цвете за мирисане/. А и някакси ми звучи все едно си успяла да изманипулираш мъжа си така че сам да поиска да остави майка си, което не бих искала моя да прави. Просто бих оценила ако може да се преценява кога кое е по-важно, кое са само прищевки и на кое наистина трябва да се обърне внимание /което си е само въпрос на трезва преценка/.
За капак на всичко той милинкия я откарал в тях преди малко , а тя му рекла, че я бил изоставил и не й бил обръщал никакво внимание...  Laughing

А ти пък в тази напреднала бременност защо переш и готвиш, да те питам?! Я си сядай на д-то и си почивай! Сега на теб трябва да ти готвят и чистят, а ти да почиваш - силите ти трябват, когато се роди дечко.  Peace

# 153
  • Мнения: 17 546
И ти ме поучаваш да не тропам с крак?! Ами аз така като чета май съм по-добра снаха от теб. Аз поне й готвих и й прах дрехите докато беше в болница.
Ти нали през цялото време ревеш, че мъжа ти не е до теб, а до нея бе? Или искаш тя да е до теб и с нея да ти е хубаво? Аз никога не съм твърдяла, че свекърва ми е най-прекрасна, но не и правя напук и да и тропам с крак сърдито, за да и го навирам в очите, а си гледам собствения интерес и мъжът ми да е до мен. Това се опитвам да ти кажа! Че докато ти и правиш напук и фучиш, мъжът ти ще се върти около нея да не се чувства нещастна от твоето недоволство, ти ще си сама, а тя ще се кефи и ще ти прави още по-големи въртели, докато ти се тръшкаш!  Уморих се, няма да пиша повече, все някой нещо си не разбрал. Кой разбрал, разбрал! Аз нали съм си добре Twisted Evil


С такъв тип хора най-удачният начин на общуване е в стил "говори си, не ми пречиш".
Peace Peace Peace

А, и да те питам нещо Кате или по скоро да констатирам нещо: ти свекър нямаш, нали? Свекърва ти е сама и има един единствен син? Няма нужда да ми отговаряш! Знам.

# 154
  • Мнения: 12 662
Не бих нарекла действията на свекървата просто "прищевки". Не и в този точно момент, когато бебето е на път да излиза и то и майка му трябва да са в центъра на събитията, обгрижвани непрекъснато от всички. Това е жестокост и бездушие от страна на свекървата. Не случайно всичките й други близки са й обърнали гръб.

Може би и тя си мисли така - че като е болна, именно тя трябва да е в центъра на събитията, обгрижвана от всички.

# 155
  • София
  • Мнения: 7 990
Абе да си заразно болен, сина ти да чака бебе всеки момент и да го караш да подскача по няколко пъти на ден при теб, за да разпространява по-качествено бацилите...Някак си трябва да си бая голям егоист, да не казвам по-тежка и обидна дума, за да го правиш... А и това инфекциозно отделение е свръх либерално, не знаех, че имат такъв свободен прием на посетители... Вярно, че съм докторско чадо и съм леко чалната на тема бацили, ама това поведение излиза извън всякакви приемливи за мен рамки.

# 156
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
 katiado Joy Joy Joy!
А горката жена, ако знае какво и мислеше... hahaha

От всичко и на мен ми е най-мъчно за мъжа ми....Обича ме, но е ясно,и че не може да остави майка си....знам, че му е супер тежко.........и заради него съм свила перките и търпя...въпреки, че ако друг чужд човек  ми бе сторил всичко, което направи тя, отдавна да съм дала  ignore2

ама и тя пуста лисица..... Twisted Evil..винаги използва меката му душица, за да го манипулира.....от което и аз като katiado много се дразня....
Ами мъжете ни са виновни, ама то от доброта и наивност.....


# 157
  • Мнения: 379
И ти ме поучаваш да не тропам с крак?! Ами аз така като чета май съм по-добра снаха от теб. Аз поне й готвих и й прах дрехите докато беше в болница.
Ти нали през цялото време ревеш, че мъжа ти не е до теб, а до нея бе? Или искаш тя да е до теб и с нея да ти е хубаво? Аз никога не съм твърдяла, че свекърва ми е най-прекрасна, но не и правя напук и да и тропам с крак сърдито, за да и го навирам в очите, а си гледам собствения интерес и мъжът ми да е до мен. Това се опитвам да ти кажа! Че докато ти и правиш напук и фучиш, мъжът ти ще се върти около нея да не се чувства нещастна от твоето недоволство, ти ще си сама, а тя ще се кефи и ще ти прави още по-големи въртели, докато ти се тръшкаш!  Уморих се, няма да пиша повече, все някой нещо си не разбрал. Кой разбрал, разбрал! Аз нали съм си добре Twisted Evil


С такъв тип хора най-удачният начин на общуване е в стил "говори си, не ми пречиш".
Peace Peace Peace

А, и да те питам нещо Кате или по скоро да констатирам нещо: ти свекър нямаш, нали? Свекърва ти е сама и има един единствен син? Няма нужда да ми отговаряш! Знам.
1."Бе" е грубо. Дори не се познаваме. "Момиченце" още повече.
2. Не "рева", че искам мъжа ми постоянно да е до мен - а че искам да разсъждава трезво.
3. Не й тропам с крак. Както вече писах позволила съм си да вляза в пряк конфликт с нея 1-2 пъти и се дразня когато иска глупости.
4. И все пак идеята е, че съм се омъжила за мъжа си защото го обичам и знам че ако го накарам завинаги да прекъсне отношенията с майка си това в известен смисъл би го наранило /както са писали някои мами по-напред тя все пак му е майка/. Затова бих предпочела отношения в разумни граници /което както виждам е невъзможно и тропането с крак явно тепърва ми предстои, защото манипулациите не са ми в характера/.
5. Свекър е явно че нямам, но не защото е умрял човека - жив и здрав си е - просто се е отървал преди дълги години от присъствието на жена си.
6. А принципът "аз нали съм си добре" не ми е присъщ. По-възможност е добре и на тези около мен да им е добре.
Момичета дайте да не се изнервяме. Няма смисъл. А и се губи добрия тон. Идеята на форума май не е като си излеем мъката да се изпокараме и с още половината свят, а да ни олекне и да получим съвет, но не в стил "кой разбрал, разбрал.".

# 158
  • Мнения: 1 558
Не се заяждайте за глупости!Вярно е,че човека не може да зареже майка си,но все пак трябва да се съобрази,че жена му е бременна,а той постоянно виси в инфекциозното(ако беше друго отделение как да е). Rolling Eyes

# 159
  • Мнения: 17 546
1."Бе" е грубо. Дори не се познаваме. "Момиченце" още повече.
Пардон!   bouquet
1. Е, щом си толкова тънкообидна, има още да се оплакваш по форумите!
5. Не съм закопала свекър ти, просто стигнах до извода, че тази жена, свекърва ти, е сама и разчита само на сина си.
6. Когато някой е подходил срещу мен с "Не ме интересува ти как си, аз трябва да съм добре и ако може за твоя сметка", получава същото.

Вярно е,че човека не може да зареже майка си,но все пак трябва да се съобрази,че жена му е бременна
По няколко начина се опитах да обясня, че една жена трябва да умее да котка мъжа си, но...

# 160
  • Мнения: 2 716
Знато, ти на свекърва си ли приличаш? Thinking
Де такъв късмет. Тя е свестна жена.
Но може да се каже, че да.

Какви спорове сте развихрили  ooooh!


Сега се сещам - Кате, а свеки къде живее? Има ли "щастлива възможност" да дойде при вас? Хем синето ще е при двете, хем ще я обслужваш следболнично, хем тя ще помага за бебето  Crazy
Това е сериозно. Обмисли го, за да си готова ако/когато се случи. (Щото, ако не друго, е практично)
Вярвам, че си читав човек и само страховете от предстоящото събитие те прават зла. Т.е. не зла, а злословеща.


Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 12:51 от Знаток

# 161
  • Мнения: 306
Не е виновна свекърва ти а мъжа ти,аман от такива като сръдльовци вечно между мама и жена,настъпи го и го смачкай на време да си знае местото защото като се роди детето ти ще ти се бъркат и налагат,казвам ти го от опит накрая си взех 10 дневното дете и се разделих с мъжа ми цели 3 месеца,сега ела да го видиш дали ходи при свекърва ми а тя не съм я виждала забравих че е жива hahaha

# 162
  • Мнения: X
katiado, помоли лекаря, който следи бременността ти - нека каже 2-3 думи на мъжа ти относно потенциалните инфекции и въобще грижите, които трябва да се полагат по отношение на бебето. Това, че не е родено, не значи, че не го застрашава нищо.  Sad
Съжалявам за майка ти, ако беше жива, сигурно щеше да те подкрепи в този момент и да си поговори на 4 очи със свекърва ти.
Нямаш ли някой друг роднина, който да говори с тази жена? Най-важното е да се чувстваш спокойна и подкрепяна в този момент, а щом мъжът ти и майка му не се сещат, някой трябва да ги подсети.

# 163
  • Мнения: 379
Не е виновна свекърва ти а мъжа ти,аман от такива като сръдльовци вечно между мама и жена,настъпи го и го смачкай на време да си знае местото защото като се роди детето ти ще ти се бъркат и налагат,казвам ти го от опит накрая си взех 10 дневното дете и се разделих с мъжа ми цели 3 месеца,сега ела да го видиш дали ходи при свекърва ми а тя не съм я виждала забравих че е жива hahaha
И ти си права. Знам, че човекът който трябва да постави нещата на мястото е той, но.... не го прави. А това дето тя само чака детето да се роди, за да ми висне в нас и да почне да ми казва как да го гледам си го знам. Само дето не е познала. Заради мъжа си може и да мълча, но детето си ще гледам както аз преценя. А и както вече писах, тя няма никакъв пръст в апартамента в който живеем - много се надявам да не ми се налага буквално да я гоня от вкъщи, но ако трябва ще го направя. Наскоро ми даваше пример как нейна приятелка 2 години не си била изобщо виждала внучето /т.е. никога не го била виждала/ и ми заяви, че ако ще аз никаква да не я искам не съм щяла да я спра да си вижда внучето...  newsm78 Интересно как смята да го прави ако реша, но дано до там не се стига.

# 164
  • Мнения: 379
katiado, помоли лекаря, който следи бременността ти - нека каже 2-3 думи на мъжа ти относно потенциалните инфекции и въобще грижите, които трябва да се полагат по отношение на бебето. Това, че не е родено, не значи, че не го застрашава нищо.  Sad
Съжалявам за майка ти, ако беше жива, сигурно щеше да те подкрепи в този момент и да си поговори на 4 очи със свекърва ти.
Нямаш ли някой друг роднина, който да говори с тази жена? Най-важното е да се чувстваш спокойна и подкрепяна в този момент, а щом мъжът ти и майка му не се сещат, някой трябва да ги подсети.
Не ми се иска да карам който и да е да го прави, защото тя е от този тип хора дето като си навият нещо на пръста и .... просто не те слушат.
От 10 минути насам имаме нова прищявка:
1. Не се сетила да си изтегли пари и иска мъжа ми да иде да й тегли. /вече си е вкъщи/
2. Нямала си картон за болничния и трябвало той да иде да й купи и занесе.
3. Не може да си свърши всички тези неща сама, защото току-що е изписана от болница.
4. Не се сетила и лекарства да си купи.
Е като не може да излиза за какво са й пари. Да не коментираме факта, че и банкомат и аптека има в съседния й блок....
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Laughing  Laughing  Laughing
Леле ма то като хронологията на троянската война взе да става. На всеки 10 минути ново развитие. Ужас! Взех с нетърпение да чакам новини, че се забавлявам чак /като ми мине яда разбира се./

# 165
  • Мнения: 12 662
Не е виновна свекърва ти а мъжа ти,аман от такива като сръдльовци вечно между мама и жена,настъпи го и го смачкай на време да си знае местото защото като се роди детето ти ще ти се бъркат и налагат,казвам ти го от опит накрая си взех 10 дневното дете и се разделих с мъжа ми цели 3 месеца,сега ела да го видиш дали ходи при свекърва ми а тя не съм я виждала забравих че е жива hahaha

Леле, това ми скри шайбата. Е, на такъв мъж викам аз мухльо. Ама щом ти харесва настъпен и смачкан...

Катя, не се изпълвай със злоба. Което не значи да си мълчиш. Раздели нещата на важни и не чак толкова.  Като например - да й изтегли пари, да й вземе картон... но когато почне да ти обяснява да си осолиш бебето, друга работа.
Но както си тръгнала и ти с  #2gunfire...

# 166
  • Мнения: 3 461
и ми заяви, че ако ще аз никаква да не я искам не съм щяла да я спра да си вижда внучето...  newsm78 Интересно как смята да го прави ако реша, но дано до там не се стига.

Чрез съда, хубаво е да го знаеш, когато и на теб ти се наложи  да виждаш внучето си в бъдеще.

# 167
  • Мнения: X
katiado, помоли лекаря, който следи бременността ти - нека каже 2-3 думи на мъжа ти относно потенциалните инфекции и въобще грижите, които трябва да се полагат по отношение на бебето. Това, че не е родено, не значи, че не го застрашава нищо.  Sad
Съжалявам за майка ти, ако беше жива, сигурно щеше да те подкрепи в този момент и да си поговори на 4 очи със свекърва ти.
Нямаш ли някой друг роднина, който да говори с тази жена? Най-важното е да се чувстваш спокойна и подкрепяна в този момент, а щом мъжът ти и майка му не се сещат, някой трябва да ги подсети.
Не ми се иска да карам който и да е да го прави, защото тя е от този тип хора дето като си навият нещо на пръста и .... просто не те слушат.
От 10 минути насам имаме нова прищявка:
1. Не се сетила да си изтегли пари и иска мъжа ми да иде да й тегли. /вече си е вкъщи/
2. Нямала си картон за болничния и трябвало той да иде да й купи и занесе.
3. Не може да си свърши всички тези неща сама, защото току-що е изписана от болница.
4. Не се сетила и лекарства да си купи.
Е като не може да излиза за какво са й пари. Да не коментираме факта, че и банкомат и аптека има в съседния й блок....
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Laughing  Laughing  Laughing
Леле ма то като хронологията на троянската война взе да става. На всеки 10 минути ново развитие. Ужас! Взех с нетърпение да чакам новини, че се забавлявам чак /като ми мине яда разбира се./


Знаеш ли, ако можеш, въздържи се от коментари и реакции пред мъжа ти за момента. Ще видиш как бързо-бързо ще му писне да препуска през целия град, за да й угажда на прищевките. Мисля, че даже вече му е писнало, ама мълчи и стиска зъби. Недей да го дразниш, защото ще си излее напрежението и гнева върху тебе, вместо в правилната посока. Така или иначе, за момента ти не страдаш от цялата тази дандания - той тича по цял ден да й слугува, не ти.
Пази си нервите и спокойствието.  Simple Smile

# 168
  • Мнения: 379
Катя, не се изпълвай със злоба. Което не значи да си мълчиш. Раздели нещата на важни и не чак толкова.  Като например - да й изтегли пари, да й вземе картон... но когато почне да ти обяснява да си осолиш бебето, друга работа.
Но както си тръгнала и ти с  #2gunfire...
Не аз не казвам, че не е важно да й изтегли пари, но той е на работа, едва го пуснали да ме кара по изследвания, той успя междувременно и майка си да обслужи и тъкмо се върнал на работа и тя вика "излез пак, че пак имам нужда".  newsm78 Интересно ако го хванат да излиза отново и го уволнят /при тях е много затегнато положението/ и останем само на моето майчинство дали тя ще ни дава пари даси изхранваме детето докато си намери работа?  newsm78 От сега знам - няма. А иначе това за осоляването е точо в неин стил  Laughing. По-нагоре бях писала как смята, че до 40 дни детето не трябвало да се извежда навън.  Laughing Тя вярва на всевъзможни бабини деветини и редовно посещава врачки, за да й кажат защо не й върви живота.
Моля се единствено всичко покрай раждането на детенцето, а и след това да бъде наред с мен и с него и да не се налага тя да ми виси вкъщи, защото знам че ако аз поради някаква причина не се справя сама /мъжът ми със сигурност няма да може/ той ще извика нея на помощ и тогава горко ми -  ще ми пререди и шкафовете, ще ми преброи и чорапите и сутиените.

# 169
  • Мнения: 379
Знаеш ли, ако можеш, въздържи се от коментари и реакции пред мъжа ти за момента. Ще видиш как бързо-бързо ще му писне да препуска през целия град, за да й угажда на прищевките. Мисля, че даже вече му е писнало, ама мълчи и стиска зъби. Недей да го дразниш, защото ще си излее напрежението и гнева върху тебе, вместо в правилната посока. Така или иначе, за момента ти не страдаш от цялата тази дандания - той тича по цял ден да й слугува, не ти.
Пази си нервите и спокойствието.  Simple Smile
Старая се да правя точно това. Пред него избухнах единствено онзи ден като беше висял при нея 2 часа.

# 170
  • Мнения: 2 716
Пак да вметна: очаквай да доведе мама.

# 171
  • Мнения: 17 546
Старая се да правя точно това. Пред него избухнах единствено онзи ден като беше висял при нея 2 часа.
Последно, наистина последно да питам: Как си представяш някой да стои в болница, която и да е, 2 часа и никой да не му направи забележка? Това да не е кафе-сладкарница! Или не му се прибира на мъжа ти в къщи да му мрънкаш така или иначе, че е бил при майка си и е предпочел да ти каже, че е бил при нея два часа, защото ти така и така за това си недоволна, но поне е едно. Ако ти каже, че е бил при нея 15 минути и после се е наслаждавал на тишина и спокойствие сам, далече от капризна майка и недоволна жена, щеше да си сърдита за две неща и да ти мине по-трудно!

# 172
  • Мнения: 702
Айде пък и вие стига сте оплювали моми4ето!
Каквато и да е както и да е постъпила, в случая има право!Тя е бременна и слоро ще ражда, следователно трябва много да се пази!Това, че мъжа й не може да обясни на благоверната си светаненапита майчица, че любовта между мъжа и майката е различна и няма нужда от състезания коя е по-добра, също и че не може да й обясни че моментът за нейните изисквания и молби не е много подходящ, си е негов проблем, който той скоро и бързо трябва да реши, за да няма проблеми в семейството по-нататък Simple Smile
Желая ти лека бременност и раждане и дерзай!Няма да пускаш кокала!Това е твоето семейство, с твоят мъж и твоето дете!

# 173
  • Мнения: X
Не аз не казвам, че не е важно да й изтегли пари, но той е на работа, едва го пуснали да ме кара по изследвания, той успя междувременно и майка си да обслужи и тъкмо се върнал на работа и тя вика "излез пак, че пак имам нужда". Интересно ако го хванат да излиза отново и го уволнят /при тях е много затегнато положението/ и останем само на моето майчинство дали тя ще ни дава пари даси изхранваме детето докато си намери работа? От сега знам - няма. А иначе това за осоляването е точо в неин стил. По-нагоре бях писала как смята, че до 40 дни детето не трябвало да се извежда навън. Тя вярва на всевъзможни бабини деветини и редовно посещава врачки, за да й кажат защо не й върви живота.
Моля се единствено всичко покрай раждането на детенцето, а и след това да бъде наред с мен и с него и да не се налага тя да ми виси вкъщи, защото знам че ако аз поради някаква причина не се справя сама /мъжът ми със сигурност няма да може/ той ще извика нея на помощ и тогава горко ми -  ще ми пререди и шкафовете, ще ми преброи и чорапите и сутиените.


Никой не може да ти се натрапи вкъщи, освен ако ти не му позволиш. Ако кажеш твърдо, че не желаеш помощ и си удържиш на думата, не виждам как ще успее някой да те притеснява. Изключваш звънеца и телефона - все пак имате бебе, трябва да се пази тишина и оттам - ни чула, ни видяла. Ама идвал някой, ама тропал...Казваш, че си била преуморена и сте спали с бебето.. Знаеш ли колко лесно можеш да се отървеш от досадниците - точно 2 седмици стигат.  Grinning
Колкото до вижданията с бабата - може да се виждате на неутрален терен - идва пролет и лято - съответно срещи навън. Или й ходете на гости - така можеш сама да регулираш продължителността на визитата.
Просто не я оставяй да ти се цопне вкъщи ежедневно, защото няма отлепяне.  ooooh!

# 174
  • Мнения: 379
Старая се да правя точно това. Пред него избухнах единствено онзи ден като беше висял при нея 2 часа.
Последно, наистина последно да питам: Как си представяш някой да стои в болница, която и да е, 2 часа и никой да не му направи забележка? Това да не е кафе-сладкарница! Или не му се прибира на мъжа ти в къщи да му мрънкаш така или иначе, че е бил при майка си и е предпочел да ти каже, че е бил при нея два часа, защото ти така и така за това си недоволна, но поне е едно. Ако ти каже, че е бил при нея 15 минути и после се е наслаждавал на тишина и спокойствие сам, далече от капризна майка и недоволна жена, щеше да си сърдита за две неща и да ти мине по-трудно!
Мале колко си зла.  Laughing  Laughing  Laughing  newsm78 Не вярвам, че наистина е възможно да пишеш тези неща току тъй. Ами представи си взема че се вържа, зараждам и се заразвеждам подтикната от твойте писания...
"Как си представяш някой да стои в болница, която и да е, 2 часа и никой да не му направи забележка? "Не си го представям, а знам че е възможно.
И Балу, аз не съм някоя от бъдещите ти снахи , за да се заяждаш с мен и да се опитваш да ми внушиш, че мъжът ми ме лъже. Запази тая злоба за тях. Тук темата не е "дали мъжът ми ме лъже" или "аз невротичка ли съм". Като не си съгласна и се изнервяш не пиши. Заяждай се с гаджетата на синовете и се наслаждавайна резултата.
А пък да ме мислиш за "момиченце" само може да ме ласкае, защото не съм нито на 15,нито на 20, нито на 25г. Е не съм придобила чак твоя "опит", ама като те чета само мога да се радвам заради това.  Laughing Злоба... Много злоба...

# 175
  • Мнения: 379
Не аз не казвам, че не е важно да й изтегли пари, но той е на работа, едва го пуснали да ме кара по изследвания, той успя междувременно и майка си да обслужи и тъкмо се върнал на работа и тя вика "излез пак, че пак имам нужда". Интересно ако го хванат да излиза отново и го уволнят /при тях е много затегнато положението/ и останем само на моето майчинство дали тя ще ни дава пари даси изхранваме детето докато си намери работа? От сега знам - няма. А иначе това за осоляването е точо в неин стил. По-нагоре бях писала как смята, че до 40 дни детето не трябвало да се извежда навън. Тя вярва на всевъзможни бабини деветини и редовно посещава врачки, за да й кажат защо не й върви живота.
Моля се единствено всичко покрай раждането на детенцето, а и след това да бъде наред с мен и с него и да не се налага тя да ми виси вкъщи, защото знам че ако аз поради някаква причина не се справя сама /мъжът ми със сигурност няма да може/ той ще извика нея на помощ и тогава горко ми -  ще ми пререди и шкафовете, ще ми преброи и чорапите и сутиените.


Никой не може да ти се натрапи вкъщи, освен ако ти не му позволиш. Ако кажеш твърдо, че не желаеш помощ и си удържиш на думата, не виждам как ще успее някой да те притеснява. Изключваш звънеца и телефона - все пак имате бебе, трябва да се пази тишина и оттам - ни чула, ни видяла. Ама идвал някой, ама тропал...Казваш, че си била преуморена и сте спали с бебето.. Знаеш ли колко лесно можеш да се отървеш от досадниците - точно 2 седмици стигат.  Grinning
Колкото до вижданията с бабата - може да се виждате на неутрален терен - идва пролет и лято - съответно срещи навън. Или й ходете на гости - така можеш сама да регулираш продължителността на визитата.
Просто не я оставяй да ти се цопне вкъщи ежедневно, защото няма отлепяне.  ooooh!
Смятам да те послушам. Аз съм си мислела за същото. Тя редовно като дойде и не се сеща да си ходи , а като ходим ние - 1-2 часа и кой от къде е.

# 176
  • Мнения: 12 662
Не аз не казвам, че не е важно да й изтегли пари, но той е на работа, едва го пуснали да ме кара по изследвания,

Катя, точно това ти казвам, че не е важно. Нека й изтегли.  сигурна съм, че може и сама, но иска да почуства грижата. Приемай тези дребни неща.
А за работата - имай му доверие. Все пак е мъж - не стъпкан и смачкан.
Съжалявам, че вместо да се радваш на бременността си, трябва да се ядосваш за такива глупости.

# 177
  • Мнения: 17 546
Злоба... Много злоба...
Сладурче! Hug Бъди щастлива!  bouquet

# 178
# 179
  • Мнения: 7 723
... Злоба... Много злоба...
Злобата в цялата тема лъха само и единствено от твоите постове.
Ще ме извиняваш, ама не се сдържах.
  Confused

# 180
  • Мнения: 12 662
... Злоба... Много злоба...
Злобата в цялата тема лъха само и единствено от твоите постове.
Ще ме извиняваш, ама не се сдържах.
  Confused

Ша ма извиняваш, Руске, но някои силно я надминават. Жасмин и цветинката са ми фаворити.
Катя е на кръстопът. Дали да приеме позицията   #2gunfire или да се покаже човек. Ясно е кое е по-лесното.

Катя, извини ме, че говоря за теб в 3 лице. Мисля, че си добър човек.

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 15:05 от Мадам Х

# 181
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
katiado, може би на този етап си прекалено изнервена и приемаш нещата доста навътре...за което ние не може да те съдим.Но трябва сама пред себе си да признаеш, че и мъжа ти е човек, и в крайна сметка все ще дойде момент, когато ще има нужда да отпусне парата....някъде навън...сам.
В крайна сметка е слуга на 3-ма...на шефа си, на теб и на майка си.Длъжен е да се съобразява с всички ви, като едва ли някой пита на него какво му е....
Тук никой не казва, че вероятно ти изневерява(въпреки, че живота е показал какво ли не), никой не казва, че ходи да се запива с приятели...а просто, че някъде по пътя може да е забавил крачката към дома.....

# 182
  • Мнения: X
... Злоба... Много злоба...
Злобата в цялата тема лъха само и единствено от твоите постове.
Ще ме извиняваш, ама не се сдържах.
  Confused

Ша ма извиняваш, Руске, но някои силно я надминават. Жасмин и цветинката са ми фаворити.

Ти пък.  Shocked
Извинявай, покажи ми нещо злобно, което съм написала. За да видя поне критериите, по които ме съдиш.

# 183
  • Мнения: 1 745
Еее,недейте така! Stop
Момичето е бременно!Споделя с нас!Няма нужда да я нападате и обиждате!

# 184
  • Мнения: X
Старая се да правя точно това. Пред него избухнах единствено онзи ден като беше висял при нея 2 часа.
Последно, наистина последно да питам: Как си представяш някой да стои в болница, която и да е, 2 часа и никой да не му направи забележка? Това да не е кафе-сладкарница! Или не му се прибира на мъжа ти в къщи да му мрънкаш така или иначе, че е бил при майка си и е предпочел да ти каже, че е бил при нея два часа, защото ти така и така за това си недоволна, но поне е едно. Ако ти каже, че е бил при нея 15 минути и после се е наслаждавал на тишина и спокойствие сам, далече от капризна майка и недоволна жена, щеше да си сърдита за две неща и да ти мине по-трудно!


Това са само предположения. От болница до болница има огромна разлика. Ако е някъде в провинцията, може би контролът на посещенията да не е толкова стриктен. Щом пускат посетители в инфекциозното, смятай за какво иде реч.  ooooh!

# 185
  • Мнения: 379
Благодаря ви за съветите и съчувствието на повечето от вас.
Спирам да пиша, защото да ме съдят хора които не ме познават -  newsm78 Или пък да преценяват че на мъжът ми му е писнало от мен  newsm78
Пак повтарям - исках да споделя в случай, че някой може да ме разбере. Не съм искала съвети как да си въртя семейството. Не съм женена от вчера, нито от миналия месец, а вече от няколко години така че явно все съм се справила и без Балу, Руска и т.н.
Благодаря ви за пожеланията момичета и за загрижеността. Наистина бебето сега е най-важно /то точно то беше и повода да се ядосам толкова че да пиша - по-точно загрижеността ми към него/.

# 186
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Katiado,
понеже виждам, че затваряш темата, се спирам просто, за да ти пожелая успех с раждането и отглеждането на детето ти, а и с всичко останало!

Звучиш - а съм и сигурна, че си - много интелигентна жена, имаш добър контакт с реалността и критичност към поведението си - май повече от достатъчно, даже. Убедена съм, че ще се справиш със ситуацията. Ех, не случайно в в разни романтични холивудски комедии дават онази позната сценка - тя и той се карат, а зад гъбра им въображаемите им родители им подсказват какво да кажат. Всички довличаме във връзките си опита от семейството, а понякога родители и роднини направо са като равностойни и активни партньори в брака / съвместното съжителство  Rolling Eyes

Та, някои хора имат нужните умения да се измъкнат от такива ситуации или да балансират добре в тях или пък знаят за какво са им краката и къде е вратата, ако положението стане неспасяемо. Други не. Според мен ти си от първите. Ще се правиш. Успех!
  bouquet

# 187
Мило момиче бьдещо мамче дори и да не прочетеш това поне другите ще го прочетат не мога да остана безразлична кьм злобата на някои хора кьм теб защото това което чета от някои направо ме разбива-абе вие хора ли сте или животни  тази бьдеща мама ще дари  най прекрасното нещо на света-дете вие безчуствени ли сте не мога да разбера  егати травмата  аз досега на нейно място щях да родя преждевременно ужас всичко това  което написах се отнася  за точно определени лица и те знаят кои са не искам да обидя никой  от останалите вьв форума имам достатьчно такт и вьзпитание за падам на нивото на някои!За мен обидите кьм момичето са отправени от хора които не знаят значението на думата майка а то е свещенно не го осквернявайте сьс злобата си!Просто и явно не знаете защо живеете може би да вгорчавате живота на другите!Не вие  мястото тук! newsm11

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Преметох.
Заключвам цирка!

Общи условия

Активация на акаунт